Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1264. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12621263126412651266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıvı soğutma işi oldukça üst seviye fobi ve profesyonel bir iştir. Bunu yapan bir çok kişi var forumda. Bu insanlar garantiyi düşünsede sıvı sistem riskli olduğu kadar büyük bir tutkudur. Yıllarca niyet edip zahmeti yüzünden vazgeçmişimdir..

Bileşenlerin hem serin hemde daha iyi performans ile çalışmasını sağlar sıvı sistemler. Her güzel şeyin çeşitli kusurları ve sıkıntıları oluyor elbet..

İşlemciler için nasıl hazır sıvı soğutma sistemleri var ise, ekran kartları içinde hybrit sıvı soğutma modelleri var. Riske girmek istemeyenler bu modelleri alıp kullanıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyperchondriac kullanıcısına yanıt
    Anlık AF tarafından görülen yada gözden kaçan durumlarda aslında 4 çekirdekli CPU limitlerini zorluyor oyun ve kesinlikle bazı çözünürlükler için artık yetersiz

i7 3770k 4.7Ghz de GTX 1070 OC ye yer yer yetemiyor BF1(2880x1620 de) ve WD2 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 13 Nisan 2017; 23:17:14 >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sizi şimdi ki sonuna kadar haklısınız
  • boss06 kullanıcısına yanıt
    GTX 1070 ile aldığım günden bu yana GTA V'de "sürekli" %99 gpu kullanımı görmedim. (MSAA'ya abanmadığınız taktirde.)

1080p - 2x Msaa ile ota çimene girdiğimde %99 falan oluyor şehir içinde %70-80 arası zaten...
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Soğutma işini kullanıcısına bırakan sade karttan oluşan modellerde olsa hem daha ucuza satılır hem de arada ki fiyat farkına daha performanslı hybrid soğutma alıp kendimiz takardık.
  • Hybrid soğutma hoşuma gidiyor ama şuan beni biraz aşıyor malesef ilerleyen zamanlarda onuda denemeyi planlıyorum
  • JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Amaç hobi olsun.
  • Bu arada vatandan aldıgım rog strix 1080ti dan nvidia oyun kodu cıkmadı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

Bu arada vatandan aldıgım rog strix 1080ti dan nvidia oyun kodu cıkmadı :(

İçinden çıkmıyor , VATAN PC ile irtibata geçmeniz gerek mail aracılığı ile , hangi oyunu istediğinizi de belirtin zira 2 adet seçenek mevcut.

Mail : kampanyaoyun@vatanbilgisayar.com

Gerekli Bilgiler :

MÜŞTERİ İSMİ SOYADI:
    FATURA NUMARASI:
    SİSTEME KAYITLI E-MAİL:
    SİSTEME KAYITLI TELEFON NO:
    ÜRÜN MODELİ :
    SERİ NUMARASI:

Not : En son bu şekildeydi lakin işleme başlamadan önce sizde bir bakın halen bu şekildemi işliyor sistem diye.

• Aynen asus musteri hz. Le konustum simdi boyle yapmam gerekiyormus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun kampanyası 17 Nisan Pazartesi bitiyor arkadaşlar.
  • GTX 1080 Ti & Titan XP

Tüm oyunlarda fark bu kadar az ise (3-5 FPS) neredeyse iki katı parayı sırf koleksiyoncu yada bu kartların tutkunları verir.

• Kesinlikle. Pro anlamda üst düzey custom sıvı sisteme sahip kişiler için nasıl ki blok satılıyor, sadece PCB halinde vga da satılsa ya. Hem ucuz olur hemde sök tak zahmeti olmaz alan kişiye.

• Curimo kullanıcısına yanıt
    Bende tam tersi düşünüyorum. Asıl 1080 sahipleri Tİ ye geçmesin. 1080 ile Tİ arasında çok mu uçuk fark var ki ? yok, ama 1070 ile 1080 Tİ arasında var 1070 den Tİ ye geçmek daha mantıklı geliyor bana 1080den 1080Tİ ye değil. Aslında Ti düşünenler ister 1070 sahibi olsun ister 1080 bence de beklemeli yeni kartları, tabi hedef 4k oyunculuk ise tabi monitörler buna elverişli ise..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daante

Bende tam tersi düşünüyorum. Asıl 1080 sahipleri Tİ ye geçmesin. 1080 ile Tİ arasında çok mu uçuk fark var ki ? yok, ama 1070 ile 1080 Tİ arasında var 1070 den Tİ ye geçmek daha mantıklı geliyor bana 1080den 1080Tİ ye değil. Aslında Ti düşünenler ister 1070 sahibi olsun ister 1080 bence de beklemeli yeni kartları, tabi hedef 4k oyunculuk ise tabi monitörler buna elverişli ise..

