Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (996. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 994995996997998
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mert.e

Arkadaşlar bu ekran kartlarında coil whine sorunu var mıdır ? Geçen günlerde görmüştüm bir başlık altında bu sorundan dolayı nvidia kartları gömüyordu bazı arkadaşlar. Ben gtx 1070 almayı düşünüyorum ancak hala kararsızım. Monitör 1080 hd çözünürlükte, ekran kartı ise 2k çözünürlük için. Neyi tercih etmeliyim fikri olan var mı ?

mesajında ne anlatmak istediğinizi hiç anlamadım hocam. daha anlaşılır şekilde yazarsanız elimden geldiğince düşüncelerimi aktarırım.
  • canskru kullanıcısına yanıt
    merak ettiğim şey 900 serisindeki gibi bu kartlarda da cw sorunu devam ediyor mu ? Ayrıca kullandığım monitör full hd çözünürlükte gtx 1070 alırsam yeni monitör almam gerekir mi ?
  • Windmark kullanıcısına yanıt
    Ustanak U kullanıcısına yanıt
    Tamam şimdi oldu.

Platform farkı baya fark etmiş. ayrıca Gog üzerinde 50 USD şuan. D&R fiyatı baya baya uygun duruyor. ilgilenenler için güzel fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert.e

merak ettiğim şey 900 serisindeki gibi bu kartlarda da cw sorunu devam ediyor mu ? Ayrıca kullandığım monitör full hd çözünürlükte gtx 1070 alırsam yeni monitör almam gerekir mi ?

Hocam coil whine sorunu bu kartlarda da olabiliyor. Biraz şansa bağlı. Coil whine kullanılan power supply a da bağlı olabiliyor bazen. Bazı kartlarda hiç olmayıp sonradan meydana gelebiliyor. Olup azalabiliyor. Olup artabiliyor. Tamamen şans gibi bir şey. : D

Ful hd çözünürlük için gtx 1070 fazlasıyla yeterli bir kart. Şu an için 2k çözünürlük için de tatmin edici performans verir. Bu kartı alacaksanız ben 2k çözünürlüklü gsync teknolojili bir monitör kullanmanızı tavsiye ederim. Bütçeniz elveriyor ise 2k için gtx 1080 veya biraz daha beklerim diyorsanız gtx 1080 ti çok şahane olur. bu tamamen sizin beklentiniz ile alakalı. ultra takıntınız yok ise, birkaç ayar kısarım keyfime bakarım diyor iseniz gtx 1070 uzun yıllar sizi götürür. en az iki sene diyebilirim.

hayırlı olsun şimdiden...
    Gtx 1080 mi şu an alınmaz hocam

Peki nedeni nedir aynı fiyata daha yüksek performans veren bir kart mı duyuruldu ya da Titan X Pascal 1080 fiyatına mı geriledi yoksa bilmediğimiz bir başka sorunu mu var paylaşırsanız 1080 alacak olan arkadaşlarımızıda aydınlatmış olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Gtx 1080 mi şu an alınmaz hocam

Peki nedeni nedir aynı fiyata daha yüksek performans veren bir kart mı duyuruldu ya da Titan X Pascal 1080 fiyatına mı geriledi yoksa bilmediğimiz bir başka sorunu mu var paylaşırsanız 1080 alacak olan arkadaşlarımızıda aydınlatmış olursunuz.

gtx 1080 ti çıktı çıkacak. bu kart çıktığında gtx 1080 fiyatları biraz daha oturur diye düşünüyorum. acelesi olanlar tabiki gibi alsın istediği kartı. benim gibi acelesi olmayanlara benim tavsiyem zaten. 1080 ti nin çıkışını beklemek lazım. 3000 tl gtx 1080 için fazla ayrıca. 2800-2500 bandında bulunabiliyorsa alınmalı bana göre. ha tekrar söylüyorum adamın canı ister alır. saygı duyarım. acelesi vardır alır. benim şahsen şu an için ihtiyacım yok, ihtiyacı acelesi olmayanlara benim dediğim. gtx 1080 gayet güzel kart zaten ona lafım yok.
    Düşüncenize saygı duyuyorum fakat Gtx 1080 Tİ için resmi bir çıkış tarihi olmadıkça çıktı çıkacak demek doğru olmaz ne zaman resmi bir duyuru yapılır o zaman daha kesin konuşabiliriz hani resmi çıkışına 15 gün felan olurda o zaman diyebiliriz fakat duyurulmasının üzerinden 5 aydan fazla geçmiş olan ve bulunabilirliği halen fazla olmayan 1070-1080 varken 1080 Tİ çıksa bile çıkışının ardından bulunabilir olması kolay olmayacaktır varsayalım ki Ocak söylentileri doğru çıktı bu aya kadar beklenecek daha sonra stoklara gelmesi,özel soğutmalı modellerinin bulunabilir olması,fiyatların oturması derken neredeyse 5-6 aylık bir süre geçecek.Bu süredede çok sayıda AAA kalitesinde yapım çıkacak ve kullanıcılar hali hazırda mevcut olan 1080-1070 gibi kartları yer yer uygun fiyata bulunmasına rağmen almayıp Gtx 1080 Tİ bekleyecek bu acelesi olmayan için önemli bir detay olmazken sadece beklediği bir oyunu çıktığı gibi oynamayacak olan birisi için önemlidir gerçi acelesi olmayan için bir sorun teşkil etmez ama oyunlar çıktıktan sonra hele ki online içerikli ise 6 ay sonra başlamanın ilk çıktığı gün kadar heyecan oluşturmayacağı ve oyuncunun diğer oyuncularla rekabet anlamında geride kalacağı ortada.

