Şimdi Ara

Octavia tdi dsg alıcaz galiba. İtirazı olan? Neden? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
2.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardes bence al gitsin cok az yakıyor gerçekten sürüsü cok keyifli ama manuel al bence kafan rahat olsun paranda cebinde kalsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lpg taktirana ekonomi için ses cikarilmayan forumda nasıl birşeyse dizel ve benzin fiyat makası kapanmaya başladı diye benzinli alın deniliyor. Nasıl lpg ekonomi içinse dizel motor da ekonomi içindir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İtirazım var ama bu itiraz sadece beni bağlar, ben skoda markasına ısınamıyorum ama octavia sınıfnda gerçekten başarılı, kısaca octi ne kadar başarılı olursa olsun markası skoda olduğu için almazdım , illaki vag grubu alınacaksa jetta yı tercih ederdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

O para o arabaya yazik , dizel otomatik olanlar hep pahali gerci . Artik mazot ile benzin arasinda fark kalmadi senede 30 bin km ve uzeri yol yapmayacaksaniz dizel almayin. Problemsiz benzinli otomatik daha kaliteli araclar alinabilir o paraya . Dsg konusunda sikayet cok fazla . Misal 58 bine avensis satiliyor cok kaliteli bir araba , 70 bin deyince ortada 70 bin tl lik birsey ariyor insan ama bu octavia da yok. Senede kac km yol yapiyorsunuz bunu yazmamissiniz onemli , Yinede siz bilirsiniz hayirlisi olsun simdiden

Avensis i ne zaman incelesem -haliyle eski görünen konsol dışında- detaylardaki zerafeti, işçiliğinin sağlamlığı ve seçilen malzemelerine bakıp bilhassa Corolla nın az daha estetik ve kaliteli bazı dokunuşlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, yenisi de 58 bin lira ise gerçekten piyasada alınabilecek en iyi araçların başında geliyor demektir.

Yeni kasası hakkında gelişme - duyum yok mu acaba?

Yeni kasa ile ilgili bilgim yok , bende merak ediyorum. Bakalim birseyler cikarsa forumda konusu acilir mutlak :)

• quote:

quote:

quote:

O para o arabaya yazik , dizel otomatik olanlar hep pahali gerci . Artik mazot ile benzin arasinda fark kalmadi senede 30 bin km ve uzeri yol yapmayacaksaniz dizel almayin. Problemsiz benzinli otomatik daha kaliteli araclar alinabilir o paraya . Dsg konusunda sikayet cok fazla . Misal 58 bine avensis satiliyor cok kaliteli bir araba , 70 bin deyince ortada 70 bin tl lik birsey ariyor insan ama bu octavia da yok. Senede kac km yol yapiyorsunuz bunu yazmamissiniz onemli , Yinede siz bilirsiniz hayirlisi olsun simdiden

Avensis i ne zaman incelesem -haliyle eski görünen konsol dışında- detaylardaki zerafeti, işçiliğinin sağlamlığı ve seçilen malzemelerine bakıp bilhassa Corolla nın az daha estetik ve kaliteli bazı dokunuşlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, yenisi de 58 bin lira ise gerçekten piyasada alınabilecek en iyi araçların başında geliyor demektir.

Yeni kasa ile ilgili bilgim yok , bende merak ediyorum. Bakalim birseyler cikarsa forumda konusu acilir mutlak :)

2007 de Corolla 1.6 124Hp manuel aracım varken bakım için gittiğim serviste 1.6 110Hp Avensis kullanmıştım.

Aracın amortisörlerinin tepkileri, yola tutunuşu ve daha ağır kasa + güçsüz motor olmasına rağmen alt devirlerinin doluluğu çok etkilemişti, sırf bunları olduğu gibi sunuyorsa bile Avensis hayli keyifli bir araçtır bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: PCkopat065

Oncelikle tum cevaplar icin cok tesekkurler.

Ama dedigim kriterler cidden onemli.

Nissan qq denmis ama dizel otomatigin fiyati havalarda ucuyor. Ki yakit olayi da var.kaza bela olmazsa 6 7 sene boyunca niye yakita o kadar para vereyim?

Ha corolla alternatif olabilir dediginiz gibi dogrudur. Ama octavia da sundugu ozellikler acisindan iyi geldi bana.

