Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (774. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: west-17

Sistemi yeni aldım ve cuma günü kurdum. 1 gün kartsız kullandım. Cumartesi kart elime geçti. Driverlarını kurup kullanmaya başladım. Bu sorun ortaya çıkınca driverları tekrar temiz bi şekilde kurdum. Fakat sonuç değişmedi. Son çare olarak windowsu tekrar mı kursam diyorum. Fakat o da sonucu değiştirmezse karttan mı yoksa oyundan mı bu sıkıntı bilemedim .

Dostum tekrar firmat atmana ragmen puan ayniysa sistem ile ilgili sikintin olabilir.
    Butun sistem bilesenlerini yazarmisin?
    Mobilden girdigim icin sistem bilesenlrinizi goremiyor olabilirim.
    Benchmark puaniniz cok az.islemcinizde oc var mi?
    Bende evga gtx1070 sc siparisi veridim.islemcimizde ayni.haftaya bana gelince kart.puani buraya yazarim ama bu sizin puan cok dusuk geldi bana..
    Islemciyi sivi sogutma Lepa Aquachanger 120 sivi sogutucu ile 4.6ghz de kullanmayi dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Hocam bendede 4770K var ama Rise Of the Tomb Raider olsun diğer oyunlar olsun 980 Tİ ile 1080p/2k çözünürlüklerde sorunsuz oynuyorum.Hatta bu oyuna göre çok daha fazla işlemci kullanımı olan The Division'da bile herhangi bir performans sorunu yaşamadım.1070 inde aşağı yukarı 980 Tİ ile benzer performansta olduğunu düşünürsek bu durumda bu işlemciyle (eğer donanımsal bir sorun yada sıcaklık sorunu mevcut değilse) bir sorun yaşamamanız gerekiyor.Tomb Raider için ayarlardan her şeyi sona aldığınıza göre büyük ihtimal anti aliasing ayarınıda SSAA 4X olarak ayarlamışsınızdır bu yüzden performans sorunu yaşıyorsunuz.SSAA 4X gibi bir değerde 60 altı fps almanız gayet doğaldır.Nette yer alan videolarda ve inceleme sitelerinde ya FXAA yada SMAA açık olarak oynanıyor yada ayarlardan hazır bir preset seçili olarak sonuçlara yer veriliyor ve bu yüzden daha iyi performans alınıyor.4770K 980 Tİ ye hiç bir sorun yaratmadığı gibi 1070 hatta 1080 in SLI konfigürasyonlarına bile herhangi bir sorun teşkil etmeyecek bir işlemcidir.Tabi sistem yenileme gibi bir düşünceniz varsa o zaman şimdiden hayırlı olsun demek isterim fakat eğer oyunları her kartı zorlayacak MSAA 8X gibi yada SSAA 4X gibi ayarlarda oynamayı düşünüyor ve bu ayarlarda performans sorunu yaşıyorsanız bunun kurtarıcısı 4770K yı değiştirmek olmayacaktır ya ikinci bir kart alacak yada 1080 üzeri çıkacak olan kartlara geçiş yapmanız gerekecektir aksi halde 4770K yı 5960x olarak değiştirseniz bile SSAA 4X gibi bir ayarda sonuç yine benzer olacaktır.

Aynen dostum dediğin gibiymiş şimdi test ettim FXAA alınca vsync açıkken 59.99 fps veriyor SMAA 2X alınca 59.10 SMAA 4X yapınca 50.10 verdi Bu sartlarda en güzeli 2x de oynamak bence

• MSI GTX 1070 GX, This War of Mine 4K
    Denemen amaçlı yükledim save dosyama ilişmedim yoksa tekrar başlarım biliyorum kendimi. Sonuçlar gayet iyi, dalgalanma sıfır.
    NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]
    NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]
    Tekrar oynayasım geldi

• Ewarrr kullanıcısına yanıt
    işlemci : i5 6600k (oc yok)
    anakart : Asus Maximus 8 Ranger
    ekran kartı : Asus Strix GTX 1070 OC
    ram : GSkill RipjawsV 16GB 3000MHz DDR4
    Soğutucu : corsair h110i gt
    ssd : corsair 240gb le
    güç kaynağı : Seasonic M12ii-620w 80+ plus bronze

Akşam tekrar sıfırdan windows kurmayı deneyeceğim.
  • ogzkrs kullanıcısına yanıt
    Maşallah.
    Ateşli meyve tabağı ısmarlayasım geldi kasanıza
    Güle güle kullanın
  • ASUS GTX 1060 O.C EDITION alabilen oldu mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: west-17

işlemci : i5 6600k (oc yok)
    anakart : Asus Maximus 8 Ranger
    ekran kartı : Asus Strix GTX 1070 OC
    ram : GSkill RipjawsV 16GB 3000MHz DDR4
    Soğutucu : corsair h110i gt
    ssd : corsair 240gb le
    güç kaynağı : Seasonic M12ii-620w 80+ plus bronze

Akşam tekrar sıfırdan windows kurmayı deneyeceğim.

