Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1449. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14471448144914501451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sideki cihaz neydi hocam. Bu aralar ben de 4K bakıyorum. Asus PG27AQ var. Fiyat yüksek gerçi ama IPS modellerde fiyat ne yazık ki düşük olmuyor. TN olarak da güzel cihazlar var. Ama bir noktada TN için söylenen "yanında IPS yok ise sorun olmaz ama IPS gördükten sonra da TN olmaz". Daha önceden 34 inch IPS kullandım. 4K olarak 144 hz cihazlar zaten geldiğinde fiyatları ne olacağı aşikar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Sideki cihaz neydi hocam. Bu aralar ben de 4K bakıyorum. Asus PG27AQ var. Fiyat yüksek gerçi ama IPS modellerde fiyat ne yazık ki düşük olmuyor. TN olarak da güzel cihazlar var. Ama bir noktada TN için söylenen "yanında IPS yok ise sorun olmaz ama IPS gördükten sonra da TN olmaz". Daha önceden 34 inch IPS kullandım. 4K olarak 144 hz cihazlar zaten geldiğinde fiyatları ne olacağı aşikar.

Ben lg ud99 4k ips hdr 10, monitör kullanıyorum hocam,hem pc de hemde ps4 proda,4k hdr olarak oyun oynayabiliyorsunuz.2 ay önce amazona

20 tane falan stok geldi o ara yakaldım zaten aynı günde bitti,ozamandan beri stok yok,kesinlikle tavsiye ederim mükemmel bir görüntü

kalitesi var.Aynen ips alıştıktan sonra tn kötü geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Ben lg ud99 4k ips hdr 10, monitör kullanıyorum hocam,hem pc de hemde ps4 proda,4k hdr olarak oyun oynayabiliyorsunuz.2 ay önce amazona

20 tane falan stok geldi o ara yakaldım zaten aynı günde bitti,ozamandan beri stok yok,kesinlikle tavsiye ederim mükemmel bir görüntü

HDR kismini sonradan farkettim. Direk aklima geldi model. Dediginiz gibi bir ara Amazon stoktan vermis. Ihtiyacimin uzerinde ama cok guzel bir model.

Asus modeli icin de yorumlar iyi degil. Panel icin sorunlu diyorlar.

IPS konusunda LG daha agir basiyor benim icin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

HDR kismini sonradan farkettim. Direk aklima geldi model. Dediginiz gibi bir ara Amazon stoktan vermis. Ihtiyacimin uzerinde ama cok guzel bir model.

Asus modeli icin de yorumlar iyi degil. Panel icin sorunlu diyorlar.

IPS konusunda LG daha agir basiyor benim icin.

Ben aynı zamanda ex oyunları için ps4 proda oynuyorum o yüzden monitör,çok işime yaradı.Panelde ve ya monitörde herhangi bir sorun ve ya

ışık sızması görmedim şükür,maşallahı var panelin çerçevesiz olmasıda lg nin ayrı bir başarısı.

• Dün gece hepsi burada'dan efsane cuma kampanyasından MSI gtx 1080 armor OC satın aldım 2.300 TL,5 taksit fiyat farkı yok kargo bedava şeklinde. Kart piyasada 2.800 ila 3,200 arası satılıyordu. Baktım TL düştükçe hiç alamayacağız 2 senedir süren bekleyişime son verdim. Sizce nasıl kart hiç araştırmadan direk aldım.
  • ASUS 27" PG27VQ 1Ms 165Hz G-SYNC WQHD

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-pg27vq-1ms-2k-wqhd-g-sync-hdmi-gaming-monitor.html

Yanılmıyorsam Nisan ayında tanıtımı yapılan monitör Vatan stoklarını sağlam girmiş.!! 2K paneli bu fiyat ise 2018 de çıkarılması düşünülen 4K 144Hz HDR paneli 10-12 Bin civarında satılır herhalde.

Açıkçası uzun süredir çıkmasını beklediğim ve merak ettiğim bir paneldi. incelemesi de bulunuyor. 7,35 den sonra BLB testi yapılmış. bir tek üst kısımdan 2 parlama var gibi görünüyor. Genel anlamda alınası ve güzel bir monitör fakat bu fiyata değil kesinlikle. Üst düzey 4K UHD TV parası resmen..

Bu fiyat aralığında iyi bir monitör almayı düşünen var ise pişman olmayacaktır. Ürün daha yeni stoklara girdiği için diğer firmalara da gelmesi beklenebilir. Fiyatta düşüş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

ASUS 27" PG27VQ 1Ms 165Hz G-SYNC WQHD

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-pg27vq-1ms-2k-wqhd-g-sync-hdmi-gaming-monitor.html

Yanılmıyorsam Nisan ayında tanıtımı yapılan monitör Vatan stoklarını sağlam girmiş.!! 2K paneli bu fiyat ise 2018 de çıkarılması düşünülen 4K 144Hz HDR paneli 10-12 Bin civarında satılır herhalde.

Açıkçası uzun süredir çıkmasını beklediğim ve merak ettiğim bir paneldi. incelemesi de bulunuyor. 7,35 den sonra BLB testi yapılmış. bir tek üst kısımdan 2 parlama var gibi görünüyor. Genel anlamda alınası ve güzel bir monitör fakat bu fiyata değil kesinlikle. Üst düzey 4K UHD TV parası resmen..

Bu fiyat aralığında iyi bir monitör almayı düşünen var ise pişman olmayacaktır. Ürün daha yeni stoklara girdiği için diğer firmalara da gelmesi beklenebilir. Fiyatta düşüş olabilir.

