Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12051206120712081209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TimFx

quote:

Orijinalden alıntı: Drysdale

Hocam siz memnun musunuz SLI'dan? Sıkıntı Problem yaratıyor mu?

Ve oyun için mi yoksa iş amaçlı mı kullanıyorsunuz?

Özet: 3D veya Çoklu monitor gibi bir sistem kullanmıyorsanız SLI tercih etmeyiniz.

2K Monitörde AAA sınıfı oyunları 3D olarak oynuyorum . Battlefield 1 , Battlefront, Titanfall 2, Tombraider...
    En yüksek ayarlarda köşe yumuşatma efektleri açık olarak ,her göz açısı için 2K 60fps x2 görütü oluşturuyor yani toplam 120 fps ve 4K dan fazla veri işleniyor. Kartları sonuna kadar sömürüyorum. Ortaya inanılmaz detaylı 3D görüntüler çıkıyor. SLI sistem bu nedenle kullanıyorum.

Çok açıklayıcı bir özet olmuş hocam. Teşekkür ederim. Peki hep SLI problemli derler, stuttering belasını anlata anlata bitiremezler, o sorunlar özellikle 3d de denk gelmiyor mu? Bir de desteği olmayan aaa oyunlarda SLI fena olmayan bir sonuç veriyor mu? Bu arada soruyorum ama halihazırda forumda açtığınız inceleme konusu varsa linki de paylaşabilirsiniz, belki size zahmet vermeden merak ettiğim soruların cevaplarını orda bulabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rindaman kullanıcısına yanıt
    Gözden kaçmış sanırım. Gtx 1080 ve gtx 1070 letde indirim olacağı ve bununla birlikte gtx 1060 ve gtx 1080 modellerinde yükseltmeye gidileceği de açıklandı.

• saintroyo kullanıcısına yanıt
    Bu oyun mevzusu ne oyun mu veriyo kartın yanında ben aldım ama ole biley görmedim yaa:,)

• quote:

quote:

quote:

Hocam siz memnun musunuz SLI'dan? Sıkıntı Problem yaratıyor mu?

Ve oyun için mi yoksa iş amaçlı mı kullanıyorsunuz?

Özet: 3D veya Çoklu monitor gibi bir sistem kullanmıyorsanız SLI tercih etmeyiniz.

2K Monitörde AAA sınıfı oyunları 3D olarak oynuyorum . Battlefield 1 , Battlefront, Titanfall 2, Tombraider...
    En yüksek ayarlarda köşe yumuşatma efektleri açık olarak ,her göz açısı için 2K 60fps x2 görütü oluşturuyor yani toplam 120 fps ve 4K dan fazla veri işleniyor. Kartları sonuna kadar sömürüyorum. Ortaya inanılmaz detaylı 3D görüntüler çıkıyor. SLI sistem bu nedenle kullanıyorum.

Çok açıklayıcı bir özet olmuş hocam. Teşekkür ederim. Peki hep SLI problemli derler, stuttering belasını anlata anlata bitiremezler, o sorunlar özellikle 3d de denk gelmiyor mu? Bir de desteği olmayan aaa oyunlarda SLI fena olmayan bir sonuç veriyor mu? Bu arada soruyorum ama halihazırda forumda açtığınız inceleme konusu varsa linki de paylaşabilirsiniz, belki size zahmet vermeden merak ettiğim soruların cevaplarını orda bulabilirim.

Genelde oyunu 3D oynamak için ayrı bir mesai yapıyorsunuz.(uğraş gerektiriyor, ayar yama kurulumu vs. 3d'nin kendine özgü başka sıkıntıları var.)
    Ben 3D'de stuttering yaşadığımı hatırlamıyorum.(bazı oyunlarda RTSS ile 60 kitliyorum fps'yi) Bazen 3D'nin çalışma prensibi stutter oluşmasına manide oluyor olabilir farklı bir örnek vereyim. Mesela Battlefiled 1 SLI' da son güncellemeden sonra "Flickering textures" olayı var. Ama SLI açıken 3D Battlefiled oynarsam bu sorun oluşmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 19 Mart 2017; 4:10:59 >

• VR_27 kullanıcısına yanıt
    Ben 2.173 TL'den 2 tane aldım. SLİ deneyeceğim olmazsa en kötü bir tanesini iade edeceğim :)
    Bir de Asus 27" PG278QR 2K QHD 144 Hz hepsiburada.com'dan aldım 3.075 TL'ye 2. el fiyatına sıfır sistem toplamış olduk şu anda.
  • Vatan'dan aldığımız Asus strix 1080 için oyun kodunu nasıl alıyoruz.
    Bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thomson

Vatan'dan aldığımız Asus strix 1080 için oyun kodunu nasıl alıyoruz.
    Bilen var mı?

Vatan bilgisayarı arayıp istemeniz lazım ama en son baktığım da kampanya bitmişti sanki
  • cashamca1267 C kullanıcısına yanıt
    For honor ya da ghpst recon wildlimds oyunşarından birini almaya hak kazanıyorsunuz ama halen devam ediyor mu bilmiyorum.

