Şimdi Ara

Ocak Ayından Sonra %50 Konsol Vergisi Hk. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
22.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konsol vergisi diye bir vergi yok bunun adı ilave gümrük vergisidir eski oranı %20 şuanki yeni oranı %50 dir. Birkez uzatıldı tekrardan uzatılması çok yüksek ihtimal (tahminimce %60 a bile çıkabilir). Yine kendi fikrim kalıcı olması çok yüksek ihtimaldir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün yarın belli olması lazım verginin devam edip etmeyeceği. Büyük bir ihtimal devam edecektir.
  • canlee89 kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla pandemiden önce o %20de yoktu.
    Bu vergiyi getirdiler ve dediler ki %50 ancak ekime kadar, sonra baktılar tatlı tatlı geliyor, yılbaşına kadar uzattık dediler. Kafalarına göre takıldıkları için 2021 yılsonuna kadarda uzatabilir. Sözde "geçici" yersen...
  • zaten kol gibi vergi alıyorlardı. bu vergi işi iyice çığırından çıkmaya başladı. acaba "konsol oyun oynayacağınıza namaz kılın" mesajı mı vermeye çalışıyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan-BH

Bildiğim kadarıyla pandemiden önce o %20de yoktu.
    Bu vergiyi getirdiler ve dediler ki %50 ancak ekime kadar, sonra baktılar tatlı tatlı geliyor, yılbaşına kadar uzattık dediler. Kafalarına göre takıldıkları için 2021 yılsonuna kadarda uzatabilir. Sözde "geçici" yersen...
    Ben gümrük işi yapıyorum bu ülkede gelen verginin kalktığını pek hatırlamıyorum ama umarım yanılırım kalkması herkes için iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8300’e millet sıraya girdi PS5 için. Hatta karaborsacılardan 10.000’e almadıkları için uyguna aldıklarını düşündüler. Neden kalksın ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnLiNe MaNaGeR kullanıcısına yanıt

Kaç adet geldi ki ülkemize ? Ps5 üretimi dünya bazında yetersizdi üretimi artırmaya çalışıyordu sony.

• devletime canım feda siz 3 kuruşluk verginin hesabını mı yapıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-400988AF7

Kaç adet geldi ki ülkemize ? Ps5 üretimi dünya bazında yetersizdi üretimi artırmaya çalışıyordu sony.

Çok gelse de durum değişmeyecekti.

• Hükümet elektronik eşya alamayalım diye elinden geleni yapıyor. Alkol ve sigarayı anladım ona karşı olmaları inançları gereği doğal ama elektronik eşya ile ne alıp veremedikleri var anlaamdım gitti.

• Treth kullanıcısına yanıt

Ülkeden para çıkıyor bütün ithal ürünlerde. Hükümet dolar/Euro kurunu dizginlemek için böyle bir yöntem buldu ama alan yine alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

Ülkeden para çıkıyor bütün ithal ürünlerde. Hükümet dolar/Euro kurunu dizginlemek için böyle bir yöntem buldu ama alan yine alıyor.

Yapamıyoruz ki. Bir yarı iletken fabrikası kuracaktık oda yalan oldu sanırım. Bir daha haber alamadım.

değişecekti örnek olarak ise xboxa bakabilirsiniz yurtdışında yok satıyor hiçbir yerde stok yok ama trde her yerde bulabiliyorsunuz hatla türkiyede satılmadığı için tr stoğu yunanistana yönlendirilmiş

https://www.reddit.com/r/XboxSeriesX/comments/kjearr/unsold_turkish_market_consoles_are_being_rerouted/

Türkiyeye az sayıda stok geldi gelenide karaborsacılar aldı stok sıkıntısı olmasaydı türkiyede yok satmazdı diğer ülkelerde yine yok satardı ama türkiyede değil xboxta olduğu gibi

• 31 yaşına geldim getirilip de kaldırılan vergi görmedim
    Ona aldanma bence alabilecek olanlara yetmediği için oldu o iş , şuan iphone 12 pro bile piyasada yok 2k fazlasına satıyor elinde olan .. 14k telefon diyecekleriö bu kadar
  • Treth kullanıcısına yanıt

hükümet yerli elektronik firmalara destek için yabancı firmalı ürünlere vergi artırıldı. hatırlarsanız seneler önce yerli firmalar destek için hükümetle toplantılar yapılmıştı. işte böyle bir çözüm bulmuşlardı ama ne kadarı işe yaradı orası meçhul.

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Ne kadar komik olduk.
    Sözde batan Yunanistan bizden alıyor daha çok satsın diye
    O değil umarım bu nesil tam yatırım yapmaya başlamışken çekilmez xbox tarafı Türkçe oyun vs gelecek diyorlardı. Eski nesilden çok kullananı var gamepass için herhalde ona güveniyorlar bölge müdürü videoda sayıdan memnunuz VS demişti
  • Artar bence.

• Bence unuttular bahsini bile etmeyecekler.Dua edin ocaktan sonra gümrük vergisini %100 yapmasınlar

• Daha ne kadar artacak arkadaşlar saçmalamayın zaten iki katı fiyata satılıyor

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.