Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
111
Favori
743.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

TSMC 16NM FF+ hacimli üretimine başlıyor. Üretime başlayacak socların arasında NVIDIA Pascal GP100 GPU suda bulunuyor TSMC nin ilk yoğun üretim miktarı ise Apple ayrılmış durumda.

Daha önce de bahsedildiği gibi yeni seriler 2016 ilk çeyreği yada çeyrek sonu bekleniyor

2016'da Pascal + 2K monitor geçişi yaparız. GP100 versiyonu umarım çok bekletmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 15 Ağustos 2015; 15:01:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

ek olarak intel 2500k ve 2600k örnek verilebilir. intel bu 2 cpu yu ürettiği için pişman olmuş olabilir

Biraz bu konuyu açar mısın? Niçin pişman olmalı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlos1111

quote:

ek olarak intel 2500k ve 2600k örnek verilebilir. intel bu 2 cpu yu ürettiği için pişman olmuş olabilir

Hocam nacizane fikrim, keşke bu soruyu pmden sorsaydınız. Yeni bir gelişme mi oldu diyip önceden zaten okumuş olduğum yorumları tarihe dikkat etmeden boşu boşuna tekrar okuyup en son konunun hortlatıldığını görünce müthiş bir şok geçirdim ve zaman kaybı yaşadığımı anladım. (Bir de şu saat itibariyle ruh halimi düşünürseniz...) Burası forumun temel bölümlerinden biri o yüzden düzenli bir forum için daha özenli olunmasına teşvik etmek için yazıyorum bunları.

• 2016 ilk çeyrekte çıkarsa çok iyi olur Siz çıkma ihtimali varmı?Yetişirmi?

• Amd nin yeni bir gpu cikaracagi yok. Kovalayan yavaşsa, kaçanin hizli davranmasina gerek yok. Ya bir an önce çikartacak, her yeni modele sazan gibi atlayan kitleden parayi götürecek, ya da yavaş yavaş yeni mimariyi piyasaya sürüp tekelini güçlendirecek nvidia. AMD nin pusuya yatip, 3.5 gb gibi olasi bir nvidia fiyaskosundan sonra yeni bir ürün piyasaya sürmesi gerek ki market payini arttirsin ama sanmiyorum. Muhtemelen ar ge bütçesinin büyük bölümü zen e gidiyor desktop pc için.

• quote:

Orijinalden alıntı: carlos1111

quote:

Böyle bir açıklamayı Mercedes yapmıştı. 80 ve 90'lı yıllarda ürettikleri araçlar için. O yıllarda ürettiğimiz araçları sanırım biraz fazla sağlam yapmışız demişlerdi.
  • Mephalay M kullanıcısına yanıt
    Zen bile 2017 de çıkacak deniyor.

• pusat1249 kullanıcısına yanıt
    şubat mart gibi çıkar
  • patren kullanıcısına yanıt
    hocam bende sistem dizmeyi düşünüyorum bu ara gerçekten şubat mart gibi çıkarmı? fiyatları ne derece olur?

şimdi gidipte zorunluluktan 970 almak istemiyorum
  • Çıktığı zaman zaten gtx 970 ve 980 fiyatı düşer.Şuan hepsi burada da asus gtx 970 turbo 1200Tl

• quote:

Orijinalden alıntı: bullx

hocam bende sistem dizmeyi düşünüyorum bu ara gerçekten şubat mart gibi çıkarmı? fiyatları ne derece olur?

şimdi gidipte zorunluluktan 970 almak istemiyorum

Şubat - Mart'ta çıkması zor. İkinci çeyrekte bekleniyor.
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Hocam bu bahsettiğiniz GP 104 960 Ti gibi bir kart mı ? Bir de mayıs için beklenen seri Gtx 1000 olarak anılan seri mi ve bu seri kaç nm olacak 20 mi 16 mı ve bellek olarak ne kullanılır HBM2 mi yoksa GDDR5X mi Sanırsam Şuan ki 970 veya 960'a kadar olan kartlarda GDDR5X daha sonrası herhalde HBM2 olur herhalde diye düşünüyorum Ben şuan ki 970'in yerine kart bekliyorum Yani 1070 ya da adı ne olacaksa onu Fiyat tahminim ise taban fiyat ref soğutma için tavan fiyat özel soğutuculu modeller için 1550 ve 1750 maksimum 1800 gibi olur diye düşünüyorum.
  • bullx kullanıcısına yanıt
    çıkar şubat mart gibi
  • Yeni gelecek seri gddr5 te çalışcak mı?
  • GP104 daha üst model numara olarak ama sanki bana GP100 daha güçlü olacakmış gibi geliyor yazılanlardan okuduğum kadarıyla. Öyle bir şey var mı? Bir de FP64, FP32 ve FP16 nedir ve renk algoritmasının değişmesinin ne tür olumlu/olumsuz farkları olacaktır oyun deneyimi açısından?
  • raptak R kullanıcısına yanıt
    Hocam şu anki güncel seri olan Maxwell mimarisindeki gpulara bakarsanız gpu isimlendirmeleri ile performanslar arasında benzer bir durumun olduğunu göreceksiniz.Örneğin Gtx 980 de GM204 Gtx 980 Tİ da ise GM200 gpusu yer alıyor fakat arada hatrı sayılır bir performans farkı mevcut özellikle son oyunlarda bu fark kendisini dahada hissettirmeye başladı.Bu nedenle yazdığınız gibi GP100 GP104 e göre daha performanslı olacaktır fakat fiyat anlamında GP100 gpular epey cep yakabilir yine geneli itibariyle alınabilir gpular GP104 ailesinden olacaktır diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Hocam şu anki güncel seri olan Maxwell mimarisindeki gpulara bakarsanız gpu isimlendirmeleri ile performanslar arasında benzer bir durumun olduğunu göreceksiniz.Örneğin Gtx 980 de GM204 Gtx 980 Tİ da ise GM200 gpusu yer alıyor fakat arada hatrı sayılır bir performans farkı mevcut özellikle son oyunlarda bu fark kendisini dahada hissettirmeye başladı.Bu nedenle yazdığınız gibi GP100 GP104 e göre daha performanslı olacaktır fakat fiyat anlamında GP100 gpular epey cep yakabilir yine geneli itibariyle alınabilir gpular GP104 ailesinden olacaktır diye düşünüyorum.