Sistem iyi.ayrica o sogutucuya o islemciye o/c yi abanacagini baz alaraktan guç kaynaginiz cok basit kalmis.
    Benchmark testi ayarlarini ve en son ekran kartinizin driverini en son guncellemesini yaptin mi hocam.

• Ewarrr kullanıcısına yanıt
    Driverı kurar kurmaz bir güncelleme var dedi. Onu da kurmuştum. Güç kaynağı için asıl önceliğim 750 w di. Fakat uygun fiyatlı stok kalmadı. 620w yeter diye düşündüm. Sıkıntı olursa daha sonra güncellerim. OC konusunda ilk sistemimim bu. Acemiyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oyun37

Konumuzla alakalı değil pek ama kafama takılan bir durum var, Asus pg278q kendi sitesindehttps://www.asus.com/tr/Monitors/ROG_SWIFT_PG278Q/specifications/ güç tüketimi 38,7w çalışırken yazmışlar bir çok siteye bakıyorum 90w yazıyor hangisi doğru yoksa bizim şirketlerin bir çoğu eu ilk çıkan sorunlu versiyonların tdpsinimi yazıyor kullananlar rica etsem net olarak söyleyebilir mi?

Benim bu konu hakkında net bilgim yok açıkcası. paneli de kullanmıyorum. kullanan arkadaşlar bilgi verirse daha sağlıklı olacaktır..

• Fast sync deneyen oldu mu? Denedim ama pek bir fark göremedim sanki.
  • Bence Bu Kadar İyisi Bize Fazla Nvidia Gtx 970 filan da işinizi iyi görür boş para tuzağı belki bi 3,4 sene sonra çıkacak oyunlar için işe yarayabilir
  • CemUsUs C kullanıcısına yanıt
    Cem'cim slmlar :) nasılsın görüşmeyeli?

iyi bir soğutucu ve biraz OC ile işlemci hala gider sıkıntı değil. 1080 ise ihtiyaç ve kullanılan işlemci sebebi ile seninde dediğin gibi biraz yüksek kalır. kaldıki 1070 ile arasındaki performans fiyatını pek haketmiyor. 1070 seçimi daha mantıklı olacaktır..

Bende 10 gün kadar önce Amazondan 1070 FTW aldım, hala yolda ne zaman gelecek belli değil

Daha öncede yazmıştım burada. markalar arası farklar soğutma ve Led aydınlatma ile sınırlı. kartların genel performansı hepsinde aynı. fiyat, serinlik ve sessizlik açısından en uygun olanı alınmalı diye düşünüyorum eğer özel bir sebep yok ise markalara karşı.

Asus strix modelleri diğerlerine göre biraz pahalı fakat görünüş bakımından hepsinden fazla yakışıklı. led aydınlatması, 3 fan oluşu, sessizlik serinlik diye gidiyor.
    MSI Gaming X şuan en serin ve en sessiz model olarak ön plana çıkıyor. alıcısı da baya fazla oldu forumda ve genelde. bu nedenle CW konusunda şikayet en çok sanırım bu markada belirlendi..
    Evga'nın özel soğutmaları henüz ülkemizde satılmıyor ve ne zaman girer bilemiyorum. F.E modellerinde stok var ise düşünülebilir.
    Giga G1 modeli ise markalar arasında şuan çok ön plana çıkmadı. Genel anlamda stabil, serin ve sessiz lakin kullanılan soğutma malzemesi diğerlerine göre biraz basit kalmış gibi. incelemelerde bile bundan bahsedildi.

Geriye Zotac ve Galax modelleri kaldı. Zotac AMP! Extreme yada galax HOF 1070 modelleri çıkmış ve şuan ülkemizde stoklarda olsa düşünmeden al diyeceğim 2 modeldir. Bu iki markanın da şuan alt seviyeleri stoklarda.. Burada AMP! Edition olanı alan arkadaşlar var. Kart sessiz ama biraz ısınıyor gibi. HOF hala piyasada yok..

