Şimdi Ara

OCTAVİA 1.6 TDI 60 BİN BAKIM ÜCRETİNİ GÖRÜN SONRA SIFIR ARABA ALMAYA KOŞUN 😡 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
13.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeş yemişim garantiyi türkiyede herhangi bir firmanın garantisinden memnun olan varmı ya ?

3 bakımda sen bi rektefiye parası vermişsin

Aracın motoruda bozulsa diyecekleri şey kullanıcı hatası. Dememe ihtimalleri çok çok çok düşük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servise mahkum olanlar genelde güvenilir ve samimi ustası olmayıp parasını servise kaptıranlardır , Yetkili servisten başka yere gitmeyenlere bile en ufak sorunda garanti dışıdır diyen çok servis gördük , ayrıca sanayi ustalarının bir çoğu yetkili servisten ayrılıp kendi dükkanını açan ustalardan oluşur bir sorun bakalım kendilerine yetkili serviste ne dalavereler döndüğünü
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Mercedes bakim fiyati 350€+KDV.

RBC temizlik seti 150TL+KDV

Shell Helix Ultra serisi kötü yağ değildir. Sonunda yazan AG AR-L gibi kisaltmalara göre marka onayi alinir.KDV dahil 200-250TL civaridir 5L bidonu. Sanirim motorunuz 4.3L alir kalan 0.7L geri alsaydıniz.

400TL+KDV =472TL ve 177TL temizlik setinden bayağı bir kar var.

Kendi yaginizi götürüp temizliginizi kendiniz yaparak 300-350TL kâr edebilirdiniz. Tabi Shell Helix Ultra ya da Ultra Professional ise bu miktar.
    Servis yagı bidonlarla alır benim bildigim.Dışarda ki 5 litrelik kutular gibi degil.Dışardan yag getirmeyi de kabul etmezler.

Ultra profesyonel dışarda satılıyor mu fiyatı nedir?
  • Size temizlik ayağına iyi kilitlemiş bence İzmir'deki servis. Şuanda yetkili servis bakımları aşırı yüksek fakat, bu yaptıkları bakımın fiyatı 1.250 TL'yi geçmemeli, 60 bin km'de mazot filtresi değişeceği için biraz o da fiyatı yükseltmiş, dışarıda 140 tl felan en kaliteli mazot filtresi, servis 300 lira geçirmiştir ondan.

Bizim 1.6 TDI Octavia'da 119.700 kilometrede şuanda, triger bakımı geldi, yetkili serviste triger bakımı 3.000 TL, + devirdaim pompası değişirse ki mutlaka değişmesi gerekiyor fiyat 4.500 - 5.000 tl arasına çıkıyor.

Dışarıda devirdaim dahil en kaliteli parçalarla 2.500 TL civarına bakımı yaptırabiliyorum. Araba da manuel şanzımanlı, artık yetkiliye gitmek için hiçbir geçerli sebep yok, sağılacak inek değiliz kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathrider13

SÜRESİNİ GEÇİRİRESEN 30 BİNDE YAĞ YAKMAAY BAŞLADI.. 40 BİNDE REKTEFİYEYE GİTTİ MOTOR..

SERVİS KILINI KIPIRDATMAZ..

DSG KORKUM OLMASA SERVİSE BENDE HAYTTA GİTMEM..

AMA GARANTİ UZATMA SERVİS ÜCRETİYLE NERDEYSE BİR DSG ÜCRETİ BAĞIŞLADIM ZATEN SKODAYA..

PATLAYAN DSGLERİNİZDEN BİRİNİ BEN ÖDEDİM HEE

Alıntıları Göster
    dsg korkusu
    patlayacağını bile bile sövüşlenmek..
    ne diyelim müstehak
  • Sikoda arabanın bakımına 2 bin lira vermek adama koyar. Mercedes filan olsa aslan besleyen yemine katlanır der geçer.

• Renoda şuan %20 indirim var dizel bakımı(bakım aralığı 20bin) mazot filtresi ile 800 lira tutuyor. Paket olarak sattıkları için içinde cam suyu fren yağıdır vs de oluyor. Neyse hayırlı olsun sonuçta vag grubuna biliyorsunuz ikinci elde çıkarırsiniz umarım yediğiniz kazıkları.

Yazın bende 1.2 tce'nin 40 bin bakımina 670 verince çıldırmıştim. Orjinal parça ile dışarıda 400 tutuyordu

• Servisin bu bakımda maksimum gideri işçilik dahil 500- 600₺’dır.

Restoranlar içecekten, araba bayileri servisten kazanır lafları gerçekten doğru demek ki:))

• geçmiş olsun mu desem bilemedim. benim tavsiyem az sorun çıkaran garantisi bitmiş araç almak. ne yazık ki gerçeklerimiz bu. ben 2. yıl bakımını bile dışarıda yaptırdım.
  • Dışarda 400tl hallederdin...
  • alembizim kullanıcısına yanıt
    Yagi Varil ile alir genelde 225Lt'dir Bazilari Bidon 5L ya da Varil mi diye soruyor. Disaridan yagi kabul ettirmek mesele zaten.

Profesyonel yazmasina gerek yok. Onemli olan ayni spesifikasyon da ve SAE degerinde olmasi.

• deathrider13 kullanıcısına yanıt
    Octavia nın şuanda F/P değeri kalmadı bana göre, tamam vag kalitesi şu bu ama Megane Sedan şu anda F/P ye geçti, bana göre.
  • İyi iteklemişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Soul

Bu mesaj silindi.
    adam yağa 400tl vermiş ben orda kaldım daha.

bir de 1.6 tidiay 4.6 litre yağ alır mı ki ya?
  • Yazılanları okudumda bazıları özel servisleride fahiş paralar ödemiş.
    Arkadaşlar malzemeleri internetten kendiniz alın,sanayide sadece işçilik verip çok daha ucuza halledebilirsiniz ben hep öyle yapıyorum özel servis fiyatınında yarısına halledersiniz...
  • @parker48 e katılıyorum valla. canım cayır cayır dsg Octavia çekiyor ama sedan genişliği ve yakıt ekonomisi yüzünden edc megane 4'e de bakıyorum bir yandan. şanzıman sorun çıkarırsa reno da masraflı ama en azından dsg kadar olmayacağını düşünüyorum.
  • Jquair kullanıcısına yanıt
    Ya hocam motor bozulsa o motoru servise monte ederim.. bu parayi veryorsam .. motor da kullanıcı hatası nası olacak.. motorun üstüne mi otruyoruz.. vites de otomatik nası olacak kullanıcı hatası..

Dsg için gidiyorum servise motordsn yana derdim yok zaten..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Uranyum katkılı hocam.. tabiki 400 lira eder.. 😬😬sene ye zaten öyle 500 falan derlerse gönlüm kalır..sadece yağa 750 vericem en az.. bu yağ bi başka bağımlılık yaptı bende

• Anadolu A kullanıcısına yanıt
    Al manuel octi.. tepe tepe bin.. şimdiki aklım olsa ..

• Millet çatır çutur araba alıyor vallahi zerre kadar acımıyorum kimseye. Sıfır araba alırken, arabanın çıplak fiyatı kadar vergi veren halk bu duruma itiraz edip tepki göstermiyorsa, bir zahmet servis fiyatlarına da ses çıkarmasınlar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.