Şimdi Ara

O SES -TÜRKİYE * TV 8 de 8. sezon (2018) Güncellendi (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
585
Cevap
4
Favori
18.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • canlı yayında ebru gündeş ten iş isteyen bir yarışmacı vardı. işsizmiş 2 çocuğu varmış. acun da yeri değil diye uyardı. işsizlik çok zor elbette ama emri vaki ile torpil ile iş bulmaya çalılmak da doğru mu tartışılır..
  • Bu Aziz'i çok abartıyorlar, ite kaka şampiyon yapılacak gibi. Batuhan Moran'a elenip gitmesi gerekirken finale çıkacak eleman.
    Ben Alpaslan kazansın istiyorum, olmazsa Türkan. Ancak Aziz şampiyon yapılacak, belli.
  • Türkan şampiyon olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şarkıyı dinleyemedim ama duygusal bir parça söylemiş Tankurt, demek ki ''Yok''u söyledi ama yine salladı. Lan ne bir günü, Yok şarkısına 2014te klip çekmişsin, bir günde mi yazmış oldun şimdi şarkıyı? ''Kendi sözlerimi yazıyorum'' diye sömürü yapıyor yeni yazıyormuş gibi. Hakikaten uyuz oldum arkadaş ya, ''hazır sözlerimdi'' desen ne kaybedersin? Palavra sıkıyor millete. Sözleri ezberlemekte zorlanacak neyin var ayrıca, 2 yıl önce yazmışsın zaten arkadaş, acındırmanın mertebesine gel. ''Türkçe Rap kazansın'' saçmalığı var bir de. Sanki parayı kazansa rapçilerle paylaşacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volpenotte

Şarkıyı dinleyemedim ama duygusal bir parça söylemiş Tankurt, demek ki ''Yok''u söyledi ama yine salladı. Lan ne bir günü, Yok şarkısına 2014te klip çekmişsin, bir günde mi yazmış oldun şimdi şarkıyı? ''Kendi sözlerimi yazıyorum'' diye sömürü yapıyor yeni yazıyormuş gibi. Hakikaten uyuz oldum arkadaş ya, ''hazır sözlerimdi'' desen ne kaybedersin? Palavra sıkıyor millete. Sözleri ezberlemekte zorlanacak neyin var ayrıca, 2 yıl önce yazmışsın zaten arkadaş, acındırmanın mertebesine gel. ''Türkçe Rap kazansın'' saçmalığı var bir de. Sanki parayı kazansa rapçilerle paylaşacak

Öyle gerçekten, izlemezdim bu programı bu gece denk geldi. Türkan çok iyiydi gerçekten, rap dinleyen ve takip eden biri olarak söylüyorum, şimdi Tankurt'un fan kitlesi de var. Belki hakeden kişileri öyle geçti bilemem. Ama şu sosyal medyada dolaşan "rap kazanacak" zırvası da komik Adamın oraya rap için çıktığını sanmıyorum pek.

• Yazıklar olsun sana Acun sırf Hadisenin takımından biri kalsin diye Azizi sectirdi Alpaslan gibi super sesli biri varken. Birinci Türkan olur insallah.

• Şampiyon Türkan olmalı kesinlikle. Şu Aziz nasıl finale çıktınanlam veremiyorum ama. Umarım Türkanın hakkını yemezler.

• Çok net bir şekilde Aziz şampiyon yapılacak. Tipi sesinden daha iyi, ergen kızların sevgilisi olur.

• Alpaslan'in sesi cok iyiydi ama bence finali hak etmeyen kisi Emre Sertkaya. Aziz balon falan diyorsunuz da cocugun sesi guzel. Ama tabii ki yarisma Turkan'in hakki diyorum ben. Ayrica Türkan daha onceden yeteneksizsinize katilmisti galiba hatta Hülya Avşar'ı ağlattı diye hatırlıyorum umarim kazanir

• Tankurt geçen seneki Zeo gibi abartılıyor. Emre Sertkaya nasıl buralara geldi anlamak güç. Yoldan bi rock grubu solisti çevir onun kadar söyler. Kafa sesi diye bir şey yutturmaya çalışıyor millete ben bile yapıyorum onu.

