Şimdi Ara

OC İÇİN BİOSMU WİNDOWS PROGRAMLARIMI DAHA SAĞLIKLI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YENİ NESİ ANAKARTLARDA GELEN BAZI HIZ AŞIRTMA PROGRAMLARI VAR MESELA GİGABYE TA EASYTUNE 5 DYE BİR YAZILIM GELİYOR
    EKRAN KARLARI İÇİNDE RİVA TUNER ATİ TULL GİBİ PRAGRAMLARI VAR
    SİZCE HANGİSİ DAHA SAĞLIKLI
    YORUMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

• fikri olan yokmuuuuuuuuuuuuuuuu????????
  • bios
  • quote:

Orjinalden alıntı: king_yao

bios

bence de bios en sağlam ve sağlıklısı
  • kesinlikle bios hem güvenilir hem sağlam
  • quote:

bios

BİOS HOCAM
  • En stabil overlcock biosdan yapılır windowsdan yapılanlar genellikle bench amaçlı olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: subzero_eren

quote:

bios

bence de bios en sağlam ve sağlıklısı

kesinlikle bios...
  • easytune5 de 3 ghz ye kadar zorladım sorunsuz çıktı
    imzamdaki sistem
  • dostum sorunsuz o değere çıkabilir fakat herkezin önerdiği biostan yapılması çünkü biostan yapılması sistemdeki stabiliteyi çok etkilemektedir..
  • ama bildiğim kadarıyla ekrankartlarında bios mod biraz tehlikeli oluyormuş onda windowstan oc yapmak biraz daha avntajlı gibi
  • bios
    baska söze gerek yok!
  • quote:

Orjinalden alıntı: sbtbilgisayar

ama bildiğim kadarıyla ekrankartlarında bios mod biraz tehlikeli oluyormuş onda windowstan oc yapmak biraz daha avntajlı gibi

bende ekran kartıda bios mod lu cillop gibi
  • bugüne kadar hep bios'tan yaptım hiç program kullanmadım size de bios tavsiye ederim
  • biri bios dan nasıl yapıldığını yada ince ayarlar vs bilgi sağlasa ne sevincem herkes bişi yapıyor ama ben ya bşi bulamıyorum yada kimse tam oalrak bilgilerini paylaşmak istemiyor. sistemim GA-P31-DS3L. Dcore 1.8ghz HD 2600pro amaç 2.2 ghz e işlemciyi aşırmak ve stabilize li şekilde sorunsuz çalışmasını sağlamak.
  • bence biostan daha ayrintili ve daha saglam olur....
  • Only Bios
  • BABA O/C biostan yapılırüstüne kaçak kat çıkmak içinde winden
  • Stabilite olarak düşünüyorsan tabiki biostan ayarlaman lazım sonucta windows acılısı gibi bir yük biniyor stabil olamicak sistem zaten başta direk restliyor zorlamada.. ama max fps deniyorsan biostan gittiği noktadan sonra windows üzerinden devam ediyorsun..

diyelim işlemcin 3.0ghz kadar gitti bios ile yaptın.. biostan son ayarlamalarını yapıyorsun biraz daha voltaj veriyorsun normalden fazla.. remleri ona göre ayarlıyorsun biraz daha gidebilcek şekilde calılmasınlar.. sonra windowsunu acıyorsun ilgili programla ben clockgen kullandım cok işe yaradı.. ordan devam ediyorsun.. ama clokgen de bayadır ortalıklarda yok gibi..

stabilite için bios max fps için windows diyorum ben..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Urzais100

bugüne kadar hep bios'tan yaptım hiç program kullanmadım size de bios tavsiye ederim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.