Şimdi Ara

NZXT Kraken X62 Isı değerleri (Çözüldü) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
3.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıvı soğutma fanlarının yönü yanlış dışardan alıp radyatöre üflemeli havayı
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    Evet hocam içerden havayı alıp direk radyatöre üflüyor
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Montaj şu şekilde olmalı fanlar önde dışarıdan serin hava çekip radyatöre üflemeli. Radyatörden geçen hava bir miktar kasa içerisinde dolaşıp egzozdan atılmalı.

NZXT Kraken X62 Isı değerleri (Çözüldü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 31 Ağustos 2017; 19:34:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Hocam sizin dediğiniz yer 2.olan ise boşta 36 derece ama sizde hem 18 gösterip burda neden 37 gösteriyor ? ben farklı ısı programları denedim Basic mod'da ne görünüyor ise aynısını gösteriyor

Hocam senin sağ alt köşede fan rpm sıfır olarak görünüyor.
    Bende ise 1100 rpm.
    Sen Aer-p radyatör fanlarını Kraken x62'nin 4 adet 4 pinli fan bağlantılarını yapmadın mı yoksa?
    Anakarta bağlamış olmayasın fanlarını.Öyle yapmışsan Kraken'a bağla hemen,kontrolü soğutucu devralsın.
    Benim Kraken x52 bağlantısı;2 adet Aer Rgb 120mm fan ve ön-arka 140 mm Aer rgb fanlar olmak üzere tamamen soğutucu emrinde çalışıyor.NZXT Kraken X62 Isı değerleri (Çözüldü)
    NZXT Kraken X62 Isı değerleri (Çözüldü)NZXT Kraken X62 Isı değerleri (Çözüldü)

• Bence sıcaklıklar normal. Yanlış bilmiyorsam X serileri +20 derece fazla gösteriyor Normal 1700 den.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hava soğutma olsa normal diyeceğim ama sıvı soğutma için sanki biraz yüksek gibi normalde sıvı soğutmalar 50 derecelerde tutar ama mesela lepa 120 mm sıvı soğutucu ile 4690k full yükte 50 dereceyi geçmiyor

ama arkadaşların dediği gibi ortam sıcaklığı, işlemci silikon kalitesi v.s şeylerde önemli bir etken
  • NZXT X62 Aıo ile o sıcaklıklar kesinlikle normal değil, dediğim gibi cihaz bozuktur. Belki içinde yeterli soğutmayı yapabilecek kadar sıvı dahi yoktur. Belki, pompası bozuktur ve sıvı devri daimini yapamıyordur.

Bence uğraşma ve cihazı değiştir.

Bir de cihazınızı kasanın üstüne takın ve fanları kasa içinden dışına hava atacak şekilde bağlayın. Şimdiki AIO Cihazınızın yerine de, kasa içine soğuk hava verecek fan bağlamanız DAHA DOĞRU OLUR.
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    Hocam radyatörün üstüne taktığım 2 tane büyük fan'ın 4 çıkışlı 2 tane çıkışınıda ana karta taktım 1 tane daha 3 pinli çıkış var onuda ana kartın üstündeki fan çıkışına taktım (4 pinli yuvaya ana kartta 3 pinli yuva yok hepsi 4 pinli) bir tanede kablosu var yanlış hatırlamıyorsam oda 8 pinliydi sanırım onuda ana kartın üstündeki usb2 çıkışına taktım yanlış mı bağladım yoksa ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 1 Eylül 2017; 7:13:47 >
    Hocam fanları radyatörün arkasına taksam soğuk hava üflemesi için kasanın ön kapağından dolayı sığmaz kapağı söküp taksam bile fan kabloları ana karta yetişmez fan yönlerini değiştirsem olur mu ki acaba ?

• BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazı kasanın içten yukarı takacaktım ama malesef ana karttan dolayı hem radyatör hemde fanlar oraya sığmaz radyatörü boşverin sadece fan takmak için baktım o bile zor sığıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Hocam radyatörün üstüne taktığım 2 tane büyük fan'ın 4 çıkışlı 2 tane çıkışınıda ana karta taktım 1 tane daha 3 pinli çıkış var onuda ana kartın üstündeki fan çıkışına taktım (4 pinli yuvaya ana kartta 3 pinli yuva yok hepsi 4 pinli) bir tanede kablosu var yanlış hatırlamıyorsam oda 8 pinliydi sanırım onuda ana kartın üstündeki usb2 çıkışına taktım yanlış mı bağladım yoksa ?

Hocam senin sorunun belli oldu.
    Sen 140 mm radyatör fanlarının Kraken x62 fan bağlantısını yapmamışsın.
    Kraken x62 4 adet 4 pin girişi var.2 adet radyatör fanını ona bağla direk.
    Anakarta bağladıysan sıcaklıklar böyle anormal olur.
    Kasa fanlarını anakarta bağla sadece ilk etapta.
    Sıcaklıklar anında normale döner,sonra arzu edersen kasanda bulunan başka 140 mm fanın varsa onları da Kraken'a bağlarsın.
    İlk önce radyatör fanlarını derhal Kraken x62 bağla,ondan sonra sata kablosu var radyatör fanları güç alması için,onu da anakarta tak.
    Olayın bu kadar.
    Adım adım Amd bağlantısı linkini atıyorum,8. ve 9. adımda ne yapmam gerekenler var.https://www.nzxt.com/manuals/krakenx/X52-X62-amd.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woundedknee -- 1 Eylül 2017; 7:36:35 >

• İlk attığın resimde cpu fan speed sıfır görnüyor.(Yuvarlak olan) ve sağ alt köşede fan rpm yine sıfır.
    Sorunu bulduk yani.
    Radyatör fanların(2 adet 140 mm fan)Kraken ile bağlantılı değil.
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle hepinizin bayrami mübarek olsun diger konuya gelirsek şuan evde değilim öğlen geçtiğimde bütün parçaların resmini çekip buraya ekleyeceğim sata kablolarını bağlamıştım onları söylemeyi unuttum birde şöyle cihazın pompasına takılan buyuk bir soket var resimdeki gibi onu taktım

yanında usb2'e takılan bir kablo var bir ucu micro usb gibi onu pompaya ucundaki 8 pinli girişi usb2 girişine ana karttan taktım

pompadan çıkan 1 adet 3 pinli girişide ana karttaki yine fan çıkışlarından birisine taktım

sonra radyatörüm üstundeki 2 fan'ın iki girişini'de ana kartın üstundeki 2 adet 4 pinli yuvalara taktım baskada takacak birşey kalmadı

Çok sorun olmaz fanların yönünü degiştir o zaman kasanın ön tarafından dışarıdan hava çeksinler. Normalde öne montajda fanlar radyatörün önünde dışarıdan hava çekip radyatöre soguk hava vuracak şekilde olmalı ki düzenek tam performansıyla çalışabilsin ancak dediginiz gibi fanların şuan baktıgı istikameti tersine çevirip yine radyatörün arkasına taksanızda çok sorun olmaz sonuçta yine dışarıdan gelen serin hava radyatöre temas etmiş olacak.

Bir nevi havayı çekme olacak birde öyle deneyeyim fanlar radyatöre sürtmez ise o şekilde bağlarım

yok yok sürtmez hiç olur mu öyle şey yav o fanların kendi vida çerçeveleri fan yapraklarından daha kalın daha dışarıda zaten.

şu fanlar bile değmez hani mümkün değil bayram bayram iyi güldürdünüz iyi bayramlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 1 Eylül 2017; 8:27:36 >

Allah hepinizi güldürsün

Denediniz mi sonuçlar nedir sorun çözülmezse farklı önerilerde bulunalım.

Hocam eve geçemedim daha geçer geçmez dediginiz gibi montajlayacağım

• Gayet normal hocam. Sonunda X olan ryzen islemciler 20 derece fazla gosteriyor. Ryzen masterdan bakin sicakliga normal dereceyi goreceksiniz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.