Not: marka meraklisi ya da fanboy degilim :)

Senede kaç km yapılacak ogrenebilirmiyiz , yorumlar daha saglikli olur bu bilgi ile . Saklamaniz icin ozel bir sebep yoksa tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 11 Aralık 2013; 12:06:14 >
  • firmaların yakıt tüketimi verilerine hastayım 3.5-4litre tüketeceğini sanmam utanmasalar 0.5-1lt falan diyecekler

• quote:

quote:

quote:

quote:

2007 de Corolla 1.6 124Hp manuel aracım varken bakım için gittiğim serviste 1.6 110Hp Avensis kullanmıştım.

Aracın amortisörlerinin tepkileri, yola tutunuşu ve daha ağır kasa + güçsüz motor olmasına rağmen alt devirlerinin doluluğu çok etkilemişti, sırf bunları olduğu gibi sunuyorsa bile Avensis hayli keyifli bir araçtır bence.

2010 senesinde ben dizel corolla aldim arkadasim avensis aldi ortak baya kulladik, 132 bg lik olan . Konfor guvenlik saglamlik genislik ferahlik surus kolayligi kalite olarak arac beni cok etkiledi. Sunu soyleyebilirim ki avensis en iyi c segment araci buna yeni corollada dahil bozuk para gibi harcar . Her konuda katlar.

Not . Iki arkadas bu iki araci hala kullaniyoruz .

• İtirazımmmmm varrrr

Hocam şimdi dersteyim de tam km hesabı yapamıyorum, 54bine astra sedan 1.4turbo otomatk alablrsnz.
    Yaptgnz kmyi bilmiyorum, arada 16 bin lira fark var, bu ne kadar sürede kapanır bir hesaplayın derim

• 6-7 yıl kullanılacaksa dsg alınmaz.Dizel otomatik fiyatlar resmen ucak edasıyla yükselip duruyor 70 çok diyeceğim ama piyasada aşşağı değil.Yazık.Ama 70 bin tl lik araç kalitesi yok bu sınıflarda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verilen bilgiler icin tekrar tekrar saolun beyler.

Yilda ortalama 14-15000 km yapilir.

Peder kullanacak, normal aile arabasi iste. Astra iyi de dar degil mi?

• quote:

2013 1.6 tdi dsg şanzuman.

Sevgili araba sevdalıları; bu araba sıfır, ortalama 3,5 - 4 litre yakıyor. e donanım olarak da konforlu. fiyat: 70.000 tl ama.

"O fiyata bu mu alınır?" diyen binlerce insan ben de bulabilirim evet ama neden peki?

kriterler;
    - aile arabası olacak (geniş, bu çok önemli)
    - az yakacak (seri kaçmasına çok da gerek yok)
    - konforlu olacak azcık (içine binince plastik kokmayacak, teknolojinin nimetlerinden azcık faydalandıracak)
    - alınca en az 6-7 yıl kullanırız. (ayağımızı yerden kessin yeter'cilerdeniz)

e şimdi octavia yerine ne alınabilir ki?

EKNOT: araba alacağına evde kendi arabanı üret daha kolay yeminle.

saygılar

MK5 kasa Jetta kullanan bir arkadaşım bundan yaklaşık 7 ay evvel yeni Octavia 1.6 TDI aldı. Bir kaç ay kullandıktan sonra hemen sattı.

Arka camın sağ yada sol tarafında bombeleşme olmasından dolayı, sürüş güvenliğini oldukça tehlikeye soktuğunu ve kapılar kapatıldığında kapanma esnasında camların, oldukça fazla sarsıldığını ve bu sarsıntıdan dolayı çıkan sesin aracın kalite algısını düşürdüğünden bahsetmişti. Bunlardan dolayı satıp, Passat almıştı kendisi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 207m

quote:

Avensis bence de çok kaliteli bir araba ama arkadaşımız dizel otomatik istiyor. Özellikle yakıt tüketimine vurgu yapmış. Dizel otomatik full paket C segmenti sedanların çoğu 70 ve üzerinde satılıyor. Mesela Corolla, Jetta gibi araçlar yerine Octavia tercih edilebilir. Hem onlardan daha ucuz hem de daha kaliteli ve teknolojik.

