Şimdi Ara

Oculus Rift '2014'ün en büyük oyun teknolojisi' video ön inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
2
Favori
4.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım Haber olarak Las Vegas CES 2014 Tüketici Elektroniği Fuarındaki gelişmeleri an ve an aktarmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda daha önce ön incelemesine yer verdiğimiz Oculus Rift'in çıkışına sayılı gün kala oyun dünyasına katıcaklarını konuşuyoruz.

• Simdilik bize cok uzak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı makul olursa, monitör almak yerine bu cihaz tercih edilebilir. İnput/lag olayı da minimize galiba. Anında tepki veriyor dediğinize göre bundan bunu çıkarıyorum.

• Oyun dunyasina radikal değişiklikler getirecek bir buluş. Çıkışını merakla bekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnanılmaz bir yenilik geliyor. Alışmak zaman alsada sanal gerçeklik işte budur dedirtiyor.

Video herşeyi gösteriyor. :)
    http://www.youtube.com/watch?v=INDKNA7kXoo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strathmorea -- 9 Ocak 2014; 8:27:17 >
  • Yanlış hatırlamıyorsam 1998 yılında zamanının basılı bilişim dergilerinden birinde bunun çalışmalarından bahsediliyordu. Onca senedir heyecan ile bekliyorum. Artık kullanılabilir hale gelmiş olması çok sevindirici. Bir sonraki adım ise alınabilir hale gelmesi. Muhtemelen ilk müşterilerden biri olacağım.

• adamın aklını alır bu alet

• Mesut cevigin bile başı donmus Bunlar hep emerikanının oyuni

• oyun half-lifemi...:D

• fiyat 300 dolarmış .ileride sağlık sorunlarına yol açar diye düşünüyorum bu alet beni ürküttü açıkcası

• bence evdeki tvlerin yerinide bu tur cihazlar alacak...

• Ailecek bekliyoruz efem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PİSTON AŞAĞI İNDİ

• bukalemun56 alemsin abi yaaa..çok güldürdün beni..süpersin

• gelecekte bunun biraz daha geliştiğini düşünün mesala ayak ve bilek hareketlerinizi de algılayacak bir sistem bir koşu bandı üzerindesiniz bununla online olarak 11-11 maç yaptığınızı düşünsenize

yada ne bileyim oyun olarak düşünmeyinde gerçek çekim kaydı ile üstü açık bir araba ile paris sokakalarını gezdiğinizi düşünün

ayrıca bence sadece oyun olarak düşünmemek lazım bu cihazı 3D TV leri bitirecek buluş ...

• Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Oculus Rift Crystal Cove prototibini deneme sansiniz var mi ? ces 2014 de aslinda en heyecan verici kismi bu oled 1080p ekrana sahip yeni kamera sistemli oculus rift . Sanirim normal bir stand da degilde ayrica bir yerde denetiliyor bu yeni model, hazir daha ordayken birde onun incelemesini yapsaniz cok memnun kaliriz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulwi -- 9 Ocak 2014; 11:00:54 >
  • kablosuz ozelligi yokmu benmi goremedim
    kablosuz olsa iyi olur yoksa ters bi hareketle istenmeyen şeyler olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 9 Ocak 2014; 12:09:14 >
  • Kaç gündür beklediğim inceleme, teşekkürler Mesut Çevik

Oculus Rift oyun dünyasını baştan sona değiştirecek bir teknoloji, yalnız konsolları ve konsollarda ki exclusive oyunları desteklemesi şuan için mümkün görünmüyor. Yapımcı firma daha önce açıklama yaptı, Oculus Rift' i PC oyunlarında çalışacak şekilde tasarladık dedi, çünkü arkaplan da yazılım çalışıyor ve bu şimdilik konsollarda mümkün değil dedi.

Sony den gelen açıklama ise, PS4 de Oculus Rift' i destekliyoruz şeklindeydi.

Acaba Oculus Rift, piyasaya çıktın dan ne kadar zaman sonra konsolları destekleyecek, en önemlisi konsolun exclusive oyunlarını ne zaman destekleyecek

Bir The Last of US 2 yi bir Uncharted 4' ü bir Battlefield 5' i bir Gran Turismo yi bir Destiny ve bir GOD of WAR' u Oculus Rift ile oynamak ayrı bir dünyaya açılan kapı olacaktır. Sanal hayatımızla gerçek hayatımız tam birbirine girecektir. Fakat ben konsolların Oculus Rift' i 2 yıl dan önce destekleyeceğini zannetmiyorum.

İnşallah bir an önce destekler

• 5-10 senenin teknolojisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kör olmak isteyen arkdaşlara göre muhteşem bi cihaz ama herşeyden önce sağlık

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.