Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1502. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15001501150215031504
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım konusunda bir kaç bildiğimiz öğrendiğimiz konu olsada öğrenmenin sonu yok sadece sırası zamanı var.

Hali hazırda i7-7700k işlemcim ile msi z 270 anakartımda rog strix 1080 kullanıyor ve yayın
    yapıyorum.Elimde boşta duran r9 290 trix sapphire ekran kartını sadece yayın programında
    kullanırım diğer Ekran kartı ile oyuna devam ederim diye düşündüm ve ayarladım.

Streamlabs obs de encoding işlemini amd eski karta verdim ancak umduğum olmadı.
    asus 1080 1.pci ex. slotunda takılı 16x, kartlar büyük olduğundan dolayı amd yi ancak 3. slota takabildim ve işlem bu şekilde devam etti. Sonuçta verimli olmadı direk buffering oldu yayında.

Şimdi aklıma 3 problem geliyor.

1)Ekran kartı teknolojisi geri mi kaldı?
    2)Anakart pci ex-slotlarından kaynklı bir uyumsuzluk mu var?
    3)Ayar mı yapamadım?

Acaba aynı ayarları gtx 1060 veya 1050 ti ile yapsam daha mantıklımı olur.
    Bu benim için çok önemli olmakla birlikte yayın için aciliyeti de söz konusu
    Bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler iyi forumlar.

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chagotta -- 23 Ekim 2018; 10:39:10 >

• 416,81 update gelmiş
  • Arkadaşlar illa ki öncesinde GTX 970 kullananlar vardi diye burayada sormak istiyorum.. GTX 970 için önerdiğiniz driver hangi sürüm numarali driver, sizler zamanında hangi sürüm driveri hangi işletim sisteminde kullaniyosunuz.. Acilen FPS sorunu yaşatmayacak bir driver kurmam lazim. İşletim sistemim W7 64 bit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Arkadaşlar illa ki öncesinde GTX 970 kullananlar vardi diye burayada sormak istiyorum.. GTX 970 için önerdiğiniz driver hangi sürüm numarali driver, sizler zamanında hangi sürüm driveri hangi işletim sisteminde kullaniyosunuz.. Acilen FPS sorunu yaşatmayacak bir driver kurmam lazim. İşletim sistemim W7 64 bit.
    Selam,

GTX 970 kullanmadım. Ama 399.24'ü kurabilirsiniz. RTX öncesi son stabil sürücü denebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Selam,

GTX 970 kullanmadım. Ama 399.24'ü kurabilirsiniz. RTX öncesi son stabil sürücü denebilir.

Alıntıları Göster
    4xx. Numaralı sürücüler GTX 970 kartımın resmen gırtlağını sıktı bırakmadı.. Droplar FPS düşmeleri v.b.v.b.

Dün gece baktım kimseden cevap gelmiyor bende DDU ile temizledikten sonra aynı sizin dediğiniz gibi 399.24 kurdum.. Eski sürücüler ile aldığım fps değerlerinden yinede daha düşük sonuçlar aldım ama mecbur kaldım artik kullanicam bu şekilde.. GTX 970’im için bu zamana kadar gördüğüm en yüksek FPS'leri sonuçlarını 365.10 ve 365.19 sürümündeki sürücülerde görmüştüm, onları da GeForce Experince kullanmak Zorunda kaldığım için kullanamıyorum çünkü Kayıt özelliğini kullanım dışı bırakıyor Shadowplay.. Yoksa bir Asır 365.10 kullanırım ama maalesef işte..

Yorumunuzu geç gördüm, Cevapladığınız için tekrardan Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

4xx. Numaralı sürücüler GTX 970 kartımın resmen gırtlağını sıktı bırakmadı.. Droplar FPS düşmeleri v.b.v.b.

Dün gece baktım kimseden cevap gelmiyor bende DDU ile temizledikten sonra aynı sizin dediğiniz gibi 399.24 kurdum.. Eski sürücüler ile aldığım fps değerlerinden yinede daha düşük sonuçlar aldım ama mecbur kaldım artik kullanicam bu şekilde.. GTX 970’im için bu zamana kadar gördüğüm en yüksek FPS'leri sonuçlarını 365.10 ve 365.19 sürümündeki sürücülerde görmüştüm, onları da GeForce Experince kullanmak Zorunda kaldığım için kullanamıyorum çünkü Kayıt özelliğini kullanım dışı bırakıyor Shadowplay.. Yoksa bir Asır 365.10 kullanırım ama maalesef işte..

Yorumunuzu geç gördüm, Cevapladığınız için tekrardan Teşekkürler..

Alıntıları Göster
    400 numaralı sürücülerde ben de PC'deki diskler üzerinden video oynatımı konusunda sıkıntı yaşıyorum. En son gelen 416.81 numaralı sürümde çözüm olmadı. Bunun detaylarından farklı bir konuda bahsetmiştim.

Aslında mesajınızı birkaç yerde gördüm. GTX 970 sahibi arkadaşlardan yanıt gelmeyince ben yazayım dedim. 399.24 şu an için gayet iyi denebilir.

