Şimdi Ara

NZXT Kraken X42/X52/X62/X72 AIO Sıvı Soğutma (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
793
Cevap
6
Favori
28.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eazy-E

Merhabalar, malesef amazon.com'dan herhangi bir garanti desteği alamazsınız. Öte yandan coraxalpha'ya ulaşıp şansınızı deneyin derim.

Alıntıları Göster
    Satın aldığım yer Amazon.com, ürünün satıcısı Amazon'un kendisi. 6 yıl garantili diye ürün sayfasında yazıyor. Neden Amazon'dan garanti desteği alamayacağımı açıklayabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sku

Satın aldığım yer Amazon.com, ürünün satıcısı Amazon'un kendisi. 6 yıl garantili diye ürün sayfasında yazıyor. Neden Amazon'dan garanti desteği alamayacağımı açıklayabilir misiniz?

Alıntıları Göster
    6 yıl garanti turkiyeden satın alan müşterilere sağlanmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

6 yıl garanti turkiyeden satın alan müşterilere sağlanmıyor

Alıntıları Göster
    Anladım. Peki ne yapabilirim bu durumda? O konuda birşey söyleyebilir misiniz?
  • quote:

Anladım. Peki ne yapabilirim bu durumda? O konuda birşey söyleyebilir misiniz?

Alıntıları Göster
    coraxalpha belki yardimci olur onlarla iletisime gecin.

• quote:

coraxalpha belki yardimci olur onlarla iletisime gecin.

Alıntıları Göster
    Coraxalpha'yı arıdım. Onlar yaklaşık 1 yıl önce distrübitörlüğü bırakmış. Şu an Endeks Bilişim NZXT'nin distrübitörüymüş. Onlarla da görüştüm. Yurtışından alınan ürünlerle ilgili garanti hizmeti veremiyorlarmış. Ortada kaldık, anlayamadım ben bu işi...

• Yaklaşık 2 aydır amazon.de den aldığım x62 yi kullanmaktayım.Cam yazılımından kontrol ettiğimde radyatör fanları silent modunda şu an ve gayet sessizler.Boşta işlemci 30 derece falan yükte ise 61 62 dereceleri geçmiyor.Bir arkadaşım her zaman performans modunda çalışması lazım dedi.İlk sıvı soğutucu tecrübem olduğu için sizlere sormak istedim radyatör fanlarının ayarı ve pompa nın ayarı ne olmalı?

İşlemci 9700k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 25 Mart 2019; 10:51:56 >
  • sku kullanıcısına yanıt
    Benimde basima x62 de bir sogutmama ve sea olayi gelmisti sok tak yuzunden. Qp bilisim garantiye ginderdim ama bir sey cikmayi bana su bilgi vermislerdi. Buyuk ihtimal sogutucuniz yerine oturmadigindan islemciyi sogutmak icin var guvuyle calisip ses yapiyor gercekten de oyle yerine oturmamis yani islemcinin ustune mi tam gelmiyor cozemedim ama sok tak yapakar duzelttim o olayida

• quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Benimde basima x62 de bir sogutmama ve sea olayi gelmisti sok tak yuzunden. Qp bilisim garantiye ginderdim ama bir sey cikmayi bana su bilgi vermislerdi. Buyuk ihtimal sogutucuniz yerine oturmadigindan islemciyi sogutmak icin var guvuyle calisip ses yapiyor gercekten de oyle yerine oturmamis yani islemcinin ustune mi tam gelmiyor cozemedim ama sok tak yapakar duzelttim o olayida
    Benim olay biraz farklı. Her termal macun yenileme işinde pompayı güzelce yerleştiririm işlemciye. Ardından uzun süre sıcaklık değişimini BIOS, HWmonitor, CAM üzerinden kontrol ederim. Pompanın sesi hiç yoktu zaten, sıvı akış sesi duyuluyordu normal çalışmada. Şu an duyamadığım ses sıvı akışının sesi. Buradan pompada arıza olduğu kanısına vardım.
  • sku kullanıcısına yanıt
    Baska sikintiymis o zaman. Isallah duzeltirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Baska sikintiymis o zaman. Isallah duzeltirsiniz
    Teşekkürler. İnşallah diyelim.
    Türkiye'de tamir işini yaptıramayacağıma göre Amazon da ilgilense, NZXT de ilgilense en az 1 ayı var. Bu süreçte bilgisayarsız kalmak istemeyeceğime göre acilen bir soğutucu almam gerek. Hadi bakalım...
  • quote:

Teşekkürler. İnşallah diyelim.
    Türkiye'de tamir işini yaptıramayacağıma göre Amazon da ilgilense, NZXT de ilgilense en az 1 ayı var. Bu süreçte bilgisayarsız kalmak istemeyeceğime göre acilen bir soğutucu almam gerek. Hadi bakalım...

