Şimdi Ara

Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.620
Cevap
92
Favori
98.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 metre kabloyu sadece alyx oynarken kullanıyorum bir kaç yorum okudum kaska takılan uç kısım kırılmış 700₺ de para bayıldık işkillendim şimdi fark yok dense de ben farkı hissettim 5ghz modem olmasına rağmen kablo performansi daha iyi geldi en belirgin farkı silaha yakından bakın bir de airlink üzerinden bakin anlayacaksiniz. Zaten çoğu oyun kaska yüklü oyunlra para vermiyorum program sayesin de malum yollarla yüklüyorum bu yüzden arkadaşların dediği gibi her oyunu kablo ile oynamayın derim ne olur ne olmaz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bıyıklı Bey kullanıcısına yanıt

Ben iade için talep oluşturdum. Denemek için mecburen kutuyu açmış olduk, kabul edecekler mi bilmiyorum ama şansımı deneyeceğim Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] 

Hem hızlı data aktarımı, hem şarj, hem 5 metre, kolay değil biliyorum. Yine muhtemelen Type-C kısmını da bilerek sıkı yaptılar ki hem oynama yapıp yuvaya hasar vermesin, hem yerinden çıkmasın. Yine de bu haliyle kalas gibi bir şey olmuş, hiç içime sinmedi. Daha yumuşak ve elastik bir kabloyu tercih ederim. Tahminen biraz daha yavaş veri aktarım hızı olan, yine şarj açısından da çok uçup kaçmayan bir ürün işi görür, sonuçta çok hızlı bir şarj desteklemiyor alet.

Arayıp bulmak lazım.

Eski sistemimin diğer parçaları hep güncellenmişti(Corsair 240mm liquid cooling, Evga 1200 watt PSU, Samsung pro ssd, uygun fiyata denk gelince kenara alıp attığım nvme falan), oldukça sağlamdı. Dün indirimler bitmeden MBO(msi pro z690-a wifi)-CPU(i7-12700k)-RAM(32 gb corsair vengeance rgb pro ddr4 3200 c16) aldım. RAM'i 64 aldım ama muhtemelen ya sonra ekleyeceğim ya da 2. el satarım, yarı fiyatı görünce dayanamadım ama çok fuzuli oldu gibi. Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 26 Temmuz 2022; 13:0:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Ben iade için talep oluşturdum. Denemek için mecburen kutuyu açmış olduk, kabul edecekler mi bilmiyorum ama şansımı deneyeceğim  

Hem hızlı data aktarımı, hem şarj, hem 5 metre, kolay değil biliyorum. Yine muhtemelen Type-C kısmını da bilerek sıkı yaptılar ki hem oynama yapıp yuvaya hasar vermesin, hem yerinden çıkmasın. Yine de bu haliyle kalas gibi bir şey olmuş, hiç içime sinmedi. Daha yumuşak ve elastik bir kabloyu tercih ederim. Tahminen biraz daha yavaş veri aktarım hızı olan, yine şarj açısından da çok uçup kaçmayan bir ürün işi görür, sonuçta çok hızlı bir şarj desteklemiyor alet.

Arayıp bulmak lazım.

Eski sistemimin diğer parçaları hep güncellenmişti(Corsair 240mm liquid cooling, Evga 1200 watt PSU, Samsung pro ssd, uygun fiyata denk gelince kenara alıp attığım nvme falan), oldukça sağlamdı. Dün indirimler bitmeden MBO(msi pro z690-a wifi)-CPU(i7-12700k)-RAM(32 gb corsair vengeance rgb pro ddr4 3200 c16) aldım. RAM'i 64 aldım ama muhtemelen ya sonra ekleyeceğim ya da 2. el satarım, yarı fiyatı görünce dayanamadım ama çok fuzuli oldu gibi.  

