Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12201221122212231224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2140 Mhz gpu ve 11400 Mhz bellek hızlarındaki Gtx 1080 ile 1080p ultra ayarlarda ortalama 70 fps almaktayım.Karta hızaşırtmayı ilk bu oyunda yaptığımı söyleyebilirim çünkü default hızlarda fabrika çıkışlı olarak yüksek seviyede overclocklu gelmesine rağmen 1080p de dahi ultra ayarlarda yer yer 60 fps altını görebiliyor.Oyuna her ne kadar yama gelsede optimizasyonu bir Ubisoft klasiğini aratmayacak düzeyde,Gtx 1080 Tİ dahi bu oyunda 1080p Ultra ayarlarda 50 fpsleri görebiliyor bu nedenle şu anda Pascal serisindeki kartlarda 1070 ve sonrasını ciddi derecede zorlayan tek oyun Ghost Recon Wildlans.En son çıkan sürücü güncellemesi gayet stabil ve önceki sürücülerde yer alan performans aynen korunuyor, sürücüden kaynaklı bir performans kaybı yok oyuna güncelleme geldiğinde 378.78 ile oynadım daha sonra 378.92 sürümünü kurdum ve fps ler birebir aynı çıktı yani en son çıkan sürücü güncellemesi FPS değerlerini önceki sürücüye göre bu oyunda düşürmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 23 Mart 2017; 18:22:15 >

• MSI GTX 1080 GAMING X'de neredeyse CW yok. Cızırtı şeklinde ses bu kartların hepsinde varmış onu anladım. Elimden Gigabyte, ASUS ve en son MSI geçti. Yapı kalitesi bakımından MSI bence en iyisi. Kartın boyu ASUS'a göre 2 cm kısa. Fanları duyulmayacak kadar sessiz. En son HD 7850 Twin Frozr kullanmıştım o da çok sessizdi. MSI bu işi gerçekten biliyor. Ejderha resmi basıp sattığını sananlar yanılıyor. ASUS'a göre tek dezavantajı 1 yıl eksik garantisi olması. Diğer her yönden MSI derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rookiehunter kullanıcısına yanıt
    1080 Tİ duyurulmasının ardından Nvidia tarafından Gtx 1080 ve 1070 için bir fiyat indirimi yapıldı.Haliylede bu kartların mevcut satış fiyatlarında indirim oranı kadar bir düşüş beklensede son dönemde bazı firmalar özellikle Gtx 1080 için oldukça uygun fiyatlar sunmaya başladılar.Tabi bu bir kampanya dönemiydi yani kalıcı fiyatlar olmadılar bir süre stok eritmek için bazı modellerde büyük indirimler oldu.Bazı 1080 modelleri büyük fiyat düşüşü görsede bazılarında ise çok fazla bir indirime genel olarak gidilmedi.Özellikle Msi 1080 lerde büyük fiyat indirimleri oldu fakat örneğin Zotac 1080 ler ise bu kartlara göre daha az bir düşüş yaşadılar.Şu anki fiyatlar ise kampanya dönemindekilere göre yükseltilmiş durumdalar.

Bu fiyat indirimleri zaten yapılması gerekiyordu çünkü ortada kartlara uygulanan bir resmi indirim sözkonusu üzerinede stok eritme amaçlı bir takım indirimler gelince haliyle yüksek kurda dahi oldukça uygun fiyatlara bazı modeller alınabilir oldular.Bu indirimlerin 1080 nin 11 ghz lik bellek hızlı modelleri ile bir ilgisinin olduğunu düşünenler mevcut fakat henüz ortada bu modeller bulunabilir değiller gerçi bulunabilir olsalarda 1 ghz lik bellek hızı artışının getirisi fazla olmayacaktır zaten şu an piyasada 11 ghze yakın bellek hızlı modeller bulunabiliyor ve bu modellerin default 1080 ne göre ne oranda fark açabildiği ortada bellek hızının artmasını gpu yenileme olarak görenler olduğu için büyük bir beklenti içine girebiliyorlar halbuki ortada bir yenileme mevcut değil sadece bellek hızını 1 ghz artıyorlar onunda katkısı ne oranda olacak ilerleyen zamanda görebiliriz.

