Şimdi Ara

O KM BMW BORUSAN DAN MI ALMALI GALERIDEN MI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
14.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galerideki araç başka bir ülkede çalınıp sana satılmışsa hukuki olarak başın çok uzun süre ağrır.Git almanyadan kendin al getir.Ben ögle yapacam....
  • Her zmn distürbitörden almak daha iyidir
  • borusan kendinden çıkmayan araçlara en fazla kıllık yapan distribitördür haberin ola
  • fakat garanti vermek zorunda dava açarsın,bmw ye mail at almanyaya borusanla bi görüşürler
  • ewt borusan arabaya bakmak zorunda sonuçta uluslararası garantili bir araç şikayet varda okumuştum bir adam x5 almış motor bloğu çatlamış garantiden değiştirmişler
  • quote:

Orjinalden alıntı: playmaker

borusan kendinden çıkmayan araçlara en fazla kıllık yapan distribitördür haberin ola

kıllık etmek sıkar biraz burada 10 milyarlık araçlardan bahsetmiyoruz az biraz yardım alıp bmw almanyaya göndereceyi bir şikyet mektubu sonucu borusan tutuşacaktır özellikle pahalı ve lüks araç firmalar hele almansa bu tür konularda çok hassaslar borusanın elinden dağıtımı alma hakkı vardır bmw nin dolayısıyla araç nerden alınmış olursa olsun bakmak zorundadır

ha ama dersen sen olsan ne yaparsın o akdar para vermişken 10.000 euro daha verir borusandan alırdım sebebi galericilere güvenmeyişimden yoksa art niyetim yok ama üstüne çıkamıyorum diyorsan boş bi 5 serisi yerine dolusunu galeriden almayı tercih ederim
  • eğer bir arıza çıkarda araban garantili değilse yani borusandan almadıysan başın ağrıyabilir
    ama gerçekten sözünün geçtiği bmw servisi varsa ve parça sıkıntısı çekmem diyorsan galeri olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 25 Temmuz 2006; 1:11:40 >
  • öyle saçma şey olurmu...
    Borusan garanti vermek zorunda.Biz hepsiburada comdan tv.elktrk süpürgesi alırken arıza çıkınca siz internetten aldınız demiyor ss tamir ediyor servis güzelce.

Faturasını,garanti belgelerini her belgesini aldıktan sonra borusana boru yani ..20 bin papel az paramı?

Eğer garantiye kıllık yaparlarsa rekabet kurumuna dilekçe yazıyorsun...

borusana öyle bir ceza çakıyorlarki kapına kadar gelip aracını servise götürüyorlar.
    90 bin avro cezası var..Bu işler o kadar basit değil.
  • Zaten ilgili kurum(rekabet kurumu)
    tüm bayilik tekellerini iptal etti..avrupada bayi diye birşey yok...
    isteyen galeri istediği aracı satabiliyor...Bizdede ilerde seve seve böyle olacak.

Kurum bir fabrikanın malını bir bayinin tekeline vermesni ortadan kaldırdı.
    Ama bilen yok...
  • dozi17 arkadaşım galericilerden alınan 0 km aracın garantisi olmaz genellikle. Spot telefonlar gibi. Genpa'daki bir telefon spotçuya göre daha pahalıdır, ama spot telefon bozulduğu zaman elinde kalır, çünkü garantisi yoktur

efe01 arkadaşım eğer tanıdığın, 65.000€'yu verebileceğin bir galerici varsa git oralardan al. Ama yok, bir tane galeri bulup oradan alırım dersen, git Borusan'dan al. Galerilerde fena dolandırmalar oluyor. Taklaya gelmeyesin sonra.
  • BMW ALıyorsun 520i Lerin Hepsi Full Zaten EXtra Özellikleri Olanları Bir 10 20 Bin £ Pahallı Paranda var ne diye gidip galeriden alacaksın
    Borusan Deyip geçme O hizmeti ve Verdikleri garantiyi özel servislerde bir 520 parası daha versen bulamazsın ve bir 520 parasıda harcarsın özel servislerde.
  • bence borusandan al...

galericilerin ne yapacakları belli olmaz.
  • arkadaşım ya ben anlatamıyorum yada anlamak istemiyorsunuz borusan o arabaya bakmak zorunda uluslar arası garantisi var
  • kimse kendi ithal etmediği ve para kazanmadığı arabaya bakmak durumunda değil.

ancak aracında sorun olur gidersin bmw almanya ile görüşürsün o zaman belki bmw garantisi olabilir.

