Şimdi Ara

OCAK ORTASI SİSTEMİ (Twitter adresi ilk mesajda) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.230
Cevap
41
Favori
29.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gun kar yagidi iatanbula bumuydu yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meteoroloji kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar Ben Fethiyede yaşıyorum malum hava çok soğuk olduğu için bu yeni gelen sistem lodos olmasına dahi fethiye yaylalarda yağışı kara çevirdi bulunduğum yer Fethiye merkeze sadece 30km uzaklıkta 2 gündür şehşr merkezine gidemedim yağışlar bugün yağmura döndü artık ama mgm nin sitesinde baktığım zaman cumartesi için gece sıcaklığı tekrardan 2 dereceye düşüyor ve bu Fethiye için ben yaylada olduğum içşn arada 10 derece fark var yeni bir sistemmi geliyor tekrardan ? Birde geçen sene uzun bir aradan sonra fethiye merkeze 10 dk da olsa kar yağmıştı ki gerçekten sert bir kış geçirmişitik benim bulunduğum korunyaylasında en son kar yağışından sonra geçen sene kapıyı açamamıştık bu sene anladığım kadarı ile geçen seneyi aratmıyacak bir kış geçireceğiz yanılıyormuyum ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Meteoroloji

quote:

Orijinalden alıntı: hukuk06

Ankara da bu gece yoğun kar yağışı var diyor mgm hocam siz ne diyorsunuz?

Kuzey ilçelerde etkili kar var ama sabaha yağmura döner muhtemelen.

İstanbul tekrar ocak ortasinda boyle siddetli kar alir mi sizce? Gecen sistem 2 gunde iyi kar birakti cabuk eridi ama

• Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt
    +1 bende merak ediyorum ona göre planlarım var
  • quote:

Gördük yoğun kar yağışını. Hava 4-5 derece, yağmur yağıyor sürekli. Peh
  • Önceden göktaşı ile ilgilenen bir birim olduğunu zannederdim konusu değil ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emirhan Terzi

quote:

quote:

Kuzey ilçelerde etkili kar var ama sabaha yağmura döner muhtemelen.

İstanbul tekrar ocak ortasinda boyle siddetli kar alir mi sizce? Gecen sistem 2 gunde iyi kar birakti cabuk eridi ama

Muhtemelen alacaktır.
    hocam haberlere çıkmışsın hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 5 Ocak 2016; 15:57:26 >
  • Ankaranın bu haftaki durumu nedir? Şuan yağan yağmurun durumu nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

hocam haberlere çıkmışsın hayırlı olsun

Pazar gecesi valilik bizi hedef gösterdi

• quote:

Orijinalden alıntı: donanimist

Hocam selamlar Ben Fethiyede yaşıyorum malum hava çok soğuk olduğu için bu yeni gelen sistem lodos olmasına dahi fethiye yaylalarda yağışı kara çevirdi bulunduğum yer Fethiye merkeze sadece 30km uzaklıkta 2 gündür şehşr merkezine gidemedim yağışlar bugün yağmura döndü artık ama mgm nin sitesinde baktığım zaman cumartesi için gece sıcaklığı tekrardan 2 dereceye düşüyor ve bu Fethiye için ben yaylada olduğum içşn arada 10 derece fark var yeni bir sistemmi geliyor tekrardan ? Birde geçen sene uzun bir aradan sonra fethiye merkeze 10 dk da olsa kar yağmıştı ki gerçekten sert bir kış geçirmişitik benim bulunduğum korunyaylasında en son kar yağışından sonra geçen sene kapıyı açamamıştık bu sene anladığım kadarı ile geçen seneyi aratmıyacak bir kış geçireceğiz yanılıyormuyum ?

Yok hayır yeni sistem değil.
    Şöyle anlatayım kısaca, hava cumartesi günü açacağı için gündüz-gece sıcaklık farkı yükseliyor.
    Pazar günü öğleden sonra,akşama doğru yağmur ihtimali mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chaosy

Ankaranın bu haftaki durumu nedir? Şuan yağan yağmurun durumu nedir?

