Şimdi Ara

#ObpEtkisiDüşürülsün Change.org İmza Kampanyası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
3.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi çalışmalar arkadaşlar. Malumunuz birçoğumuz OBP adaletsizliğinden yakınmakta. Tarih öğretmenleri, ardından coğrafya ve felsefe öğretmenleri istediklerini kısmen de olsa almayı başardılar. Biz de elimizden geldiği kadar sesimizi çıkarmalıyız diye düşünüyorum. Değişiklik olmasa dahi çabalamanın haklı gururu içinde çalışmamıza devam edebiliriz. Forumda yeniyim 2 aydır sadece okuyorum. Burası beni çalışmaya yönlendirdi. Azim ve biraz cesaretle başarabilme ihtimalimin olduğunu farkettirdi. Hepinize teşekkür ediyorum. Bir yerden başlamak gerektiğini düşünerek imza kampanyası başlattım. İmzalamak 15 saniye sürüyor. Twitterda eğitimcileri menşınlamayı unutmayın. Sizi seviyorum DH Ailesi birlik olursak başarabiliriz.
    https://www.change.org/p/yök-üniversiteye-geçişte-obp-adaletsizliğinin-giderilmesini-istiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IIFSMII -- 10 Kasım 2017; 13:8:3 >

• Direk has... derler adama adaletsizlikmiş senin adaletsizliğin başkalarının adaleti olabilir.Senin obp düşük diye hemen azaltalım dimi.Ylan coğrafyadan 42 aldım fen lisesindeydim sesimiz çıkmadı öküz gibi çalıştık diğer meseleye gelirsek özel okullarda şişirme not vardır evet ama size göre her özel okul haksız obp veriyor mantığınızı değiştirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alexander Moltisanti -- 10 Kasım 2017; 13:55:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olicityy

Direk has... derler adama adaletsizlikmiş senin adaletsizliğin başkalarının adaleti olabilir.Senin obp düşük diye hemen azaltalım dimi.Ylan coğrayfayadan 42 aldım fen lisesindeydim sesimiz çıkmadı öküz gibi çalıştık diğer meseleye gelirsek özel okullarda şişirme not vardır evet ama size göre her özel okul haksız obp veriyor mantığınızı değiştirin

Hocam liseye geçişte obp etkisi kaldırıldı. Sınav puanında eşitlik olması durumunda obp'ye bakılacak. Demek ki ortada bir adaletsizlik varmış ve etkisi kalkmış. Peki bu durum üniversiteye geçişte de yok mu?
  • quote:

Üni konularıyla ilkokul konuları hatta sınavlarımız bile aynı dimi ayıpsın hemen kaldırsınlar

konu ile ne alakası var
  • Destekliyorum. Iyi bir okulun birincisi ortalama okulun birincisinden dusuk obp li olabildigi gibi temel liselerde gayet sorular verilerek sinav yapiliyor. Ve bu temel liselere tesvik icin devlet yardim yapiyor sanki her halta parasi varmis gibi. Savunma da su: obo onlor zoton sonovdo oyo yopomoyolor. Oyle mi?

Fakir fukara cocugu ailesi it gibi savunuyor bu sistemi ya. Abi sen zaten ozel ders alamiyodun simdi bi de dersane yerine daha pahali olan bi kurs sistemi var ve direk not satin alan insanlar var. Kast sistemi bu ya. Senin cocugun da fakir olacka nasi okusun? Nasi para kazansin? Zengin de daha zengin olacak.

Birisi lisede bi hata yapsa ogretmenle takissa ozelde ogretmen suclu olur devlette ogrencinin notu duser, ben performans denen sacma sapan bi nota neden tâbi oluyorum ya.

• Nasil hesaplaniyor bu? Basari puanini 0.12 ile mi carpiyoruz?

• İmzaladım dostum ama sanmıyorum ki bizleri kale alıp bir şeyler yapacaklarını.Hadi hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkledd

Nasil hesaplaniyor bu? Basari puanini 0.12 ile mi carpiyoruz?

hocam 4 senelik başarı puanlarını topla 0.12 ile çarp.
  • WooW464 W kullanıcısına yanıt
    Bak güzel kardeşim temel liselere gidenlere özellere gidenlere ayrı sınav açsalar da bu sistemde gene torpil olur gene engellenemez.Benim obp çok yüksek değil ama hakkımla elde ettim.Sırf senin düşük yada özeldekilerin senden yüksek diye bu işi yapmamak lazım.Bu işler böyle dönüyor parayı veren düdüğü çalıyor maalesef ki. O yüzden en az 100 yıl gerideyiz Avrupa’dan toplumda ahlak yok çünkü başka sistemde bu tarz şeylerin olmayacağının garantisi yok çünkü

