Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1465. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14631464146514661467
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    GİST fuarında NV Türkiye yetkilisi bir şeyler söyledi bu konuda.

Önceki seri ile aynı dönemde gelecektir dedi. Tam tarih vermiyorlar tabi bu durumlarda bilirsiniz. Yani Mayıs Haziran gibi gelmesi bekleniyor.
  • bu fiyatlara ne olmuş böyle? 1070 Gibi bir ekran kartı nasıl 3.500 tl olabilir? geçen sene bu fiyata tr de bile 1080 alınıyordu. kartın üretimi falan mı bitti?
  • böyle giderse pc oyunculuğu ciddi manada zarar görecektir. 980ti kartımı upgrade yapabilecek miyim diye düşünmeye başladım yeni seri çıktığında. bellek fiyatları da artmış. 2080 ti 1000 dolardan aşağıya satılmaz diye düşünmeye başladım. umarım yanılırım. TDP değeri yüksek olsa bari. madenciler en azından uzak kalır.

ilk defa böylesine karamsar bir tabloyla karşılaşıyorum. bekleyip göreceğiz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUERRA

bu fiyatlara ne olmuş böyle? 1070 Gibi bir ekran kartı nasıl 3.500 tl olabilir? geçen sene bu fiyata tr de bile 1080 alınıyordu. kartın üretimi falan mı bitti?

Black Friday'de ben o paraya Zotac 1080ti almıştım. Tabi stokta yok vs. falan gelmedi o ayrı. Şimdi yaza kadar beklemedeyim
  • realturk kullanıcısına yanıt
    Mayısta duyuruyu bekleyin yazmıştım hocam
  • Madencilere karşı bir önlem alınmazsa 2xxx serisinde de aynı durumlar yaşanacak. Kartların madenciliğe kapatılması gerek bir şekilde. Bu şekilde 2xxx serisi 3- 4K dan aşağıya gelmez.
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Kartları madenciliğe niye kapatsınlar ki?

Biz bir tane kart alıyoruz adamlar 10 tane alıyor.

Kartlar çatır çatır satılıyor.

Bir firmanın için en mükemmel şey ürünlerinin satılmasıdır.

Hatta firma madenciliğe bile teşvik eder:)

Kartların madenciliğe kapatılması değilde madencilerin kart taleplerinin azalması gerekir.

Eğer kripto paralar değer kaybederse veya kripto paralara talep azılırsa o zaman ekran kartları bize ( oyunculara) kalir.

Aksi taktirde kart fiyatları sürekli yüksek olur.

Ekonomide bir kural vardır. Bir malin talebi yüksekse malın değeri artar.

Malın fiyatının düşmesi için firma arzı atırması gerekir.

Yani daha çok ürün üretmesi gerekir.

Yani kartların fiyatlarının düşmesi için ya firma daha çok ürün üretmesi yada kartlara olan talebin düşmesi gerekecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir üretici malının ne kadar satıldığına bakar.

Bir madenci 100 tane kart alıp parasını ödediyse 99 oyuncuda kart bulamadıysa hiç kimsenin umrunda olmaz.Kime satılmasının bir önemi yok.Ve ürünlerin olmamasından dolayı fiyatta aşırı yüksek olduğu için firmalar kar üstüne kar yapıyorlar.Yani oyuncu dışında herkes memnun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 9 Şubat 2018; 16:51:18 >
  • Zotac 1080ti mini fiyat 5293 lira

http://www.nanokatalog.com/urun/zotac-geforce-gtx-1080-ti-mini-nvidia-ekran-karti-zt-p10810g-10p

Palit GeForce GTX 1080Ti Super Jetstream Edition 5032 lira tabi stockta varsa

http://www.nanokatalog.com/urun/palit-geforce-gtx-1080ti-super-jetstream-edition-11gb-dx12-1-ekran-karti?gclid=EAIaIQobChMIxOqxl_2Y2QIV4bftCh3QLwLuEAQYAyABEgIQlfD_BwE

MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X 11G - 11GB GDDR5X Ekran Kartı n11 siteye göre 6 tane kalmış fiyat 5277 lira

https://urun.n11.com/ekran-karti/msi-geforce-gtx-1080-ti-gaming-x-11g-11gb-gddr5x-ekran-karti-P204837258?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIxOqxl_2Y2QIV4bftCh3QLwLuEAQYBCABEgLRaPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bir kaç sitede daha stockta gözüküyor fakat 5000 liradan aşağı 1080ti yok şuan

• BEn güvenirim derseniz burdan alabilirseniz çok para vermenize gerek yok.Fiyatlar uçmuş çoğu yerde.
    https://www.technosistem.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.E.B Sup

Bir üretici malının ne kadar satıldığına bakar.

Bir madenci 100 tane kart alıp parasını ödediyse 99 oyuncuda kart bulamadıysa hiç kimsenin umrunda olmaz.Kime satılmasının bir önemi yok.Ve ürünlerin olmamasından dolayı fiyatta aşırı yüksek olduğu için firmalar kar üstüne kar yapıyorlar.Yani oyuncu dışında herkes memnun.

Aşırı yanlış.Birçok firma Oyun sektörüne yöneltilmiş kartların mining e satılmasından memlun değil bunu Inno3D nin koyduğu uyarıdan anlarız,bunları geçelim Nvidia bile demiş Satmayın Mining cilere diye.Bu durum gelecek icin cok kotu.Kart yok Ileride millet High-End kuramaz hale gelcek daha ne vahim seyler var,Geforce kartlarin mining-lock gibi bir ozellik gelip Mining e özel seri cikartilsa sorun biticek.Amazonda bir de MRSP den satilan kart yok yazik!

• Şirketlerin tek sıkıntısı mining trendi biterse elde kalan kartlar piyasada bolluk yapacak ve satışlar çakılacak. Yoksa bu kapitalist herifler sağduyu felan takmaz, tüm karın ağrıları bu!!

Tüketici birleşip protestoya giderse pis sıçabilirler, düşünsene o bollukta kartlar bence çok daha ucuza gider... Firmalar fiyatta indirime gitse bu sefer ikinci el de düşecek ve hepten çakılacak.
  • Arkadaşlar yeni sistem toplamayı düşünüyorum ama kart yok artık gtx 1070 bile 1080 ti civarına satıyor yada stok yok ne yapmam lazım 2-3 aya nvidia yeni kartlarını sizce piyasaya sürer mi? o kartları alırken nasıl bir yöntem izlemek lazım ön sipariş, yada yurt dışından alma vs. cidden tırsmaya başladım yeni kartları bile alınmayacak hale getirecek bu gözü dönmüş maden işi...
  • Kartı satsak kar ediyoruz şaka gibi ama alacak yeni kart bulamayız o da ayrı konu. Pascal sahipleri altın madeni üstünde yatıyor gibi
  • https://leadergamer.com.tr/nvidia-geforce-gtx-2080/amp/

• turkiyede habercilik

• Bitcoine girsem bu kadar kar yapamazdım :D vatandan 1800 e aldığım 1080 i 3800 e falan satarım herhalde :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aurosonic -- 10 Şubat 2018; 13:40:29 >
  • Söylentiye göre Nvidia Ampere serisi Nisan ayında satışa çıkabilir..

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Nvidia Pascal'dan bahsediyorsanız, bırakmaktan çok uzak olduğunu, titan x pascal review
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Biraz dedikodu gibi duruyor her yere yayıldı ama hazirandan önce gelmez kanımca.
  • 
Sayfa: önceki 14631464146514661467
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.