Yağışlar artık zayıfladı.
    Perşembe günü mini bir soğuma var. Bazı ilçelere gece kar yağabilir.
    Sonra yağış terkediyor Ankara'yı.
    Pazar günüyse ısınma mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyal mühendis

Önceden göktaşı ile ilgilenen bir birim olduğunu zannederdim konusu değil ama

Meteoroloji Mühendisliğini kazandığımda ailemde aynısını düşünüyordu. Annemin babama '' çocuk uzaya gidecek bey'' dediğini dün gibi hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrSAVIOR

2 gun kar yagidi iatanbula bumuydu yani

Forumdaki diğer tahmin yaptığını iddia eden arkadaşa bu yüzden kızıyorum işte, çekememezlik diyorlar.
    Yanılgıya sürüklüyor sizi. Daha kış yeni başladı İstanbul için.
    15 Ocak- 15 Mart asıl kış tarihleridir.
    Bundan kuvvetli en az 1-2 sistem daha görürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

bartın için durum ne

Bir süre kar yağışı yok ufukta.
    Yarın yağmur geçişleri olabilir.
    Perşembe ve cuma günleri ise ara ara sağanak yağmur bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bako39

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bako39

quote:

01.01.2016 UYARI: Trakya bölgesi ve İstanbul'un bazı kesimlerinde Pazar günü yoğun kar yağışı bekliyorum. Trakya zaten belliydi ama İstanbul'da kar seviyelerine yetecek sıcaklıkta kalacak bölge sayısı artıyor.

Hocam kırklareli kar alacak mı? kırklareli merkez neredeyse 10 yıldır 5-6cmden fazla kar almıyor neden böyle?

10-15 cm civarı örtü bekliyorum

Arkadaşlar bu mesajı suan tamamen içtenlikle alıntılıyorum. Dogdugumdan beri yani 19 yıldır kırklarelide yaşıyorum ve kırklareli çok çok nadir kar yağan bir şehir genellikle kışlar oldukça soğuk ve kuru geçer. Ben öğretim hayatım boyunca 2 defa kar tatili gördüm biri 2005 diğeri 2008deydi. Şimdi bu adam kırklarelinin 10-15cm alacağını söyledi ve tahmini tuttu, okullar 8 yılın ardından ilk defa tekrar tatil edildi. Ben bundan sonra bu adamın her tahminine inanırım güvenirim.

İyi niyetleriniz için gerçekten teşekkür ederim.
    Anlatmaya çalıştığım şu, sizin gibi diğer üyelerde aynı şekilde geri dönüşler yapsa, ben bu konu altına belki diğer meteoroloji mühendisi arkadaşlarımı da davet ederim.
    Beraber yardımcı oluruz insanlara.
    Fakat burada kötülemeleri,baltalamaları görünce kendilerine teklif dahi edemiyorum böyle hadiseleri.
    45-50 yaşında meslektaşlarımın buraya gelip 15-20 yaş arası genç arkadaşlardan hakaret yemeleri riskine giremiyorum.
    Keşke hep beraber daha seviyeli bir ortam oluşturabilsek.

• quote:

Orijinalden alıntı: nallart

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GeebsBebS

Kafandan sallayıp tuttu diye şuanda klavyeni parçalıyorsundur. Bize 1 Nallart yeter!1!11!

Artık bu konuya uğramayabilirsiniz.

BUYUKLUK EDİP SANA BU MESAJI YAZDIM.SİZİ KIRMAYAYIM DEDİM AMA OZELDEKİ KONUSMALARI BURDAN YAYINLAYACAK KADAR DUSECEGİNİZİ TAHMİN ETMEMİSTİM.DİYECEK TEK SOZ YOK. O ATTIGIN RESİMDE DE NE OLDUGUNU HERKES GORUYOR.

Sana rakip çıkması biraz üzmüş seni anlaşılan. Hadi kendi konuna İlkokullularla eğlenmene devam et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lesbear -- 5 Ocak 2016; 16:35:59 >

Sistem yaklaştıkça daha sık güncellemeler istiyoruz :) çok keyifle okuyorum yazılarınızı

• Tahminler hep tuttu. Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler, daha sık guncellemeler bekliyoruz

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.