Şimdi Ara

OBLIO Mint Plus 7 Tablet İnceleme, Destek, Paylaşım (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
2
Favori
58.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ismailakyaq

http://www.polypad.com.tr/urunlerimiz/polypad-c400/ bu nasıl ?
    Rom ne işe yarıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailakyaq -- 26 Ağustos 2012; 20:10:25 >
  • Custom rom dan bahsetmeye çalıştım aslında başkaları tarafından (bu genellikle xda daki bir yetenek olur) cihazın içindeki gereksiz programları silip , kendi kafasına göre performans iyileştirmeleri yapabilir bu çok önemlidir(4 sene önce sahibi olduğum benq e72 cep telefonuna custom rom kurarak bayağı hızlandırmıştım) Tablet bulup burdan bana iyi mi kötü mü diye sormayın kullanıcılarına sorun yorumları okuyun websitesine bakın desteği var mı diye.Farklı kernel yüklenebiliyor mu bakın araştırın sonra kafanız ağrımasın.Benden iyi bilirsiniz ki mobil platform masaüstüne göre şuan 3 4 yıl geride işlemciler yeni yeni 4 çekirdeğe ulaştı(Farklı mimari olduğundan ondan alıp takamıyorlar) Android için 1gb ram aşağısını pek makul görmüyorlar oyun oynamak için.ICS ile size 512 mb ram a ne olduğunu söyleyeyim

512mb ram in her android cihazda olduğu gibi cache ye gider
    size kaldı
    384 mb ram 384 mb ram i ICS en az 120 mb ram yiyor
    264mb ram kaldı ne güzel değil mi sizin diğer senkronizasyonlarınız da ram de tutuluyor facebook,twitter hatta bazen aptal oyunlar kapanmıyor ram de arkaplan da çalışmaya devam ediyor(Ön bellek değil bildiğin ram de çalışanı var)

Size 200mb ram kalır ancak zannetmeyin ki bu 200 mb ramde tamamen özgürsünüz 70 80 mb ram kaldığı zaman oyundan atar siteden atar google play den atar filmden atar

------------------
    Dediğim gibi bu cihazı alacaksanız öyle 5 sayfa oyun doldurma fikriniz varsa unutun
    Şarj da dokunmatik sapıtıyor
    Custom rom oblio nun sitesindeki dosyalarla pek mümkün değil xp driver i verilmiş[bana xp driveri win7 ye de kuruluyor demeyin cmd(Komut isteminden) defalarca denedim]
    En az 4 ayrı cihaz için tek rom olduğunu görünce optimize bir rom olmadığını anladım işlemcisi farklı tabletler var orada
    Paranıza yazık etmeyin diye yazıyorum tabletin ömrü çok olsun diye sanırsam tablet de acil bir ihtiyaç değildir
    -----------------
    Ram çok önemli faktör keza işlemci de öyle tamam cihazda cidden iyi bir gpu var ama fifa 2012 oynarken sizi görürüm yani ekran kalitesi pek iyi değil ,sorunlu.

• merhaba oblio mint plus 7 kullanıcıları tablette denediğiniz randıman alabildiniz oyunları yazarmısınız ?
    bi de bu alet hangi tanınmış cihazla uyumluluk sağlıyor yani intrnttn oyun indirirken hangi tanınmış tablet modeline göre indireceğim
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaraki KENPACHİ!

merhaba oblio mint plus 7 kullanıcıları tablette denediğiniz randıman alabildiniz oyunları yazarmısınız ?
    bi de bu alet hangi tanınmış cihazla uyumluluk sağlıyor yani intrnttn oyun indirirken hangi tanınmış tablet modeline göre indireceğim
    teşekkürler

android 4 ile tablet ile cep telefonu arasında api farkı kalmadı yazılım sorunu yok randıman sıkıntı mevcut rom ile çözünürlüğü tutan tüm oyunlar açılır da yavaşlıyor sorun gpu da değil cpu da elimde dual core aynı gpu da başka bir cihaz var inanılmaz hızlı , mevcut gpu cpu yüzünden tam verim sağlamıyor.Chainfire i kurmanız sizi kurtarabilir belki.

