Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1450. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14481449145014511452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar yeni sistem topladım
    ryzen 5 1600
    8gb 2933 single ram
    msi gtx 1070 gaming x

Genel olarak böyle daha yeni aldığım için overclock falan işlerine daha girmedim.

Benim problemim şöyle pubg oyununda gpu kullanımı %40-%60 aralığında gidip geliyor ve fps dropları yaşıyorum bunun nedeni nedir?

Fallout 4 ve rainbow gibi oyunlarda sıkıntı yok gpu %98-%99 gpu kullanımı oluyor sıkıntı sadece pubg de.

Monitorum 1080p 75hz
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlperJk

Aşağıda linkini verdiğim konuda belirttiğim gibi MSI Gtx 1080 Gaming X 8g ekran kartımda Coil Whine sorunu var diye servise gönderdim arıza tutanağı tutmuşlar ve değişim iade için kartı aldığım yere başvurmamı istediler. Ben kartı hepsiburada'dan almıştım. Büyük ihtimalle para iadesi yapacaklar tekrar Gtx 1080 gibi bir kartı almam için iade edecekleri paranın üzerine 500, 700₺ gibi bir miktar daha eklemem gerekecek. Sizce idare edecek bir kart alıp yeni nesil kartları mı beklemeliyim yoksa bir gtx 1080 daha alıp 2, 3 sene oyunlarımı mı oynamalıyım önerilerinizi bekliyorum.

İdare edecek bir kart al diyen arkadaşlar önerilerinide belirtirlerse memnun olurum.

Oynayacağım oyunlar;
    Black Desert Online,
    Overwatch,
    Diablo 3,
    Tomb Raider,
    The Witcher 3 Wild Hunt

Gibi oyunlar olacak

Bilgisayar Bileşenlerim;

İşlemci: Intel i7 8700K
    Anakart: MSI Z370 GAMING M5
    RAM: CORSAIR 16GB(2X8GB) DDR4 3200MHZ RGB
    PSU: Coler Master G750m
    SSD: Samsung 960 EVO 250GB PCIe NVMe M.2 SSD
    Depolama: 2 Adet 1TB HDD ve Oyun için 1 Adet 250G Sandisk SSD
    Monitör: Dell S2716DG 27” 1ms QHD G-Sync

Coil Whine Konusu:https://forum.donanimhaber.com/msi-coil-whine-sorunu-msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8g--129862351

Kartlar ne zaman eskidi, 1080 ti kullanıyorum kartın gücünü hak edecek oyun bulamıyorum 4k ultra ayarda 60 fps altını görüyor ama çok fazla oyun yok henüz. Yeni nesil ne zaman çıkar performansları nasıl olur fiyatları ne olur belli değil. Dolar artıyor. Yeni nesil alacaksın onlarda eskiyecek bunun sonu yok.

• Arkadaşlar nvidia 388.31 driveri kurup oyunlarda drop yiyen var mı?

Battlefield 1 de drop yemeye başladım. Bunun sebebi ya windows10 1709 güncellemesinden, yada nvidia 388.31 driverdan başka sebep aklıma gelmiyor.

Fps 60 iken bir anda 45 oluyor. Video geçişlerinde de takılma yaşıyorum. Video da fps 30 iken çok yavaş kademe kademe artarak 60 fps ye geliyor. Bu sürede oyun tekliyor.

Sistemim

İ7 6800k

16gb ram

Zotac 1080 ti amp extreme

Oyun 1920x1080 çözünürlükte oynuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar şöyle bi problemim var gpu-z de computing ve phsyx gözükmüyor NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]
  • Driver ı temiz kurulum seçerek tekrar kurun ve sistemi yeniden başlatın , belki yardımcı olur , benzer bir durum ile karşılaşmıştım , sadece PhysX gözükmüyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 29 Kasım 2017; 12:30:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kadar basit birşey için açıkçası üşendim gpu-z de bi sorun var heralde güncellemeyle düzeltirler diye düşünüyorum.
  • tekrarda bf1'de sorunsuz olan 385.69'a geçtim ben, son driver'dan.
  • 388.43 sürücüsü çıkmış;

New Features
    Due to popular demand, the NV Tray has been added back in this release.