Hocam Sistemi yenileyecekmişsiniz de VR bahane olmuş gibi oldu ya pimpirikli olmamak lazım akışına bırakmak lazım biraz da olacağı varsa şarj ederken de kırılabilir ya da tak çıkar yapınca uç kısım içinde de kalabilir bu yüzden keyfimize bakalım hocam :)

En az sizin kadar masraf yaptım bende sadece kaskı alırım yeter diyordum ama öyle olmadı 2.500₺ bayıldım bende başlığı ıvır zıvıri derken bu fiyata denk geldi daha önce de belirttim alanı pişman etmez aksine bambaşka bir dünyaya sokar hele ki beat saber oynarken ki gaza getirmesi yok mu of of eleven tenis oynarak 3 hafta da 1.5 kilo verdim göbeği eritmek için birebir iyi ter attırıyor tavsiyedir 😁

• Bıyıklı Bey kullanıcısına yanıt

Yok be, planım bu değildi gerçekten. Valve Index 2 çıkınca yapacaktım tüm yatırımı. Gelecek sene sonunda yenileyecektim sistemi DDR5'in faydaları gerçek anlamda hissedilmeye başlayınca. Hatta bu planlar korona öncesine dayanıyor ama pandemiydi, silikon kriziydi, kripto para muhabbeti derken bugünlere kadar geldik. Yoksa muhtemelen bu işlerle Türkiye'de en erken ilgilenecek kişilerden biriyimdir Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] 

MSFS daha kabul edilebilir düzeyde olsa muhtemelen yine girmezdim bu upgrade işine. Ancak istediğime bu kadar yakın olduğumu görünce, imkanım da olunca demo niyetine kurdum şimdilik bu setup'ı. Gelecek sene kuracağım sistemi de bir tık öteledim bu sayede muhtemelen.

Pimpirikli biri değilimdir ama aleti göz göre göre kırmaya da içim elvermedi. O kabloyu kullananlar gerçekten dikkat etsinler. Belki bana sıkıntılı bir ürün gelmiştir Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] 

Eleven Table Tennis'i denedim ve beğendim. Beat Saber benim hatuna It Takes Two'yu unutturdu bile. Şu sıralar belde fıtık için tedavi görüyorum, onun için çok zorlamayacak daha sakin oyunlarla takılıyorum. Ama sistemi yükseltmeye karar verdiğimden berik elim gitmiyor Quest'e Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]  İşlemci darbogazi olmayıp GPU limitine ulaşınca neler yapabileceğini görmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 26 Temmuz 2022; 15:44:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Yok be, planım bu değildi gerçekten. Valve Index 2 çıkınca yapacaktım tüm yatırımı. Gelecek sene sonunda yenileyecektim sistemi DDR5'in faydaları gerçek anlamda hissedilmeye başlayınca. Hatta bu planlar korona öncesine dayanıyor ama pandemiydi, silikon kriziydi, kripto para muhabbeti derken bugünlere kadar geldik. Yoksa muhtemelen bu işlerle Türkiye'de en erken ilgilenecek kişilerden biriyimdir  

MSFS daha kabul edilebilir düzeyde olsa muhtemelen yine girmezdim bu upgrade işine. Ancak istediğime bu kadar yakın olduğumu görünce, imkanım da olunca demo niyetine kurdum şimdilik bu setup'ı. Gelecek sene kuracağım sistemi de bir tık öteledim bu sayede muhtemelen.

Pimpirikli biri değilimdir ama aleti göz göre göre kırmaya da içim elvermedi. O kabloyu kullananlar gerçekten dikkat etsinler. Belki bana sıkıntılı bir ürün gelmiştir  

Eleven Table Tennis'i denedim ve beğendim. Beat Saber benim hatuna It Takes Two'yu unutturdu bile. Şu sıralar belde fıtık için tedavi görüyorum, onun için çok zorlamayacak daha sakin oyunlarla takılıyorum. Ama sistemi yükseltmeye karar verdiğimden berik elim gitmiyor Quest'e   İşlemci darbogazi olmayıp GPU limitine ulaşınca neler yapabileceğini görmek istiyorum.

