Şimdi Ara

NZXT x62 Kraken 7700k İle Sıcaklık sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba. Geçen hafta sistem düzdüm. Nzxt x62 ile 7700k kullanıyorum. İşlemci Boşta 33 derece ancak Aida64 ile yük testi yaptım 88 lere kadar çıktı. 12 dklık test sonucunda ortalam 85 derece verdi. Bu değerler bu soğutma için çok yüksek deniyor. Çözüm olarak ne önerebilirsiniz ?

• aynı bileşenler hemen hemen işlemci ve soğutucu olmak kaydıyla bende de var lakin test sırasında işlemci hangi hızda ve voltajda çalışıyor
  • Evet o soğutucuya göre baya yüksek, low profil soğutucu ile itx kasa da 7700k ile o dereceleri görüyorum. Pompa devir daim yapmıyor olabilir, termal macun sürümünde bi yanlışlık veya nikelaj korumayı çıkarmamış olabilirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • - Pompa bozuk olabilir. Pompayı sessiz bir ortamda dinleyin. Hatta sisteme sadece onu bağlayarak test edin.
    - Soğutucunun vidalarını çok sıkmayın.
  • Arkadaşalar yorumlarınız için teşekkürler . Sorunu çözdüm geçen gün. Montajda hata yapmışız. Anakartın arkasına taktığımız braketi tam oturtamadığımız için soğutucu temas etmiyormuş işlemciye :) . Yeniden montaj yapınca düzeldi. Birde biostan voltaj ayarlaması yaptım. Şu an 4.8 ghz de boşta 20 2 k ultra oyunlarda 40 derece .
  • FFadeleSS kullanıcısına yanıt
    Prime 95 testinde tüm çekirdekler aktifken kaç derece test ettiniz mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTRASLAN_06

Prime 95 testinde tüm çekirdekler aktifken kaç derece test ettiniz mi ?

hocam aiada64'te stres testinde 4.8 Ghz'de 65 dereceyi geçmedi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.