Fifa 12 ---> fps düşük ama ben oynarım diyorsan oynarsın
    Pes 12--> tam verimle çalışıyor
    real football 12----> fps düşük oynanabilirliği fifadan iyi(arada çok loading var onlar sıkıntı)
    diğer 2d oyunlar sorunsuz ama daha üstünü bekleme

fifa 12 fifa 2007 nin remake 'i gibi belki onun için donanım istiyordur tabi başka cihazlar aynı donanımla açıyor o oyunu
    gta3,nova3 denemeyin derim cihazın ısınması kimi durumda inanılmaz artıyor

tabletin çin klonunun adını acil bulmamız lazım yoksa çöp olacak güzelim donanım

• quote:

Orijinalden alıntı: v9zz

quote:

Orijinalden alıntı: zaraki KENPACHİ!

merhaba oblio mint plus 7 kullanıcıları tablette denediğiniz randıman alabildiniz oyunları yazarmısınız ?
    teşekkürler

android 4 ile tablet ile cep telefonu arasında api farkı kalmadı yazılım sorunu yok randıman sıkıntı mevcut rom ile çözünürlüğü tutan tüm oyunlar açılır da yavaşlıyor sorun gpu da değil cpu da elimde dual core aynı gpu da başka bir cihaz var inanılmaz hızlı , mevcut gpu cpu yüzünden tam verim sağlamıyor.Chainfire i kurmanız sizi kurtarabilir belki.

Fifa 12 ---> fps düşük ama ben oynarım diyorsan oynarsın
    Pes 12--> tam verimle çalışıyor
    real football 12----> fps düşük oynanabilirliği fifadan iyi(arada çok loading var onlar sıkıntı)
    diğer 2d oyunlar sorunsuz ama daha üstünü bekleme

fifa 12 fifa 2007 nin remake 'i gibi belki onun için donanım istiyordur tabi başka cihazlar aynı donanımla açıyor o oyunu
    gta3,nova3 denemeyin derim cihazın ısınması kimi durumda inanılmaz artıyor

tabletin çin klonunun adını acil bulmamız lazım yoksa çöp olacak güzelim donanım

sağolasın v9zzz
    nova2 nasıl ben indirdim ancak hata veriyor bu versiyon farklılığından mı
    yoksa donanım yetersizliğinden mi?
    başka tavsiye edebileceğin oyunlar var mı ?

• arkadaşlar selam ,

yarım saat kadar önce teknosa dan 249 tl ye satın aldım , skype vs birkaç program yükledim android marketten

Fakat kamerayı çalıştırdığımda ön kamera görüntüsü maalesef gelmiyor. Bir fikri olan var mıdır ? veya bir ayar vs gerekiyor mu ?

aynı şekilde skype için de geçerli , maalesef ön kamera görüntüsü alamıyorum görüşme esnasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

arkadaşlar selam ,

yarım saat kadar önce teknosa dan 249 tl ye satın aldım , skype vs birkaç program yükledim android marketten

Fakat kamerayı çalıştırdığımda ön kamera görüntüsü maalesef gelmiyor. Bir fikri olan var mıdır ? veya bir ayar vs gerekiyor mu ?

aynı şekilde skype için de geçerli , maalesef ön kamera görüntüsü alamıyorum görüşme esnasında.

menüdeki kameraya tıkladığınızda ordan ön kameraya geçiş yapınca gelmiyorsa donanım olarak problem olabilir kardeş bu arada hayırlı olsun cihazınız

• bizim oğlan benim iphone ile oyun oynayıp duruyor.. avangers, spiderman, angry birds, .. appl storedan bedava oyunları indiriyor falan..

arkadaşlarında da birkaç ipad görmüş, sadece oyun oynamak için istiyor..

şimdi ben böyle bişey alsam benzer oyunlar buna nasıl yükleniyor.. böyle daha ekonomik bir seçenek var mıdır.. oğlanı kandırabilir miyiz.. ( 7 yaşında) ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bsliali

quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

arkadaşlar selam ,

menüdeki kameraya tıkladığınızda ordan ön kameraya geçiş yapınca gelmiyorsa donanım olarak problem olabilir kardeş bu arada hayırlı olsun cihazınız

kesinlikle donanımsal bir hatadan kaynaklanıyor. gün içinde değişim yaptırmıştım , şu an kullanılıyor.

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: sg888

bizim oğlan benim iphone ile oyun oynayıp duruyor.. avangers, spiderman, angry birds, .. appl storedan bedava oyunları indiriyor falan..

şimdi ben böyle bişey alsam benzer oyunlar buna nasıl yükleniyor.. böyle daha ekonomik bir seçenek var mıdır.. oğlanı kandırabilir miyiz.. ( 7 yaşında) ..