Hocam ben 1080'i söyleme gereği bile duymadım 1080 sahiplerinin geçmesi çok anlamsız olur ama biliyorum ki 1070'i olanlar hevesleniyorlar, ama bi 6 ay sonra tüh ya keşke biraz bekleseymişim diyecekler o yüzden sıksınlar dişlerini diyorum. Tabi bunlar nacizane fikirlerimiz, insanlar istediğini almakta istediğini satmakta özgürler. Ben şahsen yeni aldım 1080'i ve geçeceğim en erken model 1180 Ti olur diye düşünüyorum büyük konuşmamak kaydı ile

• quote:

Orijinalden alıntı: Daante

1080'den ti 'a geçen biri olarak söyleyebilirimki, 1080 ile 1080 ti arasında neredeyse 980 ile 1080 arasındaki fark kadar fark var hocam.
  • berkbozkus kullanıcısına yanıt
    Hocam naptın sen öldürdün kartı. O kadar farkı nerede gördünüz ? Nasıl öldürdünüz bu kadar 1080'i ? Var mı testler elinizde bunu destekleyebilecek ? Ben bugün geçeceğim öyleyse ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VR_27

Hocam naptın sen öldürdün kartı. O kadar farkı nerede gördünüz ? Nasıl öldürdünüz bu kadar 1080'i ? Var mı testler elinizde bunu destekleyebilecek ? Ben bugün geçeceğim öyleyse ?

GTX 1080 Ti %30 civarı daha iyi lakin GTX 1080 ile O.C potansiyelleri nerdeyse aynı olduğu için , 200 MHZ frekans avantajınıda kaybediyor ve fark dahada açılıyor , %40 a yakın bir performans farkı söz konusu oluyor total de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 14 Nisan 2017; 12:56:17 >
  • Tam oldu dedik, psu ben gidiyorum dedi. CPU zaten OC'luydu, ekran kartına yeni driver da yükleyip şu yeni benchmarkı kurup OC ile deneyeyim deyince fark ettim ki PSU'da CW var ve komple gücü kesiyor birkaç saniye içinde. Eski olmasından dolayı da Vektron Elektronik biz bağhmıyok deyince mecbur Corsair EU'ya gönderdim bugün. Tam oyun oynamalık zamanım var, yazdan beri hep bir şeyler çıkıyor. GTX 1070 akar gerisi bakar diyeyim de ortalık karışsın. 1080Ti alıp nerede kullanacağız? Kaç defa kullanacağız? Doğru düzgün internet bağlantısı bile yok bu ülkede. Oyunları indirmek 1 gün sürüyor 1 gün... Çoğunu da bitirmek indirmekten kısa sürüyor. Fiyatlar deseniz Aral'ın son rekabet kurumu ile ortaya çıkan olaylarından dolayı kepazelik durumda. Siz de diyorsunuz ki GTX 1080'den 1080Ti'a geçilir, öyle olur böyle olur. Çoğu oyunda GTX 1070 ile 1-2 ayarı "görsel kaliteyi bozmadan" kısarak 2K-4K'da 60+fps oynamak mümkün. Fazlası lazım değil şu anda. Fazlası için verilecek her kuruşun karşılığı giderek azalıyor. GTX 1070'in neredeyse 3 katı fiyata kadar çıkıyor 1080Ti fiyatları. Performansı? %50'ye varan oranda daha fazla ama kullanacak yer yok. Bellek desek atla deve değil. GTX 1070-1080 alıp kullanmak bana daha mantıklı geliyor. Vega'dan da çok ümitli değilim, mevcut Nvidia kartları yakayacak bir şeylerden fazlasını beklemiyorum. Belki %5-10 fazlası olur o kadar. Tüm bu donanımları kullanacak, görsel olarak farkı hissettirecek içerik lazım, oyun lazım. Hala DX11 tabanlı oyunlarda, 5 yıldır doğru düzgün artmayan grafiklerle devam ediyoruz. Sadece daha fazla Tess, daha fazla incik boncuk var o kadar.

• Arkadaşlar ya, Asus Strix 1080 ile GTA V 2K çözünürlükte, tüm ayarlar en sonda, sadece MXAA 4X(gölge 8X), özellikle manzaralı yerlerde bazen 35 FPS'ye varan düşüşler yaşıyorum... Bu normal mi? Şehir içinde falan genelde 60FPS, dar, görüş açısı olmayan alanlarda ya da denize doğru bakarken falan 80-90 hatta 100 FPS'lere çıkıyor.

İşlemci 4790K, zaten maksimum %50 falan kullanılıyor. Sorun nerde acaba? Çimen ayarını ultradan bir tık düşürsem mi, o mu neden oluyor, MXAA'yı 2X yapınca kırılmalar çok barizleşiyor tellerde falan özellikle...
  • 
Sayfa: önceki 12621263126412651266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.