Şimdi Ara

O KM BMW BORUSAN DAN MI ALMALI GALERIDEN MI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
14.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Platinium

quote:

Orjinalden alıntı: bettyonpower

kimse kendi ithal etmediği ve para kazanmadığı arabaya bakmak durumunda değil.

ancak aracında sorun olur gidersin bmw almanya ile görüşürsün o zaman belki bmw garantisi olabilir.

ancak kimse ithal etmediği aracın sorumluluğunu üstlenmek zorunda değildir.

siz hala doğubanktan telefon aldığınızı sanıyosunuz heralde eyer bu araç bmw nun ise sende bmw nun türkiye temsilcisiysen bu arabaya bakmak zorundasın gıcıklık çıkarırsa tek yapman gerekn bmw almanya ile bağlantıya geçip bir mail atmandır etesi gün ulaşacaktır borusan sana

ha ama nedir mesela bmw nun uluslar arası garantisi 3 yıl ise borusan türkiyede 5 yıl yapıyorsa 3. yıl sonunda sana bakım yapma zorunluluğu kalmaz ki bildiyim kadaryıla böyle bişeyde yok öyleyse uluslar arası garanti geçerlidir

mesela yeni bmw ile almanyadan türkiyeye geldiniz ve araç arıza yaptı doğal olarak borusana gideceksiniz sıkıyosa bakmasınlar almanyaya edeceyi bir telefonla bmw borusanla anlaşma feshine kadar götürlür işi eyer bu araba bmw fabrikasından çıktıysa (ki korsan üretilme şansı yok) sende bu aracı satıyorsan bakmak zorundasın bu araçları sen sat yada satma

tabiki bakacaklar ancak garanti kapsamından bahsediyorum ben.

nereden alırsam alayım parasını verirsin istediğin yere götürürsün.
    ancak olay garantide işte...

• quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

ben 3-4 ay önce hüriyet'te bmw ilanı gördüm
    ilanda şunlar yazıyordu
    borusan haricinde bmw satan yerlerden alınan bmw marka araçlar garanti kapsamında olmayacaktır,bir arızası olsa bile garantiden onarımı yapılmayacaktır diye
    yani adam tamamen bakmicam demiyo sadece garantiye sokmayacak
    bence haklılarda kendilerinin satmadıkları bir ürünün derdiyle niye uğraşsınlar ki...

benda bu konuda audini gazetede ilanlarını gördüm.

audinin Türkiyeye doğuş motor tarafından ithal edilmeyen modellerinden dpolayı doğuş motorun herhangibir sorumluluk taşımayacağından bahsediyordu.kendi getirdiği araçların Türkiye şartlarına en uygun araçlar olduğunu ve özel ithalatın böyle birşey yapmadığını söylüyordu

ithalatı kim yapıyorsa sorumluluk ona aittir.

kimse başkasının ithal ettiği araçtan dolayı sorumluluk almak mecburiyetinde değildir...

.

• quote:

ilanda şunlar yazıyordu
    borusan haricinde bmw satan yerlerden alınan bmw marka araçlar garanti kapsamında olmayacaktır,bir arızası olsa bile garantiden onarımı yapılmayacaktır diye
    bence haklılarda kendilerinin satmadıkları bir ürünün derdiyle niye uğraşsınlar ki...

Dostum aracın garantisi bitince seve seve yapıyorlarya,nerden aldın diye sormazlar hiç.
    Garanti süresince arıza olursa garantiyi gözüne sokarsın,hiç bir şey yapamazlar.
    Şikayet edilecek yerler var..Rekabet kurumu,şikayetvar.com,almanyadaki fabrika,tüketici hakları vs.