• berkbozkus kullanıcısına yanıt
    Şartlara bağlı olarak değişir yani kasa için yeterince hava akımını sağlamak gerekiyor, bunu sağladığınızda yani ben de kasa içinde FE model kart kullanıyorum ve özel fan profilide uyguluyorum boşta 29C ama yük altında oyunlarda 60C cıvarı ve Unigin Heaven Benchmark'ta 63-64C derece oluyor ( ayrıca FE model 1080TI alıp üstüne Hybrid soğutma montajı yapılabilir örneğin soğutma ve f/p olarak Arctic accelero hybrid iii 140 fena değil gibi )

FE kart boşta işlemci ve GPU sıcaklıkları

FE kart yükte işlemci ve GPU sıcaklıkları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 23 Mart 2017; 18:42:40 >

• -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Bu sene başından itibaren MSI anakart ve ekran kartında garanti süresi 3 yıl oldu diye bir konu açıldı. Resmi bir durum mu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 23 Mart 2017; 18:40:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    https://forum.donanimhaber.com/msi-anakart-ve-ekran-kartlari-artik-3-yil-garantili--124952848

Bu konuda 1 Ocak 2017 den itibaren satın alınan Msi anakart ve ekran kartlarının artık 3 yıl garantili olduğu belirtiliyor.
    3 yıl yaptı MSI garanti süresini.
  • Vaaay çok sevindim.
    Cevap veren arkadaşlara teşekkürler.
  • 3D Mark için bugün gelen güncelleme ile birlikte artık dx11-dx12 ve vulkan için api overhead feature testi yapılabiliyor.Güncelleme öncesi bu test ile birlikte dx11 single-thread ve multı-thread yanısıra aynı şekilde dx12 içinde single ve multı-thread testleri yapılabiliyorken güncelleme ile birlikte vulkan testide eklenmiş oldu.

3D Mark Api Overhead Feature Test sonucu(378.92 Whql sürücüsü kullanılmış olup kart 2140 Gpu/11400 Mhz hızlarındadır) ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 23 Mart 2017; 19:30:6 >

• Şimdiye kadar r7 240 250 260x gtx 960 970 980 980ti kullandım hatta 2 adet 980ti vardı sonrasında ise 1070 kullandım şuanda 1080 kullanıyorum. Hepsinde coil whine mevcut idi. Fazla kafanıza takmayın. Şimdi 1080 Ti alsam onda da cw çıkacaktır :)

• oup59 kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler akşamüstü aldığım en iyi haber
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Güzel haber
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

2140 Mhz gpu ve 11400 Mhz bellek hızlarındaki Gtx 1080 ile 1080p ultra ayarlarda ortalama 70 fps almaktayım.Karta hızaşırtmayı ilk bu oyunda yaptığımı söyleyebilirim çünkü default hızlarda fabrika çıkışlı olarak yüksek seviyede overclocklu gelmesine rağmen 1080p de dahi ultra ayarlarda yer yer 60 fps altını görebiliyor.Oyuna her ne kadar yama gelsede optimizasyonu bir Ubisoft klasiğini aratmayacak düzeyde,Gtx 1080 Tİ dahi bu oyunda 1080p Ultra ayarlarda 50 fpsleri görebiliyor bu nedenle şu anda Pascal serisindeki kartlarda 1070 ve sonrasını ciddi derecede zorlayan tek oyun Ghost Recon Wildlans.En son çıkan sürücü güncellemesi gayet stabil ve önceki sürücülerde yer alan performans aynen korunuyor, sürücüden kaynaklı bir performans kaybı yok oyuna güncelleme geldiğinde 378.78 ile oynadım daha sonra 378.92 sürümünü kurdum ve fps ler birebir aynı çıktı yani en son çıkan sürücü güncellemesi FPS değerlerini önceki sürücüye göre bu oyunda düşürmüyor.

Açıklama için teşekkürler hocam

• Arkadaşlar,

Düşünen varsa Square enix yapımı oyunlarda %75 civarı indirimler var. Oyunlara bir bakın. Elinizde yoksa uygun fiyata alabilirsiniz.

https://www.humblebundle.com/store/promo/square-enix-weekend/

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Arkadaşlar,

Düşünen varsa Square enix yapımı oyunlarda %75 civarı indirimler var. Oyunlara bir bakın. Elinizde yoksa uygun fiyata alabilirsiniz.

https://www.humblebundle.com/store/promo/square-enix-weekend/

Steam Wallet'ta param var ayni indirimi orada bekliyorum. Elin Singapur'unda Just Cause askiyla tutusuyorum. Cok ozledim valla, sirf burada masaustu imkanim yok diye macime windows kurdum ilk indirimden de Just Cause 2'yi yapistiracagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkbozkus

quote:

Orijinalden alıntı: canskru

Gsync zaten 144 un uzerine cikartmaz fpsyi. Fast sync acarsan 144 un de uzerine cikar fps. Nvidia control panelde gsync tam ekran veya hem tam ekran hem pencereli icin acik olsun. Sonra gpu ayarlarinin oldugu yerde dikey senk acik secin. Dik senk teknolojisini de gysnc secin. Bu ayrlari yaotiktan sonra yeniden baslatmayi oneriyorum. Ben bu ayarlari yaptigim halde bazi oyunlarda yeniden baslatmadan calismamisti. Oyunun da full screen calistigindan da emin olun. Bu sayede monitorun tazeleme oranini hicbir zaman gecmez fps.

