Şimdi Ara

NZXT S340 İncelemesi 'P.C. Montajı Yapmak Bu Kadar Kolay Olmamıştı' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
4
Favori
6.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ben zaten takamam diye bilgisayarciya goturduk fakat radyator hicbir sekilde sigmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bus kasa ile Fractal Design Define C arasında kalmıştım ama kablo yönetimi, hava akışı, ssd braketi, izolasyonlu yan kapaklariyla sessizliği ve üst de dahil her yerinde toz filtresi olmasından dolayı Fractal Design Define C tercih ettim.

• yani ?
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Yani derken ?

Bu kasayı almayı düşünenler için daha yeni çıkan bir kasa alternatifi sundum.

• tr'de satışı var mı bu markanın yoksa amazon'dan mı aldınız.
  • Ben amazon.de den aldım. Türkiye de nanokatalog getiriyor ama o da amazon.de den alıyor sanırım fiyatları biraz yüksek amazona göre. Yani kendiniz almanız daha ekonomik olur. Kasım Aralık ayında çıktı bu model çok yeni ve diğer kasalara göre daha kompakt. Matx modeli de var Define mini c.

• Hocam saç kalitesi nasıldır? ince mi yamulabiliyormu ? xigmatek ve bunun gibi teneke gibi olan kasaların saçından mı? yoksa cooler master gibi kalın mı kasanın rezonansı önemli sabit yerde sağlam kıpırdaman durması gibi. Bide yüksek gibi sanki diğer kasalara gibi yoksa normal bi boyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fifif -- 19 Mart 2017; 17:29:1 >
  • Mini hort. Bu kasayı asus rog m8h ve i7 7700K ile kurduğum sistemde arctic Liquid Freezer ile soğutacagım.

https://www.arctic.ac/eu_en/liquid-freezer-240.html

Kasa normalde 280mm kalınlığındaki radyatöre ön panelde izin veriyor ama bu soğutucu uyumsuz diyor pcpart'da. İnternette arattım gerçekten de radyatörun hem arkasında hem de önünde olan fanlar sanırım sıkıştırıyor o yüzden ya bi tanesi ya da bi tarafı komple çıkarmak gerekiyor. Tecrübe eden oldu mu?

• Güncel.

Bu kasa, arctic liquid freezer 240 cpu soğutucu, Asus C6H anakart ve ryzen 1600x alsak nasıl kötü bir sonuç elde eder miyiz?

Bu kasada sıvı soğutmanın gpu'yu etkilememesi için ne yapılmalı?

Sistem şu şekilde olacak

https://pcpartpicker.com/list/RsckKZ

Elimdeki sıvı soğutma yukarda yazdığım. İntel'e kullanmak için yazmıştım vazgeçtim şimdilik. C6H anakartta am3 delikleri sayesinde direk kullanabiliyorum fakat kasa yapısı gereği gpu'ya zararı olur mu?

Gpu en az etkilenme yaşasın diye onu da sıvı soğutmalı seçmek işi çözer mi?

Ya da kasayı mı göndermeliyim cpu soğutucuyu mu?

• Kasanin kendi fanlarini 2 tane olan nasil bagliyoruz bilg verir misiniz

• kasada reset tusu yok reset işini nasıl yapıyorsun hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

teşekkürler, bu durum çok soruluyor ama ben gösterişi pek sevmiyorum benim için önemli olan maks. dayanıklılık ve saf performans fan dünyasında'da bunu sağlayabilen en iyi firma şu an noctua
    Merhabalar..öncelikle incelemeniz için teşekkür ederim..bende aynı kasaya sahibim ve cpu soğutucu arayışı içerisindeyim..acaba noctua' nın hangi modelini kullanıyorsunuz..teşekkürler.
  • EndOfTheNight kullanıcısına yanıt
    dakota01 kullanıcısına yanıt
    foto'da gördüğünüz noctua soğutucu değil cm'nin hyper tx3 evo modeli sadece fan noctua nf a9 modeli idi

@dakota01: valla reset yapmıyorum ki illa sistem donarsa kilitlenirse ki şimdiye kadar hiç böyle birşey olmadı, he olursa'da power tuşuna basılı tutarak sistemi kapanabiliyor onun dışında reset tuşu artık mazide kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 1 Mart 2019; 22:9:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

foto'da gördüğünüz noctua soğutucu değil cm'nin hyper tx3 evo modeli sadece fan noctua nf a9 modeli idi

@dakota01: valla reset yapmıyorum ki illa sistem donarsa kilitlenirse ki şimdiye kadar hiç böyle birşey olmadı, he olursa'da power tuşuna basılı tutarak sistemi kapanabiliyor onun dışında reset tuşu artık mazide kaldı.
    aynı kasayı aldım pc yi birden kapatmak ileride bilgisayarın hata vermesine neden olabiliyor. reset olayını power tusuna 1 basıp 1 cekiyorum vs bu sekilde bazen restart atmayı basardım ama ilmini tam çözemedim:)
  • bende bu kasa var ve radyatörsüz kullanıyorum işlemcim çok ısınıyor. Sizce ne yapmalıyım? Ekstra fan mı almam lazım? İşlemcinin macununu değiştireceğim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.