Yarışmayı açık ve net Türkan hak ediyor. 5 yıl önce dinlemiştim o zaman da iyiydi şimdi daha da iyi. 4-5 yıl sonra düşünemiyorum bile. Umarım finalde yanlış şarkı seçiminin kurbanı olmaz.

• quote:

Şarkıyı dinleyemedim ama duygusal bir parça söylemiş Tankurt, demek ki ''Yok''u söyledi ama yine salladı. Lan ne bir günü, Yok şarkısına 2014te klip çekmişsin, bir günde mi yazmış oldun şimdi şarkıyı? ''Kendi sözlerimi yazıyorum'' diye sömürü yapıyor yeni yazıyormuş gibi. Hakikaten uyuz oldum arkadaş ya, ''hazır sözlerimdi'' desen ne kaybedersin? Palavra sıkıyor millete. Sözleri ezberlemekte zorlanacak neyin var ayrıca, 2 yıl önce yazmışsın zaten arkadaş, acındırmanın mertebesine gel. ''Türkçe Rap kazansın'' saçmalığı var bir de. Sanki parayı kazansa rapçilerle paylaşacak

Bende bu yaklaşıma ayar oluyorum.Lan kim niye parasını paylaşsın.Maksat bu kültürü doğru düzgün bir şekilde tanıtmak.Halk hala arabesk rapi gerçek rap zannediyor.En azından bir nebze olsun bunu aşmış olacağız.Dinlediğimiz kültür biraz daha yaygın kitlelere ulaşılacak.Biraz daha ön yargı kırılacak.Ben rapin yayginlasip yuksek butceli olmasini istiyorum Amerikadaki gibi.Güzel ritimli rap muzikleri falan.Ama bunun için sağlam kitle lazım öncelikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdamsınDrogba -- 2 Şubat 2016; 15:15:51 >

• AdamsınDrogba kullanıcısına yanıt
    Rap, insanlara ulaşamadığı için tutulmuyor değil kaliteli, kalibreli adamlar olmadığı için ön planda değil o kadar. Hala ''tanıtacağız, başaracağız'' diye devrimci sloganı atıyor herifler. Eğer ''Oy at Türkçe Rap kazansın'' diye algı üretiyorsan o kazandığın paranın hepsini müziğe yatırmalısın ama paranın çoğunu çatır çatır yiyecek, ne Türkçe Rapi? Eğer insanlardan bu yoldan Sms istiyorsa kazanınca da paylaşacak o zaman. Ben istekteki çarpıklıktan bahsediyorum herif bana dünya gerçeği türküsü söylüyor.

Rapin nasıl tanındığının önemi de yok, kaliteli olan adam imkan olursa yolunu bulur. Bu yarışmada daha da tanındı ne olacak? Hiçbir şey değişmeyecek. Sadece kendi hevesini yaşamak isteyen kendi algısıyla kalacak. Adam ekranlarda 2 yıl önce yazdığı sözler hakkında ''evet 1 günde yazıyorum'' diye palavra sıkan biri. Kazandıktan sonra bile ''evet çok zor günler geçirdik, gerçekten ezberlemesi, yazması çok zor'' diye utanmıyor devam ediyor saçmalamaya

İyi müzik yapan takdir görür, bunun raple cartla curtla alakası yok. O sahneye Saian çıksaydı kalite görürlerdi. ''Hebele hubele şebele şeb şük'' diye anlamsız boş kelime yığını sıralayan birine kimse sanatçı gözüyle bakmaz, icra ettiği müziği de sanat yerine koymaz.

Arabesk rapi eleştir ama ''Güneşimi kapatmıştın oysa ben karanlıktan korkuyordum'' diye ilkokul duygusallığında söz yazan birinin yazdığı da arabesk bir söz, neresi güzel bunun?

