Şimdi Ara

NZXT S340 İncelemesi 'P.C. Montajı Yapmak Bu Kadar Kolay Olmamıştı'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
4
Favori
6.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar Ne zamandır almayı planladığım NZXT S340'a Kasama Dün İtibari ile kavuştum, İncelemeye Geçmeden Önce Hızlı İşlemler için Coraxalpha yönetimine, detaylı bilgilendirmeler için Okan ve Cemal Bey'e teşekkürlerimi sunarım. Ürünü Pazar Akşamı Siparişi verdim Pazartesi 16:30'da Aras kargoya verildi Dün 13:30'da Teslim edildi. Paketleme gayet sağlam ve Kargo'nun düzgün taşınması için uyarıcı bilgiler vardı.

Geçelim İncelememize,

NZXT S340 Glossy Black

+ Yanları

Malzeme Kalitesi; Anlatılmaz Yaşanır Cinsten, NZXT bence S340'da kullanabileceği en kaliteli malzeme'yi kullanmış kasanın dışında kullanılan malzeme ve iç yapısında kullanılan malzemeler gayet kaliteli ve montaj sırasında çeşitli darbelere rağmen hiç çizilmedi.

Kablo Yönetimi: İddaa ediyorum bu kasa Midtower Segment'de En iyi Kablo Yönetimi sunan kasa'dır. Elimden Corsair SPEC-02, SPEC-03,Zalman Z3 Plus,Silverstone Redline geçmiş birisi olarak söylüyorum. açık ve net Kablo yönetimi için herşey düşünülmüş, Psu'nun ayrı bir bölmede olması kablo karmaşasını tamamıyla yok ediyor. Bu Kasa Sırf Kablo Yönetimi için bile alınabilir.

Hava akışı ve soğutma; Gereksiz hdd sürücü yuvaları ve 5.25 optik okuyucu yuvası kullanmadıkları için kasanın içi çok ferah, ön tarafa 2 adet 120 mm veya 2 adet 140 mm fan takılabiliyor, ve bu fanlar sayesinde içeri giren temiz hava kasanın içinde gayet iyi hava sirkülasyonu oluşturuyor.

Fan Yuvaları ve Fan Kalitesi;Ön Tarafa 2 X140 mm veya 120 mm Arka Tarafa 1 X 120 mm, üst tarafa da 1 X 140 veya 120 mm fan desteği sunuyor. Kasanın İçinden 2 Adet FN-V2 adını verdikleri 120 MM Fan geliyor, Rifle Bearing Yapıda 40.000 saat yaklaşık 4 yıl kullanım ömrü sunuyor. 45 CFM air flow ve gürültü seviyesi 21 dBA yani çok çok iyi, bağlantı 3 pin yani pwm değil, fan hızı 1200 RPM +- %15, normalde bu tür segment de satılan kasalarda basit sleeve bearing yapıda, çok sesli en dandik fanlar kullanılır ama NZXT bu kasa da kalitesine yakışır bir fan kullanmış

Filtre; Kasanın Ön Kısmında Büyük Filtre kullanılmış, kaliteli diyebileceğimiz bir filtre

Montaj Rahatlığı; Anlatmama gerek yok, Konu Başlığında Yazıyor. Tek Cümle ile ifade edecek olursam Bu Kasa'da sistem kurmak çocuk oyuncağı sadece kabloların nereye takılacağı, ve vidalama işlerini bilmek yeterli

Sıvı Soğutma Desteği; Ön Tarafa 2 X 120 veya 2 X 140mm ve Arka Tarafa da 1 X 120 mm radyatör desteği var (Kraken X61 ve X31'e tam destek sunuyor)

Hava Soğutma; 161 mm'e kadar Kule Tipi CPU Soğutucularına Destek veriyor.

