Şimdi Ara

NZXT H510i RGB USB 3.1 RGB Beyaz/Siyah Mid Tower Kasa 799 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
4.089
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kasayı aldım, önceden rampage vardı. inanılmaz kalite farkı hissettim iki kasa arasında. rampage de bilgisayarı kurana kadar canım cıkmıştı. sökerken de canım cıktı. nzxt kasaya kurulumu çok kolay yaptım.

2 fan var içinde. 2 tane de led şerit. bu kasayı aldıktan sonra farkettim ki aynı kasanın önü de cam olan 4 fanlı modeli 1200 tl. öndeki fanları nzxt nin rgb modelleri 14 cm lik. orda pişmanlık yaşadım keşke elite olan modeli alsaydım 300 tl daha koyup diye. neyse alacaz 2 tane dan artık.

Paylaşan arkadaşa teşekkür ederim.

Bu arada bazıları önü kapalı halandırma sorunu olur falan yazmış. ön kısımla fana arasında yeterince boşluk var. hiçbir sorun olmaz. fan bu plastik jet motoru değil. çok yavaş akıyor hava zaten. hava yavaş aktığı sürece nerdeyse hiç kayıp yaşamazsınız akış konusunda.

• miko_miko kullanıcısına yanıt

gule gule kullanin. bence elite modelinden daha guzel duruyor. benimki de dun geldi ama henuz ram ve ssd gelmedigi icin kurmadim. islemciyi stock ya da hava sogutmayla mi sogutacaksiniz? one cift fan icin dusundugunuz bir marka model var midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fkrt cgn F kullanıcısına yanıt

Hepsiburadadan Corsair st140 pro fan aldım 2 li paket içinden rgb kontrolcü de çıktı. 389 TL bu paket konusunu açtım ama sesli dediler ben daha bugun kurdum fanları.

O 2 tane 140 lık fanı öne taktım, fanları kasanın kontrolcüsüne bağladım. Fan1 portuna bağlı olan uzatma kablosuna 2 sini de bağladım. Nzxt programından ekran kartı 50 dereceye gelene kadar öndeki fanları %30 ayarladım. Kasanın fanlarını % 0 olarak kapadım.

İşlemci 50 dereceyi geçerse kasanın 2 egsoz fanını %50, 60 dereceyi geçerse %100 olarak ayarladım.

Bence gayet iyi oldu. Oyuna girmediğim sürece kasa baya sessiz. Oyuna girince ses yapıyor ama ekran kartı 70 derece civarında, işlemci de 60 derece civarında çalışıyor.

İşlemci ryzen 2700 var üstünde kendi soğutucusu takılı, bu sıvı soğutmalara 2000 TL vermeyi mantıklı bulmuyorum. 3 sene önce kasayı ilk topladığımda bi alayım dedim o zamanlar 400-500 TL ye güzel sıvı soğutmalar vardı. Şimdi 2000 veremem ki zaten gerek yok gibi

Ha bu arada ben işlemciyi yoğun kullanmıyorum. Oyunda bile %30 civarında kullanılıyor. %100 kullananlar için gerekebilir sıvı soğutma

NZXT H510i RGB USB 3.1 RGB Beyaz/Siyah Mid Tower Kasa 799 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miko_miko -- 29 Mart 2022; 20:22:2 >
  • miko_miko kullanıcısına yanıt

detayli cevabiniz icin cok tesekkur ederim. ben 5700g aldigim icin ekran karti sicakligim olmayacak kasanin icinde ama sizin almaniz isabetli olmus. bir sure hem islemcinin hem de kasanin stok fanlariyla kullanmayi deneyip ona gore hareket etmek benim icin daha mantikli gorunuyor. zaten butun parcalari 10 gun icerisinde aldigimdan fan icin ekstra bir butcem de kaldığı soylenemez.

• bu kasanın elite versiyonunu kullanıyorum hava akışı konusunda hiçbir problem yok gayet serin çalışıyor saçma sapan yorumlara aldırmayın. bu arada sıvı soğutucum da NZXT Z63.

