Şimdi Ara

. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
3
Favori
2.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

ytü makineden bu yaz mezun oldum. advanced seviye ingilizcem var, solid catia ansyss ve phyton iyi şekilde kullanabiliyorum. bu son senemde uzun dönem stajımı istanbulda mercedeste yaptım asgari ücret verilerek öğrenciyken. şuan taideyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thegreatestfriend kullanıcısına yanıt

Bu tamamen nasil bir egitim/kariyer istediginize bagli. Bilişim sistemleri mühendisliği ne yapıyor en ufak bir fikrim yok, ybs zaten alakasız bir bolum. Ee ile yazilim arasinda ne yapmak istediginize gore tercih yapin. Asil istediginiz sey bilgisayar muhendisligiydi ise bulaşmayın ee ye, yoksa ee guzel genis bi alan.

• jinxbot J kullanıcısına yanıt
    Hocam sen İTÜ'ye yatay geçiş yapmamış mıydın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • köprüden önce son çıkış kullanıcısına yanıt

hayır 2 sene önce geçecektim sınava girmiştim ama vazgeçtim ytüde okuduğum hazırlığı ve çoğu dersimi kabul etmediler. ekstradan 1-2 yıl daha okuyacaktım götüm yemedi vazgeçtim

• Dikkat edin yazılım size kaymasın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl yani? Yazılım mühendisliği çok mu zor?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • hyperx2548 H kullanıcısına yanıt
    Hakkıyla yapmak zor. Kodlamayı ilkokulda bile öğretmeye başladılar o önemli değil zor olan data structures, algorithms, design patterns vb. konularda uzmanlaşmak.

• gayet mantıklı olay.

Hocam dersin kabul işlemleri bildiğim kadarıyla itüye kesin geçiş yapıldıktan sonra yapılıyor. Siz geçip geri mi döndünüz ytü'ye yoksa ben mi yanlış biliyorum.

Şadi hoca eskiden yani 4 yıl önce ne okursan oku yazılımda kendini geliştirdiysen iyi bi yere gelirsin diyordu iş verenler mezun sayısı, nitelikli eleman az olduğu için ne olursan ol gel diyordu düşük seviyeli adam bile iyi ücret alıyormuş şimdi rekabet çok arttı sen okulu bitircen kendi mesleğini hiç yapmadan yazılıma atılmayı tavsiye etmem diyordu ayrıca donanımlı olmak okulu okuyan birine göre zor olacaktır çünkü sen başka dersler alırken yazılımı temel düzeyde alırken adam bunu okulda daha detaylı görecek. Kısaca daha kötü ünide yazmak zorunda kalsan da yazılımla ilgilenmek istiyorsan yazılım ya da bilgisayar mühendisliği oku diyor prof Dr Şadi hoca bana göre baya bilgili birisi ben onu dinliyorum yoksa ben de başka bölüm okuyup kaymaya çalışacaktım.

• Yazılıma kaymak göründüğünden zor bir şey.

• Herkes yemek yapar ama iyi bir aşçı olamaz.

• Eğer hedefiniz bilgisayar mühendisliği okumaksa ama sıralamanız düşükse daha iyi bir okulda başka bir mühendisliği daha düşük profilli bir okulda bilgisayar mühendisliğine tercih edin diyen 1 kişi görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jesudas -- 16 Ağustos 2021; 19:31:59 >
  • berat_38 B kullanıcısına yanıt
    Hangi okulda okuyacaksin hocam bu bolumu ve kac k dasin

• blackwolf17 B kullanıcısına yanıt
    Fırat Üniversitesi yazılım mühendisliği?

Hocam size dememistim petrol yazan arkadasa demistim :)

• blackwolf17 B kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam zaten de
    Bu bölüm ve üni hakkındaki siz ve başka kişilerin de düşüncelerini merak ettim

aga tamam da python dışında bu yazdıklarının hepsi makinayla alakalı programlar, yazılımla bi alakası yok.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.