Şimdi Ara

O gün bugün olsa! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
4
Favori
13.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
171 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Küp kasa itx anakart olmalı öncelikle, gtx 1080ti mini, üstüne i9x işlemci olsun üstüne 64gb ram, yanına modüler 1000watt psu, işlemci için su soğutma olmalı.. Led ler ise kasa içinde değil dışında olmalı dıştan için aydınlatacak. Neon renkler mavi kırmızı yeşil olsun. O karmaşıklığı görmek hoşuma gidiyor.. Hatta cam içine logo çizdirip onu ışıkla aydınlatabilirim 3d görüntüsü olsun diye, hatta içine kuru buz atarım kasanın.

İşte bir rüya da bitti

Buda bir başka rüyam ama kelimeler yetmiyor bunu anlatmaya

O gün bugün olsa!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaand12@ -- 27 Ekim 2017; 10:39:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O gün bugün olsa!

• Kol gibi ve iki tane 8'lik güç girişi olan bir ekran kartı.
    Bol soğutuculu, kaliteli bir anakart
    Güzel bir kule tipi soğutucu. 140'lık fan takılabilenlerden.
    Soğutmalı en az dual channel ram.

Işık, makyaj falan önemli değil, güzel soğusun, sağlam güç çeksin ve iyi overclock olsun yeter.

Tabii bunlar hayallerdi, gerçekler en f/p sistem, imzadaki gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sky_Vision

Mini itx olsun celeron olsun yeter. Bayilirim kucuk kasalara

Ben de seviyorum mini itx kasaları ama en az gtx 1060 ekran kartına sahip olanları :) . Güzel kasalar ama son zamanlarda şu çarpıyor gözüme.

http://www.teknobiyotik.com/donanim/silverstone-raven-rvz03-rgb-ledli-usb-3-0-mini-itx-bilgisayar-kasasi-sst-rvz03.html

Bayağı pahalı. 1. ve 2. nesilleri çok daha ucuz.

Anakart için söylemek gerekirse:

Dahili wifi kartı olmalı

Bu wifi kartı dual band ve çift anten yapısına sahip olmalı

Anakart sağlam olmalı

m2 ssd için giriş bulundurmalı

Usb 3.1 gen 2 bulunmalı

İşlemci için:

Ekran kartına dar boğaz yapmayıp yük altında çok ısınmayan bir işlemci olmalı. Bu taraftan çok beklentim yok. Sadece bu iki şey yeter. Zaten çok sağlam bir bileşen olup bozulma olasılığı düşük olduğu için bunu söylemiyorum bile.

Ekran kartı için:
    Sağlam ve ısınmayan yapıda olmalı
    Full hd de bütün oyunları 60 fps ve üstü oynatmalı (gtx 1060 galp :))

Güç kaynağı için
    Enerji verimi yüksek olmalı

Benim aklıma gelenler bunlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 27 Ekim 2017; 12:33:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• dolar bu haldeyken hayalini bile kuramıyorum

• Ne saçma soru yaa, bir bilgisayar yarışması düzenleyin bari biz de katılalım.
  • Benimde kurduğum sistem.

Ryzen 7 1700

Corsair 3200 mhz lpx 16 gb ram

Gtx 1080

500 gb ssd + 1 tb hdd

620 w 80+ PSU

p400s kasa

Gaming anakart (bunun siparişini hala vermedim. hediye etmek isterseniz seve seve kabul ederim)

not: 2006dan beri buralardayım bi görün bizide
  • Öncelikle sistemi beni en az 5 yıl götürecek şekilde toplardım. Kabloları yerli yerinde, düzgün bir şekilde düzenlerdim. Sonradan upgrade&bozulan parçayı çıkarmak için kabloların karışık olmaması şart. Kasa olarak toz engelli, hafif mavi ışıklı ve güç kaynağı içinde olan normal kasalardan seçerdim işte. Anakart olarak gigabyte favorimdir zaten, overclock özellikli, ddr4 ve 3000+ mhz li bir anakart seçerdim. İşlemci olarak intel core i7 7700k alırdım tabii ki. Ram olarak en az 16 gblik, ddr4 en az 2400 mhz bir ram tercih ederdim. Ekran kartı olarak nvidia ile amd arasında kararsızım fakat oyun performansı için nvidiayı tercih ederdim. 1080ti olacak Depolama kısmı için 512 gb ssd, 2 tb 7200 rpm hard disk yeter bana. Monitor olarak 1ms lik samsung curve monitor alırdım. Klavye olarak ucuz olsun kaliteli olsun mantığıyla james donkey veya motospeed klavyelerinden birini seçerdim. Fareye de keza aynı markaları seçerdim. Kulaklık olarak hyperx markasını tercih ederdim. Mousepad olarak kaymasın, mouse üstünde hareket etsin yeter zaten Bu kadar. Biraz klişe oldu benimkiler ama her oyuncunun gözdesidir bu sistem diye düşünüyorum.

