Şimdi Ara

NZXT Kraken X42/X52/X62/X72 AIO Sıvı Soğutma (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
793
Cevap
6
Favori
28.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ßekir

O fiyatı koyarak buradakilerin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz?

587 tl,kıyak fiyatla x52 bende.
    X42 fiyatına,X52 gece yarısı kaptık,şansa 1 tane denkledik.1 Ay oldu,Cam varken Msi afterburner kullanmama gerek kalmadı,herşey sürekli göz önünde.
    X52 1300 rpm = X62 1050 rpm ses olarak,sıcaklık 4 derece daha fazla X62'den.
    Thermaltake View 71 kasa alırsam,Alta Aer rgb 120,ortada radyatör,üste Aer p Kraken fanları ile çekiş yaptıracam.
    Şu an üstte 200 mm Tt rgb fan çekiş yapıyor.

• ßekir kullanıcısına yanıt
    Valla benim fanlara o kadar verecek param yok zaten soğutmaya verdik bi ton para, fanlara verdik bi ton daha, ocağıma incir ormanı dikildi bir işlemciyi soğutacam diye:) Zaten işlemciyi de yenilemiştim haşat ettiğim için, olan güzelim monitöre oldu:)

Bugün fanları aldım da akşam bakacam ses seviyesi nasıl, aer renk için güzel ama ben mavi sevdiğim için rgbye gerek duymuyorum. Kasada rgb ne varsa mavi renk veriyor nerdeyse:) Ayrıca fanın soğutması nasıldır acaba ml 140 ve kendi fanına göre?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    V71 alırsanız amazondan power cover edition alın, ha bana kalsa temper x71 alırdım ama o zamanlar yoktu galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

V71 alırsanız amazondan power cover edition alın, ha bana kalsa temper x71 alırdım ama o zamanlar yoktu galiba.

V71 değil View 71 full temperli cam bu,computex fuarında şuan piyasada yok.
    Aer rgb fanlar cfm ve hava-su basıncında diğer rgb fanlardan iyiler,teknik veriler için Nzxt sitesine bakınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: woundedknee

quote:

V71 değil View 71 full temperli cam bu,computex fuarında şuan piyasada yok.
    Aer rgb fanlar cfm ve hava-su basıncında diğer rgb fanlardan iyiler,teknik veriler için Nzxt sitesine bakınız.

V olayını view diye sanıyordum ben tamam o zaman, o kasa da güzelmiş içini döşemişler custom ile mis.

• Arkadaşlar pompanın çıkışındaki kabloya 3 fan bağladım. Eksoz fanını oraya da taktım da bunun hızını ayrı olarak ayarlamanın yolu var mı yoksa hepsi beraber mi çalışıyor?
  • quote:

Arkadaşlar pompanın çıkışındaki kabloya 3 fan bağladım. Eksoz fanını oraya da taktım da bunun hızını ayrı olarak ayarlamanın yolu var mı yoksa hepsi beraber mi çalışıyor?

Cpu fan'a tak,4 pin olan yere tak.Pompa 3 pin olsada sen Cpu fan olan yere tak.
    Onun otomatik olarak ayarı yok.
    Silent mode %60,Perfonmans %70 olarak modlar var.
    Fix Mode ya da Custom ile ise en %60 başlar pompa,Cpu ya da Likit sıcaklığına göre aşırı ısılarda yukarı çıkar.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar pompanın çıkışındaki kabloya 3 fan bağladım. Eksoz fanını oraya da taktım da bunun hızını ayrı olarak ayarlamanın yolu var mı yoksa hepsi beraber mi çalışıyor?

Fix Mode ya da Custom ile ise en %60 başlar pompa,Cpu ya da Likit sıcaklığına göre aşırı ısılarda yukarı çıkar.

Yok o modları demiyorum.
    Fanlar her zaman beraber mi çalışıyor onu kastettim.
    Eksozu radyatördekilerden biraz daha hızlı çalıştırıp çalıştırmayı istiyorum da.

