Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha önce bir iki yere daha yazmistim ,nvidia ve kapitalist düzenden anlayanlar burda bu firmanin oyunlarini,politikalarini kolaylikla anlar yani acmak gerekirse ,970 980 ve 980 ti serilerinin satislari gecen seneden beri tavan yapti ve milyar dolarlari cupladi firma aslinda pascall bu sene bahar ayinda piyasada olacakti lakin cikarmak icin gerek görülmüyor erteliyorlar pascallar simdi stoklaniyor cünkü 900 serisi nin satislari halen iyi gidiyor adamlar satislari iyi giden bir seriyi neden baltalasinlar ??? erteleyecekleri yere kadar gidecekler bu 2017 ye kadar uzayabilir ,burda AMD nin iyi bir rekabetci durumda olmayisi ,nvdiayi daha rahat ve acimasiz bir duruma getiriyor kullanicilara karsi ,uzun lafin kisasi nvidia biraz daha yolacak milleti bakti 900 serisinin satislari geriliyor ardindan pascall i sürecekler haaa bu arada birde gddr5x zimpirtisi var buda ara ürün olacak birazda öyle yolacak milleti, haa buna da bi kilif buldular iste diyorlar hm bellekler hazir degil daha yetismedi falan ne biliyoruz ? bunlar kapitalist düzenin acimasizligi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kreuger -- 6 Nisan 2016; 10:30:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Brskcr

ips panellerde 1ms yok galiba daha hiç bulamadım:) ya gece gece cıldırcam artık şu kart işine valla eşimin bile huzurunu kaçırdım iade etsem mi kullansam mı diye. 2 ay sonra aynı fiyata %30 daha performanslı bir kart almak var.. siz baya bilgili gibisiniz napacağım?:)

980 Ti ayari x70'in yazin kesin gelecegi henuz belli degil belki ertelemede yapabilirler belkide haziran-temmuzda 1500-1700 Lira civari fiyattan TR'de satista da olabilir ayni sekilde Amd tarafinda da Polaris 10-11 bekleniyor. Fakat ben yerinizde olsam 980Ti yi kullanirdim Pascal-Polaris'i es gecip 2017-2018'de cikicak olan Volta-Vega'yi beklerim bunlarda HBM2 olayi daha iyi oturmus olacak.. Pascal-Polaris Gddr5/Gddr5X bellek cinsinden gelecek.
  • Ramlerde hbm2 ye geçip yeni kartlar geldiğinde tekrardan bakmakta fayda var.Gddr5x te değil artık hbm2 olmalı.Amd nin kartı gibide hazır sıvı soğutmalı gelirse çok iyi olur.Hbm2 nin anlamı fury gibi kompakt ama çok güçlü bir kart anlamı taşıyor.8gb ile beslenmiş kartlarda ne zaman gelicek tam birşey söylemek gerçekten mümkün değil.Yine yeniden çok pahalı olcağı da zaten şimdiden belli.
  • gtx 970 den x70 e geçmek akıllı olurmu acaba duruma göre eğer x70 980ti den biraz daha iyi olursa mantıklı upgrade olur sanırım
  • ulan amd bi halt beceremiyorsun olan bize oluyor. ne pascal var ne polaris var ortada. Amd baharda polaris i dayasa bak nvidia nin nasil etekleri tutusacakti. hangisi once cikarsa onu alicam artik.

• Biraz konunun disinda olacak ama 2 ay once 4gb gtx 960 aldim mecburiyetten ve verecegim para maksimum buna yetiyordu simdi konuyu okudumda hem amd hemde nvidia saglam geliyor gibi bu sene e daha 2 aylik kart en az 2 sene de degistirmeyi dusunmuyorum sizce iyi ihtimalle 960 kac sene idare eder? Onceki kartim 6870 idi. Tek derdim 1gb vram olmasindan dolayi yeterli gelememesiydi. Simdiki 4gb zaten 1600x900 de oynuyorum oyunlari vs medium falan da olsa dert olamaz benim icin

• O çözünürlükte gider de gider hocam
  • Matthew Murdock kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam

Bende oyle dusunuyorum belki bi vakit sonra soyle guzel bi 2k monitor alip bi tane daha 960 alip sli yapip kullanmayi dusunuyorum ama 2k da yetermi bilemedim simdi

• Hocam ceremesi çekilmez o işin. En iyisi tek ekran kartından devam etmek. Zaten nm düşürüp gücü arttıracaklar. Sen yeni ekran kartı alana kadar neler neler çıkar. Sen anın tadını çıkarmaya bak
  • Matthew Murdock kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam esasında

O zaman kart ölene kadar kullanırız bizde
  • Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    Bu x70 dediğiniz 970 karşılığı olan kart mi? Yani x70 x80 x80 ti diye mi çıkacak yeni seri. Öyle çıkacak ise bence değmez.

• Yukarı numaralandırma aynı oluyor yer olarakta.

Yani gtx 770 in 9 serisi karşılığı gtx970 tir.Tabi arada performans farkı oluşuyor.

gtx970 bir alt seride 780tiden %6 ile %10 arası daha geride.Ama bu yeni seriye yansırmı bilinmez.

Alta seriye bakıldığında gtx770 ile 780ti arasındaki fark ile gtx 970 ve 980ti arasındaki fark yaklaşık aynı olur ise ; x70 in 980 e x80 nin 980ti e tekabul edebilceği veya geçebilceği söylenebilir.Tabiki varsayımdan ibaret.
  • 144 HZ Tavsiye ederim. 1080p bence iyidir.
  • H.E.B Sup kullanıcısına yanıt
    Yani haklısın.Bende onun için dedim, 970 ten x70 e geçmeye değmez diye.Dediğiniz gibi ise, x70 (gtx970) 980ti yi nasıl geçecek benim onu aklım almıyor.
  • modellerin adı cidden 1080,1070 falan mı olacak ?
  • ya birileri aynı mimaride hem gddr5 hem hbm2 olmaz diyor. ama bilgisine güvendiğim bazı insanlar ise gp104 gddr5 gp100 hbm2 olacak diyor. bu işin doğrusu nedir bilen yok mu?
  • Gelsin bakalım yeni kartlar. Bende 970 var, 1,5 seneye yaklaştı. 3 ekran olayını sonradan kurdum. Pascallar gelsin değerlendirelim. 3K da 970 yeni oyunlarda sıkıntı yapmaya başlıyor Battlefield falan sıkıntı yok. 61fps oynuyoruz, 3 ekranın kötü yanı da o. Kalkıp 3 tane 144hz ekran daha alırsak yandık. Şuan aklımda yaza 2 tane 980ti almak var, bakalım.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Adamlar GTC de bahsetmişlerdi zaten ayrıca Ti li model 2017 ilk çeyrek muhtemelen şubat sonu
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.