Sanat ''İstihbarat kurdum düşüne korkma tuzak değil'' diyen adamın yaptığıdır, arabesk rapi eleştirip yazdığı sözler ülke çapında çoğu kişinin yazabileceği duygusallıkta olan birinin değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volpenotte -- 2 Şubat 2016; 19:28:04 >

• quote:

Rap, insanlara ulaşamadığı için tutulmuyor değil kaliteli, kalibreli adamlar olmadığı için ön planda değil o kadar. Hala ''tanıtacağız, başaracağız'' diye devrimci sloganı atıyor herifler. Eğer ''Oy at Türkçe Rap kazansın'' diye algı üretiyorsan o kazandığın paranın hepsini müziğe yatırmalısın ama paranın çoğunu çatır çatır yiyecek, ne Türkçe Rapi? Eğer insanlardan bu yoldan Sms istiyorsa kazanınca da paylaşacak o zaman. Ben istekteki çarpıklıktan bahsediyorum herif bana dünya gerçeği türküsü söylüyor.

Rapin nasıl tanındığının önemi de yok, kaliteli olan adam imkan olursa yolunu bulur. Bu yarışmada daha da tanındı ne olacak? Hiçbir şey değişmeyecek. Sadece kendi hevesini yaşamak isteyen kendi algısıyla kalacak. Adam ekranlarda 2 yıl önce yazdığı sözler hakkında ''evet 1 günde yazıyorum'' diye palavra sıkan biri. Kazandıktan sonra bile ''evet çok zor günler geçirdik, gerçekten ezberlemesi, yazması çok zor'' diye utanmıyor devam ediyor saçmalamaya

İyi müzik yapan takdir görür, bunun raple cartla curtla alakası yok. O sahneye Saian çıksaydı kalite görürlerdi. ''Hebele hubele şebele şeb şük'' diye anlamsız boş kelime yığını sıralayan birine kimse sanatçı gözüyle bakmaz, icra ettiği müziği de sanat yerine koymaz.

Arabesk rapi eleştir ama ''Güneşimi kapatmıştın oysa ben karanlıktan korkuyordum'' diye ilkokul duygusallığında söz yazan birinin yazdığı da arabesk bir söz, neresi güzel bunun?

Sanat ''İstihbarat kurdum düşüne korkma tuzak değil'' diyen adamın yaptığıdır, arabesk rapi eleştirip yazdığı sözler ülke çapında çoğu kişinin yazabileceği duygusallıkta olan birinin değil

Saian dediğin adam gezi parkı diye ağlayan onlarca rapçiden biri.Hayki,Şiirbaz muhtemelen kardeşi Patronda aynı.Her şarkıda gezide ölenlerden bahsederler ama daha şehitlerden bahsettiklerini görmedim.Yaptıkları işlere gelince Saianın "Al Sevgilim Kanser Ol Bununla" şarkısı "yok" şarkısından çok daha beter.

"Allah'a inanırdım söz veripte gitmeseydin" sözlerine bak istersen.Tanrıya inanma gibi birşeyi basit bir et parçasına indirgeyen eleştirdiğin Tankurtdan çok daha fazla arabesk melankoli tarzı bir şarkı yapmıştır kendisi.Yine kaliteli iş yapan adam sıyrılır diyorsun ama Saianın az tanınan rapçilerden olması kendi tezini çürütmene neden oluyor.Benim gibi rap manyakları bilir anca."Feleğin Çemberine Kırk Kurşun" dışında beğendiğim bir şarkısı yok.

Hadise Aziz sahnedeyken Asenayı çağırıp kalça sallatabiliyor ve bunu eleştirmiyorsun ama Tankurta sallıyorsun.Kimse kazandığı parayı vermek veya paylaşmak zorunda değil.Tankurtla birebir muhabbet etme fırsatım oldu çok kısa.Aldığım izlenim kadarıyla Zeo gibi gezi parkı zamanında hükümete diss atıp mitinglerde tükürdüğünü yalayıp şarkı yapacak bir adam değil.Gereksiz yere egosu var Tankurtun ama O Ses Türkiye'de duruşunu hiç bozmadı.Yine şarkılarda birilerine sallamaya devam etti.