Peki daha güçlü GPU'ya daha düşük model numarası vermek neyin kafası?

• quote:

Orijinalden alıntı: raptak

quote:

Sayı ile ifade edilen GPU kod numarası yani model numarası değil, üst seviyenin 1'den başlayarak devam ettiğini düşünün, sonu 4 ve 8 ile bitenler de giriş seviyesi GPU'lar oluyor.

HBM2 ile vram yeter yetmez meselesi tarih oluyor, Pascal hesaplama gücü olarak da Maxwell'den daha iyi olacak, yeni seriyi şimdiden merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 1 Şubat 2016; 12:53:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Miller

quote:

Orijinalden alıntı: raptak

quote:

Sayı ile ifade edilen GPU kod numarası yani model numarası değil, üst seviyenin 1'den başlayarak devam ettiğini düşünün, sonu 4 ve 8 ile bitenler de giriş seviyesi GPU'lar oluyor.

HBM2 ile vram yeter yetmez meselesi tarih oluyor, Pascal hesaplama gücü olarak da Maxwell'den daha iyi olacak, yeni seriyi şimdiden merak ediyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: scutaro

quote:

Orijinalden alynty: raptak

quote:

Orijinalden alynty: Terminator T-800

Hocam ?u anki güncel seri olan Maxwell mimarisindeki gpulara bakarsanyz gpu isimlendirmeleri ile performanslar arasynda benzer bir durumun oldu?unu göreceksiniz.Örne?in Gtx 980 de GM204 Gtx 980 TY da ise GM200 gpusu yer alyyor fakat arada hatry sayylyr bir performans farky mevcut özellikle son oyunlarda bu fark kendisini dahada hissettirmeye ba?lady.Bu nedenle yazdy?ynyz gibi GP100 GP104 e göre daha performansly olacaktyr fakat fiyat anlamynda GP100 gpular epey cep yakabilir yine geneli itibariyle alynabilir gpular GP104 ailesinden olacaktyr diye dü?ünüyorum.

Peki daha güçlü GPU'ya daha dü?ük model numarasy vermek neyin kafasy?

Sayy ile ifade edilen GPU kod numarasy yani model numarasy de?il, üst seviyenin 1'den ba?layarak devam etti?ini dü?ünün, sonu 4 ve 8 ile bitenler de giri? seviyesi GPU'lar oluyor.

HBM2 ile vram yeter yetmez meselesi tarih oluyor, Pascal hesaplama gücü olarak da Maxwell'den daha iyi olacak, yeni seriyi ?imdiden merak ediyorum.

Anlamadym ne demek istedi?ini. Ee, 100 de 0 ile bitiyor?

Aynen, ben de merak ediyorum Pascal serisini. 16 GB VRam koyacaklar bir de, manyak bir ?ey olacak. Bir de seneye NVIDIA'nyn ba?ka model bir serisi çykacak, en tepede olacak olan model. Ondan sonra yeni mimariye geçecekler sanyrym. Bu arada bu Maxwell ve Pascal isimlendirmeleri mimari ady my yoksa sadece GPU'yu mu de?i?tiriyorlar?

• Yeni polemik konumuz hayırlı olsun. 6 yıl öncesine gittim bir anda.

https://semiaccurate.com/2016/02/01/news-of-nvidias-pascal-tapeout-and-silicon-is-important/

Üşenmedim baktım, 2 şubat 2010'da Fermi haberi yapılmış. Ama spekülasyon değil de kartların adı belli oldu diye.

https://semiaccurate.com/2010/02/02/nvidia-announces-fermi-retail-names/

Kesin o hafta içinde Fermi'yle ilgili kötü haberler de yapılmıştır. Ne de olsa günde 3-5 haber geliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 2 Şubat 2016; 23:21:51 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.