Alıntıları Göster
    Benim kraken x62 bozulduktan sonra 2 hafta bilgisayarsiz kaldim. pompasi bozulmuştu. yenisini gönderdiler direkt satıp noctua d15 aldım.

• quote:

Benim kraken x62 bozulduktan sonra 2 hafta bilgisayarsiz kaldim. pompasi bozulmuştu. yenisini gönderdiler direkt satıp noctua d15 aldım.

Alıntıları Göster
    Ben de Noctua D15S almayı düşünüyordum ama, uygun fiyatlı Akasa Venom Medusa görünce biraz önce siparişi verdim. 2 gün idare edip yeni soğutucuyla kullanmaya devam edeceğim.

Bu arada Amazon.com ile de, NZXT'nin kendisiyle de iletişime geçtim. Amazon aşağıdaki şekilde başından savdı, ancak NZXT ilgilenmezse araya girip yardımcı olacağına dair açık kapı bıraktı. İnşallah sorun olmazsa 1-1,5 ay gibi bir sürede sıkıntı hallolur, ürünüme ulaşırım.

quote:

"I've checked our records and see that item covered by manufacture's warranty."
    "If you've contacted the manufacturer and they can't help, please write back to let us know and we'll assist you further"

Bu arada siz nereden almıştınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sku -- 25 Mart 2019; 14:14:57 >

• arkadaşlar m22 konusu göremedim. kullanan var mıdır acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2700x işlemci için stok soğutucu yerine M22 almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz uygun bir fiyata buldum

• quote:

Orijinalden alıntı: msb_bjk

Yaklaşık 2 aydır amazon.de den aldığım x62 yi kullanmaktayım.Cam yazılımından kontrol ettiğimde radyatör fanları silent modunda şu an ve gayet sessizler.Boşta işlemci 30 derece falan yükte ise 61 62 dereceleri geçmiyor.Bir arkadaşım her zaman performans modunda çalışması lazım dedi.İlk sıvı soğutucu tecrübem olduğu için sizlere sormak istedim radyatör fanlarının ayarı ve pompa nın ayarı ne olmalı?

İşlemci 9700k
    radyator pompası performansda fanlar silent da olmali.
  • quote:

Ben de Noctua D15S almayı düşünüyordum ama, uygun fiyatlı Akasa Venom Medusa görünce biraz önce siparişi verdim. 2 gün idare edip yeni soğutucuyla kullanmaya devam edeceğim.

Bu arada Amazon.com ile de, NZXT'nin kendisiyle de iletişime geçtim. Amazon aşağıdaki şekilde başından savdı, ancak NZXT ilgilenmezse araya girip yardımcı olacağına dair açık kapı bıraktı. İnşallah sorun olmazsa 1-1,5 ay gibi bir sürede sıkıntı hallolur, ürünüme ulaşırım.

quote:

"I've checked our records and see that item covered by manufacture's warranty."
    "If you've contacted the manufacturer and they can't help, please write back to let us know and we'll assist you further"

Bu arada siz nereden almıştınız?

Alıntıları Göster
    coraxalpha dan almıştım kraken x62yi

• Arkadaşlar elinde am4 soket için bracket bulunan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2E449A54C

Arkadaşlar elinde am4 soket için bracket bulunan var mı?
    Kesin söz vermeyeyim, AMD kullanmadığım için atmış olabilirim, depoda kutusunun içerisine bir bakıp yazayım bir kaç güne kadar.
  • Merhaba,
    Bugün QP'den x72 siparişi verdim, x72'nin kutu içeriğinde am4 bracket çıkıyor mu, yoksa talep mi etmeliyim, harici bir yerden mi almalıyım ?
    Bilgisi olan bir aydınlatırsa sevinirim.

Teşekkür ederim :3
  • zeffyeibon Z kullanıcısına yanıt
    Çıkar
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.