Şimdi Ara

> Oc Den Sonra Reset, şu anda FSB yi arttıramıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • E2180 işlemcimi 333*9=3ghz de(1.25v) stabil bir şekilde kullanıyordum.Bugün bir fan alıp taktım ve sıcaklıkların düştüğünü görünce biraz daha yükleneyim dedim.Çarpanı 10 yaptım voltajı da yetersiz geleceğini bile bile 1.30 yaptım ve çıktım.Bilgisayar yeniden açılınca xp nin hoşgeldiniz ekranında takıldı ve resetlendi, bios menüsüne girmek istedim tekrar resetlendi ama ikincisinde girdi.gigabyte ın bios menüsündeki m.i.t sekmesindeki herşey sıfırlanmıştı ben de herşeyi son oc den önceki haline çevirdim tekrar açtığımda boot sayfasını göremeden reset atmaya başladı fsb yi 200 den 210 a bile alsam ilk ekrandan sonra reset geliyor.fsb 200 iken pc normal açılıyor.Sizce sorun nerededir,kalıcı bir zarar mı verdim acaba?

• atladığın bir yer vardır kesin.biosu iyice gözden geçir.anakart gigabyte sa ctrl+f1 yapıp ram zamanlamalarına bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _prozac_ -- 25 Ağustos 2008; 8:44:34 >
  • anlamadığım bir şekilde sabah bilgisayarı açtığımda sorun düzeldi ve şu anda 333*9 da kullanabiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turko873 -- 25 Ağustos 2008; 13:18:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.