Ayrıca Gtx 1080 ne özellikle bu forumda çoğu kişi 3000 TL gibi rakamlar ödemedi ki şu an kur yüksek olmasa kısa süre önceleri Türkiye garantili ürünler 3000 TL bandının gerisine geçmişti zaten çoğu kişide kartları amazondan alıyor ve buradaki fiyatlara göre yer yer 1000 tl ucuza 1080 sahibi olabiliyorsunuz.Şahsen önümüzdeki dönemdeki oyunları çıkışından 6 ay sonra oynamak yerine şu an oynamayı tercih ediyorum,kart beklemenin sonu yok hocam şimdi 1080 ti beklersin çok geçmez yeni seri duyurulur yine elindeki eskiye çıkar daha önceleri yapılmadı mı işte en somut örnekler 780 Tİ,980 Tİ nin durumu ortada aynısı 1080 Tİ için ve sonrası içinde olacak bu yüzden ekran kartını beklemekle ömrü geçirmek yerine var olanı alıp oyunları oynamak bir oyuncu için öncelikli olmalı çünkü bu işin sonu yok olmayacakta.
  • Ti'ler düz modellere göre daha fazla ısınıyor, fan devirleri de bir miktar fazla oluyor ve fan sesi 2dB kadar yükseliyor. Fan sesi konusunda son derece hassas olduğum için 1080 Ti almayı düşünmüyorum. 980 Ti bir süre kullandım ve sattım. Şu an 1080 kullanıcısıyım. 1180 çıkınca doğrudan ona geçiş yapmayı daha mantıklı buluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Düşüncenize saygı duyuyorum fakat Gtx 1080 Tİ için resmi bir çıkış tarihi olmadıkça çıktı çıkacak demek doğru olmaz ne zaman resmi bir duyuru yapılır o zaman daha kesin konuşabiliriz hani resmi çıkışına 15 gün felan olurda o zaman diyebiliriz fakat duyurulmasının üzerinden 5 aydan fazla geçmiş olan ve bulunabilirliği halen fazla olmayan 1070-1080 varken 1080 Tİ çıksa bile çıkışının ardından bulunabilir olması kolay olmayacaktır varsayalım ki Ocak söylentileri doğru çıktı bu aya kadar beklenecek daha sonra stoklara gelmesi,özel soğutmalı modellerinin bulunabilir olması,fiyatların oturması derken neredeyse 5-6 aylık bir süre geçecek.Bu süredede çok sayıda AAA kalitesinde yapım çıkacak ve kullanıcılar hali hazırda mevcut olan 1080-1070 gibi kartları yer yer uygun fiyata bulunmasına rağmen almayıp Gtx 1080 Tİ bekleyecek bu acelesi olmayan için önemli bir detay olmazken sadece beklediği bir oyunu çıktığı gibi oynamayacak olan birisi için önemlidir gerçi acelesi olmayan için bir sorun teşkil etmez ama oyunlar çıktıktan sonra hele ki online içerikli ise 6 ay sonra başlamanın ilk çıktığı gün kadar heyecan oluşturmayacağı ve oyuncunun diğer oyuncularla rekabet anlamında geride kalacağı ortada.

