Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1263. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12611262126312641265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Stocklar oturduktan sonraki Amazon GTX 1080 Ti fiyatları şu şekilde olucak büyük ihtimal ile.

Not : Aşağıdaki modellere ek olarak firmaların (MSI Armor OC gibi) orta seviye modelleri 700-730 USD arasına konumlanıcaktır.

ASUS STRIX OC : 770 USD

ZOTAC AMP EXTREME : 760 USD

MSI GAMING X : 750 USD

EVGA FTW3 GAMING : 750 USD

GIGABYTE AORUS XTREME : 750 USD

FOUNDERS EDITION : 700 USD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 13 Nisan 2017; 16:33:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • strix 1080 ti alan oldumu biri vardı %120 PT ve voltaj vermeden core değeri nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 13 Nisan 2017; 16:40:8 >
  • Ben aldim ama daha takamadim aksama paylasirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Acccelero nun 60 ın altında tutması ise ilginç

• turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Güzel iş çıkartmış.

Aslında firmalar şu saçma salak RGB olayı yerine soğutma konusunda daha iyi çözümler sunsalar ya.. Şu Accelero firması yıllardır mükemmel soğutma çözümü sunuyor VGA için. hiçbir firma örnek almıyor mu, birisi de bu adamlar bunu nasıl sağlıyor diye bakmıyor mu?

Aslında olay tamamen para kazanmak üzerine. MSI kanadında Lightning, Evga kısmında Classi, Asus tarafında ise Matrix ve poseidon daha serin çalışacak şekilde piyasaya çıkarıp ordanda kazanç elde edilecek..

Bu işin en temizi Sıvı soğutma sisteme FE modeli alıp takacaksın ve hiçbiri ile uğraşmayacaksın. Hem sessiz, hem serin, hemde performanslı şekilde kullanacaksın..
    Hocam RGB kısmında size katılmıyorum ışıklı kasa olayını sevenlerdenim hatta hatırlarsınız sırf görünüşü için Strix GTX 1070 almıştım şahsen bir daha kuru kuru kart almam

Sıcaklık meselesinde ise 80 nin altında tutsun throttling olmadan sessiz tutsun çok da önemli değil benim için orada ne yazdığı

Customa uzun bir süre sonra bende geçeceğim ama bana GTX 1080 Ti den %50 hızlı kart lazım malum DX12 SLI ve CF nin içine etti

• Afterburner da fan ayarları ile biraz oynayıp sessiz bi şekilde 8-10 derece sıcaklıkları aşağıya çekmek mümkün zaten testte rpm lerden bahsetmemiş ya da ben atlamışım.
  • Hyperchondriac kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de aynı 1080p monitöre ve aynı işlemciye 1080 Ti düşünüyorum, bf1, gta5 tarzı oyunlarda darboğaz var mı ? Cpu kullanımı ne durumlarda ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de 4770k var aynı monitörle 1080ti düşünüyorum ama darboğaz var mı yok mu bir türlü net bişey bulamadım. aydınlatırsanız seviniriz 1080p de olsa bile dsr ile 2k sıkıntı olmaz diye düşünüyorum
  • Firmaların yazışmalarını gördüm sözlükte ve şok oldum.

Nasıl hala açık tutuyorlar bunları aklım almıyor.Resmen sömürüyorlar 80 milyonu yazıklar olsun.

Dolar desen düşmüyor lanet 3.6'ya gelip orada kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady Sylvanas Windrunner -- 13 Nisan 2017; 21:7:25 >
    Şahsen bende tasarıma bakarım rgb olmazsa olmaz şuan benim için kart alırken overclock potansiyeli 5 derece fazla çalışıp çalışmadığı vs çok umrumda olmaz l zevk meselesi tabi gigabyte 980 ti extreme 3 fanı ledli olan karta hayrandım.

Ekran kartını tamamen söküp yeniden sıvı soğutmanın parçalarını takıyorlar dediğiniz o olay mı? Bir videoda görmüştüm adam 1080ti yi tamamen parçaladı. Hortum falan ne varsa taktı.

• JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    1080TI'ye geçseydim FE modelinden alıp hybrid kit ile soğuturdum yani dJ_bLoW'a katılıyorum performansı görünümden çok daha öncelikli bulurum Accelero kitler göze değilse de performansa hitap ediyor. NZXT Kraken x62 ve Kraken G10 ile göze hitab eden hybrid soğutmada yapılabilir...)
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Hayır hayır. Ben RGB aydınlatma olayına karşı değilim. Olmasın da demedim. Sadece 2-3 sene içinde led aydınlatma olayında gelinen noktaya bakınız. Adamlar Led ekran bile yaptı yahu.. Birde yıllardır bu kartları soğutmak için gelinen son noktaya bakın.

Harici bir firma bu kartları yıllardır sattığı 2 ve 3 fanlı soğutma çözümü ile gayette güzel mis gibi soğutuyor. 10c üzerinde fark yaratıyor firmaların özel sığınmaları ile arasında.

RGB aydınlatma üzerine bu kadar kafa patlatıp gerçekten güzel işler çıkarırken soğutma noktasında niye aynı başarı sağlanamıyor diye kızıyorum açıkçası.

Bu sıcaklık olayıda bende cidden takıntı. Fan %100 de çalışsın ama ısınma olmasın derdindeyim. Kimide yanmadığı sürece istediği kadar ısınsın ama sessiz olsun ister. Bu durum herkeste farklı elbette..

• quote:

Orijinalden alıntı: cemoktem

bende de 4770k var aynı monitörle 1080ti düşünüyorum ama darboğaz var mı yok mu bir türlü net bişey bulamadım. aydınlatırsanız seviniriz 1080p de olsa bile dsr ile 2k sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

BF1 de işlemci sabit %100 e dayanmıyor ama arada gpu kullanımı dusuyor darbogaz mı değil mi bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyperchondriac -- 13 Nisan 2017; 21:43:22 >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Hem o var, hemde komple sistemi custom sıvı soğutma kullananlar var. Bunun için kasanın elverişli olması gerekiyor elbette.. bu şekilde kullanmayı düşünenler fE model alıyor zaten. Özel modeller için beklemiyor.

İzlediğim videodaki kasa da komple sıvı soğutması ama o iş anladığım kadarıyla bayağı profesyonellik gerektiriyor kolay kolay kimse 4000tl ti ye parayı verip sökmez herhalde sökmekle kalmıyor karta başka işlemler de yapıyor herhalde sökünce garanti den de çıkar. İşin içinde sıvı olunca riskli geliyor bana

• Stokta var dalın

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-geforce-gtx1080-ti-11gb-gddr5x-352bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TjmsaH

Hocam 3 4 ay bekliyeceksen bi 5 ay daha bekle yeni nesil ekran kartlarını al şuan ciddi şekilde gereksiz geliyor bana değiştirmek 1070 ve 1080 çok daha uzun süre götürür bizi amacın 4k ise kesinlikle yeni nesili bekle 1080ti sınırda kart yinede sen bilirsin.

Ben de aynı mantıktayım özellikle 1070 sahipleri "gaza gelip" 1080Ti'a geçmesinler derim, büyük hata olur, bi 6 ay bekleyip yeni seri alırsınız.
  • Redstone 2 son driver 381.65 gta v de gpu kullanımı 99 görmüyor diğer hiç bir oyunda sıkıntı yok redstone 1 ve 378.78 de gta v de sıkıntı yoktu sürekli 99 la kullanıyordu. Bu sorunu yaşayan var mi ?

• 
Sayfa: önceki 12611262126312641265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.