• thomson kullanıcısına yanıt
    cashamca1267 C kullanıcısına yanıt
    Aşağıda istenen bilgileri doldurarak, faturanın resmini çekerek pdf olarak tarafımıza kampanyaoyun@vatanbilgisayar.com adlı mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

Adı Soyadı :
    Fatura No :
    Mail :
    GSM :
    Ürün Modeli :
    Ürün Seri No. :

Kampanya 28 Mart'a kadar geçerli. Kod geldikten sonra Geforce Experience'dan üyelik ismine tıklıyorsun kod aktifleştir diyorsun Wildlands yada For Honordan birini seçiyorsun tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyler_07 -- 19 Mart 2017; 11:17:59 >
  • freestyler_07 kullanıcısına yanıt
    Hangi oyunu önerirsiniz, hangisi daha uzun solukludur?

• quote:

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

beyler, asus strix 1080 sli deniyorum da şu anda, sli modda iken, gpu saat hızı masaüstünde boşta 640mhz gibi geziyor ancak oyunlara+3d mark testine ya da herhangi bir 3d uygulamaya girdiğimde de o hız değişmiyor. normalde oyun vb uygulamalarda cekirdek saat hızı 2100mhz e çıkıyordu...ram hızı OK, hızlanıyor o da gpu saat hızı hep sabit. sürücüyü kaldırdım kurdum, sli köprüsünü diğer slota taktım vb. denedim birçok şeyi ama hala aynı.
    sorun hakkında tecrübe ya da bilgisi olan?

sorun halen devam ediyorsa Nvidia ayarlarından bilginize..
  • TimFx kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam yani teşekkür ederim. Yani benim gibi kısıtlı zamanda pc ye geçecek kişiler için sıkıntılı iş. Çözüm araştırması ayrı dert sanırım. Keşke nvidia gsync gibi bir modül için uğraşacağına SLI kontrol chipi üretseymiş daha iyi olurmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: GLOCK-19

Ben 2.173 TL'den 2 tane aldım. SLİ deneyeceğim olmazsa en kötü bir tanesini iade edeceğim :)
    Bir de Asus 27" PG278QR 2K QHD 144 Hz hepsiburada.com'dan aldım 3.075 TL'ye 2. el fiyatına sıfır sistem toplamış olduk şu anda.

aynı monitörü bende aldım.. sizinle irtibatı koparmayalım.. takıldığımız konularda görüş alışverişi yapma fırsatımız oldu..
  • Curimo kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle wildlands. Grafikler oynanış takım oyunu mükemmel. For honor da bi adamı dövmek için 40 tuşa basmak gerekiyor. Bana göre değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

beyler, asus strix 1080 sli deniyorum da şu anda, sli modda iken, gpu saat hızı masaüstünde boşta 640mhz gibi geziyor ancak oyunlara+3d mark testine ya da herhangi bir 3d uygulamaya girdiğimde de o hız değişmiyor. normalde oyun vb uygulamalarda cekirdek saat hızı 2100mhz e çıkıyordu...ram hızı OK, hızlanıyor o da gpu saat hızı hep sabit. sürücüyü kaldırdım kurdum, sli köprüsünü diğer slota taktım vb. denedim birçok şeyi ama hala aynı.
    sorun hakkında tecrübe ya da bilgisi olan?

Hangi yazılımda gözlemliyorsun saat hızını. Son sürücüyü kullanıyorum. masaüstü boşta 291mhz de çalışıyor bende (AIDA64). NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

Asus gpu tweak ile.iki ayri kart icin iki ayri renk grafik ciziyor, 640 630mhz hizlarda gidip geliyor ikisi de.

Asus'a ait yazılımları kaldırın bir de öyle deneyin.

selamlar,
    Aida64 ile baktım, iki gpu da hızlanıyor, Asus'un kendi programı kendi kartının hızını göstermiyormuş meğer. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVATANSEVER -- 19 Mart 2017; 12:8:49 >

• Özel soğutmalı 1080ti'lerden haber yok mu hala. Ne zaman girecek TR'ye bilen var mı?
  • freestyler_07 kullanıcısına yanıt
    Bilgi icin cok tesekkurler.

• Beyler birazdan Vatan Bilgisayara gidip ASUS GTX 1080 STRIX alacağım. Gelince SS'leri paylaşırım.
  • Daante D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam sattın mı diğer 1070'i?
  • Sağolun hocam evet sattım, amazondan alınma FTW vardı bende ilk anlaştığım kişi 1550 TL ile PM attı bana sonrası vazgeçti, sonra biri daha PM attı 1.500 TL ye oda cacık çıktı. En son biran önce elimden çıksın diye ve 1080'lerin kampanyası bitmemesi adına 1.450 TL den bir arkadaşla anlaştım ve verdim kartı. 1.600TL'ye almıştım bundan 8-9 ay önce
  • 
Sayfa: önceki 12051206120712081209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.