Ayrıca Gtx 1080 ne özellikle bu forumda çoğu kişi 3000 TL gibi rakamlar ödemedi ki şu an kur yüksek olmasa kısa süre önceleri Türkiye garantili ürünler 3000 TL bandının gerisine geçmişti zaten çoğu kişide kartları amazondan alıyor ve buradaki fiyatlara göre yer yer 1000 tl ucuza 1080 sahibi olabiliyorsunuz.Şahsen önümüzdeki dönemdeki oyunları çıkışından 6 ay sonra oynamak yerine şu an oynamayı tercih ediyorum,kart beklemenin sonu yok hocam şimdi 1080 ti beklersin çok geçmez yeni seri duyurulur yine elindeki eskiye çıkar daha önceleri yapılmadı mı işte en somut örnekler 780 Tİ,980 Tİ nin durumu ortada aynısı 1080 Tİ için ve sonrası içinde olacak bu yüzden ekran kartını beklemekle ömrü geçirmek yerine var olanı alıp oyunları oynamak bir oyuncu için öncelikli olmalı çünkü bu işin sonu yok olmayacakta.

acelesi veya önceliği olmayanlar için dedim zaten. benim de acelem olsa giderim 1080 olurum. ama 980ti den 1080 e geçmek bana çok şey katmaz. bu durumda olan arkadaşlara diyorum sadece. ha yine insanın eğlencesidir zevkidir istediğini alsın tabiki. böyle yapmak daha mantıklı olabilir diye bir öneri sadece. memleket meselesi filan değil. isteyen istediğini alsın.
    İyide hocam şurada iki kelam edip yazıyoruz neden memleket meselesi felan gibi konuyla alakası olmayan cümleler kullanıyorsunuz, düşüncenize saygı duyuyoruz konu içeriği gereği düşüncemizi aktarmak istediğimizde ise agresif cümlelerle karşılaşıyoruz,bu kadar rahatsız olacağınızı bilseydim hiç kendimi yormazdım bir ekran kartı yorumunu eğer memleket meselesi olarak görüyorsanız zaten boşuna uğraşıyoruz demektir,neyse rahatsızlık verdik iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 3 Ekim 2016; 17:11:07 >
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    yok hocam agresifleşmedim. arkadaşa da ilk mesajımda 3000 tl nin 1080 e fazla olduğunu belirttim şu aşamada. sizin dediklerinizle bir problemim yok. herkes istediği gibi konuşur. saygı duyuyorum ben de size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

iki tane gtx1080 sahibiyim ancak hiç bir şekilde stabilteyi sağlayamadım. tek kart kullanırken bile sürekli görüntü sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu diyor, mavi ekran alıyorum, kilitlenmeler donmalar yaşıyorum. sistemim Asus x99A, 5960X, 32GB DDR4, win10 pro. 1080 öncesi HD7870 kullanıyordum ve yaşamadığım her sorunu bu kartı kullanmaya başladığımdan beridir yaşamaktayım. sistemi yeniden temiz bir şekilde kurdum* özellikle 3DSMAX, VRAY, VEGAS, Photossop uyuglamalarında yaşıyorum bu olayı. Son windows10 güncellemesinden beridir de çok daha fazla sorunlar çıkmaya başladı. Güç kaynağım corsair 1000w 80+ gold

Yazılımsal olarak birebir aynı yazılımları laptopta da kullanıyorum ve orada hiç bir şekilde bu sorunlar olmuyor aynı çalışmalarımı gerçekleştirirken. Monster Abra A7 v6

Sistemi yeni mi kurdunuz ?
  • Çok uçmuşlar ya şuan amazonda zotac gtx1080 amp edition 629$. Ve gerçekten kaliteli duruyor.
  • Arkadaşlar, sonunda sipariş ettiğim MSI gtx1080 Sea Hawk X geldi :)
    ilk olarak CW testi yapmak istiyorum bunun için hangi programı kullanmalıyım?
    bir de yapmamı önerdiğiniz test falan car mı? Şimdiden teşekkür ederim.

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]
  • ZOTAC GeForce GTX 1080 ArcticStorm

Kart çok iyi olmuş Amazon fiyatı da 760 dolar görünüyor.kargo ücretsiz diyor ama vergiyi göremedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Drysdale kullanıcısına yanıt
    ETS 2 de intro'da bakın. CW varmı yok mu belli olur. Hayırlı olsun.
    CW testi programı diye birşey yok zaten +2000 FPS aldığın şeylerde CW'siz 10xx kart yok, bu durumda önemli olan senin kendi oynadığın oyunları oynaman ve oradan çıkan CW sesinin seni rahat edip etmemesi.