• Kasa tekrar indirime girmiş. (Bir önceki indirimli fiyatı 899 TL idi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YLCN -- 30 Mart 2022; 20:25:27 >
  • H510 Elite tekrar 1200'e düşse diye bekledim düşmedi bunu aldım gayet iyi fiyat bence

• Arkadaşlar sizce alınır mı 799 tlye? Bu fiyata düzgün başka kasa yok. Corsairler 1500 olmuş. Tek korkum herkesin söylediği gibi ısınma problemi.

• pesimist27 kullanıcısına yanıt
    Ben aldım çok memnunum,iyiki almışım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Skörtıl_Nimo kullanıcısına yanıt
    Hiç plumsuz bir yönünü gördünüz mü?

Benim diğer bilgisayarda h440i white var, o bundan daha kaliteli,h440i ile karşılaştıricak olursam ; h440i daha modüler,üst ve ön tarafi söküp almak çok kolay, h440i de on panelde 3 fan standart olarak geliyor,ve birde arka egzos fanı,,,,bu 510i de 1 egsos fanı var ,birde üst tarafta fan var - ön panele koymamışlar muhtemelen sıvı soğutma kullanırlar zaten gerek yok demiş olabilirler malzeme kalitesi olarak aşağı yukarı aynı ,fiyatına göre bence çok guzel

• Herkesin beklentileri farklı hocam,benim beklentilerimi karşıladı, sizin aklınızda soru işareti varsa internetteki incelemelere bakın

Benim tek sıkıntım fazlasıyla ısınıyor sorunu paylaşan var. Mesela öne 240 radyatör taksak acaba ısınma çok fazla olur mu diye düşünüyorum

Ben normal hava soğutma kullanıyorum be quiet dark rock 4 var,kasa oldukça sessiz,sıvı soğutma hakkında fikrim yok hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 2 Nisan 2022; 22:41:49 >
    Peki oyunlarda yük altında yine iyi mi soğutma

God of war var sadece bilgisayar da, işlemci 5900x , değerler normaldi yani 3-4 saat oynadım aşırı bir şey olmadı,şuan bilgisayar başında değilim o yüzden tam net olarak sıcaklığı yazamıyorum hocam

• şöyle 3-4 incelemeye baktım herkes sıvı soğutma ile kullanmış. ön yapısı kafamı kurcalıyor sadece, normal fan taksak öne verimi nasıl olur acaba?

• 10 yıllık emektar kasadan buna geçiş yaptım. benim için eşekten inip ata binmek gibi oldu:)

kasanın malzeme kalitesi başarılı. ucuz bir hissiyatı yok.

inceliğinden kalınlığından anlamam ama daha kalın bir malzeme olsa çok ağır olurdu. zaten bu haliyle bile ağır.

öne 2 tane 120lik fan taktım. takmasanız da sorun olmuyormuş ama ben havayı daha iyi yönlendireceğini düşünüyorum.

boştayken

cpu (9600k+thermaltake hava soğutma modelini bilmiyorum) 33 derecelerde

gpu (evga 2060 sc) 35 derece çalışıyor.

pek oyun oynayan biri değilim, denemek için control'ü açtım cpu 45-50'lerde seyretti gpu 70-75 aralığında gidip geldi ama bunu bilgi olsun diye yazıyorum.

normalde tek fanlı evga 2060 yükteyken sıcak çalışan bir kart. aynı şartlarda çift fanlı bir kart daha soğuk çalışır bence.

kasayla ilgili tek memnun kalmadığım nokta üst fanın uğultu şeklinde bir ses yapması. aşırı bir ses değil ama hiç duyulmuyor da sayılmaz.

kasanın üst kısmından fana bastırınca ses azalıyor. sanırım fanın ızgarasındaki boşlukların yarattığı esnemeden kaynaklanıyor ses problemi.

başka forumlarda da yazmışlar bu sorunu. bazıları fanla vida arasına silikon bir şey koyup çözülebildiğinden bahsetmiş, denemek lazım.

şimdilik fanın vidalarını biraz gevşeterek sorunu çözdüm. silikon bir malzeme bulursam deneyip buraya sonucu yazarım.

kısaca bu fiyata iyi bir kasa bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majorümsü Minör -- 3 Nisan 2022; 14:56:48 >
  • Almaya niyetlendik ya indirim bitmiş

• Ürün geldi. Kalitesini çok beğendim. Çok şık ve sade duruyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.