Yeni sistemininiz hayırlı olsun hocam ayrıca geçmiş olsun size bir oyun daha önereyim oyun ismi
    hand physics lab kontörülcu olmadan ellerle oynanıyor oturduğunuz yerden oynayabilirsiniz test oyunu bir nevi çok eğlenceli YouTube'dan bakıp fikir edinebilirsiniz eşiniz çok sevecektir eminim :)

• Arkadaşlar merhaba. Ben de Quest 2 ile aranıza katıldım. 1 haftadır kurcalıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1. Normalde yazıları okumak için yakın gözlüğü kullanıyorum. Ancak Quest ile VR filmleri bulanık görüyorum. Ne yapabiliriz? Gözlük aparatını taktım. Ama onu takınca gözlükle kullanılabiliyor mu emin değilim. Merceğin çizilmesini de istemiyorum açıkçası
    2. Malum yöntemler diyor arkadaşlar o malum yöntemlerle oyun şeysini bana da pm atarsanız memnun olurum.
  • QUEST 2 almayı planlayan varsa HEMEN alsın,

1 agustostan itibaren 128lik model 400 USD, 256'lık model 500 USD olacak.

Sonra vay ben duymadım, vay bana niye söylemedin demeyin.

• Biraz önce Assetto Corsa'yı denedim. F1 için modlanmış haliyle tabi ki.

Oyunun eski olmasının da avantajıyla fazla sistem ihtiyacı yok, canavar gibi, harika gerçekten.

Ancak normal ekranda oynarken aracın üzerindeki kamerayla oynamaya alıştığım için kokpit içi görünümde zorlandım. Yine de başı döndürünce sağa sola bakabilmenin verdiği özgürlük bambaşka bir şey.

Asetto Corsa'yı modlamak biraz zaman alır. Biraz da masraf ister. Deneyin ama pişman olmazsınız Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] 

Bu arada yeni sistemi kurarken bilmeden iyi bir iş yaptım sanırım Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]  Anakart siparişini geçtim, sonra 150 lira farkla büyük boy ister misiniz(wifi) seçeneğini fark ettim, siparişi iptal edip Wi-fi 6'lı anakartı aldım. Amacım nadiren lazım olduğunda dongle derdinden kurtulmaktı, PC'yi genelde ethernet'le kullanıyorum. Şimdi düşündüm de, ben bu kablosuz ağı aktif edip internetten bağımsız bir bağlantı olarak sadece Quest için kullanabilirim? Böylece evdeki diğer kişilerin kullanımı falan ağı zayıflatacak gereksiz detayları da bertaraf etmiş olurum. Tahminim olur gibi bu iş, sistemi kurunca deneyimi paylaşırım burada.

Şu videoda düşündüğüme benzer bir şeyler yapmış eleman:

Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]Virtual Pantsyoutube
    Could this WiFi 6 PCI-e card be the best accessory for Oculus Quest 2? Well, do you want to stream fast wireless PC VR? This is a potential game changer for Virtual Desktop and Air Link on Quest 2! Especially if your router is crowded with connections or far away from your play area. With a wifi 6 hotspot, the connection is yours and yours alone! This tutorial will teach you how to install and setup a WiFi 6 PCIE card on your PC and play PC VR lightning fast and super stable. And you don't even need a WiFi 6 router for it to work! Edit: Turns out this also works great with a wifi 5 pci card! Timestamps: 0:00 Intro 0:30 Install Wifi 6 PCIe card in PC 1:31 Setup the card in Device Manager 2:02 Create WiFi 6 hotspot 3:30 Virtual Desktop WiFi 6 Gaming Benchmarks 5:30 Fix Potential Lag Spikes ::::: Command Prompt (change "Wi-Fi" to name of your WiFi): Check if auto config logic is enabled: netsh wlan show settings Disable auto config logic: netsh wlan set autoconfig enabled=no interface="Wi-Fi" ::::: Powershell commands (do one at a time): Set-ExecutionPolicy Unrestricted Set-executionpolicy -Scope currentuser -ExecutionPolicy Unrestricted ::::: Link to script: https://wetransfer.com/downloads/3025c071b246d586dbc1bb973f6f729320220720184326/33ba116b664f5129d996990c799e892620220720184356/c2d98f The WiFi 6 card used in video: https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-6/All-series/PCE-AX58BT/ Good luck!
    https://www.youtube.com/watch?v=_vnfA4FKs88&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 27 Temmuz 2022; 9:6:53 >

