Şimdi Ara

OBP KONUSUNUN DÜZENLENMESİ GEREKİYOR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu kadar hak yiyen bir sistem olamaz.Sabahtan beri sinirden kendimi s.kicem.42kdan 65kya atmak nedir ya? Sırf lisede çok kötü bir öğrenciydim diye böyle mi olması gerekiyor? Mezuna kalma hevesi falan da kalmadı bir sene daha denesem yine aynısı olacak obpyi değiştiremiyoruz sonuçta. Adam 50 bin yapıyor obp 45 bine atıyor ben 42 bin yapıyorum 65 bine atıyor hamda 8 bin fark attığım adam 20 bin kişi önüme geçiyor. Tamamen kaldırılsın demiyorum fakat ya şu temel liselere bir ayar çekilmeli ya da 0.6yla değil 0.2yle falan çarpılmalı.Ham sıralamada istediğim çoğu yer gelirken obp yüzünden kaçıyor.

obp 62 eşit ağırlık

• Bu sistemde devlet liselerindeki ile özel lisedekiler arasında uçurum oluştu. Ben de son 2 sene Uğur Lisesi’ne gittim bizde hiç öyle bol keseden not yoktu. Hatta bir tane proje ödevi vardı yapmadım dedim para veriyorum sanki sıfır mı verecekler harbiden sıfır verdiler. Arkadaşım Final’e gidiyordu adamlar ne yoklama almışlar ne adam akıllı sınav yapmışlar. Herif bana toplasan 3 ay okula gittim dedi bütün dersleri 100.

Ben şu sistemi düzenleyecek olsam sadece belirli bir kontenjan için obp etkisi koyardım. Mesela bölümün kontenjanı 80 kişi olsun derim ki kardeşim 20 kişiyi sadece 90 obp üzeri alın geri kalanı sıralamaya göre seçin. Hem yata yata okul bitiren adamın önünü kesmiş olursun hem de lisede zamanını boş geçirmeyen insana hakkını teslim etmiş olursun. Oğlum cumhurbaşkanı olacak adamım da kıymetim bilinmedi.
  • Çalışsaydın 62 obp yapmasaydın 😎

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  •  

• SweetChildOMine S kullanıcısına yanıt
    Cok fazla itiraz oldu bu sene OBP olayina.umarim duzenleme getirilir.siz de twitterdan yazarak kamuoyu olusmasina yardimci olabilirsiniz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hocam arkadaş daha fazla obpyi hak ediyorum yazmamış ki milletin haksız yere 99 obpsi olmasına sinirlenmiş. Çarpım tablosu bilmeyen adamların 99 obpsi var nasıl savunulabilir ki bu durum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu sistemde devlet liselerindeki ile özel lisedekiler arasında uçurum oluştu. Ben de son 2 sene Uğur Lisesi’ne gittim bizde hiç öyle bol keseden not yoktu. Hatta bir tane proje ödevi vardı yapmadım dedim para veriyorum sanki sıfır mı verecekler harbiden sıfır verdiler. Arkadaşım Final’e gidiyordu adamlar ne yoklama almışlar ne adam akıllı sınav yapmışlar. Herif bana toplasan 3 ay okula gittim dedi bütün dersleri 100.

Ben şu sistemi düzenleyecek olsam sadece belirli bir kontenjan için obp etkisi koyardım. Mesela bölümün kontenjanı 80 kişi olsun derim ki kardeşim 20 kişiyi sadece 90 obp üzeri alın geri kalanı sıralamaya göre seçin. Hem yata yata okul bitiren adamın önünü kesmiş olursun hem de lisede zamanını boş geçirmeyen insana hakkını teslim etmiş olursun. Oğlum cumhurbaşkanı olacak adamım da kıymetim bilinmedi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.