Şimdi Ara

Octavia A5 Swing Teyp USB Bağlantısı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
3.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2010 1.4 TSI Elegance aracımdaki en büyük eksiklik olan USB arayüzü için en ucuz yolla haleltmek için araştırmalardan sonra Aliexpress ve el işçiliğinin en iyi kombo olduğunu belirledim. Aliexpress uygulamasını kullanarak cihazı 26$ gibi bir ücrete temin ettim. Cihazın gelmesi 17 gün sürdü. Montajını yaptım faydası olması açısından montaj aşamalarını paylaşıyorum umarım işe yarar. Teşekkürler.
    Ürünün satın alma linki :https://www.aliexpress.com/item/Original-Patented-Car-USB-AUX-Audio-Mp3-Adapter-CD-Changer-Adaptor-for-Skoda-Octavia-2007-2011/32792720976.html
    1. Ürünün kutusu

2. Genel Görünüm

3. Teyp bağlantı soketi

4. USB ve AUX arayüzleri

5. Montaja başlıyorum. Göğüs ve teypten gelen görünüm.

6. Teybi yerinden çıkartmak için yan çerçeveyi sökmek gerekiyor. En kolay başlama noktası küllük üstünden içeriye doğru parmaklarınızı sokup kendinize doğru çekmek.

7. İşlemi ilk yaptığınızda nazik olmalısınız hızlı çekerseniz tırnaklar kırılır. Buna dikkat ederek çekince ilk görüntü aşağıdaki gibi olacak.

8. Aşağıdan yukarıya doğru tırnakları kırmadan ayırarak ana çerçeveyi çıkartın. Önünüze aşağıdaki gibi bir görüntü çıkacak.

9. Sonraki işlemimiz teybin çerçevesini sökmek. Teyp çerçevesi ilk çerçeveye göre daha yumuşak hareketlerle çıkıyor. En kolay yöntem iki elle dört köşeden tutarak nazikçe çekmek. Dediğim gibi çok kolay çıkıyor

10. Dört köşeden çekerek çıkarttığınızda elinize bu şekilde geliyor.

11. Teybin arkasına ulaşmak için çerçeveyi çıkarttıktan sonra önünüze 4 vida gelecek. Bu vidaları sökmek için TORX 20 tornavidaya ihtiyacınız var.

12. 4 adet vidayı söktükten sonra teybin arkasına ulaşabileceksiniz burada çok fazla çekemiyorsunuz azcık sıkışık bir alanda çalışacaksınız ama kolay olacak. CD Changer girişi olan mavi soketi sökeceksiniz.

13. USB ünitesini torpidoya yerleştirmek için hemen torpido aydınlatmasının altında beyaz soketin geçişi için bir delik açacaksınız. Beyaz soket gömlek şeklinde içinde 12 pin girişli ufak bir siyah soket var. Gömleği çıkartın böylece deleceğiniz alan küçülmüş olur. Uygun boyutta deliği açıp üniteyi torpidoya koyun beyaz soketi delikten geçirip teybin olduğu yere çekin.

14. Beyaz gömleği söktüyseniz bunu sokete geçirin biraz önce söktüğünüz mavi soketin olduğu yere beyaz soketi monte edin girişler birbirinin aynısı başka yere takamazsınız zaten. (En yakın çekebildiğim şekliyle 2 foto koyuyorum)

15. Beyaz soketi taktıktan sonra teyp ünitesinin gövdesinden şase alarak güç gelmesini sağlayın. Gövdedeki vidayı sökmek için TORX 2 tornavidaya ihtiyacınız var. Ayrıca 3mm genişlikle 1 de pul lazım. Ya da istediğiniz başka bir noktaya vidayla sabitleyebilirsiniz.

16. Artık üniteye güç geldi. Teybinizi açın biraz beklerseniz teybiniz cihazı görecektir. MEDIA butonuna tıklayın cihazı CD Changer girişinden bağladığınız için CDC olarak görecektir. CDC ye bastığınızda USB üzerindeki şarkıları çalabileceksiniz.

17. MP3 çalmaya başlayınca parçaları TRACK olarak isimlendirecek infosunu görmek MP3 lerinizde düzenleme yapmalısınız.

18. Cihazın torpidodaki hali.

Herkese faydalı olması dileklerimle. (Fotografları herkes her türlü filtreyi aşabilsin diye kendi serverime yükledim. İnşallah sıkıntı yaşanmaz.)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.