Şimdi Ara

Ocak-Kasım 2017 Model Satışları Tablosu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
2.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

B segmetine 75, C segmentine 110 - 120'ye vermeyi normal gören ve hiçbir tepki olmaksızın araba almaya devam eden bir toplum hakkında ne desek boş.

3-4 sene önceydi o verilmesi gereken tepki, burada konuşuyorduk.

Artık iş işten geçti.

2007 model 80.000km ve üzeri tüplü Civic'lere 50.000TL, 2004 model 150.000km'de, Polo Sedan'lara 35.000TL, 2009 1.3CDTI 150.000km ve üzeri Astra'lara 40-45.000TL verene kadar sıfır km B segmente gider 75-80.000TL veririm kimse kusura bakmasın.

Altına imza atarım. İkinci el piyasasındaki hırsızların da payı var bunda. 2 yıl önce 100,000 TL'ye aldığı Passat'ı aracın 0 km'si pahalandı deyip 130'dan satmak isteyen bu ve benzeri dolandırıcılar oldukça oldukça millet elbette gider 0 km araç alır.

• Passat resmen bağımsızlık ilan etse yeridir. Bu nedir yahu? Corolla'yla, Symbol'le, Focus'la kapışıyor araç. Dolardan hızlı yükseliyor hem fiyatı hem de talebi. 3,552 inanılmaz bir rakam. Neredeyse Egea kadar satmış Kasım'da.

5 Serisi de deli gibi satmış. 1,088 adet E segmenti bir araç için Türkiye şartlarında şaşırtıcı bir rakam.

Ben yine iddiamda ısrarlıyım: Bu ülkede ÖTV olmasa 5 Milyon 0 km araç satılır. Hele Audi, BMW ve Mercedes, Türkiye pazarının talebine yetişmek için ek fabrika açar. Bu kadar açık konuşuyorum.
  • Avensis’i görebilen ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volvo s60’in mondeo’dan fazla satmasi pek mumkun degil bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darthskywalker

Volvo s60’in mondeo’dan fazla satmasi pek mumkun degil bence

2 aydır ciddi kampanya var.

146'ya falan ağzına kadar dolu, beyaz deri koltukla veriyorlar s60'ı

• Passat satışları tez konusu bile olabilir.
  • 101. Siradaki station audi a6nin satisindaki artis acayip degil mi? Ben mi yanlis goruyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

101. Siradaki station audi a6nin satisindaki artis acayip degil mi? Ben mi yanlis goruyorum.

Katılıyorum, Ankara'da hiç görmedim. Değil 2017, önceki yıl modelleri bile denk gelmedi. Kim alıyor bu araçları ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opus Diabolicum -- 5 Aralık 2017; 11:37:46 >
  • Passat, Golf ve Kaşkai tabiri caize sınfını feth etti.

• yakında passatı olmayana kız vermeyecekler
  • D segmentinde dizel + otomatik şanzımanlı Superb, Insignia, Talisman, 508 var. Mondeo'yu saymadım, dizel + otomatik yok.

Superb : Passat ile aynı motor+şanzıman, daha geniş iç/bagaj hacmi, benzer kalite,az farkla daha donanımlı. 20.000TL daha ucuz

Insignia : Tasarım, motor, sürüş özellikleri bakımından daha iyi. Donanım/fiyat oranı daha iyi. Şanzıman daha sorunsuz ama DSG kadar atik değil.

Talisman : Motor, şanzıman, tasarım ve donanım bakımında net şekilde üstün.

508 : Aslında motor+şanızman ve donanım çok iyi ama yüzü eskidi. Tasarım vasat kalıyor biraz.

D-segmentinde Passat'ın rakiplerine göre bariz üstün bir yönü yok, hatta rakipleri artık ondan daha iyi. Durum böyleyken satış rakamları arasındaki bu anormal fark tam anlamıyla sosyolojik tez konusu.

Bu davranış şekli, kendilerini yöneten yöneticilere karşı tepkisizlik, durmadan artan kur ve vergilere karşı tepkisizlik, koyun gibi istediğim yöne sürülmeye müsait olma gibi davranışlar, hiç düşünmeden Passat alma ile aynı sosyolojik kökenden geliyor.

• Neredeyse her yıl döviz yükseldi, vergi arttı, ekonomi iyi değil; otomobil satışları düşecek, burunlarından kıl aldırmayan sektörün burnu yere sürtülecek diye beklerken her sene:
    ALA VERE DALAVERE KÜRT MEMET NÖBETE oluyoruz.
    Merak etmeyin bu sene de önceki seneleri geride bırakır bu sektör.
    Şimdi de MTV artışı ile korkutacaklar en basitinden...
    Adamlar, "tüketici"yi iyi okuyorlar. Ne yer ne içer, nasıl tepki verir... Kısacası "nasıl satarız"ı iyi biliyorlar...
    Hükümet, iki sene önce ciddi bir ÖTV bindirdi yine olmadı. Millet araba kuyruğuna girmiş olmalı ki 2015 sonundaki çok ciddi ÖTV artışına rağmen 2016'da daha fazla araç almıştı.
    Bu sene de değişen bir şey olacağını sanmam...
  • i30 neden bu kadar az acaba! Canavar gibi araba :)
  • Mayıs ayında lansman yaptılar, i30 Dizel DCT Elite için 111.000 TL fiyat çektiler, paket eklenince 120'ye yaklaşıyordu. Rakipleri Astra, Megane HB gibilerin çok üzerindeydi fiyat. Zaten birçok insan tipini de beğenmedi.
    Eylül'e kadar fazla satamadılar. Eylül'de fiyatı 105.500'e çektiler, Ekim'de de aynı fiyat devam etti satışlar biraz arttı.
    Kasım'da 108.500'e, Aralık'ta da 114.500 e çıkardılar. Bundan sonra zor satarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysuleymany -- 5 Aralık 2017; 16:51:54 >
  • Lansman fiyatları ile (uygundu) Ekim'de 2.729 adet satan Qashqai, kazık fiyatlar ile Kasım'da 2.927 adete yükselmiş.
    Şimdi buna inanalım mı? Bilemedim.
  • Fiesta ya ne olmuş ya!

• Millette para var, foruma bakmayın siz herkes ağız birliği yapmışcasına fakir edebiyatı parçalıyor.
  • Neyse çok üzülmeyin..
    İngiltere'de bizden daha fazla düşüş var..
    Bizde -4% olan düşüş onlarda -5% olmuş..

http://tr.euronews.com/2017/12/05/ingiltere-de-sifir-arac-satislari-dustu?utm_term=Autofeed&utm_campaign=Echobox&utm_medium=Social&utm_source=Twitter#link_time=1512498797
  • Kabataslak bir hesap yaptım.15.000.000.000 dolarlık satış yapılmış 11 ayda.

Hayırlı işler

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Vay be kuga 4 sene oldu çıkalı, makyaj ve dizel sonrası sonunda biraz satmış.

C serisi ve ch-r iyi satmış, gerisi beklenen şeyler zaten.

Tek eksiği connectten hallice iç mekanı.Şu araca mondeonun iç mekanı koysalar piyasadaki en alınası suv bence.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.