Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (288. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Yine coşmuş burası Algı ve görüş farkı olan forumun nice üyeleri.. Anlaşamazsınız. boşuna yorulmayın..

980Ti kartı olan ister kullansın ister satsın. çıkacak olan 1080'i bekleyen varsa alsın, istemeyen yüzüne bile bakmasın..

980Ti algısını burada kimlerin çıkarttığı belli. Malesef ölücü arkadaşlar kartların fiyatını aşağı çekmek için türlü türlü oyunlar oynadı.. daha kartlar çıkmadan ben ve konuyla alakalı 3-5 arkadaş defalarca söyledik.. Gerekirse arar bulurum yazdıklarımı koyarım buraya. Niyeti bozuk olan ve algısında sorun olan gözünün gördüğünü değil, işine geleni anlarmış..

1080 aşırı fark atmayacak, beklentileri yüksek tutmayın dedik. kimse okumadı dinlemedi.
    Fark, NM küçülmesi ile W/P kısmında fazla olacak dedik, VR ve Dx12 performansı iyileşecek dedik. Kimse okumadı dinlemedi.
    Şimdi Pascal bunları ilk çıkan kart ile karşıladı mı? Karşıladı.

Şimdi neyin borusunu öttürüyorsunuz ki.. 980Ti bugüne kadarki en iyi gamer GPU'dur. bunu bilemeyen bi halt bildiğini söylemesin.

1080 Ti de gelecek, sonrasında başka kartlarla.. Yani kimin ne alacağına neden forum üyeleri yön vermeye çalışıyor anlamıyorum. Kim ne yapmak isterse yapar. elinde kartı olan, 1080 düşünmeyen burada neden sürekli eleştiri yapar anlamıyorum. Beklentiniz neydi? 980Ti den 3 katı farkı performans mı? Kısaca ÇOK BEKLERSİN diyeyim.

980Tİ kartları bitti, mahvoldu diyenler nerede.. AVUCU YALARSIN diyorum sanada. "En iyisi benim olsun param çok" diyen yok ise 1080 almasınada gerek yok. özellikle SLI kurup 4K da iyi sonuçlar almak isteyen parası çok olan arkadaşlar 1080 tam sizlik. 1080Ti çıkınca da onu alırsınız..

1080 Özel modeller gelince bakın nasıl satacak görcem hepinizi. Hele 1070 gelince ortalık alev alev yanacak. AMD 1-1,5 sene önce çıkan kartlara eş değer kartlar çıkartıyor. NM küçülmüş, daha ucuzmuş. Eeee 1070 ne olacak, onunla neyi kıyaslayacak acaba..

Çokta uzatmak istemiyorum... Aynı şeyler yazılıp durdu.. bu yazdıklarıma da illa eleştiri yapan karşı çıkan olacaktır.. Bu yazdıklarım okuduğunu anlayana, düz mantık hareket edene değil..

bu da kendini bişey sanıyor her konuya atlıyor

ayrıca sana fikrini soran olmadı

dj arkadaş doğru demiş niye atarlandığınızı anlayamadım.

• 3 fan standart olmuş, kasası ufak olanlara geçmiş olsun.

Fiyatlar ise şaşırtmadı burası 10.dünya ülkesi kardeşlerim neye şaşırıyorsunuz ? ne kural, ne nizam ne halkı koruyan bir şey var, burada her şey mümkün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 27 Mayıs 2016; 16:10:59 >
  • o parayada bol bol satarlar niye ucuz olsunki, alıcısı hazır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

3 fan standart olmuş, kasası ufak olanlara geçmiş olsun.

3000TL'lik kartı alacak olan kişide Frisby kasa olmaz herhalde?
  • MSI Gaming gtx 1080
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Su soğutmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

3000TL'lik kartı alacak olan kişide Frisby kasa olmaz herhalde?

1080 için bir nebze haklısın ama artık ITX'e kayan insanlar var, ya da gene kaliteli marka olsa da VGA boşluğu çok büyük olmayan kasalarda mevcut dediğim gibi 1080 için gene böyle olabilir ama 1070 te böyle olursa sıkıntı bence kasa her gün değişen bir parça değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 27 Mayıs 2016; 16:17:29 >
  • cobi C kullanıcısına yanıt
    Dediklerine katılıyorum eklemek istediğim birde şöyle durum var.

Adam atıyorum vatandan yada başka firmadan gidip amazonda 1000 tlye satılan kartı 1400tlye GARANTİLİ (ben türkiyede garantinin işlediğine inanmıyorum tecrübe ile sabit) alıyor.

Alıcı ise yurtdışı ürün istemiyor hem garantili olsun hem yurtdışı 2.el fiyatı olsun istiyor. Kısacası hem ayranım dökülmesin hem ..... diyor kendince.

Ha içimizde kansız vampirler çok başkasının üzüntüsünü kendi sevincine dönüştüren mahlukatlarda çok. Ama unuttukları birşey var zaten 980ti veya titan sahibi adam bana göre çok dert etmez nedakar inmiş nekadar çıkmış :) Alır gtx1080 oynamaya başlar 2.ele koyar 980ti yi fiyata satar.

Sadece alıcılara da vampir demek olmaz satıcılardada ras geliyorum amazondan almış ben aldığımda bukadardı şimdi bukadar diyerek fiyat yazan denyolarda var :)
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Su sogutmalidan bi dal alirim.
    evga dan ses var mi ? Sitesi acilmiyor bende

• Bu kartlar çıktıktan sonra Gtx 970 lerin sıfırı kaç TL' ye kadar düşer arkadaşlar.
  • Şu kartların birde kaç pin ile geldiği görsek iyidi mesela; evga sc modeli 8pin, ftw modeli 2x 8pin

en çok satacak msi gaming x modeli 1x 8pin 1x 6pin miş

sea hawk modeli sadece 8pin, demek ki referans pcb üstüne sadece AIO takmışlar alınmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 27 Mayıs 2016; 16:30:33 >

• Fast Sync Nedir diye merak edenlere

https://www.technopat.net/2016/05/27/nvidia-fast-sync-nedir/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xLmNt13 -- 27 Mayıs 2016; 16:23:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Şu kartların birde kaç pin ile geldiği görsek iyidi mesela; evga sc modeli 8pin, ftw modeli 2x 8pin

en çok satacak msi gaming x modeli 1x 8pin 1x 6pin miş

Hava soğutmada 1x8 + 1x6 pin yeterli olur gibi geliyor bana

• şu anda evga sitesine giremiyorum ;
    benim nette mi sorun var yoksa siteye millet hücum mu etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Şu kartların birde kaç pin ile geldiği görsek iyidi mesela; evga sc modeli 8pin, ftw modeli 2x 8pin

msi gaming x modeli 1x 8pin 1x 6pin miş

Modeller üretici firmaların sitelerine konduğunda bu bilgilerin tamamına kolayca ulaşırız.

Referans tasarım ve founders edition modellerde 8 pinlik güç girişi kullanılırken custom soğutuculu modellerde üreticiye göre 6+8 ya da 8+8 pin güç girişi değişkenlik gösterecektir.

Örneğin MSI 6+8 pinlik güç girişini tercih ederken Zotac 8+8 pinlik güç girişini tercih etmiş.

• Hava soğutmalı 2 ghz üstü oc la hangi üretici gelecek acaba.

• Evga sitesine olaşılmıyor galiba güncelleme yapıyorlar

• Sakin Lord Kumandan

• Görünüşe göre Custom modelleri Haziran ortası gibi alabilicez. Biran önce şu modellerin testlerini yapsınlarda sonuca göre secenek çıkartalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.