Öyle bir kandırırsınız ki :D çocuk bir daha ipad istemez obliom var der(7 yaşında sonuçta :D) angry birs spiderman falan çalışır ancak bunların bazıları ücretsiz değil internetten(forum sitelerinden) bulup sizin indirip kurmanız lazım ondan sonra 1000 liranızı kurtarabilirsiniz.elf 2 diye bir tablet var onunla çok daha sağlam kandırırsınız sanırım 4 çekirdekli tegra işlemcili cihazlar kadar iyi diyolar(test sonuçları öyle gösteriyor) internetten satılıyor sanırsam bir araştırın tablet bölümünü

• quote:

Orijinalden alıntı: v9zz

quote:

Orijinalden alıntı: sg888

bizim oğlan benim iphone ile oyun oynayıp duruyor.. avangers, spiderman, angry birds, .. appl storedan bedava oyunları indiriyor falan..

Öyle bir kandırırsınız ki :D çocuk bir daha ipad istemez obliom var der(7 yaşında sonuçta :D) angry birs spiderman falan çalışır ancak bunların bazıları ücretsiz değil internetten(forum sitelerinden) bulup sizin indirip kurmanız lazım ondan sonra 1000 liranızı kurtarabilirsiniz.elf 2 diye bir tablet var onunla çok daha sağlam kandırırsınız sanırım 4 çekirdekli tegra işlemcili cihazlar kadar iyi diyolar(test sonuçları öyle gösteriyor) internetten satılıyor sanırsam bir araştırın tablet bölümünü

elf 2 250 tl civarlarındaymış.. oblio dan daha uygun..

daha önce de prinha ya bakmıştım ama ondan çok şikayet var, ısınma ve pil probleminden çok şikayet ediliyor.. prinha nın sorunlar için düzgün destek vermediği yazılıyor..

tşk.

• Gamepad ile bi oyun oynamayı denesene bide Dead Trıgger oynanabilirmi yoksa kasarmı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Versioons_TR

Gamepad ile bi oyun oynamayı denesene bide Dead Trıgger oynanabilirmi yoksa kasarmı :D

Benim gamepad lerimi tanımadı hain tablet tanımamasının sebebi işletim sisteminde gözüküyordu(kurduğum bir usb programı cihazın nerede tanınmadığını gösterebiliyordu bende "os" kısmında problem vardı)
  • herkeze slm....oblio mınt plus 7 satıyorum..1 haftalık 170 tl bütün aparatları belgesi mevcut..ben mini laptop sandım deilmiş film,oyun vs bilen bilir ankara içi elden 1 haftalık teknosa ürünü.herkeze iyi forumlar 505 965 48 91

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zannaks1905 -- 29 Eylül 2012; 14:06:23 >
  • Bende almış bulundum bu tabletten.

Avea hattımda sınırsız internet var, telefondan tablete aktarıyorum interneti ancak zor oluyor. Zaten avea jet alacağım bulunduğum yerde internet çok kötü, ama tablet avea jet'i çalıştırır mı merak ediyorum. Daha önce hiç avea jet ile kullanan oldu mu?

Bu arada klavye de istiyorum, dokunmatikten yazmak benim pek işim değil. Ders notu tutacağım zaten, çok uyduruk bile olsa bir klavye şart. Öneride bulunabilir misiniz?
  • en sevdiğiniz bu cihazla uyumlu program/oyunları söylermisiniz? hangi oyunlar çalışır mesela!
  • quote:

Orijinalden alıntı: U.

Bende almış bulundum bu tabletten.

Avea hattımda sınırsız internet var, telefondan tablete aktarıyorum interneti ancak zor oluyor. Zaten avea jet alacağım bulunduğum yerde internet çok kötü, ama tablet avea jet'i çalıştırır mı merak ediyorum. Daha önce hiç avea jet ile kullanan oldu mu?

Bu arada klavye de istiyorum, dokunmatikten yazmak benim pek işim değil. Ders notu tutacağım zaten, çok uyduruk bile olsa bir klavye şart. Öneride bulunabilir misiniz?

klavyeli kılıflardam almanızı tavsiye ederim bu arada bunun orjinal adı ne ve tr de dokunmatik ekranını bulabilir miyiz cihazın camı kırıldı yatıyor öyle

• quote:

Orijinalden alıntı: 87akin-izmir

en sevdiğiniz bu cihazla uyumlu program/oyunları söylermisiniz? hangi oyunlar çalışır mesela!

ben where is my water my paper plane 2 ve trial bike ı çalıştırdım ama pes 12 yi açmadı
  • arkadaşlar ben bu tableti livesuite e bağladım programı çözemedim tableti kapattım sonra bir açtım her şey uçmuş tablet baştan başlıyo ve tableti her açtığımda tablet sıfırdan başlıyor fabrika ayarlarında dönersem ölü bir android resmi çıkıyor
  • Merhabalar acaba tabletime nasıl hard reset atabilirim (mint plus 7X) ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.