Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1470. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14681469147014711472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: snakefatih

Hacılar gtx 2080 fiyat haberleri çok kötü geliyor minimum $1200 maximum $1500 olacakmış. Minimum fiyatıyla çıksa bile tr deki fiyatı düşünemiyorum.

Sadece söylenti şu aşamada ayrıca 1500 dolardan çıkacağını sanmıyorum ama 1000 dolara çıkarsada şaşırmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Söylenti olması önemli değil benim anladığım firma alttan alta haber gönderiyor millete yani ucuza çıkmasını beklemeyin burada 2 fiyat arası verilmiş ama ben abd de 2080 in $1000 dan aşağıya satılacağını düşünmüyorum açıkçası bu fiyata çıkarsa gtx 1080ti 80 70ti 70 ucuzlar mı onu merak ediyorum

• quote:

Söylenti olması önemli değil benim anladığım firma alttan alta haber gönderiyor millete yani ucuza çıkmasını beklemeyin burada 2 fiyat arası verilmiş ama ben abd de 2080 in $1000 dan aşağıya satılacağını düşünmüyorum açıkçası bu fiyata çıkarsa gtx 1080ti 80 70ti 70 ucuzlar mı onu merak ediyorum

Zaten ucuza çıkmayacaktır ama 1500 dolarada çıkmaz bahsedilen kart 2080,Ti veya Titan klasmanından bir kart değil.Tahminim max 1000 dolar MSRP olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

quote:

Zaten ucuza çıkmayacaktır ama 1500 dolarada çıkmaz bahsedilen kart 2080,Ti veya Titan klasmanından bir kart değil.Tahminim max 1000 dolar MSRP olur.

1000 dolardan fazla olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

quote:

1000 dolardan fazla olur.

İyi niyetli yaklaşmak istiyorumUmarım abartı fiyatlandırma ile çıkmaz..

• Kart fiyatları bu saatten sonra ucuzlamaz 2080 1200 1500 dolardan çıkar yurt dışında. Mining dalgası son hız devam ediyor malesef.

• boss06 kullanıcısına yanıt
    NV için sıkıntılı bir durum. Kendi sitelerinde satış yapıyorlar ve bir msrp açıklamak durumundalar. Dediğin gibi fiyatlarla satışa çıkarırlarsa, o zaman topluca küfür lugatı kargolamaya başlar tüketici kendilerine.

NV, mağazadaki fiyatlardan kar etmiyor. Msrp olarak ne ilan ettilerse, o fiyata satıyorlar mağazalara ve mağazalar da fahiş fiyatlarla (hatta gizli kapaklı anlaşmalarla) en başta madencilere satıyorlar. Şimdi NV de bundan pay kapmak isterse, topa tutulur, hani oyuncu dostu, hani oyunculara satılsın açıklamaları. Fiyatları etkileyecek yeni bir durum yok. Muhtemel zaten Pascal refresh (yeni bir mimari olsa, ArGe parası fln), bir süredir 12nm üretim yapılıyor (Pascal V). Yield'ler o kadar körü olamaz. Samsung ve başka firmalar ram üretimi arttırmaya başlayacaklar.

Msrp'yi 999 dolar dahi yapmaları için bir sebep yok. Açgözlülük dışında.

AMD ise öyle satış yapmadığından, güzelce o msrp kılıfın arkasına sığınabilir. Ama onlar da fiyatları yükselteceklerdir. Onların da durumu b*k. Zaten 7nm Vega oyuncu kartı değil, pro kartı olarak çıkaracaklarmış. Onlar da zaten tuzlu. Bu da bunların kaçışları olacaktır.

• Adamlar Tekel 1000 dolardan da çıkarır, 2000 dolardan da...
  • boss06 kullanıcısına yanıt
    Hayal görmeyin belki biraz yüksek fiyattan çıkar o dafazla değil ama MSRP si 1500 dolar olmaz o hale miningciler sonrası gelirse o ayrı RX 64 1200 dolardan gittiği oldu kimsenin sesi çıktı mı ?
  • Nvidia tarafında iki farklı isimlendirme 2 aydır konuşuluyor. Gelen haberler doğru ise, madenciler ile oyuncular için iki farklı model olur diye düşünülüyor. Bu ayrım sıkıntısız yapılır ve engellenerek yürütülür ise 1000 $ ve üzeri fiyatlar madenci kartları için konuşuluyor olabilir. Fazlası bile olsa verimli kartı satarlar.

Oyuncular için çıkması muhtemel seri o fiyat bandında çıkmaz diye düşünüyorum. Şuan fiyatlardaki artış stok sıkıntısı sebebi ile oluştu. Çıkacak olan oyuncu kartları maden işinde getirisi olmaz ise stok sıkıntısı yaşanmaz muhtemelen.