• Ya arkadaşlar ben kabloyla ilgili hala doğru düzgün verim alamıyorum, dün yine bir sürü ayarla denedim, Debug tool üzerinden "performans grafiği" açık şekilde kontrol ettim, HL Akyx te "Performance Headroom" denilen kısım %5lerde veya daha altında.. sürekli kırmızı ve Frame Drop oluyor en temel ayarlarda bile.. Alyx i açınca GPU nuz çok çalışıyor, bazı işlemleri kapatın diye uyarı bile verdi..

Kablo mu sıkıntılı acaba diyeceğim ama Kablo Macrobot link kablosu ve usb testinde 3.0 Gbps gösteriyor.. Kabloyu test edebileceğim başka bir test var mıdır? Hani ortalama 3.0Gbps ye ulaşınca öyle gösteriyordur ama sürekli bunu veremediği için oyunda mı sıkıntı çıkarıyor acaba?

Hele ki Boneworks açtığımda daha menuye bile giremiyorum, takılmalar kitlenmeler, inanılmaz saçmalamaya başlıyor..

Bu arada bilgisayar Ryzen 9 işlemcili RTX3060 ekran kartlı (ayrıca onboard AMD ekran kartı da var) Asus Zephyrus Duo laptop.. Cyberpunk ı neredeyse 4K ve ultra ayarlarda 40-50 fps oynayabiliyorum. Hani GPU tarafında bir sıkıntı olacağını o kadar düşünmüyorum..

Önerisi olan var mıdır acaba??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murath666 -- 27 Temmuz 2022; 9:36:43 >

• murath666 kullanıcısına yanıt

Hocam bi ayarla ilgili sıkıntı var herhalde ancak ne...

Benzerini Vorpx ve GTA5 REAL mod ile yaşadım, Vorpx 3d görüntüsü daha iyi denildi diye onu kurdum, REAL modu kaldırdım ancak herhalde tam olmadı, vorpx'le de görüntü aldım ancak tam da dediğin gibi takılmalar şunlar bunlar oldu deli gibi, düzeltemedim bi türlü, oyunu da silmek zorunda kaldım, tekrar kurmadım.

Oculus yazılımı ile birlikte bi tekrar kurun isterseniz. Standart ayarlarla devam edin olmadı...

• Ormanci kullanıcısına yanıt

Bu arada aklıma şu geldi: laptop üzerinde bir de onboard AMD ekran kartı da var. Hatta ilk başta oculus link ilk onu gördüğü için hiç açılmıyordu, güncel sürücüleri fln yükledim, ayrıca Nvidia ve display ayarlarında oculus ve ilgili hizmetlerin hepsini high performance ve nvidia kullansın diye yaptım ama acaba hala o yine de AMD yi kullanıyor olabilir mi?

Böyle çift ekran kartı olanlarda "3 nokta" problemi oluyordu, ben de onunla çok uğraştım.. bununla ilgili benzer sorunu yaşayan ve çözen var mıdır acaba??

hocam performans önerilerine bakmadan oynamayın, linkte yazılanları uygulayın.

Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
    Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]steamcommunity.com
    Steam Community :: Guide :: How to fix lag and stuttering in Half-Life: Alyx
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2041609017
  • bolanka B kullanıcısına yanıt

ben lens takarak oynuyorum. Gözlük aparatı ile de oynarsanız güzlüğü gözünüze sokucak derecede yaklaştırın. kirpikleriniz gözlüğü biraz kirletebilir ama silersiniz. gözlükle bu şekilde yapıyorum ben.