Rica ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

400 numaralı sürücülerde ben de PC'deki diskler üzerinden video oynatımı konusunda sıkıntı yaşıyorum. En son gelen 416.81 numaralı sürümde çözüm olmadı. Bunun detaylarından farklı bir konuda bahsetmiştim.

Aslında mesajınızı birkaç yerde gördüm. GTX 970 sahibi arkadaşlardan yanıt gelmeyince ben yazayım dedim. 399.24 şu an için gayet iyi denebilir.

Rica ederim.

Alıntıları Göster
    400 numaralı sürücüler bende de video oynatma konusunda sıkıntı yaşatti, değişik şekilde Hiç olmayan minik droplar yaşattı..

Bence 400 numaralı sürücüleri RTX skandalını olabildiğince sümen altı etmek için sürücüleride olabildiğince RTX'lere optimize etmeye çalişiyolar şuan.

• rtx serisi tam bir fiyasko oldu elinizdeki kartları ssıkı tutun bir sonraki nesile kadar. Nvidia şimdilik ağır GG.
  • Sedat. kullanıcısına yanıt
    Yalnız değilmişim.

Çoğu kullanıcıda performans düşüşü falan görülmüyor ama böyle absürt sorunlar mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

rtx serisi tam bir fiyasko oldu elinizdeki kartları ssıkı tutun bir sonraki nesile kadar. Nvidia şimdilik ağır GG.
    2080ti ciddi farklar atabiliyor 1080ti'a. İlerleyen zamanda dlss vs. destek görürse ki pek sanmıyorum şahsen fark devasa boyutlara ulaşabilir. Dolayısı ile fiyasko oldu mu olmadı mı zaman gösterecek. En azından 2080ti için
  • Cuda toolkitteki nbody benchmarkını deneyen var mı? Kaç puan alıyorsunuz gflops olarak?
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    merhaba şuanda GTX 1080 TI olarak EVGA nın en üst seviye kartımı bumudur acaba EVGA GTX 1080 Ti FTW3 saat hızı olarak yani normalde CLASSFIED oluyor ama sanırım 1080 serisinde CLASSIFIED serisi çıkartmadılar GTX980 CLASSIFIED kulanıyorumda 1080 TI geçmeyi düşüniyorum yoksa beklemelimiyim daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: enja

merhaba şuanda GTX 1080 TI olarak EVGA nın en üst seviye kartımı bumudur acaba EVGA GTX 1080 Ti FTW3 saat hızı olarak yani normalde CLASSFIED oluyor ama sanırım 1080 serisinde CLASSIFIED serisi çıkartmadılar GTX980 CLASSIFIED kulanıyorumda 1080 TI geçmeyi düşüniyorum yoksa beklemelimiyim daha
    Merhaba,

https://www.evga.com/articles/01116/evga-geforce-gtx-1080-ti-kingpin/

Bu babayı ne yapalım ?

Sıfır olarak mı geçmeyi düşünüyorsunuz ?

evet sıfır olarak geçmeyi düşüniyorum king pin bana göre değil

genelikle o.c yapanlar için benim o.c ile işim yok bana normal classifed serisi gibi birşey lazím sanırım FTW modeli en iyisi classified olmadığına göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

evet sıfır olarak geçmeyi düşüniyorum king pin bana göre değil

genelikle o.c yapanlar için benim o.c ile işim yok bana normal classifed serisi gibi birşey lazím sanırım FTW modeli en iyisi classified olmadığına göre
    Evet, FTW3 olur o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 15 Kasım 2018; 14:9:26 >
    teşekkür ediyorum cevabınız için iyi forumlar

• quote:

teşekkür ediyorum cevabınız için iyi forumlar
    Lightining z unutma o da super

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • enja kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, size de.
  • arkadaşlar bir şey sormak istiyordum. Gtx1070 sahibiyim. çoğu bilgisayar oyuncusunun aksine ben konsol gibi oyunlarımı tv karşısında kol ile oynuyorum.
    televizyonum 4k ve haliyle gtx 1070 yeni oyunlarda çok da yeterli olmuyor. ben de çözünürlüğü 2k ya hatta bazen 1080pye düşürüyorum.
    fakat genel olarak görüntü kalitesi çok kötü oluyor. nasıl tarif ederim bilmiyorum ama çamur gibi oluyor cidden. 4K çözünürlükte de bir sıkıntı olmuyor.
    bu sorun neden kaynaklanıyor acaba ve bu konu ile ilgili ne yapabilirim? gündelik kullanımda tv 1080p yi de gayet sorunsuz gösteriyor sadece oyunlarda yaşıyorum bu durumu?
  • jvcjvc kullanıcısına yanıt
    Tv 4k olduğu için çözünürlüğü düşürünce görüntü kumlu ve puslu bulanık bir hal alır. Eğer 1080 tv olsaydi,720p ye düsürünce yine aynısı olurdu.Upscale de problem olmaz iken görüntüyü veren tv veya monitörün varsayılan cozunurlugun aşağısına çekilirse aynı sorun oluşur. Ya 1080p tv veya monitörde oynayacaksiniz.Yada 4k tv de 4k acacaksiniz akısi halde puslu çamur gibi görüntü oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 17 Kasım 2018; 16:12:40 >
  • 
Sayfa: önceki 15001501150215031504
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.