ancak kimse ithal etmediği aracın sorumluluğunu üstlenmek zorunda değildir.
  • kardes bız anlıyoruzda borusan anlamıyor...
  • eğer aracı borusandandan alırsanız 2.eli biraz daha yüksek olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: bettyonpower

kimse kendi ithal etmediği ve para kazanmadığı arabaya bakmak durumunda değil.

ancak aracında sorun olur gidersin bmw almanya ile görüşürsün o zaman belki bmw garantisi olabilir.

ancak kimse ithal etmediği aracın sorumluluğunu üstlenmek zorunda değildir.

siz hala doğubanktan telefon aldığınızı sanıyosunuz heralde eyer bu araç bmw nun ise sende bmw nun türkiye temsilcisiysen bu arabaya bakmak zorundasın gıcıklık çıkarırsa tek yapman gerekn bmw almanya ile bağlantıya geçip bir mail atmandır etesi gün ulaşacaktır borusan sana

ha ama nedir mesela bmw nun uluslar arası garantisi 3 yıl ise borusan türkiyede 5 yıl yapıyorsa 3. yıl sonunda sana bakım yapma zorunluluğu kalmaz ki bildiyim kadaryıla böyle bişeyde yok öyleyse uluslar arası garanti geçerlidir

mesela yeni bmw ile almanyadan türkiyeye geldiniz ve araç arıza yaptı doğal olarak borusana gideceksiniz sıkıyosa bakmasınlar almanyaya edeceyi bir telefonla bmw borusanla anlaşma feshine kadar götürlür işi eyer bu araba bmw fabrikasından çıktıysa (ki korsan üretilme şansı yok) sende bu aracı satıyorsan bakmak zorundasın bu araçları sen sat yada satma

• quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

dozi17 arkadaşım galericilerden alınan 0 km aracın garantisi olmaz genellikle. Spot telefonlar gibi. Genpa'daki bir telefon spotçuya göre daha pahalıdır, ama spot telefon bozulduğu zaman elinde kalır, çünkü garantisi yoktur

efe01 arkadaşım eğer tanıdığın, 65.000€'yu verebileceğin bir galerici varsa git oralardan al. Ama yok, bir tane galeri bulup oradan alırım dersen, git Borusan'dan al. Galerilerde fena dolandırmalar oluyor. Taklaya gelmeyesin sonra.

Abi galeri eğer bmw yi çalmadıysa bunu dışarıdan ithal ettiyse ki öyle olmuştur buna spot denmez...
    Spot faturasız fabrikadan yada bayiden çıkan mala denir...
    Spota mal veren fabrikada olabilir bayide olabilir fatura keserse fiyat yükselir,bunu spotçuya söyler...
    Zaten fatura kesmeyince garantide olmuyor...

Galeri eğer bunu dışarıdan ithal ettiyse gümrükten faturasız ve garantisiz geçemez.
    Bu aracın garantisi vardır yüzde yüz eminim.
    Bunlar oyuncak araba değilki,galeride insan risk almak istemez..mal elinde patlar.
    borusandan daha zengin galeriler var,yaş tahtaya basmazlar,ama tehlikeli olanlarda var.
    Dikkat etmek lazım.

Piyasaya galeriden alınan mal garanti dışı diye söylentiyi borusancılar yayar..Millette korkar..alakası yok yav.
    not:galerici değilim,esnafım az buçuk anlarız bu işlerden.

• Düşün senin Çoşkun BMW CENTER diye bir galerin var.
    Almanyadan bir bayi ile yada fabrikayla anlaştın mal çekeceksin(bmw)
    Bayi fabrikadan alıp senin üstüne malı faturası ve garantisi ile veriyor,Türkiyedeki servis kimse o bakmak zorında öyle saçma şey olmaz.

Senin ithalat ihracat belgelerin,vizen cartın curtun tamsa ithal edip satmanda hiçbir mani yok.
  • ben 3-4 ay önce hüriyet'te bmw ilanı gördüm
    ilanda şunlar yazıyordu
    borusan haricinde bmw satan yerlerden alınan bmw marka araçlar garanti kapsamında olmayacaktır,bir arızası olsa bile garantiden onarımı yapılmayacaktır diye
    yani adam tamamen bakmicam demiyo sadece garantiye sokmayacak
    bence haklılarda kendilerinin satmadıkları bir ürünün derdiyle niye uğraşsınlar ki...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.