H.D.D ve S.S.D Desteği; 2+1 HDD ve 2+1 SSD Desteği var

GPU Açıklığı; Radyatör olmazsa 364mm, Radyatör varsa 334mm 'e kadar ekran kartlarına destek veriyor. yani günümüz için yeter de artar bile

- Yanları

Alt Psu Filtresi NZXT Kalitesine Yakışmamış
    Kasanın üst kısmında fan filtresi kullanılmamış.
    Optik Okuyucu Yuvası Yok (Bu Kimi için + kimi için -'dir benim için + çünkü optik okuyucu kullanmıyorum)
    hdd yuvalarında titreşim engelleyici materyal kullanılmamış

Özet

Tam bir Gaming Kasası Arkadaşlar NZXT Herşeyi düşünmüş gereksiz sürücü yuvaları koymamış ve montaj sırasında kullanıcının rahat etmesini sağlamış hemde sistem için en ağır yük de dahi kasanın hava sirkülasyonunun iyi olmasını sağlamış. Malzeme Kalitesi için NZXT desem yeter herhalde coraxalpha.com sitesinden 283 TL'ye alabiliyorsunuz yaklaşık 1 gün sonra evinizde Çeşitli renk seçenekleri mevcut, Glossy Black,Glossy White, Black Red, Black Blue ayrıca Razer Versiyonu da var Black Red Ve Black Blue Modeller Mat Renginde bunu belirtmekte fayda var.

Kasanın Ölçüleri; 200mm x 445mm x 432mm

Ürünün Linki:https://www.nzxt.com/products/s340-black

Satın Almak İçin; https://www.coraxalpha.com/nzxt-s340

Techpowerup İncelemesi;https://www.techpowerup.com/reviews/NZXT/Source_340/

Overclock3d İncelemesi;http://www.overclock3d.net/reviews/audio/nzxt_source_340_-_s340_review/1

Kitguru İncelemesi;http://www.kitguru.net/components/cases/leo-waldock/nzxt-s340-chassis-w-kraken-x61-review-kitguru-tv/

Hexus İncelemesi;http://hexus.net/tech/reviews/chassis/79005-nzxt-s340/

S340 Dünya Çapında Üne Kavuşmuş bir kasa, Youtube'da Sürüsüne bereket review videosu var ayrıca overclock.net üzerinde kullananlar topluluğu var

http://www.overclock.net/t/1539786/nzxt-s340-club

Fotoğraflar;

NZXT S340 İncelemesi 'P.C. Montajı Yapmak Bu Kadar Kolay Olmamıştı' NZXT S340 İncelemesi 'P.C. Montajı Yapmak Bu Kadar Kolay Olmamıştı' NZXT S340 İncelemesi 'P.C. Montajı Yapmak Bu Kadar Kolay Olmamıştı' NZXT S340 İncelemesi 'P.C. Montajı Yapmak Bu Kadar Kolay Olmamıştı'

Bu Kasa'ya 10 üzerinden 9,5 puan veriyorum

Alacak Olanlar için Umarım Güzel bir inceleme olmuştur. Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana, Hepinize İyi Günler

NZXT S340 İncelemesi 'P.C. Montajı Yapmak Bu Kadar Kolay Olmamıştı' NZXT S340 İncelemesi 'P.C. Montajı Yapmak Bu Kadar Kolay Olmamıştı' NZXT S340 İncelemesi 'P.C. Montajı Yapmak Bu Kadar Kolay Olmamıştı' NZXT S340 İncelemesi 'P.C. Montajı Yapmak Bu Kadar Kolay Olmamıştı'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 6 Temmuz 2016; 21:35:46 >

• Güzel kasaymış.
  • Kaç tlye ve neden aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FantomİçinF kullanıcısına yanıt
    Kaç tl ye aldığım inceleme yazısında var dikkatlice okuyunuz. ama neden aldınız sorusuna da cevap vereyim silverstone redline rl01 kasam kablo yönetimine hiç destek vermiyordu ve biraz eskimişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 21 Nisan 2016; 12:42:20 >
  • Hayyrly olsun.Yyi günlerde kullanyn
  • Arkadas yerine cevap veriyorum ama buyuk ihtimal o da dediklerimi yazacak. Zaten arti ve eksileri yazmis arkadas.