Öyle bir şey yok hocam. Nvdia denetim masasından yada oyun içinden vsync açık değilse çokta güzel çıkıyor 200-300 fps ye :) ve haliyle monitörün yenileme hızı geçildikten sonra g-sync devre dışı kalıyor. Gsync ayarı eskiden olduğu gibi senkronizasyon sekmesinde bulunmuyor artık, monitör teknolojisi diye bir sekmeden aktif yada pasif yapabiliyoruz. Nvdia forumlarında tavsiye edilen, gsync ile beraber denetim masasından vsync yi aktif edip, oyun içinden kapatılması. ayrıca fast sync randımanlı çalışmıyor gsync ile.

Monitörün tazeleme hızı geçildikten sonra g sync devre dışı kalıyormuş. arkadaş benim dediğim onca şeyi kafadan sallayarak dediğimi düşünmüş sanırım. o kadar yazmışım bir kere düşünmemiş bu adam böyle konuşuyor ama demekki böyle deneyimledi dememiş. direk öyle bişey yok demiş. ben de bu videoyu çektim attım. umarım faydalı olmuştur.

berkbozkus arkadaşın cevabını özellikle bekliyor olacağım

• quote:

quote:

quote:

Gsync zaten 144 un uzerine cikartmaz fpsyi. Fast sync acarsan 144 un de uzerine cikar fps. Nvidia control panelde gsync tam ekran veya hem tam ekran hem pencereli icin acik olsun. Sonra gpu ayarlarinin oldugu yerde dikey senk acik secin. Dik senk teknolojisini de gysnc secin. Bu ayrlari yaotiktan sonra yeniden baslatmayi oneriyorum. Ben bu ayarlari yaptigim halde bazi oyunlarda yeniden baslatmadan calismamisti. Oyunun da full screen calistigindan da emin olun. Bu sayede monitorun tazeleme oranini hicbir zaman gecmez fps.

Öyle bir şey yok hocam. Nvdia denetim masasından yada oyun içinden vsync açık değilse çokta güzel çıkıyor 200-300 fps ye :) ve haliyle monitörün yenileme hızı geçildikten sonra g-sync devre dışı kalıyor. Gsync ayarı eskiden olduğu gibi senkronizasyon sekmesinde bulunmuyor artık, monitör teknolojisi diye bir sekmeden aktif yada pasif yapabiliyoruz. Nvdia forumlarında tavsiye edilen, gsync ile beraber denetim masasından vsync yi aktif edip, oyun içinden kapatılması. ayrıca fast sync randımanlı çalışmıyor gsync ile.

Monitörün tazeleme hızı geçildikten sonra g sync devre dışı kalıyormuş. arkadaş benim dediğim onca şeyi kafadan sallayarak dediğimi düşünmüş sanırım. o kadar yazmışım bir kere düşünmemiş bu adam böyle konuşuyor ama demekki böyle deneyimledi dememiş. direk öyle bişey yok demiş. ben de bu videoyu çektim attım. umarım faydalı olmuştur.

1- sakin ol
    2- vsync panelden açıyorsun zaten :)

Keşke yazdığımı iyice okuyup anlasaydın, boş yere zaman kaybetmezdin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

1- sakin ol

hocam anlamıyorsun değil mi
    panelden açılan vsync değil tazeleme teknolojisini gsync olarak seçiyorsun. hiçbir zaman vsync açılmıyor.
    vsync ve gsync birbirinden ayrı.
    gayet sakinim.
    gsync aktifken vsync kapalı durumda oluyor. vsync kapalkıyken 144 ün üzerine çıkmıyor. vsync in açık olduğu durum monitör teknolojisinde sabit yenileme hızıdır. orada gsync seçildiği anda bizim olayımız gsync'tir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1- sakin ol

hocam anlamıyorsun değil mi
    panelden açılan vsync değil tazeleme teknolojisini gsync olarak seçiyorsun. hiçbir zaman vsync açılmıyor.
    vsync ve gsync birbirinden ayrı.
    gayet sakinim.
    gsync aktifken vsync kapalı durumda oluyor. vsync kapalkıyken 144 ün üzerine çıkmıyor. vsync in açık olduğu durum monitör teknolojisinde sabit yenileme hızıdır. orada gsync seçildiği anda bizim olayımız gsync'tir.

yaa biri arkadaşa panelden açtığı düşey senkronizasyon'un ne işe yaradığını anlatabilir mi? ben uğraşamıycam. Panelden düşey senk. ayarını kapalı konuma getir, gir oyuna dene, sonra gel konuşalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkbozkus -- 23 Mart 2017; 22:59:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Aga senle division oynarken '1080ti beklicem, almıcam 1080' diyordun, hayırdır

• 
Sayfa: önceki 12201221122212231224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.