Şimdi Ara

NZXT Kraken X42/X52/X62/X72 AIO Sıvı Soğutma (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
793
Cevap
6
Favori
28.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz cpu fan tarafına takın kaç pin olduğu hiç önemli değil.
  • Bu ekranda fan rpm göstermesi gerekmez mi?

NZXT Kraken X42/X52/X62/X72 AIO Sıvı Soğutma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanikAtak -- 20 Mart 2018; 6:5:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt
    Gösteriyordu normalde, programı kapatıp açınca düzelmiyor mu?

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Hayir

• quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Hayir

Rpm artırıp azaltmayı denediniz mi?

Evet manual ayarlıyorum hep sıfır gösteriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Evet manual ayarlıyorum hep sıfır gösteriyor

Kabloları kontrol edin o zaman, hiç karşılaşmamıştım öyle bir sorunla.

Bende 2 aydan berı kullanıyorum daha yemi farkettim. Ponpanın gösteriyor fanları göstermiyorum. Önemli değil zaten
    Ben de değiştirdiğim için bir şey diyemiyorum, en azından sürüm kontrolü yapın belki yenisi gelmiştir, en basiti de yeniden yüklemek.

• Denerim bir ara onuda.

• X72 hayırlı olsun Bunu alıp fanları Aer rgb yapıp güzel bir görsel elde edilebilir.

Ben x62den memnunum.Hala kasasız masaüstü açık olarak kullanıyorum sistemi.Fan ve pompa silent modda oyun oynarken 30-40 civarındaydı.

2 gün önce şu Asus Ai Suite 3 yazılımıyla 3 adımda optimizasyonu deneyeyim dedim ama iyi olmadı.İşlemci stabil (ryzen 1700x) 3.9 ghz'i zorlanmadan gördü.Gel gelelim işlemci sıcaklığı boşta 50 derece. Oyunda ise 80lere çıkıyor. X62 Pompa ve fanı performans moduna aşınca 70 derecelere indi.Böyle bir işlemci ve soğutma ile bu sıcaklık saçma tabiki.

• 2 sorum olacak arkadaşlar; x62 kullanıyorum 8700K ile. işlemci OC yapılmadı. "yalnızca Turbo boost"

SORU 1: Aida 64 ile sistem kararlılık testinde pcmi ilk topladığımda Yükde 65-70 dereceyi geçmiyordu.
    45 dk boyunca da bu şekilde denemesini yapmıştım.

Bugun test yapayım dedim sonuçlar ilk günkü gibi değil fark ediyorum bu kadar yükselmezdi. SS Ekledim
    sistem topladığımdan bu yana, aradan geçen 4 ayın sonunda.
    1) Termal macun sürdüm yeniledim "Zalman ZM-STG2 "
    2) Ekran kartım bozuldu şuan hd grafik 530 kullanıyorum
    3) Kasamın Önündeki 3 adet 120MM lik fanın kablosunu anakarta değil, Kraken x62 nin kablosuna bağladım aynı yerden kontrol edeyim diye.

Şimdi sorum şu; bu işlemci veya ayarında kullanan arkadaşlar siz yük altında kaç derece alıyorsunuz
    ve yukarıda saydığım bu 3 değişiklik ısı artışına neden olmuş olabilir mi?

Soru 2: son Cam sürümünü yükledikden sonra [v3.5.80] Fan ayarını Silent yapınca kasanın önündeki 3 adet fan son hızda çalışıyor bende fixed ile kendim atıyorum.

• ssschutzstaffel_ss kullanıcısına yanıt
    Yaptığınız testte fan hızınız en alt devirde görünüyor.

İlk kurduğunuzda testi full devirde yapmamış mıydınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Yaptığınız testte fan hızınız en alt devirde görünüyor.

İlk kurduğunuzda testi full devirde yapmamış mıydınız?

İlk kurduğumda testi slient de yapmıştım. dediğim gibi 65-67 aralığında geziyordu. GTA V oynarken 65 i geçmiyordu.

yeni test yaptım . performans modunda şuan altta ss ekledim: performans modunun profiline bakınca 60 C olunca fan %100 çalışsın diye hazırlanmış gördüğünüz gibi işlemci bırakın 60 ı 80 90 oldu Fan rmp i artmıyor
    6-7 dk sonra ki hali "cpu throttling yazısı kırmızı çekilde" uyarıyor %2 şeklinde ne demek bilmiyorum?

Fixed Modda Fan hızını %100 yapınca rpm değişmiyor normal mi, pompa rmp hızını ayarlayınca rpm de hemen değişiklik oluyor.

edit: Az önce macunu değiştirdim yeterliliği konusunda takdiri size bırakıyorum.

Daha sonra kasanın önündeki 3 adet fanı kraken in uzatma kablosuna takmıştım onu bağımsız yaptım anakarta taktım.

sistemi açtım sesde değişiklik oldu bariz. slient modda test yaptım MAx 81 ortalama 70-75 arası.
    hala anlamadığım şu slient veya performans modunda işlemci 60 derecenin üstyüne çıktıgı halde devir artmıyor. bakın

aidata slient modda test istatistiği şuan 13.dk da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssschutzstaffel_ss -- 24 Mart 2018; 5:10:55 >

Ben hiçbir zaman pwm ile sistemi kullanmam.

Direkt 1000 devire fixed modunda ayarlarım daima o hızda çalışır oyun oynarım.

Sizin yaptığınız ayarlarda neden rpm hızı artmıyor anlamadım, kabloları yanlış bağlamadınız değil mi?

Merhaba! hocam fan devirlerinin cam yazılımında görünmemesi ile ilgili size şu bilgiyi aktarayım, bendede x 62 var, daha 2 haftadır anca kullanıyorum, bu bahsettiğiniz sıkıntı bendede oldu ve fan kablolarının bir tanesini işlemciden gelen fanları birleştiren kabloya 4 pin girişine diğerinide 3 pine bağlayınca cam yazılımında rpm devri gösterdi, zaten bir tanesi 4 pinli diğerleri 3 pinlidir, bir deneyin bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Ben hiçbir zaman pwm ile sistemi kullanmam.

Direkt 1000 devire fixed modunda ayarlarım daima o hızda çalışır oyun oynarım.

Sizin yaptığınız ayarlarda neden rpm hızı artmıyor anlamadım, kabloları yanlış bağlamadınız değil mi?

Sürekli aynı devirde çalıştırmanızın sebebi nedir ki?

• Performansta fan devri çok farketmiyor neredeyse, hem sessiz hem performans alabildiğim devri ayarlıyorum.

Isıya göre olduğu zaman anlık yükselişlerde aşırı fan sesi çok rahatsız ediyor.

En basit böyle geliyor bana, yükte de yüksüzken de sabit ses.

siz işlemcinin derecesine göre ayarlamamıssınız rmp i. sıvısoğutucunun sıvısının derecesine göre ayarlamışsınız. sıcaklık belirleyici olarak cpu yu seçerseniz ayarlarınız sizin istediğiniz gibi olacaktır.
  • brynrdg kullanıcısına yanıt
    aynen farkettim teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.