Şimdi Ara

OCTAVİA 1.6 TDI 60 BİN BAKIM ÜCRETİNİ GÖRÜN SONRA SIFIR ARABA ALMAYA KOŞUN 😡 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
13.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kimi kiem şikayet??

Doğus grubu otomobilde=devlet

Burada vatandas olaral tek tepki almamak olur.. elimizden başka bisey gelmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alembizim

Benim vildigim VAG grubu Castrol kullanıyor.Acaba doğuşoto Castrol kullanıyor Vosmer Shell kullanmış olabilir mi?

Alıntıları Göster
    Ford en son kendi orjinal FoMoCo 0w-30 motor yağını koydu.Adamları resmen Helix'le avutuyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014 golf tsi 40 bin bakimini geçen aralık özel serviste 310 TL ye yaptırmıştım yağ ve filtrelerin tamamı değişimi servisler iyice işin cırkını çıkarmış denetlenmesi şart

• Şu garanti muhabetti artik sıktı gerçekten. Şu ana kadar belki 20 tane araba geldi geçti ev hanesinin elinden bir kere bile garanti kapsaminda bir islem yapilmadi.

Kaldi ki frimalarin sadece yetkili servisten bakim yapilirsa garanti devam eder yoksa garantiniz biter deme gibi bir luksleri yok. Resmen 500 liralik bakimi 1700 liraya kitlemisler.

Size tavsiyem yerli uretim araç alın ve bakimini sanayide, guvendiginiz bir ustaya yaptirin.

• dsg almasaydınız 2 yıl sonunda özel servisde yaptırırdınız. ben alırken sırf dsg olmasın diye corsa aldım... garanti bitince hep dışarıda bakım yaptım. bu sene Dask ı bile yeniletmedim. yeter artık sömürü dedim. merak ettiğim dsg korkusunu bilerek neden dsg aldınız çok mu fark ediyor dsg. nasıl bir hazdır.. not. hiç dsg kullanmadım.

• Bugün 2018 ford focus 1.5 tdci powershifti götürdük 30.000 bakıma ön balatalalar mazot filtresi dahil filtreler ve yağ değişti 1500tl

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathrider13

fiyat aldım usta.. garantisi var aracın mecburuz yaptırmaya

Garantisi olmasa servisin yanından geçmem zaten

Alıntıları Göster
    Garantinin bitmesine az sure kaldigi zaman özel servise giderim ben. Arac dsg sanzimansa sizi anlarim yoksa gereksiz is yapmissiniz

• deathrider13 kullanıcısına yanıt
    Benim aracım 250 bine geldiğinde de servise gidecek. Onda sıkıntı yok.

Lastik sensoru tamir ettiler ancak tekrar sensör uyarısı veriyor.

Ben mazotumu bile shellden almisim. 140 bin km boyunca. Anlamama, yaptiramama meselesi değil. Kafam rahat ve emin oluyorum.

Siz de burada ağlamak show yapmak yerine

servisi arayıp aracın plakası veya şase numarasi verip bakım fiyatini sorabilirdiniz. Baktınız yurutemiyorsunuz satarsiniz.

• fiat 500 l 2000 bakım pazarlıkla 1050 tl yaptırdığımda 3 yaş üzeri araçlara kampanya vardı 400 tl civarı aradki fark kazık koydukları yağ opar marka
  • siz birde hondayı görün top çarpınca göçen bombalı hondaya çekilen bakım fiyatlarını

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçenlerde biri 600 liraya yaptırdım diyordu istersen fatura da atarım diyordu. Civic konusunda bir üye..

• Yaptırmayın arkadaşlar. Firmaların onay verdiği ürünlerle bakımınızı faturayla kanıtlarsanız garanti filan bozulmaz. Garanti şartlarında bakım serviste yapılacak diye bir kural yok. Hakkınızı ararsanız her türlü alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1A7323562