Performansı düzgün mü diyede time spy testini yapıp sonuç SS'ini buraya koyabilirsin.
    ETS 2 de CW denemesi falan yapma . 0'li CW li kart her oyunda CW vermeye başladı orda denedikten sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

iki tane gtx1080 sahibiyim ancak hiç bir şekilde stabilteyi sağlayamadım. tek kart kullanırken bile sürekli görüntü sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu diyor, mavi ekran alıyorum, kilitlenmeler donmalar yaşıyorum. sistemim Asus x99A, 5960X, 32GB DDR4, win10 pro. 1080 öncesi HD7870 kullanıyordum ve yaşamadığım her sorunu bu kartı kullanmaya başladığımdan beridir yaşamaktayım. sistemi yeniden temiz bir şekilde kurdum* özellikle 3DSMAX, VRAY, VEGAS, Photossop uyuglamalarında yaşıyorum bu olayı. Son windows10 güncellemesinden beridir de çok daha fazla sorunlar çıkmaya başladı. Güç kaynağım corsair 1000w 80+ gold

Yazılımsal olarak birebir aynı yazılımları laptopta da kullanıyorum ve orada hiç bir şekilde bu sorunlar olmuyor aynı çalışmalarımı gerçekleştirirken. Monster Abra A7 v6

Sistemi yeni mi kurdunuz ?

yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Yalnızca grafik donanımında 7870 kullanıyordum, yetersiz kaldığı için 2 adet 1080 alarak yeniden işletim sistemi kurdum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC

Arkadaşlar merhaba,

Bayadır konuyu takip ediyorum fakat bir yerden sonra artık kopmalar oldu. Muhtemelen konuşulmuştur aralarda ama, kısa bir soru sormak istiyorum.

Şu an alınabilecek en az sorun çıkaran/soruna rastlanan, sessiz çalışan, her ne kadar şansla ilgili olsa da buna CW olayı dahil olmak üzere en mantıklı GTX 1080 modeli hangisidir?

Asus Strix 1080 O8G ve Zotac AMP Extreme arasında kaldım. Asus' ta CW sorunlarına daha çok rastlanırken, Zotac' ın ise baya gibi ağır (yaklaşık 1.4 Kg) ve büyük olduğunu gördüm. Bunun yanında Zotac ın daha serin ve sessiz çalıştığını okudum, yanılmıyorsam. Aklımın bir köşesinde Asus' un daha kaliteli olduğu düşüncesi /önyargısı da kafamı karıştırmıyor değil.

Teşekkürler.

zotac amp extreme cw konusunda şikayet yok.. yada kart az satılmaktadır.. testlerde en iyi değerleri alıyor.. iki temel sorun var birincisi kart çok ağır ve büyük.. ikincisi zotac müşteri memnuniyet durumu ise belirsizdir.. her ne kadar türkiyede endeks bilişim ile bir nebze sorun ortadan kaldıyor.. ama yurt dışı garantisi tamamen belirsiz durumdadır..
    Asus strix kart, test değerleri yii oldukça serin çalışıyor.. ayrıca çok önemli bir olayı daha var.. Asus tamamen otomatik el değmeden üretim yapıyor.. bu da insan hatalarını minimize ediyor.. sorunlarına gelecek olursak; birincisi kartın bazılarında soğutma sorunu var.. tek çözüm değişimden geçiyor.. ikinci sorun Kullanılan GPU ların bir çoğu patates çıkıyor yani iyi o.c olmuyor..(yurt dışı satın alanların değerlendirmeleri bu yöndedir) yurt içi servisi kötüdür.. yurt dışı servisi bilemiyorum..
    Evga FTW 30 ağustostan önce ki kartlarda Evganın da kabullendiği kronik bir hata tespit edildi.. kartların bir kısmında birden kara ekran gelmekte ve fanlar %100 devirle dönmeye başlamış.. bu durumun çözümüde ne yazık ki sadece kartın değişiminden geçiyor.. evga yetkilileri bu sorunu çözdüklerini evga forumlarında belirtmişler.. ne derece doğru bilemiyorum.. evganın en büyük avantajları birincisi müşteri memnuyet odaklı bir firma olması ikincis çift plaka çift bios ve 10+2 sfazlı olmasıdır.. yinede testler zotacın gerisindedir..
    MSI tasarım olarak çok iyi ayrıca yazılım konusundada firma çok büyük başarıları var.. gamin x modeli asusun gerisinden geliyor.. ayrıca cw konusunda pek iyi bir sicili yok.. ancak kart fiyat performans ve çeşitlilik konusunda oldukça iyidir..
    Kartlar konusunda forumlarda dolaşan başlıca bilgiler bunlar hocam.. aslında kartlar arasında aşağı yukarı 5-15 fsb var.. gerisi garanti, servis, tasarım ve fiyat kalıyor.. şimdiden hayırlı olsun..
  • 
Sayfa: önceki 994995996997998
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.