İnanın bunu yapmaya hakları yok.
  • garantiyede bakmak zorundalar onlar laf yumurta kapıya gelmeden atıp tutmaları normal ama dediyim gibi bir telefon yada mail atarak borusanında doğuş otonbunda eteklerini tutuşturabilirsiniz
  • quote:

quote:

ilanda şunlar yazıyordu

benda bu konuda audini gazetede ilanlarını gördüm.

audinin Türkiyeye doğuş motor tarafından ithal edilmeyen modellerinden dpolayı doğuş motorun herhangibir sorumluluk taşımayacağından bahsediyordu.kendi getirdiği araçların Türkiye şartlarına en uygun araçlar olduğunu ve özel ithalatın böyle birşey yapmadığını söylüyordu

ithalatı kim yapıyorsa sorumluluk ona aittir.

kimse başkasının ithal ettiği araçtan dolayı sorumluluk almak mecburiyetinde değildir...
    .

Abi nasıl olur,audi böyle birşey yazmaz..çok şaşırdım.
    Bu doğuşun işidir.

Audi amblemi olan araba audidir,kendine güveni yokmu bu fabrikanın.Doğuş oto üretmiyorki audiyi,satış servis var.
    Sen garanti belgeni faturanı ibraz ettikten sonra ss bakacak.

• Ya arkadaşlar,servis bedava bakmıyorki arabalara...Onlara ne kadar araç gelirse o kadar para dönüyor kendilerine.
    Servise garantili araç arızalı gelince tamirini yapıyor,faturayı kesiyor..sonra fabrikadan parasını alıyor.
    Kar ediyor.

Örneğin ben ç.kale Miller otodan mareamı aldım...
    Tatile alanyaya gittim diyelimki aracım bozuldu ben ç.kaleye gerimi dönecem...
    Yok böyle birşey..Alanyadaki servis hemen yapacak.Satış&serviste olsa yapacak.

Bana ç.kaleye git diyemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozi17 -- 26 Temmuz 2006; 1:31:43 >
  • quote:

kimse kendi ithal etmediği ve para kazanmadığı arabaya bakmak durumunda değil.

ancak aracında sorun olur gidersin bmw almanya ile görüşürsün o zaman belki bmw garantisi olabilir.

ancak kimse ithal etmediği aracın sorumluluğunu üstlenmek zorunda değildir.

Valla bakmak durumunda ve bakıyorlar da...
    Özellikle Almanlar kalite ve müşteri memnuniyeti konusunda çok hassastırlar.

Sadece garanti konusunda zorluk çıkarabilirler, özellikle Borusan bu konuda tutarlı olmaya çalışıyor, ama bakmamak gibi bir lüksleri de yok.

Ayrıca arkasında BMW gibi bir isim varken, Borusan oto çıkıp "bana ne, ben ithal etmedim" gibi bir mantıkla olaya yaklaşamaz.

Ama ne olabilir, atıyorum, amörtisör konusunda sorun çıkarsa, sizin otomobiliniz Türkiye şartlarına uyarlanıp getirilmediği için garanti kapsamına almıyoruz diyebilirler. Yani o ülkeye uygun hale getirilip ithal edilmesi gereken konularda garanti geçerli olmayabilir. Ama mesela elektrikli cihazlar, koltuklar vs. motor, şanzıman konusunda ülkeye uygun yapılan bir konu olmadığından (belki motor ayarları benzin kalitesine göre ayarlanıyor olabilir.) garanti kapsamında değerlendirilmesi gerekir.

Küçük bir örnek;
    Ablam Kore'den JVC video kamera almıştı, buraya gelince arıza yaptı, Vestel'de garanti kapsamında tamir etti, içinden elektronik bir kısım parçalar değişti. Türkiye'de satılan bir model olmadığı için arıza cd'sinin ve değişecek parçaların gelmesini bekledik. Uluslararası garanti konusunda firmalar çok hassas, marka imajına önem veriyorlar. Sattıkları bir cihazın öksüz kalmasını istemiyorlar.