İstekler sonucu saatin yanındaki hiç bir işe yaramayan Nvidia logosu geri gelmiş.
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Sen o logoya bi sağ tıklasana bakalım ne işe yarıyormuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • John Greer kullanıcısına yanıt
    tıkladım.

masaüstünde de sağ tıklayınca çıkan denetim masası ve çık satırı gelmiş.

evet baya işlevsel.
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Demek süs olsun diye konmamış dimi,bir işlevi varmış

Şimdi bloklayabilirsin

• Bu yeni sürücü ile 3d vision fotoğfar görüntüleyici geldi meraktan tıkladım bazı oyunlara giremiyor bazılarına ise sanki üçboyutlu görüntüymüş gibi görüntü veriyor kapatamıyorum ne yapmam lazım
  • 388.43 nolu sürücüde Chrome'da kararma ve çökme, Watch Dogs 2 'de ise oyuna girememe ve oyundan atma problemi yaşadım. Kart 1080ti
  • 385.69'a geri dönün eğer son çıkan oyunlardan hiçbirini oynamıyorsanız.
  • Nvidia nin ne yaptığını anlamak güç. Son çıkan tüm driverler hatalı.
  • 388.43 Whql sürücüsünü Windows 10 Pro 64 Bit 1709(16299.98) sürümünde denedim ve genel kullanım,windows uygulamaları,tarayıcılar ve oyunlarda herhangi bir sorun yaşamadım.Sürücü stabil görünüyor ve kullanım deneyimini olumsuz yönde etkileyecek bir hata barındırmıyor.Güncel ve önceki oyunlarda denediklerim içinde bir sorun görünmüyor.Sürücü ile gelen iyileştirmeler çok fazla değil önceki sürücülerle kaldırılan Nvidia Ayar simgesi geri eklenmiş ve Nvidia Denetim masası ile ilgili bir düzeltme dışında fazla bir değişiklik içermiyor.Bu nedenle oyunlara özel bir performans iyileştirmesi barındırmıyor.

Sürücüde sorun yaşayan yada son sürücülerde sorun olduğunu düşünenler öncelik olarak temiz kurulumu tercih etsinler çünkü olası sorunların birçoğu önceki sürücü üzerine kurulumlarla oluşabiliyor.Temiz kurulumdada ddu gibi programlar yerine manuel olarak sürücü dosyalarını kaldırmak daha sağlıklı oluyor,ddu her ne kadar kolay yoldan sürücü ve artık dosyaları kaldırıyor gibi görünsede program artık dosyaları tam olarak temizleyemiyor buda yeni kurulum sonrası sorun yaşanma olasılığını artırıyor.Programı sadece bir kere kullandım ve daha sonra kendi tercih ettiğim sürücü kaldırma yöntemini kullanarak yüklemeye devam ediyorum ve genel olarak sürücülerde sorun yaşamıyorum.

• arkadaşlar msi 1070 aero itx ekran kartını 100 tl fark ile veya gelişine (kararsızım) almak isteyen var mı? 321 Euroya mal olmuştu. amazon para çekmeye çalışmış. param olmadığı için alamıyacağım. yapı kredi kuru üzerinden hesaplanıyor. yani piyasadaki döviz miktarı kadar değildir. % 3 komisyon ekliyor banka. eğer isteyen varsa hem o faydalanır hem de ben

https://www.amazon.de/gp/product/B06XD7ZRSZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: !!! BATIKAN !!!

Arkadaşlar nvidia 388.31 driveri kurup oyunlarda drop yiyen var mı?

Battlefield 1 de drop yemeye başladım. Bunun sebebi ya windows10 1709 güncellemesinden, yada nvidia 388.31 driverdan başka sebep aklıma gelmiyor.

Fps 60 iken bir anda 45 oluyor. Video geçişlerinde de takılma yaşıyorum. Video da fps 30 iken çok yavaş kademe kademe artarak 60 fps ye geliyor. Bu sürede oyun tekliyor.

Sistemim

İ7 6800k

16gb ram

Zotac 1080 ti amp extreme

Oyun 1920x1080 çözünürlükte oynuyorum.

Var. 388.31'e geçtiğim an Pubg'de yaşadığım takılmaları anlatamam. Apar topar 388.15'e döndüm, çok şükür düzeldi. Şimdi ise 388.43 çıkmış fakat henüz denemedim. Denediyseniz ve geri bildirimde bulunursanız sevirim. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Professor X -- 3 Aralık 2017; 12:54:11 >

• Windows10 da droplarin nedeni 1709 diye dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

arkadaşlar msi 1070 aero itx ekran kartını 100 tl fark ile veya gelişine (kararsızım) almak isteyen var mı? 321 Euroya mal olmuştu. amazon para çekmeye çalışmış. param olmadığı için alamıyacağım. yapı kredi kuru üzerinden hesaplanıyor. yani piyasadaki döviz miktarı kadar değildir. % 3 komisyon ekliyor banka. eğer isteyen varsa hem o faydalanır hem de ben

https://www.amazon.de/gp/product/B06XD7ZRSZ

Kart icin arkadas ile anlastik . Geriye amazonun yollamasi kaldi.

• 
Sayfa: önceki 14481449145014511452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.