Şimdi Ara

NVR cihazı ve Wifi destekli IP Kamera tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

NVR kayıt cihazına wifi destekli ip kameraları nasıl tanıtabiliriz? yada tanıtabilir miyiz?

atıyorum A kmarka bir NVR kayıt cihazı alıp B markalı wifi ip kameraları bu cihaza tanımlayabilir miyiz?

buradaki dezavantajlar okuduğum kadarı ile

PoE portları olmadığından kameraların pil sorunu

kameraların görntülerinde takılmalar vs

ve en önemlisi kameralar çektikleri görüntüleri NVR cihazının içerisindeki disk'e kaydederken wifi bağlantı hızının yeterliliği sağlayamaması? yani 802.11 ac destekli olmalı ki saniyede 30mb civarı wifi üzerinden data akışı sağalanabilsin, 802.11b/g/n wifi hızları ile 4 kameranın aynı anda wifi üzerinden kayıt yapması ne kadar sağlıklı olabilir?

tabi kamera 720p 1080p gibi özelliklere bağlı olarak da bu hesaplama değişebilir.

yani kısaca ilk defa bu sekilde bir sistem kuracaüımdan yol göstermenizi rica ediyorum

şimdiden teşekkürler.

• nvr ve ip kameralar onvif 2.0 destekli ise (büyük ihtimal öyledir) bağlantı sorunu olacağını sanmıyorum. Pek çok cihaz aynı portu kullanıyor. Önce wifi kamerayı ethernet ile pc'ye bağlayıp wifi parola girip ağa bağlayacaksınız. Daha sonra kablosuz olarak bağlanır. Ama pille değil de montajın yapıldığı yerde şebeke elektriğine bağlamak lazım sanırım. Zaten kablosuz olarak kullanacağınız için poe olup olmaması önemli değil. Yanlış hatırlamıyorsam 2 mp bir h.264 ip kamera 2-5 mpbs civarı bant genişliği kullanıyor. o yüzden 150 mpbs bir kablosuz ağ cihazında bile bir sıkıntı yapmaması lazım. Öyle olmasa 16 veya 24'lü kablosuz set vs. satmazlar.. Çok ip kamera kurdum ama kablolu olarak. Çekim gücü iyiyse bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sabit diski de 7/24 surveillance disk almanızı tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar tavsiyeniz var mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.