Dizel otomatik demis ama asil sorgulamasi gereken dizele gerek varmi yokmu , dedigim gibi yapilacak km bilgisi yok. Misal cvt corolla 58 tl bu arac 70 bin tl arada 12 bin tl var . Benzinle mazot arasinda 30 kurus kaldi . Hesap yapilip oyle yola cikilmali . Yoksa psikolojik tatmin icin sirf octavia degil herhangi bir c segment araca 70 bin vermek
    Kazik yemektir cok net. Once bakinca 3-4 litre kulaga hos geliyor ama otobanda 90 la giderseniz anca 4.5 litreyi yakalar . Oda herzaman mumkun olmuyor .

Tabi ki öncelikli olarak bunu belirlemek gerekiyor. Eğer dizele ihtiyaç yoksa dizel + otm. almak kazığın dibini yemek anlamına geliyor. Gerçi illa Octavia alınacaksa benzinli-dizel farkı yüksek değil. Ama yine de gözden geçirmek gerekiyor tabi.

• quote:

Verilen bilgiler icin tekrar tekrar saolun beyler.

Yilda ortalama 14-15000 km yapilir.

Peder kullanacak, normal aile arabasi iste. Astra iyi de dar degil mi?

15 bin km ile dizel alarak fazladan odeyeceginiz 12 - 14 bin tl lik farki kaba bir hesap ile 7-8 yilda anca kapatirsiniz . Araci 6 7 sene kullanmayi düşünüyorsunuz. Yani ya basa bas cikacaksiniz yada az yakit parasi odeyeyim derken zarar edeceksiniz . Bunu göz ardi etmeyin , kışın isinamama ses ve dar devir araliginda arac surmek gibi eksileri saymiyorum . Dsg konusunda da konusulanlar asikar . Satarken pahali gider diyen cikabilir cok saçma, yapilan 7 sene vadeli bedava borc vermek gibidir aradaki farki bir yatirim aracina baglayip azar azar benzine harcasaniz 7 sene sonunda o yatirim dan benzin masrafini ciksaniz bile bir dunya para kalir.

• Bence yılda 15bin km dizel araç için hatta konu dsg ise ve vag grubunun pahalı bakım giderlerini düşününce gereksiz. Yeni corolla cvt mükemmel bi araç olmadı avensis düşünün derim.

• Otomatik ve dizel sedan araçların fiyatları ortada. Bunu yorumlamak size kalmış.
    İç hacim ve bagaj genişliği ve malzeme kalitesi ile octavia üst segment araçları andırıyor.
    Yukarıda saydığınız kriterlerin çoğunu karşılıyor.
    Bence iyi bir seçenek.
  • Hiç düşünmeden SuperB alırdım o rakama sanırım, 75.000 liste fiyatı var.İndirim de yaparlar muhtemelen.Hatta ve hatta sitesinde yeni diye bahsedilmeyen SuperB'in mazotlusu yok fakat bayilerin ellerinde kalan varsa yaşadınız belki en dolu otomatiğini bulursunuz 70.000 civarına.Fakat Octavia gibi bir aracın sıfırına kesinlikle 70.000 vermezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1nvdr

Evet itirazı olan varmı demiş aslında haklısınız

Ama anti vagçı olduğunuz fikrindeyim hala. Çünkü yorumlarınızın tamamı bu yönde

70.000 liraya octavia satiyorlar. Gel de vag dusmani sen olma.

• Sıfır ayarında 2. eller var 50 bin civarı. Arada çok fiyat farkı var. Temiz bir ikinci el alınırsa satarken kayıp az olur kanaatindeyim..
  • Octavia C segmentinde alınabilecek en iyi araçlardan birisidir.

Tüketim değerleri gerçekten hoş, şirketimizde 30'dan fazla Octavia var şu an.

Clio dci ile 4.8 ortalamada gezdiğim kulvarda, çok yakın ortalama hız ile Octavia ile de 4.8 ortalama tutturdum.

Corolla'dan daha güzel ve geniş bir araç.

Aracı alabilecek bütçeniz varsa alın, güzel güzel kullanın.

CVT şanzımanın karaktersiz sürüşü - ya da kendine has olan karakteri çok sıkıcı.

105 bg gayet de yeterli, performans olarak sıkıntı yaşatmaz.

Aracın tek sorunu rüzgar sesi alması.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.