Şimdi Ara

Ocağıma incir ağacı dikecek doblo 1.6 çok yakıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
4.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2016 model doblo 1.6 aldım 2.000 kmde 1.000 lira mazot yakmışım 11 litreden aşağı düşmüyor hatamı ettim 1.6 almakla?
    Daha önce 1.3 vardı 8.5 lt yakiyordu şimdi bunu satıp 1.3 alsam çok zarar edeceğim çıkmazdayım

1.6 multijet kimseye tavsiye etmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.3 multijetin forumda ortalamasi 3.5 litre falan hocam. Cozumu burda aramaniz yersiz bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 1.3 un 8.5 yaktigi yerde 1.6 da 10 lt yakar zaten.

• Fabrika verisi 5,5 litre olan araç 11 litre yakıyorsa bir sıkıntı var demektir

• Enjektörler de bi sıkıntı olabilir

Yakıt aldığınız yere dikkat edin

Yeni kasa 2012 doblo aynı sıkıntıdan dolayı çok yakıyordu sattik

enjektörleri actirmamistik son çare ordan olduğunu düşünüyorum

Edit yakıt pompasına flan enjektörler disinda bakılabilecek yerlerine baktirdik ama sorun çözülmemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highgen -- 8 Kasım 2016; 2:35:41 >
  • Araç daha sıfır enjektörde ne sıkıntı olabilir ki?
    Servis herşeye normal diyor 10 bin kmde düşer diyor sanki ilk kez sıfır araba kullanıyoruz

Sıfır araç fazla yakar ama ben bu kadar fazla yaktığını hiç bir araçta görmedim
    Nerden aldık bunu

• quote:

Orijinalden alıntı: özbekli35

Araç daha sıfır enjektörde ne sıkıntı olabilir ki?
    Servis herşeye normal diyor 10 bin kmde düşer diyor sanki ilk kez sıfır araba kullanıyoruz

Sıfır araç fazla yakar ama ben bu kadar fazla yaktığını hiç bir araçta görmedim
    Nerden aldık bunu

Aklıma gelen enjektörler ve yakıt sensorune de ayrıca baktirin tavsiyem.

• Orta hız,guzergah vs nasıl?Araç sürekli yüklü mü kullanılıyor? Kullanım stili?Eğer çok agresif kullanıyorsanız yakabilir ve araç daha 2000 km de..Biraz kullanıma özen gosterin ilk iki depodan sonra düşmeye başlamıştır zaten yakit.10 bine kadarda düşmeye devam eder.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende fiorino sürünce anladım multijetin verimsiz olduğunu 1.3 bile fazla yakıyor gösterdiği performansa göre
  • Sizde bir sıkıntı var arabada değil.

• kullanım tarzınızdan hiç bahsetmemişsiniz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç daha yeni ilerleyen kmlerde düşer.Bir de araç normal boyut mu maxi mi?

• Yakar,herkes oyle diyor.Chip yazilim yaptirin birde oyle deneyin.Zaten yalan firmalar 7 gun deneme suresi veriyorlar,yakit dusmezse para vermezsiniz.

• adam sıfır araçtan bahsediyor,gelen cevaplar numunelik.hocam en azından 5-10 bin km kullanın bence ,9-10 litreden aşağısını bekliyorsanız direk satın.döt kadar nemo bile 8 lt yakıyor 70 bg bide yürümeye hali yok.

• Doblo ne yakar bilmem ama 1.6 multijet fiat bravo aracım 5,5-6 lt arası yakıyor şehir içi. Bence ya sizin kullanımda ya araçta sıkıntı var veya full ağzına kadar dolu yüklü kullanıyorsunuz ticari olarak...
  • 10 litre nedir arkadaş hemde dizelde. Bizim benzinliler iyi yakiyormus onu anladım

• Araç yeni, biraz sabırlı olun. Nasıl gidiyor diye basmaktan vazgeçin.. .

• değer çok fazla geldi bana
  • Arabada en cok yakit harcadiginiz yer turbonun devreye girip zevk almaya basladiginiz ayni yer.yani eski dizeller gibi yormadan turboya cok is birakmadan kullanirsaniz %20 dusurebilirsiniz.denenmistir.ama hem ucsun kacsin hem 4-5 lt az yaksin derseniz o sadece donanimhaber fake institution uyelerine ait bir imtiyaz.kullanim sartlarini yazmamissiniz bir de.ben de benzinli 1.6 c sinifi aracla 100 km de 17 litre yakiyorum ama soguk iklim rampali bir sehirde ve en uzun mesafe 2 km.cok da memnunum

• özbekli35 Ö kullanıcısına yanıt
    1,3 Mjet daha az yakıyor zaten hocam. Gerçi sizin 1,3 bile baya yüksekmiş ki zaten. 1,3 motora 8,5 yaktiriyosaniz, 1.6 ya 10-11 yaktırmanız normal ki burda garip bişi yok. Bence sizin motor hacmi değil Mjet ile sıkıntınız var.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.