• nerden ucuza ve kolay alabiliyosan ordan al güvenilir tanınmış bi yer olsun sorun yaşamayasın...
  • burdaki arkadaşların kaçının borusanla muhattap olup olmadığını bilemiyorum ancak borusan jantını değiştirseniz araç garanti dışı kalır diyecek kadar abartmış bir distribitördür... kendisinden çıkmayan arabalara dönüp bakılmaz... zamanında birisi uluslararası garanti olayını uygulamaya kalkmış, inat etmiş başarılıda olmuştur... ancak bu uğraşma süreci hiç bir bmw sahibinin uğraşmayı göze alamayacağı derecede rezillik içermiştir... yani kısacası bmw borusandan alınır...

ayrıca TR'ye getirilen araçlar TR için zaman zaman değişikliğe uğrar aracın sorun çıkarmaması için ve bu değişimler galerilerin yaptığı deri koltuk jant değişimleri değildir...
  • biz ne diyoruz bakmak zorunda yaz bmw ye mailini at
  • Borusan'dan BMW almak kotudur ama ondan daha kotu olan da Galeriden almaktir. Bence en iyisi BMW hic almamaktir. Cnku, Borusan cok kaprisli ve problemli bir servis agina sahiptir, E galeriden aldigin araba ise hic servis agina sahip degildir neredeyse. Ciddi arizalarda Borusan senin aracini garanti kapsamina sokmayacaktir, ama Borusan'dan arac aldiginda ise, seni Borusan ciddiye almayacaktir. Ben, iyi dusun derim.

quote:

Orjinalden alıntı: playmaker

burdaki arkadaşların kaçının borusanla muhattap olup olmadığını bilemiyorum ancak borusan jantını değiştirseniz araç garanti dışı kalır diyecek kadar abartmış bir distribitördür... kendisinden çıkmayan arabalara dönüp bakılmaz... zamanında birisi uluslararası garanti olayını uygulamaya kalkmış, inat etmiş başarılıda olmuştur... ancak bu uğraşma süreci hiç bir bmw sahibinin uğraşmayı göze alamayacağı derecede rezillik içermiştir... yani kısacası bmw borusandan alınır...

ayrıca TR'ye getirilen araçlar TR için zaman zaman değişikliğe uğrar aracın sorun çıkarmaması için ve bu değişimler galerilerin yaptığı deri koltuk jant değişimleri değildir...

• Kardeş en güzeli git galeriden al hem full bi araç almış olursun hemde daha uygun bir fiyata maletmiş olursun.Bi arkadaşa sıfır E 270 cdi mersedes aldık istanbuldan ankaraya geldik. O seride bazı araçlarda turbo sorunu olurmuş nitekim bir süre sonra turbo arıza verdi ve arkadaş gitti burda mersedes yetkili servisinden değiştirtti hiçbir problem sorunda olmadı bu aynen bmwdede olduğunu biliyorum o yüzden en güzeli ucuz full araç almak sonuçta aldığın aynı araba hemde full modelleri. Galeriler bu araçları Almanyadan alıp getiriyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: devrim1972

Borusan'dan BMW almak kotudur ama ondan daha kotu olan da Galeriden almaktir. Bence en iyisi BMW hic almamaktir. Cnku, Borusan cok kaprisli ve problemli bir servis agina sahiptir, E galeriden aldigin araba ise hic servis agina sahip degildir neredeyse. Ciddi arizalarda Borusan senin aracini garanti kapsamina sokmayacaktir, ama Borusan'dan arac aldiginda ise, seni Borusan ciddiye almayacaktir. Ben, iyi dusun derim.

quote:

Orjinalden alıntı: playmaker

burdaki arkadaşların kaçının borusanla muhattap olup olmadığını bilemiyorum ancak borusan jantını değiştirseniz araç garanti dışı kalır diyecek kadar abartmış bir distribitördür... kendisinden çıkmayan arabalara dönüp bakılmaz... zamanında birisi uluslararası garanti olayını uygulamaya kalkmış, inat etmiş başarılıda olmuştur... ancak bu uğraşma süreci hiç bir bmw sahibinin uğraşmayı göze alamayacağı derecede rezillik içermiştir... yani kısacası bmw borusandan alınır...

borusananın iyi ve daha kötü bayileri/servisleri olduğu doğrudur ancak servisine kötüdür kaprislidir demek mümkün değil... istanbuldaki bilmemne borusan kötü olabilir ancak ankara borusan gibi çok çok iyi bayiler var... ondan borusandan araç alınmaz vs. gibi şeyler yanlış... ancak çok rezillik yapaz bayiler var onuda kabul ediyorum...

