Şimdi Ara

o2siz solunumda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 10 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mxpayne (6 mesaj) laplasyen (4 mesaj) Volgograd (3 mesaj) unnecessary tension (3 mesaj) richardfeymanınsaçı (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15 mesaj) Mobil (5 mesaj) (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • son ürün nedir? fermantasyonda laktik asit ve etil alkol ama o2siz solunumda ne

|
    |
  • inorganik bileşikler. sülfat demir vs.

• laplasyen kullanıcısına yanıt

sağ olun hocam,ayrıyeten o2li solunum ve fermantasyonda son ürünler organik değil mi

• mxpayne kullanıcısına yanıt

rica ederim

etil alkolde: asetaldehit organik

laktik asittte: pirüvat organil

o2li solunumda: son e- alıcısı oksijen. oksijen organik değil

• sülfat co2 demir nitrat tı sanırım

• son elektron alıcısı demedim son ürün dedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

kafa kalmadı adamda  

abi bende sol elektron alıcısı olarak yazdım son ürünü bende bilmiyorum. ama ne o2li de ne de o2siz de son ürün diye bir şey hatırlamıyorum.

345 fende bununla ilgili bir sorunun öncülünde fermantasyon ve o2siz solunumda organik son ürün çıkışı vardır yazıyor

meb kitabında kısaca değinmiş O2'siz solunuma. çıkmaz böyle şeyler.

• tamamdır bir bakayım o zaman bir şeyler öğrenirsem yazarım. @air raid siren @mxpayne

@mxpayne hocam hangi deneme ayt fen mi kaçıncısı acaba?

8. hocam,soru 38

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mxpayne -- 22 Haziran 2021; 12:43:16 >
  • o2siz solunumda, o2li solunuma göre neden daha az atp üretilir?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yalnız MEB kitabinda etil alkol fermantasyonunda son ürün olarak asetaldehitten bahsetmemisti diye hatırlıyorum onu da piruvik asit olarak kabul etmemiz gerekiyordu.

• bagetleraskina kullanıcısına yanıt

o2lide son elektron oksijen olduğu için

• bagetleraskina kullanıcısına yanıt

O2siz solunumda oksijene göre elektronegatifliği daha az olan elementler elektron tutucusu olduğu için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Volgograd

Yalnız MEB kitabinda etil alkol fermantasyonunda son ürün olarak asetaldehitten bahsetmemisti diye hatırlıyorum onu da piruvik asit olarak kabul etmemiz gerekiyordu.

Bahsetmemiş ama sorarsa son elektron alıcısını asetaldehit demen lazım.Etil alkol fermantasyonunda son ürün zaten etil alkol bu arada.

• unnecessary tension kullanıcısına yanıt

Ben ifadeleri karıştırdım pardon. Senin biyolojinden dinlemiştim , son elektron alıcısini piruvat olarak almamız gerektiğini söylemişti.MEB kaldırdı demişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Volgograd

Ben ifadeleri karıştırdım pardon. Senin biyolojinden dinlemiştim , son elektron alıcısini piruvat olarak almamız gerektiğini söylemişti.MEB kaldırdı demişti.

Hocam ben eminim aslında söylediğimden yine de siz de tekrar dinleyin istedim.Asetaldehit şemadan kaldırıldı ama sorarlarsa bilmek gerekiyor.

• unnecessary tension kullanıcısına yanıt

Tesekkur ederim yanıtınız için ben tekrardan kontrol ettim konu anlatımı dışındaki videolarda hoca dediğiniz durumu anlatmış. Tesekkur ederim. Şu ana kadar hep denemelerde asetaldehit diyordum ama sınavda öteki türlü yaparım demiştim. Şimdi netleşti. İyi çalışmalar dilerim

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.