• Dolar 3,82 olmuş, Ayrıca Sticker 'la felan olmaz bu iş ülke piyasasını bizlerden iyi biliyorsunuz bari daha tatmin edici hediyeler verseniz sizlerde reklam pazarlama konusunda insanların ilgisini daha çok çekmiş olursunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kings Never Die -- 27 Ekim 2017; 13:18:38 >
  • Hayalime param yetmez ekmeği zor buluyoruz artık...

• Valla herşey hazır bir anakart işlemci eksik güzelim ag271qx imi uyduruk laptopa baglamak zorunda kalıyorum. Valla bi x299 aorus gaming 7 olsa fena olmazdı.

• Mini bir kasa olucak ama içinde sıvı soğutma ve 30cmlik bir kartı sığdırabilecek. Her ne kadar gaming kasalar büyük olmalı gibi bir algı olsa da bazen mobiliteye ihtiyaç duyuyor insan.
  • Bilgisayar kurmazdım da heralde şu monsterin 7700K ve 1070 GTX'li 17.3 ekranlı laptopunu alırdım, 9000 liram olsaydı keşke...
  • O kadar çok ve hızlı değişiyor ki teknoloji artık sistem kurmak derdinden bıktım oyun bilgisayarı ile uğraşmıyorum.
  • konsol boyutunda oyun pcleri, bir kaç kasa tasarımı üzerinde durmuştum.
    hatta kendi işinin kurulması için destek talebi için görüşmeyi de düşünmüştüm.
    sonra süper marketlerin yanında seyyar tezgah kalacağımı düşünerek vaz geçmiştim.
  • 5 yıl boyunca oyunları ultrada sorunsuz oynatabilecek bir pc
  • BİR BABANIN BİR AY BOYUNCA KÖPEK GİBİ ÇALIŞIP ALDIĞI 1400 LİRALIK PARANIN KARŞILIĞINI VERECEK BİR BİLGİSAYAR HAYAL EDİYORUM SAYIN GİGABYTE.
    VAR MI ÜÇ KURUŞA ÇANINI DİŞİNE TAKARAK HER İŞİ YAPAN BABALAR GİBİ ÇALIŞACAK ÜÇ KURUŞA BİLGİSAYAR.

SİTEM SANA DEĞİL GİGABYTE FİYATINIZ PİYASAYA GÖRE İYİ. SİTEM MODERN KÖLELİK SİSTEMİNE.
  • Merhabalar.

Hayalini kurduğum PC bileşenleri aşağıdaki gibidir. Konu tarafınızdan açıldığı için ekran kartı ve anakart tercihim tabii ki Gigabyte.

Kasa: Thermaltake Suppressor F1 - Mevcut
    Anakart: Gigabyte GA-B150N Phoenix-WIFI (rev. 1.0) - Alınacak
    İşlemci: Intel i7 6700 - Mevcut
    Ekran Kartı: Gigabyte Geforce GTX Titan X - Alınacak
    Ram: 2x16GB HyperX Fury 2133MHz DDR4 Ram - Mevcut
    Depolama: Intel 600p 512GB NVMe SSD - Mevcut
    Güç Kaynağı: Xigmatek Tauro 80+ Bronze 600W - Mevcut

Mini ITX sistemlere olan ilgim kasa ve anakart seçimimi etkiledi. Oyunlar ve zaman zaman olan video işlemlerinden ötürü Titan X tercih ettim. İnşallah yakında sistemi tamamlayacağım.
  • eskiden böyle hayallerım vardı iş hayatına girince hepsi uçup gidiyor kasa toplamak falan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoNNeZ

şuaraya bak ya pc toplamada bile artık hayyaller konuşuyor

Vatandaşta bu dindarlık olduğu sürece peynir zeytin ve ekmeğin lüks olup 'bize oy verin ahirette yersiniz' günleri yakındır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.