Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (621. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 619620621622623
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CW sadece bobin sesi idi. performansa görüntüye bir etkisi yoktu fakat bu konu çok daha sıkıntılı.

bu kadar reklam imaj yapıyolar ama elimize verdiklerine bak..

2-3 bin tl vereceğiz sıkıntılı yada aslında bozuk kartları alacagız..

ayıp gerçekten..
  • MSİ GTX 1070 GTA 5 Performans Testi

• Benden de şöyle gelsin
    GTA V MSI 1070 GX 4K High Ayarda (Tüm ayarların 1 tık altı ve MSAA+FXAA kapalı Yansıma MSAA da kapalı)
    NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]
    NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]
    Hiç ama hiç bu performansı almayı beklemiyordum. Bir kez daha belli oldu GTAV için ultra ayarların ne kadar optimize özürlü, high ayarların ise sistem dostu olduğu. Daha da oynamam herhal Full HD ya da 2k. 4K böyle akarım oh mis
  • NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

Masaüstünde böyle çıkıyor değerler. Ne oluyor şimdi burada?

EDIT: Az önce programı açıp kapadım, video oynatımı sırasında değerler daha değişik çıktı. Daha fazla kurcalamamak en hayırlısı sanırım ben GTX 1070 ile bir sıkıntı görmedim kullandığım süre boyunca.

Sorunun donanımsal olabileceğini bende düşünmüyorum, ethernet ve ses kartı driverının güncel olmaması ya da farklı sıkıntılarından dolayı da olabiliyormuş bu tip problemler. kartları yerli yabancı bir çok inceleme sitesi inceledi kimsede böyle bir şikayet yok. Az bir araştırma ile gördüğüm, öyle abartılacak sayıda bir şikayette yok bu konuda. Sorunlar driver güncellemeleri ile kapatılır gibi geliyor bana da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 11 Temmuz 2016; 22:24:48 >
  • Sulphur kullanıcısına yanıt
    1070'te vapor chamber yok. fe alınmaz.
    1080'de de fan hızı %54'te çıkıyor maksimum. elle değiştirmek sıkıcı. ben tasarımı çok sevdiğim için katlanıyorum. başka bir sorunu da yok.
  • Ustanak U kullanıcısına yanıt
    Allah bağışlasın
  • positroN P kullanıcısına yanıt
    vapor chamber ne demek_?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xRavel

Vatan'a telefon ettim Türkiye'de hiçbir mağazamızda yok bir süredir temin edilemiyor dedi. Yakın zamanda gelmesini de beklemeyin dediler

Ben de bugün sordum bana da "bugün yarın gelir satın alamsı yapıldı ürünü bekliyoruz" dediler. Çok ciddi bir F.E. girişi olabilir TR'ye.
    Lakin eldeki stokları eritmek için hemen sürmeyebilirler. Ellerinde şu anda yüzlerce 970 olmalı. Bunlar erimeden yeni kart sokmazlar.
  • ckaracar C kullanıcısına yanıt
    yanlış bilmiyorsam ısının ısı borularında dolaşmasına deniyor. normalde ısı borularındaki akış tek yönlü olur. 1070 aynı görünse de heatsink'inde öyle bir tasarım yok.
  • evet youtube ve müzik dinlerken bende hiç sıkıntı yaşamadım oyunlarda da keza takılma gecikme lag hissi olmadı belki gsync sebeblide olabilir.
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Herkes farklı bir şekilde yaşıyor bu sorunu birinde olan diğerinde olmuyor yada hepsine birden sahip oluyorsun ben hepsine sahiptim mesela sadece Windows güç profilini yüksek performansa alınca oyun içi problemler çözüldü oyun dışında yine aynı tas aynı hamam.

@Gaara34

Hocam nereyi araştırdınız bilmiyorum ama Overclock sitelerinden tutun Geforce forumlarına kadar her taraf bu sorunla dolu.

Mesela Geforce forumlarında 16 sayfaya ulaştı şikayetler

https://forums.geforce.com/default/topic/941579/geforce-1000-series/gtx-1080-high-dpc-latency-and-stuttering/16/

Mesela bu elemanda 144hz monitörde ani fps düşüşleri yaşadığını yazmış aynı ben

https://forums.geforce.com/default/topic/949935/geforce-1000-series/fps-drops-on-a-gtx1080-with-a-144hz-monitor/

Ayrıca bu sorunu hiç yaşamayan 1070-1080 sahipleri Guru3d ye SS ler attı hatta onlardan bir kaç farklı driver versiyonu denenmesini istediler sürücü değişimleri Latency e en ufak bir etki yapmadı. Aynı sürücülere eski nesil kartları taktılar yine bir sorun yok.