4 k olsa idi tadından yenmezdi dediğin fiyatlara olursa hayal olur bizler için

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    curved harici sıradan bi monitör gibi duruyor, yoksa benmi cahilim bilemiyorum ? ne oled,ne hdr nede ips. Hiç bi albenisi görülmüyor şu an için, asus niye böyle bi monitör çıkarmış acaba
    Kasa tasarımı güzel ama bunun yerine daha uygun fiyatlı olan 165hz PG278QR ya da 240hz PG258Q veya G-Sync olmayan 240hz BenQ Zowie XL2540 alırım hem şu anda 1999tl ye hepsiburada satıyor.

http://www.hepsiburada.com/benq-zowie-xl2540-24-1ms-240hz-dvi-d-2xhdmi-dipslay-full-hd-e-sports-oyuncu-monitor-p-HBV000004UC8R
  • Evet aynen. Curved harici birde tripod stand farkı var. Geri kalan tüm özellikler düz ekranlar ile aynı. Haliyle bu iki fark 2-2.5K para etmez. Ayrıca Amazon.com da 799 USD sanırım. Vatan yine güzel fiyat biçmiş.

Edit;
    Buldum ürünü. 799 USD fakat TR gönderimi yok.

@Interstellar

Katılıyorum 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 25 Kasım 2017; 1:5:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4K olanını bende bekliyorum almak için ama bu kadar bekledikten sonra alıp ölü piksel vs. ile karşılaşmak bana koyar ki bende öyle bir şans var ne alsam ölü piksel yada ışık parlaması gibi şeyler çıkıyor sonra uğraşıp duruyorum şansı olan birisine para verip aldırıcam monitörü
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Bazı durumlarda bende oldukça şanssızım açıkçası. Bu yüzden mağazadan görüp test ederek almanız daha iyi olacaktır. internet üzerinden aldığınız zaman kolay değişim ve iade olsada bazı firmalar zorluk çıkarabiliyor ve bu değişim süreci sıkıcı olabiliyor.

• feylosoft kullanıcısına yanıt
    Kart şampiyonlar ligi seviyesin'de ...hayırlı olsun.

• 4K 120 HZ bir monitör bir türlü çıkaramadılar , oyunlardan ziyade yüksek hz değeri genel kullanım için çok daha önemli şahsen , oyunlar için 60 FPS sabit ideal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 26 Kasım 2017; 15:31:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• sizce 1080 alınmalımı yoksa yeni seri beklenmelimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1300

sizce 1080 alınmalımı yoksa yeni seri beklenmelimi

Yeni serinin gelmesine tahmini olarak 7 ay civarı bir süre var , GTX 1080 yerine GTX 1050 TI alıp beklemenizi öneririm , yeni kartların yüksek bir performans sıçraması yapması bekleniyor.

Not : Performans olarak GTX 1050 TI , 1080P de çok düşük veya kapalı "AA" ile ULTRA ayarlarda sıkıntı çıkarmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 27 Kasım 2017; 14:43:42 >
  • mustafa1300 kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyata bulunursa belki.
  • Şu monitörler iyi hoş ama ben ne zaman satın alsam ölü pikselli fabrikasyon hatalı ürün çıkıyor kutudan neden böyle arkadaşlar

Ölü pikselli monitör almaktan sakınmanın bir yolu var mı garanti veren bir firma . Garantiden kastım 0 ölü piksel ile fabrikadan yüzde 100 ürün çıkarttığını iddia eden ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1300

sizce 1080 alınmalımı yoksa yeni seri beklenmelimi

Bu saatten sonra alınmaz bekle 3-4 ay daha volta çıkınca 10xx serisinin fiyatları düşer ozaman kıyaslar fiyata göre alırsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşağıda linkini verdiğim konuda belirttiğim gibi MSI Gtx 1080 Gaming X 8g ekran kartımda Coil Whine sorunu var diye servise gönderdim arıza tutanağı tutmuşlar ve değişim iade için kartı aldığım yere başvurmamı istediler. Ben kartı hepsiburada'dan almıştım. Büyük ihtimalle para iadesi yapacaklar tekrar Gtx 1080 gibi bir kartı almam için iade edecekleri paranın üzerine 500, 700₺ gibi bir miktar daha eklemem gerekecek. Sizce idare edecek bir kart alıp yeni nesil kartları mı beklemeliyim yoksa bir gtx 1080 daha alıp 2, 3 sene oyunlarımı mı oynamalıyım önerilerinizi bekliyorum.

İdare edecek bir kart al diyen arkadaşlar önerilerinide belirtirlerse memnun olurum.

Oynayacağım oyunlar;
    Black Desert Online,
    Overwatch,
    Diablo 3,
    Tomb Raider,
    The Witcher 3 Wild Hunt

Gibi oyunlar olacak

Bilgisayar Bileşenlerim;

İşlemci: Intel i7 8700K
    Anakart: MSI Z370 GAMING M5
    RAM: CORSAIR 16GB(2X8GB) DDR4 3200MHZ RGB
    PSU: Coler Master G750m
    SSD: Samsung 960 EVO 250GB PCIe NVMe M.2 SSD
    Depolama: 2 Adet 1TB HDD ve Oyun için 1 Adet 250G Sandisk SSD
    Monitör: Dell S2716DG 27” 1ms QHD G-Sync

Coil Whine Konusu:https://forum.donanimhaber.com/msi-coil-whine-sorunu-msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8g--129862351

• 
Sayfa: önceki 14471448144914501451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.