Ben 280 Tl civarinda aldim. Kasa da aradigim ozellik saglamlik, kablolama, sivi sogutucu destegi, gigabyte g1 970 ( 312mm ) kullanacagim icin kasanin bunu desteklemesi ( 334mm radyator ile, radyatorsuz 364mm ), kasayi masamin ustune koymak istedigimden yandan kasanin icinin gozukmesini ve kasa ici hava sirkulasyonunun iyi olmasi aradigim ozelliklerdi ( yabanci siteler uzerinden) . Ayirdigim butce 300tl oldugundan direk bu kasaya yoneldim zaten.

Saglamlik, SECC Steel ve ABS Plastic arastirman yeter. Turkce makalelerde mevcut.

Zaten cogu kasayi saglamlik hissi vermedigi icin eledim. Santiye ortaminda kullanmayacagim ama saga sola tasinacak saglam olsun iste.

Kasa ici sirkulasyonu bakalim nasil ayarlayacagim, paylasirim bu konu altindan.

Sistemim

İ5 6600k
    Gigabyte z170 gaming 3
    8x1 Gb corsair ram
    Gigabyte g1 gtx970
    Corsair h100i + 2x corsair sp120 PWM HP fan (yolda)
    2x 240gb sandisk ssd
    2x corsair af120 QE fan

• Başdan söyleyim üstde ki fanların exhaust takılması gerektiğini tabi ki biliyorum fakat kounuyu açan gibi bir kasanız(tower soğutucnun tepedeki fanın dibinde hatta önünde ve aynı hizada olduğu) varsa o fanı intake olarak takarsanız CPU soğutmanız için daha performanslı olur hadi intake olarak takmayı geçtim bahsettiğim durumda o fanı takmazsanız bile cpu için daha olumlu olur, resimde ki şu haliyle üstdeki fan bir işe yaramaz ayrıca tower heatsinkinize gelen temiz havayı böler, tower fanının heatsinkin alt kısmına(heatsinkin psu tarafı) düzgün hava vermesini engeller çünkü durmadan üste doğru bir çekiş olur. Ayrıca arka exhaust fanın görevini çalarak onun etkisini azaltır.

Bu kasada yapılacak en iyi soğutma çözümleri ne derseniz;

Tower tipi heatsink kullancaksanız öne 2 intake, arka 1 exhaust'dir. Bu sayede tek yönde kesintiniz, bölünmeden bir airflow elde etmiş olursunuz. Üst fanı yukarda nedeniyle açıkladığım intake olarakda konumlandırabilirsiniz. ( Tabiki cpu heatsink fanı arkaya üfleyecek şekilde takılmalıdır )

120'lik radyatör kullanıcaksanız radyaötörü arkaya exhaust yerleştirilmelisiz yani toplamda Öne 2 intake, arka 1 exhaust. Bu seutpda kesinlikle üste exhaust takmayın.

240'lik radyatör kullanacaksanız da radyaötürü öne intake koyacaksanız. yani 2 intake 2 exhaust(alt ve üst). Fakat bu kasada 240'lık radyatör kullanmanızı önermem, içeri soğuk hava basan fanınız olmaz. Ekran kartının sıcaklığı olumsuz etkilenir. 240'lik bir setup kuracaksanız bu kasayı almayın. H440 modelini incelyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 21 Nisan 2016; 0:14:23 >

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    bunu aslında bende düşündüm ama NZXT s340 kullanım kılavuzunda üst kısma takılacak fanın exhaust şekilde olmasını istiyor. açıkcası nzxt böyle diyorsa montajı değiştiremem çünkü adamların bir bildiği var ki fanın yönünü bu şekilde istiyor. sonuçta sıcak hava çok çabuk yükseliyor. kasa'dan ne kadar hızlı atılırsa o kadar iyi