Bmw araç sahibi olanlarda ucuz diyor

Ortalama 2500 3000 tl tutuyor bmw bakımları
    F30 316i son bakımını nisanda yaptırdım; hepsi n11 den bosch filtre takımı 100 tl + ngk buji takımı 160 tl + 5 litre elf 5w30 105 tl idi sanırım + 50 tl işçilik + usta az alınca 20 tl extra verdim = 435 tl. Buji dahil fiyat bu, gerçi yeni baktım aldığım malzemelere %50 civarında zam gelmiş şimdi.
  • 1.Helix benzinlik yağı değildir.
    2.Egeayı öneren arkadaş olmuş fiat 3 yıl önce kullandığım bravo aracımın arıza tespiti için 250 TL istemişti, zaten egea nerde octavia nerde yani.
    3.9 yaşındaki aracımı hala yetkili servise götürüyorum %25 indirim yapıyorlar 100-150 TL farkediyor sanayi fiyatlarına göre. Civatam eksilmiyor hatta eksik varsa tamamlanıyor, aracım bej deri döşemeli taban halısından direksiyonuna kadar katrana bulanmıyor, sıcakta soğukta ustanın tecrübeden dönmesini beklemiyorum. Parçalar pahalı ise dışarıdan alıyorum hiç huysuzluk etmeden takıp işçilik garantisi veriyorlar. Aracım orijinal bilgisayarı ile yılda 2-3 kez taranmış oluyor. Allah korusun muhtemel motor&Şanzıman gibi pahalı arızalarda 4/4 lük çözümü en az %50 iyiniyet-sadakat indirimini cebimde tutuyorum.

2 litrelik motoru neredeyse 6 litre yağ alıyor aracımın tüm filtreleri değişiyor en son 890 lira ödedim bakımına bence başka servisleri de arayın.

• Keşke önceden bi fiyat alsaydın. 1750tl çok fazla. İşçiliği de düşürebilirdin aslında.Garanti süresinin dolmasına ne kadar var ?
  • İyi ki zamanında Doğuş Oto'dan uzak durmuşum, daha 1.5 ay önce Citroen yetkili servisinde 75bin bakımına 1000TL ödedim, mazot filtresi değişmeyesedi 850'ye halledecektim. 1750TL'ye standart yıllık bakım da nedir? Hadi Merso felan olsa onlar Euro üzerinden ve yüksek kur seviyesinden de bozarak fiyatları şişirdikçe şişiriyorlar ama Skoda ne ara premium gibi görmeye başlamış kendini?
  • Mercedes bakim fiyati 350€+KDV.

RBC temizlik seti 150TL+KDV

Shell Helix Ultra serisi kötü yağ değildir. Sonunda yazan AG AR-L gibi kisaltmalara göre marka onayi alinir.KDV dahil 200-250TL civaridir 5L bidonu. Sanirim motorunuz 4.3L alir kalan 0.7L geri alsaydıniz.

400TL+KDV =472TL ve 177TL temizlik setinden bayağı bir kar var.

Kendi yaginizi götürüp temizliginizi kendiniz yaparak 300-350TL kâr edebilirdiniz. Tabi Shell Helix Ultra ya da Ultra Professional ise bu miktar.

• quote:

Orijinalden alıntı: deathrider13

YILDA BİR YADA 15 BİNDE BİR HANGİSİ ÖNCE DOLARSA... O ARAÇ BAKIMA GİRMEK ZORUDNA YOKSA GARANTİ BOZULUR.. YANİ SANAYİDE YAPTRMAN ÇZÖÜM DEĞİL..

SANAYİDE HASARLI ARAÇ TOPLATIYORUM.. BAKIM YAPTIRAMAYACAK DEĞİLİM AMA EL MAHKUM..

Alıntıları Göster
    Allah için, garantinin ne yararı var?

Binlerce lira kaptırıyoruz sanayide yapılacak olanın aynısı oluyor, iki kere sıfır araba sahibi oldum ikisindede garanti şeysi vardı hiçbir sorun çözülmedi ne yapıldıysa fahiş fiyat alındı, sıfır araç fiyatları mantıklı olursa sıfır alacam yetkili servise götürmeyecem sanayide en kral yağı parçaları alıp yapacam, garanti hikaye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• dsg zengin işi dsg alıyorsan servisine katlanacaksın.
    bende manuel skoda var 1 kere yetkiliye götürdüm.
    2. yılında özel servise gittim. dsg olmadığı için kafam rahat.

benim trafikte ayağım uyuşuyor karşılığında servise bağımlı değilim.
    sizin trafikte keyfiniz yerinde ama karşılığında servis yakaladığı yerde ...

yeni alacaklar da bunları bilip de karar verise sorun yaşamazlar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.