Fatih yardımcı olacak ise, ellerindeki stoklara bakmak lazım. CW olmayan sorunsuz bir modeli test edip yollayabilir. fiyat olarak diğer mağazalara göre fark olabilir ama en azından sıkıntısız kart almış olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 1 Ağustos 2016; 12:24:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LiuKang

Evet arkadaslar asus strix 1070 kartı bugun test etme fırsatı buldum Rise of the tomb raider da 40-50 arası fps alıyorum herşey en sondayken ve açıkken.İnternette ızledıgım vıdeolarda rahat 60 fps alınıyordu.Sanırsam benim işlemci biraz düşük kaldı.Şuan i7 4770K var bende.2-3 aya işlemciyide yenilemeyi düşünüyorum.Bu ekran kartı ile gidecek bi işlemci önerisi alırım

Öncesini takip edemediğim için kaçırmış olabilirim, bu fps değerini kaç k çözünürlükte alıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimano -- 1 Ağustos 2016; 12:57:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kimano

quote:

Orijinalden alıntı: LiuKang

Evet arkadaslar asus strix 1070 kartı bugun test etme fırsatı buldum Rise of the tomb raider da 40-50 arası fps alıyorum herşey en sondayken ve açıkken.İnternette ızledıgım vıdeolarda rahat 60 fps alınıyordu.Sanırsam benim işlemci biraz düşük kaldı.Şuan i7 4770K var bende.2-3 aya işlemciyide yenilemeyi düşünüyorum.Bu ekran kartı ile gidecek bi işlemci önerisi alırım

Öncesini takip edemediğim için kaçmışmış olabilirim, bu fps değerini kaç k çözünürlükte alıyorsunuz?

Hocam onceki mesajimda soyledigim gibi SMAA 2x de 110 fps aliyorum ortalama 1080 p cozunurlukte.SMAA 4x olunca 70-80

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    valla işten yana şikayetim yok ama bu çoluk çocuk fena etkiledi hobilerimi :)

bir de bu türk lirasının değerinin düşmesi de çok etkiledi bu sefer seçimimi. yani normalde bakmadan GTX1080 alıp geçerim, bu sefer kullanamayacağım, kasada eskiyecek.. laptop da almak istemiyorum bir dünya para bayılıp..

o zaman bir tanesini söyle alalım;

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=7890
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=7928

bir de msi sea hawk versiyonu var, değer mi bilmem.. bunlara göre 300TL civarı daha pahalı.

amazonda ortalama 480 dolar olarak görüyorum fiyatları. evet daha uygun ama gümrük-garanti ve benim işletmemde kullanacağım kdv+vergi hesabına göre pek avantajlı olamıyor.

• CemUsUs C kullanıcısına yanıt
    Valla bizimde 7 ay sonra geliyor allahın izni ile kısmetse :) benim şimdiden etkiledi. planları yapılmaya başlandı şimdiden

Az çok seni tanıdığım için düşüncelerini tahmin edebiliyorum. benimde ilk hedefim 1080 di fakat 680 de yaşanan GPU olayları bu seride de yaşanıyor. Gerçek pascal bunlar değil. Maxwell üzerine verimliliği ve saat hızları artmış kartlar sunuldu bide üstüne biraz pahalı çıktı modeller. dolarında yükselişi ortada.

Bende buradan almayı planlıyordum. dolardaki artış ve stok sıkıntıları sebebi ile Amazondan almak mantıklı geldi ve karar verip siparişi çektim..

Asus ve Giga arasında 50 TL civarı fark var. Her ikiside 8 pin güç girişi ile geliyor. Gİga sadece bir tasarıma sahipken Asus oldukça ışıl ışıl gösterişli ve 3 yıl garantisi var. Her iki modeli alanlardan da CW sorunu belirtilmedi burada. varsada ben görmedim. ASUS tercih ederdim bu ikisi arasında olsam. yine senin gönlüne en çok hangisi sinerse onu al derim

• Kartla ilgili hareket var. Tahmin ettiğim gibi gelmiş fakat h.sonu sebebi ile hareket görünmüyordu. Ref2 düşmesini bekliyorum.

• aynı uçakla benim de bir paketim geldi hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 1 Ağustos 2016; 13:30:27 >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Güzel en geç yarın öğlene ulaşır

Hayırlı olsun tekrardan
  • 1070 ftw de 8+8 bin varmış benim psu da 6+6 var içinden çıkan kabloyla kullanabilirmiyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.