Şimdi Ara

NZXT Kraken X42/X52/X62/X72 AIO Sıvı Soğutma (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
793
Cevap
6
Favori
28.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Eğer 600 tl den yüksek bir kasa alirsam led falan alamam param kalmıyor :)

anca soğutucu falan alırım.

Corsair 570x alınca zaten ön tarafta 3 adet rgb fan olacak.
    Soğutucu alırsın önce,rgb fanlar zevk işi sonra alsan olur.
  • Arkadaşlar şuan sistemde Nzxt Kraken x62 sıvı soğutma kullanıyorum.İşlemcim 6700k stok 4.2 ghz turbo da full yükte prime 95 testinde cpu 100% load yani yükte 60-62 derece sizce nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 13 Eylül 2017; 6:8:7 >
  • 2014'ten beridir H100i kullanmaktayım. Pompa sesi rahatsızlık vermeye başladığı için, Nzxt x62 sipariş verdim. Bende ekstra olarak Corsair commander mini mevcut, Kasa fanlarını ve H100i'yi Corsair link yazılımı ile kontrol edebiliyorum. Acaba Nzxt'nin fanlarınıda Corsair commander miniye bağlasam, X62 düzgün bir şekilde çalışır mı? Işıklar için yine Nzxt'nin yazılımını kullanacağım, sadece fanların için böyle birşey mümkün olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

2014'ten beridir H100i kullanmaktayım. Pompa sesi rahatsızlık vermeye başladığı için, Nzxt x62 sipariş verdim. Bende ekstra olarak Corsair commander mini mevcut, Kasa fanlarını ve H100i'yi Corsair link yazılımı ile kontrol edebiliyorum. Acaba Nzxt'nin fanlarınıda Corsair commander miniye bağlasam, X62 düzgün bir şekilde çalışır mı? Işıklar için yine Nzxt'nin yazılımını kullanacağım, sadece fanların için böyle birşey mümkün olur mu?

çalışır hız ayarına bağlı olarak
  • quote:

2014'ten beridir H100i kullanmaktayım. Pompa sesi rahatsızlık vermeye başladığı için, Nzxt x62 sipariş verdim. Bende ekstra olarak Corsair commander mini mevcut, Kasa fanlarını ve H100i'yi Corsair link yazılımı ile kontrol edebiliyorum. Acaba Nzxt'nin fanlarınıda Corsair commander miniye bağlasam, X62 düzgün bir şekilde çalışır mı? Işıklar için yine Nzxt'nin yazılımını kullanacağım, sadece fanların için böyle birşey mümkün olur mu?

Corsair commander mini radyatörün sıcaklığına göre fan hızını ayarlayamaz bu yüzden direkt cam yazılımı ile fanları kontrol etmeniz daha mantıklı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızı ayarlaması önemli değil, onu ben modlar ile ayarlarım.
  • quote:

Hızı ayarlaması önemli değil, onu ben modlar ile ayarlarım.

Fanların hızını radyatör sıcaklığı yerine cpu sıcaklığına göre ayarlamanızı tavsiye etmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne gibi sorun çıkabilir? Uzun süre h100i'yi sabit fan değerlerinde kullandım. Hiçbir problem çıkarmadı.
  • quote:

Ne gibi sorun çıkabilir? Uzun süre h100i'yi sabit fan değerlerinde kullandım. Hiçbir problem çıkarmadı.

Gereksiz yere fazladan ses yapar.

• Gereksiz ses olmadı. Ben onu kendi haline bırakırsam 1000 rpm ile başlayıp, oyun, render esnasında 2000 rpm değerinin üstüne çıkıyor. Ben kasadaki tüm fanları belirli bir noktaya kilitliyorum. Normal kullanımda 800 rpm, Render gibi ağır işler içinde 1200 rpm yaptım, sessiz bir şekilde uzun süre kullandım. Bu sefer pompanın sesi duyulmaya başladığı için, x62 kraken modelini tercih ettim. Onda şu an pompa sesi yok, fanlarda yine 800 rpm'de kilitli, yükte 50-52 derecenin üstüne çıkmıyor.
  • CAM yazılımına güncelleme geldi ve arayüzü komple değişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

CAM yazılımına güncelleme geldi ve arayüzü komple değişti.

Berbat olmuş yeni hali.
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    Doğru.Yazılım biraz daha sade ama görsel olarak kötü olmuş.

Bu arada dün yazmayı unuttum: Şayet yazılımı guest yani misafir olarak kullanıyorsanız yeni güncelleme ile ışıklandırma ayarları vs siliniyor.Ayarlarınızı yedeklemeyi unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

Doğru.Yazılım biraz daha sade ama görsel olarak kötü olmuş.

Bu arada dün yazmayı unuttum: Şayet yazılımı guest yani misafir olarak kullanıyorsanız yeni güncelleme ile ışıklandırma ayarları vs siliniyor.Ayarlarınızı yedeklemeyi unutmayın.

Eski yazılıma geri döndüm,şeklen downgrade olmuş.
  • Cam yazılımında audio modunu kullanabilen varmı ,hue+ aer rgb fanlar ve led şerit var çalıştıramadım.
  • 20 gün önce amazondan aldigim x62'nin pompasi durduk yere arizalandi bugün. Pc'yi actiktan 2dk sonra ryzen 5 1600x 90 dereceyi gorup kapaniyor. Urun degisimi icin talepte bulundum amazona malesef

• bu cihaz çok sık arızalanıyor mu ?

Türkiye'de 750 - 800 tl amazon.de'de 600 tl nereden alacağımı şaşırdım.

Sizce ne yapıyım ?

amazon.de den alınanların garantisi var mı ?
  • Arkadaşlar x62 sahibiyim bende. 7700k ile kullanıyorum 4.2 ghz stok haliyle boşta 28-32 derece araları geziyor. İyi mi ?
  • Nzxt kraken x62 cam yazılımında ışıklarını ayarlarken, elektrik kesildi. Kesildikten sonra, led ışık sadece beyaz olarak yanmaya başladı.(beyaz ışık takılı kaldı, Normalde elektrik kesilince beyaz ışığın hareket etmesi gerek) Daha sonra yazılım ile renkleri kontrol edemedik ve usb kablosunu çıkarıncada ışıklar hiç yanmamaya başladı. Acaba bunun bir çözümü var mı?

-Kablolarları kontrol ettik, değiştirdik.
    -Yazılımın eski ve yeni sürümü 3-4 defa kurduk.
    -Aygıt yöneticilerinden krakenin driverini kaldırıp tekrar kurulmasını sağladık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Of Monsters and Men

20 gün önce amazondan aldigim x62'nin pompasi durduk yere arizalandi bugün. Pc'yi actiktan 2dk sonra ryzen 5 1600x 90 dereceyi gorup kapaniyor. Urun degisimi icin talepte bulundum amazona malesef

Amazon sağolsun mağdur etmedi, yeni ürün gönderdi bana, onun montajını yaptım şu an için bir sorun yok sıcaklıklar da normale döndü ama BIOS'tan baktığımda pompa devri yine 0 RPM gösteriyor. Bunun sebebi ne olabilir? Yazılımsal bir sorun mu var sizce?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.