Bu olay bana göre hem donanım hem sürücü sorunu ama hangisi daha ağırlıklı şu anda kestirmek çok zor. Ama şuna eminim yeni çıkan sürücü olayı %100 çözemeyecek işte o zaman gerçekte ne kadar defektli kart var ortaya çıkmış olacak zaten.
  • Yaw sole mesajlar atmayin korkmaya basladim :D yeni siparis ettik karti yaw :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huşu icerisinde kartimi bekliyorum. Latency olsun varsin, heriflere henuz cuma gunu rapor edilmis yakinda cozum uretilir. Bircoklarinda yuk altinda sorun yok. Masaustunde var. Bazi kisilerde ise stuttering de var.

• Bekle bekle bekle, bi gelmedi gitti şu kartlar.
  • GTX 1070 MSI GX FIFA 16 4K
  • Hocam bir konunun çok tartışılması o sorunu yaşayanların fazla olduğu anlamına gelmiyor taktir edersiniz ki cevaplarda yardımcı olmaya çalışan, karta sahip olup sorun yaşamadığını belirten, ve kart alacak meraklı kullanıcıların soruları da olabiliyor.

Tek tek tüm mesajları okumadım ama problem gerçekten çok ilginç, kimi demiş G-sync kapadım geçti, kimi demiş corsair link (tam olarak nedir bu program bilmiyorum) kapadım geçti...

Yani tek bir sebebi yok sorunun, bir uyuşmazlıktan çıkabiliyor ve sürekli de değil anladığım kadarıyla. Daha önce de belirttim şuan geforce.com'a girip bakabilirsiniz, Pascal serisinin adam akıllı 2 driverı var. (GTX 1080 için 3 tane çıkmış)

Geri dönüşlerle çıkan driverların ardından bu tip sorunlar geçecektir. Kartlar daha yeni yeni yeni kullanıcıların ellerine geçiyor. Birçok farklı donanım var ve sizinde dediğiniz gibi herkes aynı etkilenmiyor.

Nvidia'nın verdiği,ürettiği GPU belli. Fakat kullanıcılardaki donanımlar aynı değil. Mimari yani GPU bazlı bir sıkıntı olsa istisnasız herkesin yaşaması gerekmez mi? Bu bağlamda sorunun yazılımsal ve ya kullanılan donanıma bağlı olduğunu düşünüyorum ben.

Bekleyip görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 12 Temmuz 2016; 0:20:03 >
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Kimisi problemi farkediyor kimisi farketmiyor. Mesele bu bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: canskru

Kimisi problemi farkediyor kimisi farketmiyor. Mesele bu bence.

Çok güzel ve doğru bir tespit bence de.. Herkes bilinçli kullanıcı olmayabiliyor. Stuttering sorunun ne olduğunu bilmeyen kullanıcı bile vardır. Bu sebeple ötürü sizin dediğinizde ihtimaller arasındadır. Umarım donanımsal bir sorun olmamıştır ve yazılım ile bu işi çözerler.
  • canskru kullanıcısına yanıt
    Hocam baya vakit harcadım üşenmedim okudum da Nvidia forumlarındaki yorumları,

Pascal serisi bir ekran kartı alıp hala Windows 7 kullanıp ağlayan mı dersin, sorunu daha yeni öğrenip 750ti ile gelip bende ki değerler normal mi diye soran mı dersin.

Eğer sorun varsa ve gerçekten farkedilir cinstense adam videosunu koyuyor efendi gibi;

kaç sayfa geçtim bu video dışında bi tane soruna yönelik video içeriğe rastlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 12 Temmuz 2016; 0:22:48 >
  • Display port ve vive uyuşmazlığıydı ürünü ayıplı ürün yapan en ciddi sorundu. Bu sorun direk VR uyumsuz yapıyordu kartı. Dün driver ile çözüm gelecek açıklaması yapmışlar içim rahatladı.
    http://www.tomshardware.com/news/nvidia-vive-displayport-incompatible,32204.html

fan sorunu vardı çözüldü.
    VR port sorunu vardı çözülüyor.
    Tek takılma ve gecikme problemi kaldı. Bu da çok ciddi.
  • 
Sayfa: önceki 619620621622623
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.