• Her özel okul haksız obp veriyor evet. Fen lisesi yalanını bir kenara bırakırsak sen hangi özel okuldaydın?
  • Change org Türkiye gibi gelişmemiş ülkelerde dikkate alınmaz bunların anlayacağı dilden konuşmak lazım oda sosyal medya oluyor.Bizim birşeyleri farketmemiz için ya da değişiklik olması için twitterda tt olmamız instagramda büyük sayfalarda paylaşılmamız gerek.Onun için de yetertli örgütlenmeye sahip değiliz şuan sistemden rahatsız olan adamlar ilk 150-100k isteyen insanlar gerisi için sistem değişmiş değişmemiş birşey ifade etmiyor ne yazık ki.
  • quote:

Üni konularıyla ilkokul konuları hatta sınavlarımız bile aynı dimi ayıpsın hemen kaldırsınlar

hocam ortada Milli Eğitim Bakanının dahi inkar etmediği şişirilmiş notlar var. İlkokulda olan şişirmenin lisede olmadığını iddia etmek ütopya olur. En basitinden aobp ile adalet sağlanabilir?
  • IIFSMII kullanıcısına yanıt
    Dostum sorun da bu ahlak anlayışı yok toplumda her türlü bir adaletsizlik olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Starixa

Change org Türkiye gibi gelişmemiş ülkelerde dikkate alınmaz bunların anlayacağı dilden konuşmak lazım oda sosyal medya oluyor.Bizim birşeyleri farketmemiz için ya da değişiklik olması için twitterda tt olmamız instagramda büyük sayfalarda paylaşılmamız gerek.Onun için de yetertli örgütlenmeye sahip değiliz şuan sistemden rahatsız olan adamlar ilk 150-100k isteyen insanlar gerisi için sistem değişmiş değişmemiş birşey ifade etmiyor ne yazık ki.

Haklısınız. Abbas Güçlü gibi birini bulup bütün gün propaganda yaptırmak gerek. Adamla dalga geçmek için mesaj attım ciddiye alıp sitesinde paylaşmış.
    http://www.egitimajansi.com/haber/yok-hatadan-dondu-sira-mebde-haberi-61859h.html
  • neinname kullanıcısına yanıt
    Kolay kolay dalga geçmem ama Senin kapısının önünden geçemiyeceğin bir fen lisesindeydim seni gidi ağlak düşük obpli pleb

• quote:

Bak güzel kardeşim temel liselere gidenlere özellere gidenlere ayrı sınav açsalar da bu sistemde gene torpil olur gene engellenemez.Benim obp çok yüksek değil ama hakkımla elde ettim.Sırf senin düşük yada özeldekilerin senden yüksek diye bu işi yapmamak lazım.Bu işler böyle dönüyor parayı veren düdüğü çalıyor maalesef ki. O yüzden en az 100 yıl gerideyiz Avrupa’dan toplumda ahlak yok çünkü başka sistemde bu tarz şeylerin olmayacağının garantisi yok çünkü

seni her türlü sıralamada haksız yere geri atacak sistemi destekliyorsun, 100 yıl gerideyiz diyosun, e ozaman değişim gerek onu da istemiyorsun anlamadım ben seni, obp kalksa torpil nasıl olacak.
  • change org değil de biz de twitterdan yapalım daha etkili olur hatta bir kaç gün konu üstte kalsın belli bir gün ayarlayın gündeme girelim
  • IIFSMII kullanıcısına yanıt
    Hahahaooaoq8282uehhskaoaoq9287r7rudjqkaoo1928rdhdh abiiii mukemmeelelllll hahahahahhsjaha efsanesin. Aklima bi fikir geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuz.10

change org değil de biz de twitterdan yapalım daha etkili olur hatta bir kaç gün konu üstte kalsın belli bir gün ayarlayın gündeme girelim

Haklısınız hocam ama öncelikle twitterda belli hesaplarla anlaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Mesela her ne kadar nefret etsem de Abbas Güçlü tt olmamıza yardımcı olabilir. Zaten diğer hocaları da duyuran bu adamdı.
  • WooW464 W kullanıcısına yanıt
    En ufağından şöyle özetleyeyim obp kalksa ben sınavlara çalıştığım gün ve haftaları boşa geçirmiş olacağım şey diyeceksin şimdi de sınavlara çalışarak zaten ygs lysye hazırlanıyorsun ne güzel işte:D bunu dersin. Obp kalkarsa lisede kimse sallar mı dersleri şahsen ben sallamazdım mantıklı çözüm gelmez o yüzden bu sistem çok yandaş tarafları da olsa obp kalkmayıp özelde ve temel liselerde okuyanlara merkezi sınav yapılmalı diye düşünüyorum...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.