Son olarak arabesk rap anırmaktan ibaret gözümde.Kendi yaşıtlarını değilde biraz daha büyüklerin izlenimlerini kontrol etsen adamlara rapi sorsan bağırmak,Mc Çilekeş gibi yorumlar yaparlar.Bizzat şahit oldum.Bu düşünce o kadar yaygın ki.

Türkçe Rapte ritim eksikliği var.Still,Niggas in Paris gibi şarkılara baktığın zaman bariz ritim farkını anlarsın.Ama bu işin içine ufaktan girdiğim için sermaye önemli.Hatta Allame bile "Çıkar Bir Otuz Bin Hepimiz Oluruz Eminem" demişti.Tamam fazla abartma var ama bu işin maddi boyutunu öne sürüyor.İnsanlara rapin aslında ergen işi olmadığını sadece Türkiye'de böyle olduğunu göstermek lazım.Bunun içinde O Ses Türkiye gibi yarışmalar bulunmaz nimet.Rap dinleyici kitlesi ergen tayfa olmaktan çıktığı zaman kalitenin nasıl artacağını görsen o zaman.Kaç kişi bu yüzden rapi bıraktı.

Son olarak biz sevdiğimiz müziği geniş kitlelere anırmak olmadığını göstermeye çalışıyoruz.Bunun içinde gerekirse dün gece yazdım ezberlemesi çok zor dersin yada çeşitli şekilde prim yaparsın.Çünkü halk bu yönde.Öyle olmasaydı Nutsa Alpaslana elenmezdi.Sahne performansını beğenen ergen değil sesini beğenen bir bireyim.Elenmemesi lazımdı.

Hadise Asenayı çıkartıyorsa Tankurt'da bunları diyecektir gerekirse.Birinci olmak şart.İlerleyen zamanlarda şampiyon olursa gelecek klip ve şarkının kalitesini görürürsün sende.Kimse kimseye parasını vermek zorunda değil.Kalça sallatanlar varsa sende yalan söyleyeceksin.Zafere giden yolda herşey mübahtır.Ben şampiyon olursa işlerinin kalitesine fazlasiyla yansıyacağını düşünüyorum.Gerisi umrumda olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdamsınDrogba -- 2 Şubat 2016; 19:58:35 >

• Yarışmayı Emre'ye kazandırıyorlar resmen.

• Bence en iyisi ses Türkan'ın ama sadece İngilizce söylediği için oy anlamında dezavantaj olabilir.Genel olarak favorim Emre.Ama geçen sene şikeyle Elnur birinci yapılmıştı,bu sene Hadise şampiyon yapılabilir belki
  • Adalet yerini buldu. Tankurt fazla bile geldi buralara. Piyasadaki on binlerce rapçiden biri sadece artı bir özelliği yok.

• Aziz için yeni Tarkan falan diyorlar, gülmeyi bırak ağlıyorum.
  • Türkan elendi ya daha da birşey demiyorum. Bu sene aziz şampiyon yapılacak belli hadise kazansın diye. Normalde çeyrek finale bile çıkmamalıydı bence. Neyse artık bir heyecanı kalmadı. Emreden de iyileri vardı yarışmada bence.

• Türk halkı beni yine şaşırtmadı , müzikten anlamadığını bir kez daha gösterdi. Geçen senede Yusuf Yiğitarslanı ilk turlarda elemişlerdi. Adam neredeyse Axl Rose'dan bile iyi söylemişti.

Şampiyon Emre olursa büyük rezillik.olacak gerçekten. Yahu final gecesine çıkıyorsun , insan en kötü bi gömlek giyer gelir adam evde giydiği kazakla gelmiş. Her şey ses değil , göze de hitap edeceksin.

Türkan olamadı bari Aziz olsun. Isabel'i falan çok iyi söylemişti.

• Bu Emre saf gibi duruyor, ses diye bir şey de yok. Ne işi var burada anlamadım.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.