• Selam arkadaşlar...bu aktarım kablosu ile pc ye bağlayıp pc deki iceriklerimizi rahatça görebilirmiyiz?mesela pc ye indirilmis vr videolari?fotoları?yoksa bir uygulama vs gerekli midir?

Bir de insta360 one x veya benzeri ile cektigi videoyu izleyen var mi?

Peki bir de quest 3 veya yeni nesil cihaz beklemek mantikli mi?hani 3 ay sonra cok daha uzay gelecek quest 3 su an zaten 8.5 bin 12-13 olur onu bekleyelim gibi ikilemler var...alma arefesinde biri ne yapmali?

Edit : ilave soru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 27 Temmuz 2022; 12:18:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xit kullanıcısına yanıt

Aslında buradaki bazı işlemleri zaten yapıyorum, mesela OVRServer_x64 gibi serviceleri High olarak çalıştırıyorum her oculus açışta, tüm sürücüler güncel, windows powersave modda değil..

Bunun dışında denemediğim bazı şeyler de varmış linkte, teşekkürler, onlara da bakacağım ..

Ama asıl sorun wifi üzerinden airlink ile oynarken bu kadar takılmadı.. Kablo ile daha kötü olmasını anlayamıyorum.

Tek aklıma gelen çözüm kablo ile hala onboard AMD ekran kartını kullanıyor olabilir RTX3060 yerine.. bir de buna uğraşıcam ama malesef tak ve rahat et durumu olmadı bir türlü.. 2 gündür sırf bununla uğraşıyorum.. Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] 

hız değerleriniz iyi. Bende de kablo ile takılmalar oldu. Linkdekileri i yapınca düzeldi. Eğer olmaz ise windeowsunuza temiz bir kurulum öneriririm.

• Almaya niyetiniz varsa şu an tam sırası acele etmeniz de fayda var ekipmanlar dahil bir çok şeye zam gelecekmiş

https://m.bolumsonucanavari.com/Haberler-Meta_Quest_2_Basliginin_Fiyati_Agustosta_100_Dolar_Artacak-114677.htm

• Benden de bir tavsiye, 128 GB olanı alın Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] 

256’lık aldım ama çok gereksizmiş. Muhtemelen aldık artık deyip ne var ne yok yüklerim bir ara, anca o şekilde 128’i geçerim.

• Dün yine biraz uğraştım.. laptopta onboard AMD ekran kartı ve ilave RTX3060 olduğu için sanırım onboard AMD karttan kaynaklanıyordu. Forumlarda da AMD için hala Oculus'u tam desteklemiyor diye şikayetler var..

AMD Radeon sürücülerini Adrenalin 21.10.2 ye düşürdüm, hala sıkıntı oldu, sonra en sorunsuz dedikleri Adrenalin 20.11.1 versiyonuna düşürdüm.. İlk Link bağlantısında 3 nokta hatası veriyor, AMD sürücüsünü disable edip tekrar enable ediyorum, o zaman açılıyor. Ondan sonra biraz daha mantıklı çalışmaya başladı.. O kadar çok şey denedim ki asıl hangisinin çözdüğünü hala bilemiyorum Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] 

Ama malesef hemen tak kullan yapamıyorum, önce AMD sürücüsünü iptal et, sonra tekrar enable et, sonra Task mgr'dan OVRServ'i "High" yap fln derken zahmet ötesi zahmet.. Bu çift ekran kartı ve AMD sürücüsü işini acilen çözmeleri lazım.. zaten topu topu 1 saat oyun oynayacağız, 1 saat de hazırlığı var.. Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] 

• Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt

Bence yine de iyi yapmışsın hocam.. Bendeki 128 hemen doldu.. 256 içine film falan da atıp VR sinemada fln da izleyebilirsin.. iyi etmişsin Oculus Quest 2 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.