Şimdi Ara

O gün bugün olsa! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
4
Favori
13.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
171 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O gün bugün olsa alacağım sistemde mutlaka performans zirvesini görecek, bakınca keyif verecek ve sessiz olacak bir sistem kurardım.

- İşlemci ve grafik birimleri için bağımsız UV özel soğutma sistemi --> Hem performans kaybıyla uğraşamam hem de görsellikten vazgeçemem. Ayrıca cayır cayır bağlayıp overclock yapacağım işlemciye 360mm boyutlu radyatör şart.
    - Tek bir mobil aplikasyon üzerinden kontrol edilebilen ve anakart ile iletişime geçebilen özel yazılımlı bir adreslenebilir RGB ışıklandırma --> Bazen seninn olana sadece güzel diye bakmak istersin.
    - 8 kanal RAM desteği nedeniyle X299 anakart (Gigabyte diye demiyorum Aorus X299 bu konuda başarılı görsellikten yana) --> Nedeni altta geliyor.
    - 8 kanala da TridentZ RGB RAM --> Sırf görsel zevk ötesi yok.
    - Kablo yönetimi özel olarak yapılmış hatta kafamda şu an detayını paylaşamadığım konseptte, 4 yanı temperli cam olan bir full tower ızgara kasa --> O kadar sistemi kutu içerisinde saklayacak değilim. Görgüsüzlük de yapmak lazım biraz.
    - Gecikmesiz kayıt yapabilen en az 2'şer MIDI ve 6.3mm girişli harici ses kartı --> Gitar ve klavye kayıtlarını ara ekipmansız atabilmek lazım.
    - 28" hatta 32" 4K 100Hz+ monitör --> Mümkünse görüntü ekrandan dışarı çıksın. Eyegasm istiyoruz.
    - Elbette ki performans için Noiseblocker ve görsellik için Thermaltake Riing ya da NZXT Aer fanlar --> Ne kadar büyük ve ne kadar çok ise o kadar sessizlik, tabi görselliğimizden geri kalmadan.
    - Yine RGB olmak kaydıyla mümkünse Logitech G910 ve G502 --> Çok tuşlu mouse ve eküri klavye için çok spesifik adresim belli.

Bu cihazla hem oyunuöu oynarım, hem müzik ve video editlerimi yaparım, hem bina ve ürün tasarımlarımı yaparım, hem de keyifle dizilerimi ve filmlerimi hallederim. Muhtemelen günde haftada en az 5 saat kazandırır bana ve parayla alınamayacak olanı da bu olabilir.

NOT: Bu arada bir tane düzgün bir Gigabyte etiketi yollarsanız çok makbule geçer. Hala kasanın önünde eski GTX1070'ten kalma kalın metalden "Powered by EVGA" logosu duruyor. İkinci el aldım ne bilekliği ne logosu ne bir şeyi çıktı kutusundan.
    Böyle bir şey:http://d2ydh70d4b5xgv.cloudfront.net/images/c/1/powered-by-evga-metal-logo-case-sticker-badge-decal-125dd2cda9931b39709f7deea7883eff.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

Hayal ettiğim bilgisayar değil, onu alabilecek paradır. 54 bin TLye laptoba mı versem yoksa arabaya mı. Bu harcamayı amorti etmem hesapladım, giderleri çıkardıktan sonra, geriye kalacak paramla biriktirmem 2 yıl sürüyor. 2 yıl kim bekleyecek, bu hayalle. Babanım tek seçenek sunuyo, kararsızım. Aynı anda hem araba, hem ultra laptop bilgisayara kavuşma hayali kurmak mı, yoksa sadece birine kavuşup hayal kurmaktan kurtulmak mı? Siz olsanız hangini seçersiniz. İki seçeneğe de kavuşmak için iki yıl beklemek mi hayallerle, yoksa hayalsiz tek seçeneğe hemen kavuşmak mı?

Sen akpye oy vermeye devam et, daha çok çok hayal kurarsın bu kafayla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T A R I K

quote:

Orijinalden alıntı: asau

Hayal ettiğim bilgisayar değil, onu alabilecek paradır. 54 bin TLye laptoba mı versem yoksa arabaya mı. Bu harcamayı amorti etmem hesapladım, giderleri çıkardıktan sonra, geriye kalacak paramla biriktirmem 2 yıl sürüyor. 2 yıl kim bekleyecek, bu hayalle. Babanım tek seçenek sunuyo, kararsızım. Aynı anda hem araba, hem ultra laptop bilgisayara kavuşma hayali kurmak mı, yoksa sadece birine kavuşup hayal kurmaktan kurtulmak mı? Siz olsanız hangini seçersiniz. İki seçeneğe de kavuşmak için iki yıl beklemek mi hayallerle, yoksa hayalsiz tek seçeneğe hemen kavuşmak mı?

Sen akpye oy vermeye devam et, daha çok çok hayal kurarsın bu kafayla.

La 18 bin tlik laptobumu sana göstereyim de üzül biraz. Gel adres ver, görüntülü konuşabileceğimiz bir ortama gel de seni biraz üzeyim! Biraz görgüsüzlük yaparak, yaşadığım ortamın ihtişamını sunayım.. Senin gibilere görgüsüzlük yapmak farzdır!

Ben fakirim tabi, babam zengin, bu yaşta nasıl zengin olayım. Babam zenginse sana istediğin kadar para vermez. Sen öle mi sanıyosun... Olayı anlamadın, boş boş konuşma. Fakir insan 54 bin tl laptoba vermez.