Bu ay sonuna doğru da sızıntılar başlar muhtemelen.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    İşin ilginç yanı şimdi de Ampere HPC alanı için olacak Turing Gaming için olacak söylentileri var

Ampere GDC de gösterilebilir Turing ise (Gaming için her zaman olduğu gibi) Haziran-Temmuz da bekleniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 2 Mart 2018; 10:3:29 >
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    bu ne ya volta olmadı ampere verelim o da olmadı turing verelim bu adamların pascal'dan sonra bir şey çıkarmaya niyeti yok galiba ben inanmıyorum haziranda alın size yeni seri kart tepe tepe alın yapacaklarını.pascal deli satıyor yetersiz de değil niye yenisini çıkarıp baltalasın ki adam duran seriyi?zaten mining olayı var çıkarsa kimse alamayacak.amd'ye bakıyoruz bir numara yok.o yüzden insanlara umut vermemek lazım sonra haziranda herkes nerede hani yeni seri diye tepemize çıkar.bu sene yok bence kart mart hani her zamanki yıllardan birinde değiliz bundan önce hep haziranda çıkarmış olabilir ama çarşı karışık şu anda.
    Bu daha mantıklı geliyor.

Gaming için olanın Mart - Nisan'da gelmesi için bir sebep yok aslında.
  • Hocam isimlendirme konusu karıştı orası ayrı

Yeni seri niye çıkartsın ? Bu sorunun cevabı NVIDIA nın AI tarafında istesede yavaşlayamaması ile ilgili , karşısındaki rakipler o kadar büyükler ki (Google,Microsoft , Facebook, Intel, IBM...) NVIDIA şu an önde ve duraksadı anda geçilecektir o yüzden inovasyonun hız kesmemesi lazım. Bu sebeple HPC tarafında ki mimarinin önce tanıtılması çok normal Gaming tarafı ise zaten hep haziran-temmuz -ağustos üçgeninde piyasada olur aslında değişen bir takvim yok.

Diyeceksiniz ki Pascal satıyor neden Ampere yada Turing gelsin ? Hali hazırda yeni chiplerin tape out edilip yeni revizyonlara geçildiği bilgisi geliyor ki eski GPU için node ayırmak teknolojik olarak hem mantıklı değil hemde node geçinde slot tutulması için ücret ödenmesi gerekiyor birde hem piyasa hareketliliği(4K 100HZ+ monitörlerin timeline ı bu dediğim yaz dönemleri (bir çok firmanın NVIDIA nın yeni kartlarını beklediği biliniyor)) hemde rakiple arayı açma açısından mantıklı hamle olacaktır.(hiçbir şey olmasa mining performansı nedeniyle miningciler alır yani alıcısı var.) Ki bu arada Dram ve bazı resistörlerin kıtlığı yaşanıyor o sebeptende fiyat biraz yüksek tutulur işlem tamamlanır

4K+144hz G-Sync monitör ~7000tl civarı olsa buna uygun yeni ekran kartlarıda ~5000tl olsa ve çıkacak daha iyi olan Ti serisi ~7000tl olsa sadece 2 parçaya ~12000-14000tl civarı para verilmesi gerekir ve artık tabii ki madenciler sonrası AMD ve nvidia arasında oluşan farkları anlamak ve özetlemek gerekirse iki güzide sanatçımız aklıma geldi.

Birazda gülelim...

Madenciler sonrası Nvidia ve AMD arasındaki farklar

Eğer Nvidia ve AMD işbirliği yaparsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 2 Mart 2018; 17:7:27 >

• Hocam ne adamsınız ya
  • Söylentiler hakkında çok güzel bir makale hazırlanmış. Okumanızı isterim..

Nvidia Doubling Up prices on GeForce GXT 2080? Tackling Some Rumors

http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-doubling-up-prices-on-geforce-gxt-2080-clearing-some-rumors.html

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

quote:

A few weeks ago, chatter indicated that new NVIDIA GPUs based on a name called Ampere would be announced at GTC/GDC in March 2018, this would be followed by a launch in April. That rumor now is again debunked and from the looks of it, indeed does not seem to be true. That or Nvidia has delayed the announcement. Considering the March announcement was based on nothing other than speculation, nobody really knows of these GPUs even really exist?

• Şu fiyatlandırmalarda 2070 2080 2080ti alınamayacak kadar pahalı gelebilirler.

Önce 1080ti nin makul bir fiyatta olması lazım.5000 küsür lira etiket fiyatı ile 2070 seviyesi olcaksa 2080 2080 ti şahin parası eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Hayırlı olsun kartınız. güle güle kullanın

teşekkür ediyorum hocam, asus cerberus 1070 ti kartıma +100 core oc yaptım ama core voltajı arttrımadım hiç fazla ısınma olmasın diye bu şekilde sorun yaratırmı acaba
  • Son sürücüyle birlikte ac originste ani droplar oluşuyor,1060 ile

• 
Sayfa: önceki 14681469147014711472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.