• quote:

quote:

quote:

Yok o modları demiyorum.
    Fanlar her zaman beraber mi çalışıyor onu kastettim.
    Eksozu radyatördekilerden biraz daha hızlı çalıştırıp çalıştırmayı istiyorum da.

Anladım,sen radyatör fanlarında 4 adet 4 pin giriş var.2 Radyatör + 1 Egzoz fanı Kraken X62 kontrolü ile çalıştıryorsun.
    Arka egzoz fanınına da şu an Kraken x62 kontrolünde çalıştırıyorsun.
    2 Adet Aer p fanlar ile senkronize çalışıyor egzoz fanın.
    Anakart kontrolüne alıp egzoz fanı daha yüksek çalıştırabilirsin.
    Egzoz fanı oradan çıkart,direk anakarta tak.
    Asus anakart Ai Suite üzerinden egzoz fanı sabit olarak ayarla ne kadar hızlı çalışmasını istiyorsan,1000 rpm ile sabitle mesela.
    Bios üzerinden de yaparsın,Ai suit daha kolay olur.

Aer yerine ml140 taktım, çıkan aerleri de radyatörün üstüne aldım. Uzun vida ile fan üzerinden radyatörü de vidaladım. İnşallah sıkıntı çıkmaz:)
    Bios bende nedense dc kısmında manuel aldığımda istediğim kısma getiremiyorum.
    Ben de ai suite yükledim o zaman düzeldi.
    Benim tek öğrenmek istediğim cam üzerinden fanların ayrı kontrol edilip edilmediğiydi, sağolun.
    Onu da çıkarıp anakarta takayım.
    Aer fanları da anakarta taktım.
    Aslında tümünü pompa çıkışına bağlasam nasıl olur merak etmiyor değilim.
  • quote:

Aer yerine ml140 taktım, çıkan aerleri de radyatörün üstüne aldım. Uzun vida ile fan üzerinden radyatörü de vidaladım. İnşallah sıkıntı çıkmaz:)
    Bios bende nedense dc kısmında manuel aldığımda istediğim kısma getiremiyorum.
    Ben de ai suite yükledim o zaman düzeldi.
    Benim tek öğrenmek istediğim cam üzerinden fanların ayrı kontrol edilip edilmediğiydi, sağolun.
    Onu da çıkarıp anakarta takayım.
    Aer fanları da anakarta taktım.
    Aslında tümünü pompa çıkışına bağlasam nasıl olur merak etmiyor değilim.

2 Adet ml140 ve Aer p140 olanları Kraken'a bağla 4'ü birden soğutucu kontrolünde tek bir fan gibi çalışır.
    Tek tek kontrolü yok,grup halinde çalışır,new custom profili ile dinamik ayar çekebilirsin.
    Sadece egzoz ve diğer ön fanları anakarttan kontrol et.
    Corsair rgb fanlar üflesin,Aer p fanlar çeksin tarzı kullanımda;Aer p fanları Kraken'a bağla birlikte senkronize çalışssınlar.

Aynen dediğiniz gibi bağlamıştım ama aer fanlar anakartı bağlı. İkisi aynı devirde çalışınca aer sesli çalışıyor biraz, ondan öyle yapmıştım.

Öndekiler zaten kasa kontrolcüsüne bağlı.

___
    Şimdi aer ve ml 140 çiftlerini direkt pompaya bağlayıp, eksozu anakarta bağlayıp suite ile sabitledim. Ses denen şey kalmadı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 9 Haziran 2017; 18:55:38 >
  • NZXT Kraken x62 hala stoklarda yok Nereden bozuldu da iade ettim şu lanet olası soğutucuyu...
  • quote:

NZXT Kraken x62 hala stoklarda yok Nereden bozuldu da iade ettim şu lanet olası soğutucuyu...

Satalım hemen

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    20 lira veririm
  • quote:

20 lira veririm

Bracket için ne isteyen soğutmaya ne istiyor

• beyler nzxt x62 ne zaman stoklara gelıcek bı bılgınız varmı
    Bracket satılalı çok oldu
  • quote:

Bracket satılalı çok oldu

Bana kakalayamadın:)

"Pazarlama" diyelim
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.