Şimdi Ara

OCTAVİA LPG ECU, ENJEKTÖR, SİSTEMLE ALAKALI YAKIT GİTMEME TİTREME USTA DENİLENLERİN ÇÖZEMEMESİ ACİL

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
1
Cevap
0
Favori
22
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Motorlu Araçlar Konu Dışı >> OCTAVİA LPG ECU, ENJEKTÖR, SİSTEMLE ALAKALI YAKIT GİTMEME TİTREME USTA DENİLENLERİN ÇÖZEMEMESİ ACİL
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    20 Mesaj
    Aracım, genel olarak LPG'de kötü çalışıyor, 5 bin devir altında bayılıyor, sonunda ilerlemez hale geliyor.
    Rampalarda hiç ilerlemiyor nerdeyse, alttan 150-200'le girsem bile, sonunda stop edecek hale geliyor, bazen de stop ediyor.
    Çok yakıyor, çok aşırı yaksa da gidiş hız çekiş sorunlu.
    Her zaman benzin-lpg karıştırdığına yönelik cevap alıyorum.
    Ecu bozuk diyen var, enjektör bozuk diyen var.
    Enjektörleri değiştirip taktım, emme manifoldunun ordan, enjektörden emmeye lpg giriş hortumunu patlattı.
    (sökerken az biriken gaz olması gerekirdi, ama hiç gaz yok gibi sorunsuz fısıltı dahi olmadan söktüm, lpg pek gelmiyor gibi enjektöre)
    Zaten aldığımdan beri, ilk çalışmada kışın nerdeyse yarım saat, gaza geçmiyordu, hâlâ da öyle ya.
    Lpg'ye alıyorum, gaza bastığım an geri benzine geçiyor.
    LPG'de artık nerdeyse hiç çalışmıyor, çalışsa da sonra geri stop ediyor.
    Motorun içi lpg kokusu doluyor.
    Sorun sıralamakla bitmiyor.
    Zaten lpg'yi kim buldu yaydı ise ALLAH belasını versin, tasarruf derken, bela sinir stres yolda kalma riski dahil herşey oluyor. Lpg 100,000 km de dahi kendini amorti etmiyor, sorun açtığı belalar, muayene, tespit, evraksal, bilmem ne değişiklikler, kurallar şu bu, yetmez gibi, sinir stres performans kaybı arabayı eskitme vb. derken, direk kendinizi yormak, bu lpg yüzünden motora 10 binden fazla para harcadım, daha 2-3 bin daha yiyecek gibi.
    Net, doğru, gerçekten çözüm bulmuş, bilen kişiler, yazarsa ve gerekirse Ankara başta olmak üzere, çevresinde ve Antalya vb. yerlerde de usta ama iman ahlak sahibi, işini de on numara yapan, ailesi bundan bir halt olmaz diye sanayiye vermediği tarz kişiler olursa sevinirim, şimdiden yardım sağlayacak kişilere teşekkürler...

Araç: 2004 Octavia 1.6, 8 valf 102 hp, lpg sistemi 2005 yılı civarı Atiker belası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 00000000010e -- 7 Aralık 2019; 20:23:31 >

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
kolayoto.com
Sohbet
bankalar.org
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.