Şimdi Ara

Nvidia windows kernel mode driver 320.49 hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi günler. Yeni aldığım MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 anakarttan sonra bilgisayara format attım.
    Bu hatayı alıyorum. Bilgisayar 2005 yapımı oyunlarda bile takılmalara sebep oluyor. Bilgisayardaki driverlar güncel.

Sistemim;

Ekran kartım Nvidia Geforce GTX 560 Ti

"NVİDİA Windows kernel mode driver, version 320.49 görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." hatasından sonra bilgisayar çalışmaya devam ediyor.

Hatanın neden kaynaklandığı, çözümü konusunda yardım edebilen olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stellarvore -- 3 Ağustos 2013; 17:53:11 >

• Çözüm bulamadım. Konu güncel.
  • Bu sorun bende de oluyor ekran kartım gtx 560 anakartım msi p67a b3 format atmadan önce hiç böyle bir şey yoktu ama artık bilgisayar durup dururken kilitleniyor veya arada sırada görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti şekli hata veriyor bazen direk ekranda görüntü gidiyor daha sonra düzeliyor ve görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatasını veriyor. Ben sorunun yazılımsal veya hdd den kaynaklandığını düşünüyorum 1-2 gün içerisinde yeni hdd alıp tekrar sistem kuracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurr34 -- 11 Ağustos 2013; 12:15:34 >
  • Galiba problem firefoxtan kaynaklanıyor bir uyumsuzluk söz konusu.
  • Kardeş Nvidiayı komple kaldır, sistemi yeniden başlat.Varsa virüs programlarını da kaldır.
    Sonra sıfırdan nvidia kurulumu yap düzelir.

Aynı sorun benimde başıma geldi, önce vürüs programını sildim( ASC ultimate), ardından nvidiayı komple kaldırıp, sıfırdan Nvidia sitesinden indirip kurulum yaptım ve düzeldi.
    Format falan atma sakın yazık olur....
  • Aynı sorun bende de var.

Önce işlemci kasıyor, sonra ekran aniden kararıp geri geliyor ve görüntü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu uyarısı veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: achellias

Kardeş Nvidiayı komple kaldır, sistemi yeniden başlat.Varsa virüs programlarını da kaldır.
    Sonra sıfırdan nvidia kurulumu yap düzelir.

Aynı sorun benimde başıma geldi, önce vürüs programını sildim( ASC ultimate), ardından nvidiayı komple kaldırıp, sıfırdan Nvidia sitesinden indirip kurulum yaptım ve düzeldi.
    Format falan atma sakın yazık olur....

Zaten format atmıştım, yani senin dediğini yapmış oldum bir nevi. İşletim sistemi w7 msdn ultimate. Sorun devam ediyor.
  • Hocam ?uan mobildeyim link veremiyorum ama imzamda yazan konuyu incelerseniz ayryntyly bilgiye ula?abilirsiniz

Genel Tavsiyeler

Ekran karty driverinizi tamamen kaldyryn ve en son sürümü yükleyin.
    Donanym hyzlandyrmayy devre dy?y byrakyn
  • peki formattan sonra orijinal driver mi kuruyorsunuz yoksa güncellenmiş mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkay11

peki formattan sonra orijinal driver mi kuruyorsunuz yoksa güncellenmiş mi?

Önce orjinal cd' sinden yükledim. Hata verince güncelledim ve şu an son sürümü yüklü.
  • evet kaldır tamamen sil yeniden yüklemeye calıs bir yerlerde sorun var ama çözemedim....
  • Hort gibi olacak ama 320.49 sorunlu bir sürücü 314.22'ye geri dönmeyi deneyin. Dünya genelinde aynı sorunu yaşayan çok fazla insan var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadLordTant

Arkadaşlar iyi günler. Yeni aldığım MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 anakarttan sonra bilgisayara format attım.
    Bu hatayı alıyorum. Bilgisayar 2005 yapımı oyunlarda bile takılmalara sebep oluyor. Bilgisayardaki driverlar güncel.

Sistemim;

"NVİDİA Windows kernel mode driver, version 320.49 görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." hatasından sonra bilgisayar çalışmaya devam ediyor.

Merhaba;

Normalde 320,49 versiyonu uyumsuzluk sorunu var deniyor.

Uyumsuzluk sorunu yok. Ben kullanıyorum ve İşletim Sistemim Windows 8.

Ancak uyumsuzluk var diyenler eski versiyonu 314,22 yükleyince geçtiğini görünce hemen uyumsuz deniyor.

Buradan herkesi bilgilendirmek istiyorum. 320,49 versiyonunu yükleyen birisi, İntel Memory Management (memory kontolcüsü) driverını 8.xx versiyonunda 11,xx versiyonuna yüksetlmesini şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca Chipset driverını 9.3.xx versiyonunada güncellenmeli.

Sizin yazdığınız sorun bendede vardı.

Ancak yinede yazdığım işlem karışık geliyor ise 64 bit işlem sistemi için 314.22 Nvidia driverın linkini ekliyorum. İndirip kurunuz.

Nvidia 314.22 64 bit versiyon
    Nvidia 314.22 32 bit versiyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 9 Eylül 2013; 10:45:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DeadLordTant

Arkadaşlar iyi günler. Yeni aldığım MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 anakarttan sonra bilgisayara format attım.

Sistemim;

- Hocam PC'yi 2 gün açmayin dinlendirin ben sorunu oyle çözdüm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.