Edit: Yaklaşık 5 Dakikalık Prime 95 Stres testi yaptım hava akımı gayeti iyi hem üst egzos dan hemde arka egzos'dan sıcak hava çok çabuk tahliye ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 21 Nisan 2016; 0:44:53 >
  • Bunu dün aldım bugun gazetede sony 3.3 tb lık optic disk driver cıkarıyor haberi vardı.
  • hayırlı olsun çok güzel kasa
  • kas güzel olsa da bende biraz eski kafalılık var. o optik sürücü olacak =)
  • kasa güzel olsa da bende biraz eski kafalılık var . o optik sürücü olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Başdan söyleyim üstde ki fanların exhaust takılması gerektiğini tabi ki biliyorum fakat kounuyu açan gibi bir kasanız(tower soğutucnun tepedeki fanın dibinde hatta önünde ve aynı hizada olduğu) varsa o fanı intake olarak takarsanız CPU soğutmanız için daha performanslı olur hadi intake olarak takmayı geçtim bahsettiğim durumda o fanı takmazsanız bile cpu için daha olumlu olur, resimde ki şu haliyle üstdeki fan bir işe yaramaz ayrıca tower heatsinkinize gelen temiz havayı böler, tower fanının heatsinkin alt kısmına(heatsinkin psu tarafı) düzgün hava vermesini engeller çünkü durmadan üste doğru bir çekiş olur. Ayrıca arka exhaust fanın görevini çalarak onun etkisini azaltır.

Bu kasada yapılacak en iyi soğutma çözümleri ne derseniz;

Tower tipi heatsink kullancaksanız öne 2 intake, arka 1 exhaust'dir. Bu sayede tek yönde kesintiniz, bölünmeden bir airflow elde etmiş olursunuz. Üst fanı yukarda nedeniyle açıkladığım intake olarakda konumlandırabilirsiniz. ( Tabiki cpu heatsink fanı arkaya üfleyecek şekilde takılmalıdır )

120'lik radyatör kullanıcaksanız radyaötörü arkaya exhaust yerleştirilmelisiz yani toplamda Öne 2 intake, arka 1 exhaust. Bu seutpda kesinlikle üste exhaust takmayın.

240'lik radyatör kullanacaksanız da radyaötürü öne intake koyacaksanız. yani 2 intake 2 exhaust(alt ve üst). Fakat bu kasada 240'lık radyatör kullanmanızı önermem, içeri soğuk hava basan fanınız olmaz. Ekran kartının sıcaklığı olumsuz etkilenir. 240'lik bir setup kuracaksanız bu kasayı almayın. H440 modelini incelyebilirsiniz.

Güzel açıklamış arkadaş, evrensel kabul gören doğrular...

• çirkin noctua fanları...

performans için nelere katlanıyoruz
  • Açıklamaların çok yararı oldu. Elinize sağlık. Güle güle kullan
  • Hocam senin adına gerçekten sevindim. Çünkü Nzxt kasaları hem beğeniyor, hem de sıkça forumda öneriyordun.

Bana da önermiştin, ama ben canlı görüp inceleme şansım olmadığı için cesaret edip alamamıştım.

Güle güle kullan, hayırlı olsun.

Yalnız noctua fanlar bir zımpara ve boya istiyor gibi. Noctua neden bu renk yapıyor fanları anlamıyorum.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 26 Nisan 2016; 14:42:40 >
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    noctua gösterişe önem vermeyen bir firma fan renklerini bende beğenmiyorum ama bu fanlar malzeme kalitesi,sağlamlık ve sessizlik konusunda tartışmasız 1 numara bu açıdan tercih ettim açıkcası pişman değilim
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle, performansı çok iyidir. Industrial serisi hele rakipsiz.

Ama boya yapılabilir yahu

Bende Hyper 212 Evo içinhttp://www.amazon.com/Enermax-Twister-Pressure-Cooling-UCTP12P/dp/B00JEVI224?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_2&smid=ATVPDKIKX0DER linkteki fanı almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 26 Nisan 2016; 14:54:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

Kasanın üst kısmında fan filtresi kullanılmamış.

Bunun nedeni üst fanların sıvı soğutma ya da egzoz olarak kullanılmasıdır. Farklı konfigürasyonlar da olabilir tabi ama genellikle insanlar bu şekilde kullandığı için anormal değil.
  • Şöyle emek verip inceleme yapan insanlara cidden saygi duyuyorum, sağol.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.