Şimdi Ara

## OCZ'den 3GB'lık DDR2 SO-DIMM Bellek Kiti ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## OCZ'den 3GB'lık DDR2 SO-DIMM Bellek Kiti ##

Yüksek performanslı ve kaliteli bellekleri ile sektörün önde gelen isimlerinden biri olan OCZ, dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı yeni bellek kitini duyurdu. Firmanın SO-DIMM formundaki yeni bellek çözümü 3GB'lık kapasitesi ile dikkat çekiyor. Biri 2GB biri de 1GB'lık iki adet modülden oluşan OCZ6672MV6673GK kod adlı yeni bellek kiti 667MHz'de çalışıyor ve CAS5 zamanlamalarıyla görev yapıyor. Yaygın olarak kullanılan 32-bit işletim sistemleri için ideal olan yeni bellek kiti özellikle dizüstü bilgisayarında yüksek bellek kapasitesi gerektinre uygulamalarla çalışan kullanıcıları hedef alıyor. Ömür boyu garanti ile kullanıma sunulacak yeni bellek kitinin fiyatı ise henüz betleşmiş değil.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ben laptop larda 800mhz ram gördüğümü hatırlamıyorum yada varma ben görmdim yada c667 su an üst sınırmı
  • kit olarak baktııım bi donanımın dual olması ve çift sayı olması alışkanlııım var::::: bu bana mantıklı gelmediii "içün" içime sinmedi
  • OCZ den yine kaliteli bir iş
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennzi

Ben laptop larda 800mhz ram gördüğümü hatırlamıyorum yada varma ben görmdim yada c667 su an üst sınırmı

800mhz var ki al sana bir ornek yılın basında cıkıcak olan ve 800mhz 4gb-8gb ram kullanan notebook :

http://resim.donanimhaber.com/m_23218507/mpage_1/key_//tm.htm#23218507
  • laptoplara iyi ramler cıkmaya başladı
  • Kit Olarak 2/4/8 Gb. Şeklinde ilerlediği ni sanıyordum 3 Gb. olması beni şaşırttı
  • ocz ram işini iyi biliyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Huzur_02

Kit Olarak 2/4/8 Gb. Şeklinde ilerlediği ni sanıyordum 3 Gb. olması beni şaşırttı

banada ılgınc geldı
  • bu kit biraz geç kaldı çıkmak için eskiden vista 32 bit 3 gb ın üstünü görmüyordu fakat artık sp1 yüklendiği anda 4 gb sorunsuz çalışıyor ocz zamanlama hatası yapmış şu an için tamamen gereksiz bir kit ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: artiery

bu kit biraz geç kaldı çıkmak için eskiden vista 32 bit 3 gb ın üstünü görmüyordu fakat artık sp1 yüklendiği anda 4 gb sorunsuz çalışıyor ocz zamanlama hatası yapmış şu an için tamamen gereksiz bir kit ...

sorunsuz calisiyor da hala 3gb olarak calisiyor (ya da benim vista kafayi yedi )
  • güsel bellekler 3 3 6 gb notbook için ideal .
  • niye 3 gb
  • Bu 3 GB işi garip.. masaüstü chipsetler gibi notebook chipsetleri de Çift kanal desteğine sahip yani 2x aynı modül takarsanız 64bit yerine 128
    bit çalışıyor ve ram band genişliği artıyor.. Şimdi chipsetler 2gb + 1gb modül ile çift kanal çalışsa da ramin ilk 2 gb lık kısmı 128bit çalışır
    gerideki 1 GB kısmı ise tek kanal çalışır ki garip bir durum.. vaktiyle amigada chip-ram fast -ram olayı vardı bilenler bilir.. buna benzer
    bir hadise bence.. 2 GB + 1 GB hiç önerilecek bir kombinasyon değil

__root__
  • quote:

bu kit biraz geç kaldı çıkmak için eskiden vista 32 bit 3 gb ın üstünü görmüyordu fakat artık sp1 yüklendiği anda 4 gb sorunsuz çalışıyor ocz zamanlama hatası yapmış şu an için tamamen gereksiz bir kit ...

sadece görüyosun gene kullanamıyosun, ikisi farklı şeyler.

sp1 sadece sistemde ne kadar ram varolduğunu doğru göstermeye yarayan bir özellik getirdi. 32bit işletim sistemlerinde istediğin kadar yama yap 3.25gb dan fazlasını kullanamazsın.

dizüstüler içinde güzel ürünler çıkmaya ve çeşitlenmeye başladı.ama benim dikkatimi çeken so-dimm lerde bi türlü cas4 e inemediler. madem mhz arttırmıyosunuz bari 667 lik cas4 lük ram yapın dimi yaw

• quote:

Orjinalden alıntı: okyanusum

niye 3 gb

ne sakıncası var ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: trulli

quote:

sadece görüyosun gene kullanamıyosun, ikisi farklı şeyler.

sp1 sadece sistemde ne kadar ram varolduğunu doğru göstermeye yarayan bir özellik getirdi. 32bit işletim sistemlerinde istediğin kadar yama yap 3.25gb dan fazlasını kullanamazsın.

dizüstüler içinde güzel ürünler çıkmaya ve çeşitlenmeye başladı.ama benim dikkatimi çeken so-dimm lerde bi türlü cas4 e inemediler. madem mhz arttırmıyosunuz bari 667 lik cas4 lük ram yapın dimi yaw

evet, çünkü eğer 32 bitin hepsi bellke adreslemeye kullanılsaydı 2^32 den 4GB olurdu

kit olduğunu duyunca acaba 1.5-1.5 mu yapmışlar dedim bir an

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.