• en mantıklısı borusan ilerde bi ağrıza çıkar5dığında başın ağrır
  • Ne galerisi hocam, tabiki Borusan
  • KArdeşim Adam Parayı Koymuş Cebine Alacak adam Neden Gidip Borusana Sorumuyosun Git Sor Yaa .Bu kadar basit .
  • Gecenlerde basimdan gecen bi olay sana bu konuda yardimci olacaktir sanirim..

Yaz basinda Ankara Borusan`a araba bakmaya gitmistik.Ikinci el bolumunde arac bakarken satici Euro plus garanti sisteminden falan bahsetti..Biz saticiya bize onerdigi aracin cok daha dolusunu ve 1 sene genc olaninin ayni fiyata galerilerde bulundugunu soyledik ve niye boyle diye sorduk.Adam da bize o araclar bizim garanti kapsamimiza girmez dedi.Yani kibarca serviste biz o farki sizden cikartiriz dedi.Hatta gecenlerde bi musteri Range Rover Sport sordu pazarlik yaptik tam alicakti vazgecip gitti galeriden aldi dedi.Sonra gelip bize `bakin sizin verdiginiz fiyatin 12 bin euro altina aldim dedi` dedi.Daha sonra ise aracta cikan bi ariza sonucu serviste 10 bin euro masraf cikti dedi..Yani serviste gecirdik ve o farki aldik dedi adam ozetle..

Ayni sey Mercedes icin de gecerli..Biz 2003 yilinda galeriden E220 Cdi almistik..Araci ozel servise goturuyorduk ancak ozel serviste olmayan bi parca oldugunda ya da ozel serviste sorun hallolmadiginda mecbure Kolumana gidiyorduk ve Kolumanda kendi musterilerine uyguladigi fiyatin cok ustunde bir fiyatla isi hallediyordu...

Ozetle bu tarz premium marka alacaksan git yetkili bayinden al derim ben sana

• adam boşuna yetkilisi olmuyor o markanın valla ben her zman her şeyin orjinalini teknik destek verenini seömeye özen gösterirrim ama tercih meselesi sonuçta
  • Bu soruyu 15 gün önce BMW,Almanya ya mail ile sordum.
    Devamlı topu taca attılar.Bakıyoruz,ilettik vs.
    Birkaç gün evvel BMW de çalışan bir Türk aradı telefonla.4-5 dakika konuştuk....hala bir cevap yok..
    Sanırım tam birşey söylemeye çekiniyorlar.
    Sonuçta galeriden satılanı da onlar imal ettiler.dava açınca olur herhalde ama işin yoksa uğraş...
    Galericilere gelince:Onlara "garantisi var mı ? " diye sorunca bir sürü palavra
    dinliyorsunuz.Ama "garanti için faturayı size getiriyoruz,di mi?" şeklinde sorunca gerçeği
    söylüyorlar.
    "Peki şirketi kapatırsan ne olacak ?" deyince de "Aman abi kaç yıllık şirket,öyle şey
    olur mu hiç,ben cep numaramı vereyim herzaman bulursun :) " gibi komik bir cevap veriyorlar.
    Borusan ın İzmir satıcısı bana normal fiyattan %12-15 e kadar indirim yapabileceğini
    söylemişti.tabii arabalar hazır,değişiklik yapamıyorsunuz.
    Pazarlıkla İstanbul da yapar...

Ben de prensipte hiçbir galeriye(Türkiye değil,dünyada) güvenmediğim için bir de araba 4 silindir
    olduğu için(yıllardır 6 olan araba neden dizelde 4 olduysa ) biraz beklemeye girdim.

• yorumlar için teşekkürler...
    sonunda BMW borusan dan almaya karar verdim.2007 modellerını beklıcem.sanırım 2007 de modellerde ufak tefek makyaj olacakmış..Arka stoplar degısecekmiş...Beklıyoruz bakalım....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.