Siyaseti karıştırma buraya; Siyasi körlük yaşıyorsun. CHP iktidar olsaydı 54 bin laptop almak kolay mı olacaktı. Ne boş adamlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 28 Ekim 2017; 20:29:59 >

• X299 AORUS Gaming 9
    Intel i9 7920X
    GSkill Trident Z RGB 8x8GB 4266Mhz DDR4
    MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 2 adet SLI
    Samsung 2TB 960 PRO M.2 2 adet RAID 0
    Thermaltake The Tower 900 Kasa
    Corsair AX1500i
    NZXT Kraken X62
    Samsung 49" CHG90 QLED Gaming Monitor

Aşağı yukarı 50000TL yapıyor.
  • Burda aslında çok basit bir denklem var : f/p
    Kim bu denklemi daha iyi ve sıkıntısız sağlar ise insanlar oraya yöneliyor benim gözlemlediğim kadarıyla.
  • render işlerim için
    64 çekirdekli
    64gb ramlı
    512gb ssd
    4gb 512bit ekran kartlı bi sistem isterdim
  • adam akıllı oyun oynayacak bir ekran kartı olsa yeter. :) Oyun oynaya bilmeyi özlüyor insan.
  • Reyiz ordan bi threadripper koy önce, 128gb de ram olsun 4way sli 1080ti yapalım, ha bi anlamı yok ya olsun bulunsun. 1500watt titanyum psu olsun. C700p cooler master kasa da koyalım. Cillop gibi de bi sıvı soğutma olsun. Anakart da Asus olsun

• Donanım işlerinden pek anlamıyorum, sesi milleti rahatsız etmeyecek yalıtımlı bir oda veya müstakil ev + içinde 1080 tı olan her şeyi son seviye olacak bir bilgisayar (monitör 1080p olsun fps'yi en dipte yaşayayım ) + 5+1 ses sistemi + Logitech G29 (ama vitesli olacak) + hızlı bir internet ve acımadan satın alacağım steam hesabım olsun istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

''Ayrıca sizlere özel GIGABYTE stickerları, AORUS kalem ve not defteri hediye etmek isteriz. Bunun için iletişim bilgilerinizi özel mesajdan tarafımıza iletmeniz yeterlidir.''

Şu cümleyi yazmayaydınız iyiydi. Şimdi 10 farklı hesap açıp eşinin, dostunun adresine ürün isteyip sonra onu forumda satmaya kalkarlar.

Bu forumda, 50 liralık at bakım seti 20 liraya düşünce ileride belki at alırız diye sipariş geçen adamlar gördüm.

• 3000 3500 fiyat aralığında her oyunu ortalama calistirabilen ve gigabye in testlerinden geçmiş bir kasa olsa hem ben alsam hem de bana danışanlara tavsiye etsem. Hayal deyince illa 50 000 tl harcanmasi gerekmiyor ya 😊

• Dolar 3.81 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda...

(Gelecekte alıntı yaparlar oha bu insanlar nasıl yaşamışlar diye)
    (Ya da oha dolar-tl ne kadar ucuzmuş hülööğ derler)
  • bir oyuncu için

ekran kartı
    anakart
    işlemci
    ssd
    ram

bunlardan baska herşey gereksiz. :d en dandiklerinden yapın fiyat uçmasın
  • Merhaba,

Ben sistem kuracak olsam, işlem gücü yüksek olan bir sistem kurardım. Kullandığım programlar için çok çekirdekli işlemciler büyük avantaj yaratıyor. İşlemci olarak 1950x, buna uyumlu ve 64 GB RAM destekleyen herhangi bir anakart. Bellek olarak 16x4 ve 3000mHz 4 kanal bellek. Madem hayal kurduğumuz sistem, o zaman oyun için ve iş için 3 ekran kartı olsun Oyun için GTX 1080Ti, 3 boyutlu modelleme için Quadro P6000, analiz programları için Tesla P100. Bunun yanında bir de 14 inç hafif bir laptop.
  • İlk bilgisayarını kredi çekerek Alabilen ben 2002 de, şimdiki kurlar ve Fiyatlar la PC toplamak aklıma bile getiremiyorm malesef.

• Bi bilgisayar beni neden mutlu etsin kardeşim amele miyim ben

• Kesinlikle 1080 Ekran kartlı bir sistem isterdim. Mesela şöyle Şu an piyasadaki en yüksek oyunları Ultra ayarlarda kasmadan akıcı oynamak isterdim bu sistemle oynadığım oyunları kayıt/yayın yaparken dahi aynı akıcılıkla oynamak isterdim.
  • hete kullanıcısına yanıt
    Abeeeyyyy!!!! Allah rızası içun abeyyy, sende 500 liralık GeTA 5i açabilcek bilgisayar var mı abey?

(Bir çingene serzenişi [hı hı, 1999 yılındayız ya 500 liraya son model bilgisayar])

Edit: @hete
    Yanlış anlama kardeş sözüm sana değil, sözüm o bilgisayarın b'sinden anlamayıp çok biliyormuş gibi konuşan malum kitleye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crash95 -- 29 Ekim 2017; 14:39:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mining riglerimde sadece pcie soket sayısına bakarak gigabyte anakartlari kullanmistim. Sistemler aylarca açık kaldı bana misin demedi. Gayet memnun kalmıştım.

• Beni ciddi anlamda mutlu edecek bilgisayar sistemi, doların düştüğü an toplayacağım bilgisayar sistemidir ha düşüş öyle bir kaç kuruş değil Türk lirasının gerçek değerine ulaştığı seviyede gider PC toplarım yoksa PC şu anda çok acil bir ihtiyaç değil benim için

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.